Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçında Egzama ve yarası olanlarn paylaşım alanı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
bende de var seboreik dermatit. bu deri hastalığının zaten tamamen çözen yoktur. bizde de genetik mesela dayımda annemde bende var. o kullandığımız dermotaveler elaconlar kortizonlu losyonlar hatta bu yüzden de gündüz sürülmezler bunları ben de kullanıyorum fakat sadece çok abardığı zamanlar. çünkü zaten bunlar o an üstünü kapıyor bu kendini çeşitli zamanlarda tekrarlayan bir hastalık.benim önerceğim şey bu ilaçları günlük bir krem gibi kullanmamanız. eğer derinizi bu kortizonlu ilaçlara alıştırırsanız bu sefer daha farklı ilaçlar kullanmak zorunda kalırsınız bu artık yatıştırmaz yani. bu çoğu zaman gözardı edilir .unutmayın ilaçlar çok büyüüük bir pazardır :KK66:

Canım doğru söylüyorsun, kızkardeşimde var benim seboreik dermatit, uzun süre yağlı kirli kalmayı, stresi uykusuzluğu, düzensiz beslenmeyi moral bozukluğunu hiç sevmiyor bu illet genetik dediler ama ailede birtek onda var bazen de uzun süre normale dönüyor

Annem babam çalıştığından küçükken kardeşime ben bakardım, ne zaman hasta olsa ilaç kullansa ya da sınav dönemi saç diplerinde hemen yara sivilce kanama artardı

Şampuan ve kozmetiklere de çok dikkat etmek lazım, mümkün olduğunca SLS, silikon vb. içermeyenlerinden (tabii o yüzden de markette değil eczanede satılan daha fiyatlı) kullanmak, çok köpüren keskin kokulu ürünlerden de uzak durmak lazım çok geçmiş olsun

arkadaşlar saçında kabuk olan kepek tarzı, bayanlar allah rızası için bana yazın saçım kansızlıktan dolayı dökülüyordu ama 1.5 yıl oldu değerlerim hala düzelmedi mi yoksa saçımda kabuk gibi kepekler var onlar mı sebep oluyor saçım dökülmeye devam ediyor sizin kepekten dolayı dökülmeniz oluyor mu olmuyorsa kansızlık mı sebep acaba bilgi verin nolur.
şampuanımda bitkisel acaba o mu kuruttu saç diplerimi napcam bilmiyorum.mafoldumben

Kızlar merhaba bendede bu sorun uzun yıllardır var bi sürü doktor bi sürü şampuan (ketoral,nizoral...) vs hepsi mahvetti saçlarımı uzaması bile durmuştu..tesadüf eseri internette bu konuyu araştırıyodum bi yazı dikkatımı çekti clear koyu lacivert olan şampuanı bu sorunu çözdügünü yazıyodu bend hemen gittim aldım clear'ın erkek şampuanı olcak lacivert 1 yıldır kullanıyorum hiçbişey kalmadı tavsiye ederim saçlarım uzadı bile opuyorumnanaktan

Kızlar merhaba bendede bu sorun uzun yıllardır var bi sürü doktor bi sürü şampuan (ketoral,nizoral...) vs hepsi mahvetti saçlarımı uzaması bile durmuştu..tesadüf eseri internette bu konuyu araştırıyodum bi yazı dikkatımı çekti clear koyu lacivert olan şampuanı bu sorunu çözdügünü yazıyodu bend hemen gittim aldım clear'ın erkek şampuanı olcak lacivert 1 yıldır kullanıyorum hiçbişey kalmadı tavsiye ederim saçlarım uzadı bile opuyorumnanaktan

bunun yanında da arada bir önlem amaçlı SELSUN BLUE kullanıyorum buda eczanelerde var ama clear dan sonra hiç ihtiyaç kalmadı yinede aklınızda bulunsun

bunun yanında da arada bir önlem amaçlı SELSUN BLUE kullanıyorum buda eczanelerde var ama clear dan sonra hiç ihtiyaç kalmadı yinede aklınızda bulunsun[

tamamen geçtiğini söylediğinize göre sizinki seboreik dermatit değilmiş. dönemsel olabilir.ya da basit bir kepeklenme.sevindim adınıza:)
cünkü seboreik dermatit geçen bir hastalık değildir. ilaçlar merhemler yatışmasını sağlar sadece yani kontrol altına almayı diyelim. genelde ırsi oluyor zaten bizde de öyle.buyrunnnnnnnnn

Canım doğru söylüyorsun, kızkardeşimde var benim seboreik dermatit, uzun süre yağlı kirli kalmayı, stresi uykusuzluğu, düzensiz beslenmeyi moral bozukluğunu hiç sevmiyor bu illet genetik dediler ama ailede birtek onda var bazen de uzun süre normale dönüyor

Annem babam çalıştığından küçükken kardeşime ben bakardım, ne zaman hasta olsa ilaç kullansa ya da sınav dönemi saç diplerinde hemen yara sivilce kanama artardı

Şampuan ve kozmetiklere de çok dikkat etmek lazım, mümkün olduğunca SLS, silikon vb. içermeyenlerinden (tabii o yüzden de markette değil eczanede satılan daha fiyatlı) kullanmak, çok köpüren keskin kokulu ürünlerden de uzak durmak lazım çok geçmiş olsun

bir de mayalı şeyler sütlü ürünleri çok tüketmek de belirginleşmesine yardımcı oluyoorr malesef. onun dışında ben doktorların verdiği ilaçları şampuanları ezberledim canım. ama şampuanım kesinlikle onun önerdiği değil.
bunları sık sık kullanın diyorlar ama kortizonlu merhemler bunlar cilde çok zararlı. hem cildi bunlara alıştırmak iyi birşey değil sonra bunları da kabul etmicek zaten yeni bir merhem önericek sevgili doktorumuz:) o nedenler bunları sadece çok abardığı dönemler kullanıyorum yatıştırıyor.bu demek değil ki geçiyor tabii daha sonra kendini tekrarlıyor. ama bazen de uzun süre düzeliyor. ruh hali yediğimiz şeyler ilaçlar çok etkili bu cilt rahatsızlığında canım.

bunun yanında da arada bir önlem amaçlı SELSUN BLUE kullanıyorum buda eczanelerde var ama clear dan sonra hiç ihtiyaç kalmadı yinede aklınızda bulunsun[

tamamen geçtiğini söylediğinize göre sizinki seboreik dermatit değilmiş. dönemsel olabilir.ya da basit bir kepeklenme.sevindim adınıza:)
cünkü seboreik dermatit geçen bir hastalık değildir. ilaçlar merhemler yatışmasını sağlar sadece yani kontrol altına almayı diyelim. genelde ırsi oluyor zaten bizde de öyle.buyrunnnnnnnnn

gittiğim dermatologlar bu tehşisi koydular ama :1shok: aşırı kaşıntı,kabuklanma,dökülme,zor uzama vs bu tarz şikayetlerim vardı hatta lise dönemimden beri -tatlicadiarzu-biçok şampuan ve merhem kullandım doktorların verdiği ama geçici sonuç aldım dediginiz gibi yatıştı sadece..ben bahsettiğim şampuanları bu tarz bi forumda bu şikayeti yaşayan bir bayanın önerisine göre denemek istedim ve şimdi kaşıntı asla yok,kabuklanma ense ve alın bölegemde çok vardı şimdi yok denilcek kadar az sadece çabuk yağlanma şikayetim var onuda pek takmıyorum şuan..buarada yüzümdede bu tarz pullanma şikayetimde vardı kaşlarımda özellikle doktor tavsiyesiyle eczaneden aldıgım dermokozmatik ürün sayesinde ondanda kurtuldum..bence sizlerde bi deneyin clear ve selsun u tavsiye ederim öptüm a.s.

ruby
tamam canım teşekkür ederim tavsiyen için. benim de yüzüm de pullanma şeklinde oluyor özellikle dediğin gibi kaş ve burun çevresinde. yine ara ara belirginleşiyor o zaman da dermoteve kullanıyorum yatışıyor. çoook sevindim adına atlatmışsın canımm:) peki sizde ırsi miydi.?belki değilse dönemsel diye düzelmiştir canım ya benm annemde dayımda annemn dayısında falan da var da

kızlar corek otu yağını bende uymustum eşimin saçında var senelerdır gecmeyen ırsi bir sedef.
en son gittiğimiz dr bebe şampuanı kullanın dedı. tabı bı ıse yaramadı. bende bır yerde duymustum corek otunun olumden baska her derde deva olduğunu:))) yarın alayım da denıyelım acaba gunde kaçkere ne sekılde surmek gerekıyor varmı arnızda bır bılen?

ruby
tamam canım teşekkür ederim tavsiyen için. benim de yüzüm de pullanma şeklinde oluyor özellikle dediğin gibi kaş ve burun çevresinde. yine ara ara belirginleşiyor o zaman da dermoteve kullanıyorum yatışıyor. çoook sevindim adına atlatmışsın canımm:) peki sizde ırsi miydi.?belki değilse dönemsel diye düzelmiştir canım ya benm annemde dayımda annemn dayısında falan da var da

bende tşk ederim canım..bizim ailede benden başka kimsede görmedim:1shok: evlenince eşimdede oldugunu farkettim doktora birlikte gittik hep şimdi iyiyiz,bakalım kızımızda da olcakmı gerçi daha 5 yaşında -tatlicadiarzu- olursa ırsi olcak CADIARZU

elocon lotion

super cozum..doktorunuza sorun...esime de bana da cok iyi geliyor...

bende tşk ederim canım..bizim ailede benden başka kimsede görmedim:1shok: evlenince eşimdede oldugunu farkettim doktora birlikte gittik hep şimdi iyiyiz,bakalım kızımızda da olcakmı gerçi daha 5 yaşında -tatlicadiarzu- olursa ırsi olcak CADIARZU

anladım canım inşallah olmaz kızınızda zemuszemus

Benim kardeşimin birinin elinde egzama diğer kardeşimin saçında da sedef var geçen bir aktara gidik her iki hastalığında karaciğerden geldiğini asıl karaciğerdeki yaranın tedavi edilmesi gerektiğini söyledi krem vb geçici şeyler dedi egzaması olan kardeşim bir karışım varmış otlardan yapılmış haplar onlardan alıp deniycek kullanmadığı ilaç kalmadı birde bunu denesin faydası olursa yazarım

Seboreik dermatit teyzemde ve kuzenimde var allah yardımcınız olsun tam iyileşmiyor ancak onlara şimdi telefon ettim yeşil kutu Organicum kullanıyorlarmış dermatolog vermiş

arkadslr faydalı olcagnı dusunuorm bnde aynı durumdaydım yaklasık 15yasına kdr ..
ben yumurtadan olur dıe duymustm ananemden ondada olmus eskıden..
o zamanlar denedım gectı allaha şükür o yıllarda annemın zoruyla bıraz yumurta yemeyı denedm tekrar baslar gbı oldu ben ztn yumurtadan nefret ederm bnm ıcın zor olmuo yanı keklerde fln tmm da ole tek basına yumurtayı 7-8 senedır yemıorm sızde bı deneyın derim..inş yardmcı olabılmşmdir bu arada deniz suyu da cok ii gelio bol bol deniz suyuyla yıkamaya calışın saçlarnzı bu kdr:nazar:

benim annemin saçında da aynı sorun vardı, kimi doktor saç mantarı kimi saç sedefi dedi.. sürekli kaşınma,yara olur saçları dökülüyordu.. daha sonra denediği karışımla 1 hafta da bütün yaralardan , kaşıntılardan kurtuldu..

asit salisilik 3 gr
huile de olive 100 gr
------------------------
günde bir kez sür 4 saat sonra yıkayın...

yıkamayı kadolin şampuanla......yıkama sonrası elocon losyon...

internetten danıştığımız bir doktor tavsiye etmişti. bence deneyin

Abimin seboreik dermatiti var yıllardır kaşıntı ve yaralar açılıyor dermatolog arkadaşıma götürdüm Organicum yağlı saçlar için yeşil kutuda olanı verdi ergenlik çağında fazla yağdan saçı dökülen erkeklerede iyi geliyormuş abim çok memnun 1 ayda fark etti

X