Papatya Çayının Faydaları

figenn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2007
114
1
arkadaslar merhaba.benimde sürekli kullandigim ve gercekden faydasini gördügüm bir cay bu papatya cayi.karin agrisi idrar yollari iltihapi veya usutme ve adet dönemlerindeki sancilar icin gercekden cok iyi geliyor.sizlerle paylasmak istedim.özellikle cocuklari olan anneler ara sira cocuklarimiz icmeli benim oglum bronsit hastasi ve iyi geldigini düsunuyorum

mayıs papatyası olması gerekiyor.hoş kokulu severek içiyorum ben.bebeklerede verilebiliyor.çok faydalı bir bitki.hem kendimde hem bebeğime verdiğimde faydasını gördüm.bebekler huzursuzlaştıklarında,uykuya dalmada zorluk çektiklerinde içirilebilir.tavsiye ederim.

Papatya çayının gerçektn saydığınız yararları var arkadaşlar

Fakat fazla ya da uzun süreli kullanım da cildi kurutuyor ara verek kullanmak en iyisi
sağlıklı günler dilerim :)

ben de burada okumuştum idrar yollarına iyi geliyor diye. Bir de ben yumurtlamaya ve adet düzenine faydası olduğu için adaçayı da içiyorum. Adaçayını papatya çayı ile içmek adaçayının etkisini arttırıyormuş bu da benden:))

Kızlar papatya çayıyla dişlerinizi fırçalayın,diş eti çekilmelerine ii geliyor.Ve dişi gözle görülür biçimde beyazlatıyor.Denedim bizzat :)

idrar yolları iltihabı için gerçekten bire bir. Ve çok rahatlatıyor. Uyku problemi olanlarda kullanabilir. Rahat bir uyku sağlıyor.

boğaz ağrısına da çok iyi geliyor kızlar. benim çok sık boğazlarım ağrıyor.ve papatya çayı içiyorum.ayrıca uyku problemlerinede birebir ve sakinlik veriyor insana

ayrıca rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkisi var..siz poşet olarak mı kullanıyorsunuz yoksa aktardan mı alıyorsunuz

bende biyerde okumuştum adetten önce 3 gün ve adetin ilk 3 günü öğle ve akşam yemeğinden yarım saat sonra 5 dk demlenip içilirse adet sancısını hafifletir ve rahatlatır diye

ve denedim geçen ay, inanırmısınız gerçektende ilk denemede bile fazlasıyla işe yaradı
normalde ilk günü ilaç alırdım ben, ağrı kesici ama geçen ay almadan durabildim
hafif ağrı yaptı ama ben ona pek kulak asmadım çünkü denemek istedim ve işe yaradığını gördüm

bu ay yine yapacağım kaydirigubbakcemile2

benim bildiğim bağırsak ve gaz problemlerinede iyi geliyo ama günde 2 bardaktan fazla içmek zararlıymış..

sabah kahvaltıda çay yerine ballı papatya çayı içiyorum bende..çok iyi geliyor mide bağırsağa

Papatya çayının ıhlamur etkiside var rahatlatıp yumuşatıyor insanı huzur veriyor. Çok şifalı bir bitki

X