kızlar yardım edım edin çok kötüyüm :-(

yaseminsen

rabbım sen evladımı koruu
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2007
1.488
12
38
kızlarrrrr moralım cok bozuk senağlamasenağlama
belkı bana kızıcaksınız ama benım moralımın bozuk olmasının sebebı 22+2 gunluk hamıle olmama ragmen sıgara ıcmem :çok üzgünüm:ıcımde hem korku hem endıse hemde tarıfsız bı duygu var cok vıcdana zabı cekıyorum ama sıgarayıda bırakamıyorum cok kotuyum senağlamasenağlamayardımcı olun sankı bebegımde bana kızmıs gıbı bu gunlerde az hareket edıyor bılıyorum oda benden belkıde nefret edıyor ama napıyım kızlar yardım edın dusunuyorum ya bebegme bısey olsa bidaha içmiycem dıyorum ama yapamıyorum ne olun bana yardım edın kendımı cok kotu hıssedıyorum ya

Ben de Sigara kullaniyordum fakat hamile oldugumu ögrendigimden beri biraktim ve birdahada elimi sürmeden ayriyetten icilen ortamlara da girmiyorum yanimda kesinlikle kimse icemez icirtmem! İnat edeceksin kendinle!

Yani başka kim sana nasil yardim etsin? Kendi kendine savaşacaksin!!

İlk bebeğimde bende çok zorlanmıştım 4 ay içtim ama taki tansiyonum yükselene kadar,Keşke daha önce bıraksaydım.Şimdi 2. bebeğime hamileyim ,hamile kalmadan önce bıraktım çünkü bundada aynı problemleri yaşamak istemiyorum...
Zorlanacaksın bebeğin ve kendin için bırak,şimdi bişey olmazsa doğumdan sonra çok çekersin.....ne olur bırakmaya çalış.......

bende aynı durumdayım kahrolası illetten kurtulamadım 3 -4 tane gunde ıcıyorum sinir oluyorum kendıme ama dayanamıyom ıcen bırını gorunce esım ıcıyo bende ondan gızlı

Ben kesinlikle elimi bile sürmedim hamile olduğumu öğrendiğimden beri. Bile bile ona bu kötülüğü yapamam. Ama tabi her sigara içen annenin çocuğu sağlıksız,içmeyenin de sağlıklı olacağını kimse temin edemez. Orasını Rabbim bilir. Ama bizim işimiz de riskleri azaltıp gerisini Allah'a bırakmak.

valla kızamıyorum aynı dertten bende muzdaribim tabi aşırıya kaçmıyorum bunu dr umlada görüştük zaten bırakacam diye strese girmen zorlanmanda bebeğe zarar açık konuşuyum bırakamadım da az içiyorum hepsini içmiyorum :KK43:

canim bu kadar üzülüyorsun madem bir uzmandan yardim al bence sigarayi ictikce hem vücuduna bedensel hemde bebegine zarar verdigini düsünerek ruhsal yönden zarar göreceksin.ilk önce beyninde sigarayi birak sonu gelir bence:emir_bebek:

ya kızlar cok haklısınız ama kahrolsun bırakamıyorum nerden alısmısım ya bu ıllete sigara içtiğimden en çok şimdilerde pişman olmaya basladım hamıle oldugum ıcın herhalde yapabılıcegım tek sey allahım bana saglıklı bı evlat nasıp etsın sigarayı bırak dıyorsunuz ama o iş kolay degıl bırakıcam dıye hıckıra hıckıra agladıgım oluyo napcam bılmıyorum dua edın kızlar bana ne olur

sigarayı bırakmanın nekadar zor olduğunu biliyorum çünkü bende hamile kalmadan önce içiyordum ve çok zevk alıyordum bu meretten ama bebeğime ben çok zor kavuştuğum için hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım.onun bebeğime zarar vereceğini düşündügüm içinde hiç aklıma getirmedim.ya herşey sana bağlı gerçekten istersen bırakabiliyorsun önce senin istemen lazım ama bırakamıyorsanda günde bir veya iki tane içmenin çok zarar vericeğini sanmıyorum. ablam ve birkaç arkadaşım içmişti hamileyken kiloları biraz düşük olyor ve ciğerleri daha az gelişiyor içmeyen annelerin bebeklerine göre

Canım içinde büyüyen bebeğinin güzel bir şekilde gelişebilmesi için bol oksijene,temiz havaya ihtiyacı var.Sigara içerek bebeğine zarar verdiğini düşünürsen bırakmaman için bir sebep yok.Ben oğluma ve daha sonra kızıma hamile kaldığımı öğrendiğimde sigara içmeyi bırakmıştım ve çocuklarım 3,5-4 yaşına geldiklerinde farklı vesilelerle yeniden başladım.Ama hamilelik ve emzirme dönemlerinde hiç içmedim.Çocuğunun sağlıklı gelişmesi için bunu yapmak zorundasın.a.s.

ben sigara kullanmıyorum ama kuzenim yeni doğum yaptı ve bütün hamileliği boyunca sigara içti eski sıklıkta olmasada sonucunda içti.şu anda bebeği 3 aylık emziriyo ve hala içiyor.
d&r da bi kitap almıştım.bebeğin ilk gelişiminden doğuma kadar olan bütün evrelerini anlatıyo falan.orda yazıyoki eğer anne sigara içiyorsa bebekte anne karnında öksürür:KK43:(
beni koca kitaptan en çok bu etkiledi.
düşünsenize o size muhtaç
sizden gelen bi bardak suyla , 1 tabak sebzeyle ,2 meyveyle büyüyo...
onu sigara gibi bi illetle beslemek çok kötü bence
vicdan azabı çekmek için en geçerli sebep bence:KK43:
ayrıca yapılan bi araştırmaya göre sigara içen anne ve babaların çocukları sigaraya daha erken yaşta alışıyormuş:KK43:
ben şahsen çocuğumun içmesini istemem.onun yanında içilmesinede izin vermem.
bence kendi zevkinizi değil karnınızdaki bebeğin sağlığını düşünüp biraz sıkın dişinizi.
ne geçiyor ki elinize sigara içince bebeğin kanını kirletmekten başka:KK43:(

zaten planlı hamileliklerde doktorlar kesinlikle çocuk düşünüyosanız 1 yıl öncesinden sigarayı bırakmanız gerektiğini sölüyor.çünkü sigaradan vucudun aldığı nikotini anca 1 yılda vucud anca dışarı atıyormuş . düşünsene kanın 1 yılda anca temizleniyor.
hem içmeye devam ettiğin sürece herşeyide ona bağlarsın
1 gün kımıldamasın acaba sigara içtim diye mi kımıldamıyo dersin kendikendine
sonra çık işin içinden çıkabilirsen:KK43:
bence bi uzmandan yardım al eğer kendi nefsine hakim olamıyorsan:KK43:

teşekkür ederim kızlar allaha şükürr baya azalttım günde 2 veya 1 sigara içiyorum ama gene bazen abarttıgım oluyo oğlumu cok sevıyorum umudumu herseyımı ona bagladım allahım sen onu bana ve butun bebeklerı anne ve babalarına bagısla saglıkla gelsınler ınsallah

Ah yasemin sana inanamıyorum o 1-2 taneyide bir an önce bırak lütfen.yok böle bişey yaa bebişinden önemlimi bu kadar iradesiz olma lütfen benim 3 ayım bitecek yemin ediyorum 1 tane değil yarım bile içmedim eşimede yanımda dahi içirtmedim. bazı arkadaşlar yanlış örnekler veriyor yok kuzen içiyordu bişey olmadı bebeğini eline aldı. ill başımıza kötü şeyler gelincemi farkına varcaz bazı şeylerin.sölemek istemiyorum ama aklını başına alman için mecburum allah korusun bebeğine bişey olsa ne yaparsın?allah iyi dermi aldığın nefesle besleniyo büyüyüp gelişiyo neden duman yolluyosun bebişine neden yapma günah iradesiz olmayın kızlar bukadar ya.onu düşünün sakız çiğneyin çalışmıyorsanız evde bol bol dvd izleyin oyalayın kendinizi lütfen.vicdan azabı kötü bişey.
görümcem 2,5 aylık bebeğini kaybetti ve vicdan azabından ölüyo benim yüzümden sigarayı bırakamadım diye kendini yedi bitirdi ama ne fayda boşş giden geri gelmez. allahın takdiri tabi ama biz tedbirimizi alalım içmeyelim fazla iş yapmayalım ağır kaldırmayalım yememize içmemize dikkat edelim gerisi allahtan kızlar.lütfen ben çok üzülüyorum bu konuda sigara içenleri kınıyorum lütfen bebeğinizin katili olmayın gelişimini engellemeyin hatta kötü sonuçlara sebebiyet vermeyin lütfeeeennnnnnnnnnnnnnn.....

bende sigara kullanıyodum çatlatma iğnesi olduğum ay hemen sigarayıda bıraktım çok şükür hamile kaldım.daha bitane dahi içmedim meleğimin sağlığı herseyden daha önemli.doğumdan sonrada içmeyi düşünmüyorum.şuan aklıma dahi gelmiyo insan istedikten sonra başaramıycağı sey yoktur.o minicik bize muhtaç yavrularımıza nasıl kıyarız ya.

bende sigara kullanıyodum çatlatma iğnesi olduğum ay hemen sigarayıda bıraktım çok şükür hamile kaldım.daha bitane dahi içmedim meleğimin sağlığı herseyden daha önemli.doğumdan sonrada içmeyi düşünmüyorum.şuan aklıma dahi gelmiyo insan istedikten sonra başaramıycağı sey yoktur.o minicik bize muhtaç yavrularımıza nasıl kıyarız ya.

hay azını öpem şekerim. öle valla benim bile aklıma gelmiyo bu kadar iradesiz olmayalım lütfen. benimde canım hiç istemiyor.hatta doğumdan sonrada içmeyebilirim.meleklere kıyılmaz bebişlerimize dayanın kızları iradeli olun hadi bakalım...

yasemin bıraktı isede tekrar başlamıştır muhtemelen aradan 3 yıl geçmiş çünkü :) allah kimseyi bu illetin eline düşürmesin, bende hamile olduğumu öğrenince bıraktım.
valla siğarasız da pekala hayat oluyormuş, hatta daha güzel oluyormuş, artık hep mis gibi kokuyorum, ağzım kokmuyor kül tabağı gibi, bazen iş yerindekiler içiyor üzerime siniyor tiksiniyorum artık, inşallah bir daha başlamam. bebeğime çook teşekkür ediyorum bu yüzden sayesinde siğarayı bıraktım. Keşke daha önce bıraksaydım.
bir arkadaşımın oğlu bana "seni çok seviyorum erken ölmeni istemiyorum lütfen siğarayı bırak" demişti... 9 yaşında bu çocuk düşünün artık.

bende ekim ayında geçirdiğim tonsilit sonrasında sigarayı çok çok azaltmıştım.zaten hastalık nedeniyle içemiyordum.aralık 16 da hamileliğimi öğrendim ve o günden bu yana asla içmedim.zaman zaman aklıma geliyor ama içmek değil,nasıl içiyormuşum ben bu lanet şeyi die.küçük kuzuma minnettarım çünkü benim irademe kalsa olmazdı,yapamazdım...

X