Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçında Egzama ve yarası olanlarn paylaşım alanı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
kullandığınız şampuan ve boyaya dikkat edin kızlar ben aloe veralı saç şampuanı kullanıyorum tamamen doğal olduğu için tercih ettim ve memnununm da

selam kızlar, lütfen kulak verin, ben 3-4 yıl saçtaki o iğrenç egzamayla uğraştım, kabuk bağlar, kanlar akar vee siyah bluz giyemezdim...
saç dibimdeki acıdan ağlardım...
bitkisel şampuanlar kullandım aktardan değişik bitkiler kullandım olmadı,
denemediğim şampuan kalmadı...
hacı şakir saf sabun, zeytinyağı gibi şeylerde kullandım, biçok doktora gittim
ve en son bi doktor bana kelin ilacı olsa kendi kafasına sürermiş dedi güldü...

evet kızlar vichy şampuan kullandım kepeğe karşı yağlı saçlar için olanından...
1-2 ay
da kepekten eser yok, kaşıntı yok, yara yok...
2 sene oldu hala yok, vichy kesinlikle öneriyorum, ben çok çektim sizde çekmeyin

Ben saçta egzemaya çam terebentin iyi geliyo die biliyorum. Ben memoco die bi ilaç kullanıyordum sonra çam terebentin kullanınca kendi kendine geçti.

Kizlar ya abimin basinda kücüklükten beri bu dert var.Doktora gidiyor,ama yine de gecmiyor.Zeytinyagli,kükürtlü sabunlar kullandi yine de faydasi yok.Acaba aranizda ayni dertten müzdarip olan var mi?Lütfen yardim cok üzülüyorum bu duruma.

Kızlar derdime dermAn olan şampuan ve kremi paylaşıyorum.İlk yıkamada senelerdir çektiğim sıkıntıdan kurtuldum ve şuanda kafamda bir tek kepek yok.Artık yara oluyordu saçlarım.Kepekleri koparmayı da alışkanlık haline getirdiğimi düşünüyordum ama saçlarımda kepek olmayında hiç elimi saçıma sürmediğimi farkettim.Yani sorun saç diplerinde.Kaşınmasalar biz de ellemeyiz demek ki.Bir sürü doktora gittim başka şampuanlar kullandım fakat hiç bunlar gibi bır kere de kesen görmedim.

Eki Görüntüle 1118036 Önce saçınızı bununla yıkıyorsunuz.Saçınız çok kirliyse tresan ısırgan otlu şampuanla bir kere yıkayıp sonra bununla yıkayın 3 dk bekletin durulayın.Çünkü biraz pahalı bir şampuan az kullanmakta yarar var :KK9:.Ama etkisi aynı oluyor.Sorun olmuyor.

Sonra Eki Görüntüle 1118038 bununla yıkayıp 3, 4 dk daha bekleyin.Beklemeyi sabunlanma kısmına verince insan sıkılmıyor :KK34:

Ama banyoda saç kremi kullanmayın etkisini azaltabilir.Çıkınca da ben elidor kıvırcık saç kremle,pantene argan yağını karıştırıp sürüyorum.Oh saç derim mis gibi.:KK76:

Yıllardır kafamdaki yaralarla uğraşıyorum çok kaşınıyo yoluyorum. Saçım yağlı değil kuru. Ve hiç kepeklenme olmaz. Doktorum La Roche Posay Kerium DS şampuanı önerdi. Şampuan kepek için yazıyo ama sizce bi faydası olurmu? Kullanan yok mu?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kızlar ya bitli gibi kaşınıyorum resmen döküntüler deseniz cabası egzamamıdır bu doktora gitmeden kurtulan varmı herhangi bir ürün tavsiyesi olan yazsın lütfen bıktım kaşınmaktan.

kızlar ya bitli gibi kaşınıyorum resmen döküntüler deseniz cabası egzamamıdır bu doktora gitmeden kurtulan varmı herhangi bir ürün tavsiyesi olan yazsın lütfen bıktım kaşınmaktan.
ben bugün gittim dr a bana seboreik dermatit teşhisi koydu yani strese bağlı egzama ketoral şampuan ve dermovate loston verdi ve dediki bu rahatsızlık seninle ömür boyu kalır strese girmessen 10 sene tekrarlamaz. stres yaparsan hiç kurtulamassın dedi .yani sıkıntı üzüntü yapıyo bu hastalığı

Merhaba kızlar bende bu sorun dünyada tek bende sanıyordum.Kaç yıl oldu saymadım ama bendede uzun bir süredir var.Birde alışkanlık oldu elim sürekli orda yaraları koparıyorum oda saç diplerimi yağlatıyor canım acıyor boynuma doğru ağrı veriyor bence gecmeyecek ama bir ümit işte.Önceden okadar cok saçım vardı ki şimdi resmen tü gibi kaldı bide çevremdeki arkadaşalrım kestir saçını cansız deyip sürekli moralimi bozuyorlar.Nerdeyse piyasadaki tüm şampuanları denedim Hatta Dermoskin Seboraik Şampuanından zehirlenecektim kokusu resmen boğuyor insanı eşim kafan kurum gibi kokuyo bile dedi okadar kötü yani.Tek güvencem dökülen saçlarımın arkasından kısa saçlarım geldi biraz onlarda kısa olunca şekilsiz saçımla dolaşıorum oda uzasın diye daxsupergro diye bitkisel oldugunu iddaa ettikleri bakm maskesini aldım.iyigelirse burdan yazbilirim.Vitamin ilaçlarını aldım içinde biotin olan oda midemi deliyordu:mad: yaralarıma verilen ilaçları sürdüm kortizonlu onlarda dökülmeyi artırdı bıraktımBu yüzden cok karamsarım biride bana ben iileştim desin lütfen bir umut belirsin Hepinize geçmiş olsun

ben bugün gittim dr a bana seboreik dermatit teşhisi koydu yani strese bağlı egzama ketoral şampuan ve dermovate loston verdi ve dediki bu rahatsızlık seninle ömür boyu kalır strese girmessen 10 sene tekrarlamaz. stres yaparsan hiç kurtulamassın dedi .yani sıkıntı üzüntü yapıyo bu hastalığı
bende gittim aynı ilaçları verdi banada ve geçti çok şükür sorunum kalmadı

Hanımlar saç derimdeki sorunla ilgili güncelleme yapmak gerekti:
son 2 yıldır ducray başta olmak üzere kullandığım medical şampuanlar ve denediğim tüm bitkisel yöntemlerden artık bıkmaya başladığım bir dönemde kullandığım ürünlerden mi yoksa egzama adı verilmiş sorunumun yarattığı bir etki olarak mı bilmiyorum mutant saç tellerimin çıktığını fark ettim kimisi normal saç tellerimden daha kalın ve fönden yanmış gibi -ki ben fönü sadece özel günlerde kullanırım 3 ayda bir bile değil- kimisi zenci saçına ait gibi görünen acaip bir şeyler büyümüştü kafamda
eliminde durmaması ile aradan o saç tellerini keserek temizlerken tahmin edeceğiniz gibi ziyadesi ile kırpık bir saça sahip oldum aslında bir nevi bunu yaparak kazıtmak için kendime de neden oluşturdum sanırım
kazıtmadan 2-3 gün önce gidip kuaförüm de sac modeli denemesi yaptım kısa nasıl duracak bakayım diye fenada olmadı
ardından erkek berberine gidip bi temiz usturaya vurdurdum artık siz düşünün saçlarımdan nasıl nefret eder bir hale geldiğimi
berberin bu gece rahat yatamazsınız demesi ile saç derime yatmadan önce normalde yüzüme uyguladığım bepanthene merhem+bepanthene krem+e vitamininden oluşan karışımdan sürdüm beremi taktım yattım
bir sıkıntım olmadı yaralardan kabuklanmadan eser yok
sonrasında son 2 haftada sorunlu saçlarım yüzünden alıp alıp denediğim bütün şampuanları denedim ne yara ne bişi çıkmadı ki onca zaman hep şampuanları suçlamıştım
berber üstteki derinin ustura ile gittiğini söylemişti bundan mı yoksa sürdüğüm karışımdan mı bilmiyorum artık rahatım
bugün bir kez daha kazıtacağım yeni derinin çıkması için artık alıştımda askerden yeni gelmiş gibi görünen saçlarıma yine sıkıntım olursa kazıtmayı düşünüyorum
siz sevgili hanımlarda bi deneyin bahsettiğim karışımı saçlarınıza bende öğrenmiş olayım kazıtmammı yaradı krem mi :)
bu arada dökülme sorunu olanlar için en son down under natural's markasının Nude isimli şampuanını almıştım 20 lira civarı kokusu fena değil ama nasıl bi yapısı var içinde ne var bilmiyorum benim kronik sandığım dökülmeyi 2. yıkamada kesti saçlarımda zaten kuruluk sorunu yoktu ama daha bi yumuşak olmuşlardı vegan şampuan olarak geçiyor
içeriğinde paraben, silikon ve sülfat bulunmamakta ve ilk yıkamadan sonra saç derinizin resmen nefes aldığını hissediyorsunuz bahsettiğim duygunun mentollü şampuanlarla uzaktan yakından alakası bile yok !

slm arkadaslar bende uzun zamandır sacımda kabuklanma kasıntı ve kepek cekıyorum.evlendıkten sona ıyıce arttı yara olmya basladı bende doktora gıttım özele stresten sacın egzama olmus dedı sakın kasıma dedı bende öle cok kasınıyor kı dayanamıyorum ve sacımda asırı dokulmeye basladı lastık gıbı uzuyor dokulurken. ıyıce mahvettı sac kalmadı kafamda:) ve doktor uc lsoyon verdı kullandım gecmedı .bende arastırıyorum bıtkısel nasıl cozum bulurum dıye bılen yasayan cozum bulan varsa yazsın ne olur.egzamaya baktım az arastırdım bıttım sabunu ıyı gelıomus dıyo ama uygulayıp bu kesın cozum ıyı gelıo dıyen varsa yazsın lutfen herkese gecmıs olsun .

Bende de yaklaşık 4 senedir var bu dert.doktor egzama dedi ve bana bi şampuan verdi adını hatırlamıyorum suan fakat şampuan saçlarımı keçe gibi yaptı o kadar berbat ki sert kupkuru ve taranması duruma getirdi.bir daha kullanmadım losyona devam ettim.elecon diye bir losyon kremide var.sürekli kullanımı zor oluyor saci çok yaglandiriyor sanki pis gibi bir görünüm veriyor gün aşırı yıkamak gerekiyor ama bir kac gün üstüste kullandigimda faydasını gördüm. İlk günden sona beyaz kabuklar dökülmeye ve kabuk olan yerler pembelesmeye basladi.birkaç gün sonrada o pembelikte gitti.ama sadece bir hafta sağlıklı yarasıZ saç derisine kavusabildim. Sürekli tekrarliyor sanırım bununla yaşamaya alışacagim pek ümidim kalmadı artık. Merak ettiğim birsey var ama acaba şampuan losyon vs haricinde bir hap ilacla bunun çözümü var mıdır ?

bende ne yazıkki aynı dertten muzdaribim denemediğim organik şampuan,normal şampuan falan kalmadı yenilerde prozinc woman a başladım kaşıntımı ciddi ölçüde azalttı diyebilirim düzenli kullandıkça dahada iyi geleceğini umuyorum kaşıntı gerçekten insanın yaşamını ciddi olarak etkiliyor

Arkadaşlar bu hastalığın kesin çözümü yok maalesef ama yeni aldığım bir ilaç var ismi Dr.Eva siyah üzüm çekirdeği yağı özlü krem yeni aldım ama güzele benziyor televizyondan sipariş verdim

slm ben yazmıstım bendede egzama var dıye ve uzun zamandır sacımda rahatmaya sebep olan bısı buldum sızınle paylasmak ıstedım ben aktardan mecitefendi adında ardıç katranı diye bır sampuan aldım tamamen bıtkısel ıcınde yok yok kına papatya adacayı nane ve buna benzer ısırgan otu gıbı bırsuru faydalı taamen bıtkısel bıldıgımız otların oldugu bır sampuan.ve bır aydır kullanıyorum ama ıkıgun ara ıle yıkıorum cok kırlendırmeden sacı ınanın bana ne kabuk kaldı ne kasıntı yanı bana ıyı geldı ve oncesı denemedıgımsey kalmamıstı .kasıntı dokuntu kabuk delırtıyordu tamamen gecmedı evt suan yenı etkısını goruyorum ama eskısı gıbı kabuklanma kalamdı dıyebılırım kasıntıda yuzde 50 oarnında azaldı ben denedım faydasını goruyorum ıns sızde deneyın belkı sızede faydası olur kızlar rabbım sıfa versın ama baska sampuan ve sabun kullanmıyorumonuda solım sıze hayırlı aksamlar.

Kızlar Ardıç katranı,Yada Ardıç sabun kullanın,uçlarına bır maske bemlendırıcı birşey surın,ve mutlaka kurutun saçlarınızı ,ben yıllardır en ıyısı bu organın sırke de döküyorum arada,sodayı denıcem,yukarda bırı nude Yazmış,bana ıyı gelmedı,ama gitariste mınıcık leri var ALIN deneyın derm,çok geçmiş olsun

X