Esmerlere makyaj rengi nasl olur yardm

P

Prenses_Papatya

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Prenses_Papatya
arkadaşlar ben esmer bi bayanım ama nasıl renkler daha iyi durur bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim:KK70::sm_cool::enbuyukkk:

esmerlere ilk olarak far kesinlikle yakışmaz ama far sürüleceksede açık renk farlar tavsiyem.. buz mavisi beyaz turuncuya çalan tonlar... Göze kalem sürülecekse çerçeve şekilinde siyah kelem sürülmesi ve rimal tavsiye ederim. Ayrıca esmer siyah tenli bayanlarda allık için pembe kesinlikle tavsiye etmiyorum ten rengine uygun turuncuya çalan broz renkler tavsiyem..

Beyaz tenlilerde yüze makyaj bir tablo boyar gibi yapmak çok kolay yüz çok kolay başka şekil verilebilir ama bu esmerler pek kolay değil.

kırmızı ruj önerileriniz neler bide? :)

valla cnaım ben esmerim ve kırmızı rujda kullanıyorum süper oluyo:dance:ayrıca gözlerde yeşil far çok güzel duruyo ve mavinin tonları benden söylemesi yada ben mi güzelim bende mi duruyo güzel bilemedim ama güzel işte:sm_cool::sm_cool:

kırmızı rujun markasını ve numarasını söler misin?

çook teşekkür ederim :) son bir soru daha verita parfümerilerde var mı?
İlgin için çok sağol..:)

çook teşekkür ederim :) son bir soru daha verita parfümerilerde var mı?
İlgin için çok sağol..:)

valla tatlı bilmiyorum ama benim aldığımda kozmetik satan bi dükkan öyle çok lüks değildi yani

ben esmer değilim buğday tenliyim.ama sanırım benim yaptığım makyaj esmerlerede gidiyor.şöyleki :) sedefli açık gri far.kirpik dibine çok çok ince siyah kalem.maskara.allık bendeki pembe.turuncuya kaçan renkler daha soluk duruyor.ruj yerine dudak kalemi sürüyorum onlarıda dudak içine doğru hafif parmağımla yayıyorum.üzerine de parlatıcı. çok abartı da olmuyor.

esmerlere siyah göz makyajı süper oluyo esmer halime dönersem boyicam gözlerimi gene panda gibi:))

mavi tonlarında far taba ya da pembe tonlarında allık bi de göz kalemi siyah mutlaka

Bir kere esmer bile olsanız muhakkak ten renginizden 1 veya 2 ton kadar açık renk fondöten kullanın , bu buğday ten içinde geçerli ,teniniz esmerse koyu pembe, beyazsa açık toz pembe allık kullanın ,Pembe allık esmer tende de süper durur önemli olan rengin tende çok açık durmaması ,Ayrıca pembe allık daima çok doğal durur esmer bile olsanız yanaklarınız sıcaktan pembeleşmiş gibi durur , kahve ve bronz tonlarında bu hoşluğu yakalıyamazsınız .ruj rengi olarak esmerlere çikolata rengi ,üstüne hafif kırmızı tonlama(BU GÖLGELEMEYİ BECERMENİZ GEREKLİ) far olarak da altın rengi ve kahverengini öneririm .Gözlerde muhakkak kalem kullanın sadece farla şekil vermekten kaçının .yerimseniben

bende esmerim gözlerime farla gölge yapmayı beceremediğim için sadece siyah göz kalemi kullanıyorum ve rimel allık olarak bronz veya şeftali tonları tercihediyorum ruj olarakta hafif gül kurusu gibi rujlar tercih ediyorum

ben de esmerim.. gözüne istediğin renkte far sürebilirsin(allık ve rujunla uyumlu renkler aynı tonlarda ya da kontrast olabilir) farı renkli sürüyosan sakın üstüne eye liner çekme, çok basit kaçıyo.. allıkta da şeftali ve hafif turuncu barındıran bronz-dore allık.. ruj çok önemli turuncumsu allık kullanıyosan pembeli ve kırmızılı tonlar kullanma, şeftali allık sürüyosan kullan yoksa alakasız renkler olduğu için palyaço gibi olur..

esmerlere kirmizi kesinlile cok yakisiyo bende esmerim,fusya(pembe),kahve,koyu gri,pembe gayet hos duruyo bende :)

arkadaşlar ben çikolata gibiyim yani normal esmerden daha koyu bir tenim var ve öle her renk yakışmıyo göz kapaklarım çok büyük olmadığından asla siyah kalem veya aylaynır çekmem.küçük gösteriyo gözlerimi yeşil far çok yakışır bana onun üstünede siyah kalemle hafifçe sadece göz kapağımın dış uçlarına kuyruk gibi çekiyorum daha çekik gözlü oluyorum 1-2 ton açık fondoten kullanıyorum.şeftali allık sürerim.dudaklarımada genelde pembe tonlerında parlatıcı sürerim ve bol rimel kirpiklerime .. far olarak mavini tonlarını mor veya lila ve simli gride kullanıyorum.günlük makyajda ise gözlerime sadece altına yeşil kalem ve rimel tabki allıkda kullanıyom.

Esmerle beyazla kumralla alakasi yok aslinda:::cünkü herkezin esmerligi kumralligi beyazligi farkli,o yüzden herkeze hersey yakismiya bilir ...mesela ben esmerim pembe ruj hic yakismiyo ki aslinda esmerlerde daha hos duruyo ama kuzenim bembeyaz tenli ama pembe cok yakisiyo yani tene insana rengine kasina gözüne bagli

bende esmerim farın her tonu güzel oluyor bence pembeli şeftalili tonlar çok güzel oluyor kalemlerinde her rengini kullanabiliyorum ben kırmızı ruj yakışmıyor sanırım yada tonunu ben bulamıyorum

bende esmerim ve her renk gitmiyor banada mesela bana siyah güzel yapılmış bir göz kalemi çok güzel olabilor ama bazen gözlerimi küçükte gösterebiliyor o yapış tarzından kaynaklanıo bana yeşil göz kalemi laciver göz klemi mürdüm göz kalemi hoş oluo pek pembe gitmio özellikle siyah ve gri farlar harika duruo yeşlil turuncu sarı simli koyu lavivert farlarda hoş duruo tab yapılış tenk,iği yine arkadaslar ayrıca ben göznün hem içne alt üst hem dısına kalem sürerim ama günlük zamanda pek yapmam agır olabilio ama seit olarak üste kalem cekerim allaık olarak gül kurusu yada ona yakın ve bronzlastırıcı inciler kullanıorum bana koyu şeker pembesine yakın kırmızı ama oda biraz vişne çürügü gibi değişik renkte sarı simli kahve seftali tonu ruj kullanıyorum ve cok güzel duruoar rujum benm rujum kiss and go lip stick vino disco rengi ama muhtesem bi rengi var yaa o simli rujda avonun özel cıkarıdıgı idi bi daha cıkarmadı oda cok harikadır

arkadaşlar ben esmer bi bayanım ama nasıl renkler daha iyi durur bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim:KK70::sm_cool::enbuyukkk:

canım bnde senn gibi esmer tenliyim sana tavsiyem çok açık renklere kaçma gri mavi gibi kahvenn her tonu esmere süper oluyo ve mürdüm kesnlkle dene bayılıcaksın ve kesnliklede makyajını ince çekilmiş siyah göz kalemi ile tamamla ve tabiki rimel çok abartmadan tek kat yeterli olcak allık konusunda yina kahve bronz tonları sakın pembe deneme çok kötü oluyo:KK43:(bu arada göz altınada aydınlatıcı kullan canım daha parlak bi çekici bir yüze sahip olursunsengözlerimebaksanab

X