Bebek Beslenmesi Çocuklarınıza Bitki Çayları Veriyormusunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

gxuxlse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2007
592
0
a.s.Merhaba arkadaşlar benim küçük oğlum şu anda 1 yaşını geçti ve Faydalı olduğuna inandığım için meyve bitki çayları veriyorum sabahları genelde ıhlamur, adaçayı veya çocuklar için özel olan çaylar var bu kutuda olanlardan büyük oğlumada vermiştim halende veriyorum çok severek içiyorlar :içelim: içine bazen tatlandırmak için şeker yerine pekmez yada bal ilave ediyorum.Sizce bu pekmez veya bal çayların etkisini azaltırmı??Bir arkadaşım söyledi pekmez enerji verdiği için çayın etkisini azaltırmış,balı da zaten herikisinede 1 yaşından sonra başladım ,şeker den daha iyi diye düşünüyorum!!Aranızda kullanan varsa paylaşalım fikirlerinizi bekliyorum.
mickey13dk31nb1.gif

canım benimki 7 aylık ama 15 günlükten beri milupanın karısık bitki cayı veriyorum

ben hiç denemedim.benim kızım 10 aylık ama vermem için ne doktorumuzdan nede başkasından duymadım anne sütü hala içiyor.onun bir etkisi olabilirmi bilmiyorum.ama kontrole gidince doktora sormak için unutmam inş.

canım merhaba bende bebekken milupanın karışığını kullandım doktorumuz söylemişti sakinleştirip rahatlatıyordu şimdi 2.5 yaşında papatya çayını kullanıyorum doktorumuz bağışıklığıını kuvvetlendirdiğini söyledi tavsiye ederim kolay gelsin

Bende milupa rezene ve papatya kullanmıştım ama sevmedi sanırım içiremiyorum şuan 1.5 yaşında. Bazen tatladırmak için içine bebe bisküvisi atıyordum.

:1hug:Kızlar bende 1 yaşından önce milipa rezene,papatya kullandım karışık bitki çayını hiç denemedim :çok üzgünüm:ama pek severek içmedi sadece rahatlasın diye veriyordum.Ben sabahları ıhlamur ve adaçayını bazen nanelimon
veriyorum malüm havalarda soğuk çocuklarda öksürüyor iyi geleceğini düşünüyorum....

benim oğlumda üç aylık anason çayı veriyorum doktorumuzda milupanın papatya çayını önermişti

benimki süt ve su dışında bişey istemiyor.2 yaşına kadar anne sütü aldı.hazım ve gaz problemi olmadı o yüzden.dr umuz anne sütünün dışında bişey verme demişti.tam isabet oldu bu konu.bu akşam ıhlamur deneyeceğim.inşallah içer.şeker yerine balla tatlandırman daha güzel olur.pekmezi ben gün içinde veriyorum.benim dr pekmezi sade vermemi söyledi.etkisini azaltırmı bilmiyorum ama söylediği süt,yoğurt ve peynirle bir arada vermemem gerekiyormuş.ikisininde etkisi gidiyormuş

benimki süt ve su dışında bişey istemiyor.2 yaşına kadar anne sütü aldı.hazım ve gaz problemi olmadı o yüzden.dr umuz anne sütünün dışında bişey verme demişti.tam isabet oldu bu konu.bu akşam ıhlamur deneyeceğim.inşallah içer.şeker yerine balla tatlandırman daha güzel olur.pekmezi ben gün içinde veriyorum.benim dr pekmezi sade vermemi söyledi.etkisini azaltırmı bilmiyorum ama söylediği süt,yoğurt ve peynirle bir arada vermemem gerekiyormuş.ikisininde etkisi gidiyormuş

ewt 2 saat öncesinde, 2 saat sonrasında çay, peynir, yoğurt ,süt verilirse hiçbrişeye yaramıyor arkadaşlar pekmez, bende humananın karışığını kullanıyorum şuan; daha küçükken milupanın papatya ve rezenesini çok kullandım çocukları çok rahatlatıyor:emir_bebek:

a.s.Merhaba arkadaşlar benim küçük oğlum şu anda 1 yaşını geçti ve Faydalı olduğuna inandığım için meyve bitki çayları veriyorum sabahları genelde ıhlamur, adaçayı veya çocuklar için özel olan çaylar var bu kutuda olanlardan büyük oğlumada vermiştim halende veriyorum çok severek içiyorlar :içelim: içine bazen tatlandırmak için şeker yerine pekmez yada bal ilave ediyorum.Sizce bu pekmez veya bal çayların etkisini azaltırmı??Bir arkadaşım söyledi pekmez enerji verdiği için çayın etkisini azaltırmış,balı da zaten herikisinede 1 yaşından sonra başladım ,şeker den daha iyi diye düşünüyorum!!Aranızda kullanan varsa paylaşalım fikirlerinizi bekliyorum.
mickey13dk31nb1.gif

benim oğlum 3 yaşında bende papatya,adaçayı ama poşetlerden değil kurutulmuşlarından veriyorum ve balla tatlandırıyorum ama öksürük olduğunda bal koymuyorum çünkü bal öksürüğü kronikleştiriyormuş

anason bebeklere zararlı önceden annelerimiz kullanmış ama.bende gazı olduğunda milupa nın gerçi bir çok marka çıktı sonradanda papatya çayını veriyorum iyi geliyordu zaten kendinden hazır ılık suya katıyosun tatlı da seviyo danam ama büyüdükçe içmedi

Kızlar çok sık giremiyorum bu aralar malüm iki tane olunca:emir_bebek:Allah bağışlasın hepimizin yavrusunu ben yokken bile siz yazmışsınız hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sağolun hepimiz birbirimizden farklı şeyler öğreniyoruz Bu ara ben yemekten sonra en çok papatya çayı veriyorum ikisinede severekte içiyorlar zaten de çok faydalı...yatarkende süt:1hug:
SEVGİLERLE BOL SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER:1hug:

Sıcak içeceklere bal konmaz. Bu azda olsa zehirlnemye sebep verebilir. O açıdan mümkünse sade veya az şekerli olarak verin. Ben sadece adaçayı veriyorum az şekerli ve limonlu

arkadaslar ben iki yasinda oglum var ve ben 3 aylik olana kadar rezene cayi verdim.4aylik olunca oglumda alerjik bronsit oldugunu ögrendim ve o andan itibaren bizim ictigimiz yada meyvali cocuk caylari ne olursa olsun hepsinden verdim.özellikle papatya rezene kusburnu kekik arasira nane ve ben bunlari sekersiz alistrdim özellikle papatyayi sekersiz iciyor eger icmek istemez ise icine biraz bal katiyorum hafifi tadi degisince iciyor ama kesinlikle seker kullanmayin derim ben en iyisi birazcik bal.sütüde sekersiz alistirdim o sekilde iciyor.birde almanyada yasayan arkadaslar varsa fenchel honig tavsiye ederim özellikle cocuklari bronjit olan anneler faydasini gördüm ben tavsiye ederim ama tabiki önce doktoruna basvurun

Sıcak içeceklere bal konmaz. Bu azda olsa zehirlnemye sebep verebilir. O açıdan mümkünse sade veya az şekerli olarak verin. Ben sadece adaçayı veriyorum az şekerli ve limonlu

Teşekkürler bende balı ayrı kullanmayı tercih ediyorum ama arda da olsa bazen çaylarına koyuyuordum şimdi hiç koymuyorum artık Ada çayı da çok güzel ben az şekerli ıhlamurda veriyorum severek içiyorlar deneyin bence:1rolleyes:

kızlar özelikle kış aylarında çocuklarımıza bitki çaylarını çok içiyoruz ama dikkat edeceğimiz bir husus var .onlara aldığımız sallama çayların zımbalarına dikkat edelim tel zımbanın kansorojen etkisi olduğunu duydum ipli olanlardan terciih edin

arkadaslar ben iki yasinda oglum var ve ben 3 aylik olana kadar rezene cayi verdim.4aylik olunca oglumda alerjik bronsit oldugunu ögrendim ve o andan itibaren bizim ictigimiz yada meyvali cocuk caylari ne olursa olsun hepsinden verdim.özellikle papatya rezene kusburnu kekik arasira nane ve ben bunlari sekersiz alistrdim özellikle papatyayi sekersiz iciyor eger icmek istemez ise icine biraz bal katiyorum hafifi tadi degisince iciyor ama kesinlikle seker kullanmayin derim ben en iyisi birazcik bal.sütüde sekersiz alistirdim o sekilde iciyor.birde almanyada yasayan arkadaslar varsa fenchel honig tavsiye ederim özellikle cocuklari bronjit olan anneler faydasini gördüm ben tavsiye ederim ama tabiki önce doktoruna basvurun

kızlar özelikle kış aylarında çocuklarımıza bitki çaylarını çok içiyoruz ama dikkat edeceğimiz bir husus var .onlara aldığımız sallama çayların zımbalarına dikkat edelim tel zımbanın kansorojen etkisi olduğunu duydum ipli olanlardan terciih edin

Sağolun kızlar bilgileriniz için valla benim küçük şekersiz içmiyor azda olsa koyuyorum sütüne koymuyorum cicibebe atıyorum zaten tatlı olduğu için içiyor ama çayları asla şekersiz içiremiyorum:kızgın:
Bu arada öykümnur ben sallama da içiriyorum verdiğin bilgi için teşekkür canım çok önemli bir konu aslında o zımbalar dikkat etmek lazımCADIARZU

arkadsim bu sut icinde gecerlimi ben cocuklara bali ilik sute katarak veriyorum

X