Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçında Egzama ve yarası olanlarn paylaşım alanı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Kızlar bende de var ve senelersir ne yapsam geçmiyo okadar doktora gittim ilaçlar merhemler kullandım yinede geçmiyo. Kesin çözüm bilen var mı ?

Kızlar bende de var ve senelersir ne yapsam geçmiyo okadar doktora gittim ilaçlar merhemler kullandım yinede geçmiyo. Kesin çözüm bilen var mı ?
aynı rahatsızlık 2 yıldır bende de var.dün doktora gittim.ilaç yazdılar.bu hastalığın kesin çözümü yok.ilaçlarla bir süre yok oluyor ve sinir stres anında tekrarlıyo.yani tek ilaç var aslında sinirden stresten uzak durmak.bi de kesinlikle kaşıyıp yaranın kabuklarını yolmıcaksın dedi doktor.yaranın geçmemesine ve daha da büyümesine yol açıyormuş.ben dün ilaçlarımı kullanmaya başladım.dünden beri iyileşmeye başladı biraz.ELOSALİC diye bir krem.2 gün sabah akşam yaraya sürüyosun parmak ucuyla masaj yaparak.3. gün PİRDOLİN diye bir şampuan verdi.onunla yıkıyosun.yara geçene kadar bu şekilde devam...daha önce betnovate dye bi losyon kullandım hiçbi işe yaramadı.bakalım bunlar geçircek mi.ilerleyen zamanlarda sonucunu bildirirm arkadaşlar.HERKESE ACİL ŞİFALAR DİLERİM GEÇMİŞ OLSUN...opuyorumnanaktan

kızlar valla bende kaç yıldır bu seboreik dermatit denilen illetle uğraşıyorum saçlarımda ve kaşlarımda kepek, yüzümde döküntü.....yıllarca ketoral şampuan kullandım ama geçiremedim:1no2:.yaklaşık 2-3 ay önce bi forumda okudum bu illete clear man sportif şampuan çok iyi geliyormuş. bide çam terebentininin saçı beslediğinide duydum ve bu ikisini birleştirerek denemeye karar verdim şöyleki bu şampuanın içine 2-3 kapak çam terebentini koydum. saçlarıma masaj yaparak uyguladım. Bana acayip faydası oldu başlarda kepek falan kalmadı ama sonra saç alıştıkça çok azda olsa kepeklenme geri döndü ama kesinlikle eskisi gibi değil hala kullanıyorum ve memnunum. yani %100 kesin çözümdür diyemem ama faydasını görürsünüz muhakkak bu arada çam terebentini sayesindede saçım normalden daha fazla uzadı. denemek isteyenlere duyuruluuuuuuurrrrrr:lepi: hepinize geçmiş olsun kızlarr:sinifsinif:

dün de yazmıştım saç egzamasına kullandığım ilaçlarla ilgili.bu sabah saçımı doktorun verdiği PıRDOLıN şampuanla yıkadım.yaramın kabukları yumuşamış ve kendi kendine atmış.saçımı bi yıkadım bi de baktım yaram geçmiş.2 günlük bir kullanımdan sonra ELOSALıC krem muhteşem bi etki gösterdi..şuan yaram geçti ama ben bir süre daha kullanmaya devam edicem.şiddetle tavsiye ediyorum bence bu ilaçları doktorunuza sorun ve kullanın arkadaşlar.herkese geçmiş olsun

Abimin seboreik dermatiti var yıllardır kaşıntı ve yaralar açılıyor dermatolog arkadaşıma götürdüm Organicum yağlı saçlar için yeşil kutuda olanı verdi ergenlik çağında fazla yağdan saçı dökülen erkeklerede iyi geliyormuş abim çok memnun 1 ayda fark etti

Kuzenimde bu yüzden yaralar açılıyordu seni okuyunca sordum dediğin şampuanı oda kullanıyormuş iyi gelmiş :nazar:

kızlar benım saımda yaralar yok ama kucuk sıvılceler gıbı bıseler var kabarık kabarık bunlar kasınıyoda bende her aksam bıtlı gıbı kasınıyorum saclarım eskıden gurdu suan ınce ve seyrelmeye basladı acaba benım hastalıgım bundanmı cozumu varmı bırde corekotunu deneyıp memnun kalanlar yazabılırmı arkadaslar

kızlar benım saımda yaralar yok ama kucuk sıvılceler gıbı bıseler var kabarık kabarık bunlar kasınıyoda bende her aksam bıtlı gıbı kasınıyorum saclarım eskıden gurdu suan ınce ve seyrelmeye basladı acaba benım hastalıgım bundanmı cozumu varmı bırde corekotunu deneyıp memnun kalanlar yazabılırmı arkadaslar

merhaba canım bende seboreik dermatit var ama saçımda herhangi bir dökülme ve seyrelme olmadı sadece kalın bir kepek tabakası vardı. bence seninki daha farklı bişey eğer doktora gitmediysen ben bir git derim tatlım en azından bir teşhis koyulsun neymiş?
bu arada çörek otunu denemedim tatlım o konuda bişey diyemeyeceğim
geçmiş olsuuuuunopuyorumnanaktan

thank you jelıboncuk
dr a gıtsem ıyı olcak
bende saglık sektorundeyım ama en sevmedıgım sey muayene vs olmak

Seboreik dermatit in çarelerinden biri Organicum Yeşil kutu, ben birçok hasta üzerinde denedim yağlanmayı dengeleyen bir yapısı var birde etken maddeleri yaraları iyileştiriyor, sedefede iyi geliyor ben gözlerimle şahit oldum.

Sebum üretimini dengelediğinden saçı aşırı yağlanmadan dökülen erkeklere de iyi geliyor dökülmeyi durduruyor.

1 ay gibi kısa bir zamanda analiz makinesinde sonuç açık olarak görülüyor bilginize

Kizlar benimde var saç diplerimde yaralar egzema.. senelerdir Geçmiyor !! :1no2:
geçmiyooorrr !!!! ne yapicagimi sasirdim.. artik kullandigim sampuan'in ismi Sebiprox
gerçi sizin kullandiklarinizla ayni degildir..
NOlur yardim edin ?! bende hep kasinti var surekli yoluyorum.. biktim artik :':-):-)gitme:

14 yıldır bu illetle uğraşıyorum geçmedi geçmicek çünkü kalıtımsal olduğu söylendi
saçımı yıkadıktan hemensonra biraz kurutuyum kapuklar kabarıyor kazıyorum elimle çünki tik oldu bende akşama gene oluyor kepek değil zar gibi kabuklar
nevitaminler ne şampuanlar zamn zaman geçiyo sonra tekrar sonzamanlarda otacının ısırganotlu şampuanını kullanıyorum iyi geldi yara olan bölüme isveç şurubu gül suyu biberiye suyunu bir şişede karıştıtırıp buz dolabında saklıyorum oraya tampon yapıyorum 15 gündür kullanıyorum inanın azalmaya başladı bunu 1 ay denicem sonuç nasıl olur bakalım artık unutmadan çörek otu yağını kullandım sanki daha beslendiler kabuklar sonuç feciii umarım yardımcı olmuşumdur herkeze geçmiş olsun

saçımın arka tarafında vardı benimde .. cilt doktoru beklazon kremini (merhemi var çok yağlı)verdi .. arada çıktığında 2 gece sürüyorum.geçiyor 2-3 ay problem yok ..... 2-3 ayda bir tekrar sulanıp kaşıntı yapmaya başlıyor...evden ilacımı eksik etmiyorum ... bu arada yazın daha sık kaşınıyor... kışın bazen 5 ay bile hiç problemsiz geçirdiğim oluyor

ısırgan otunu kaynatıp sürcekmişiz ben denicem bakalım geçicek mi :KK43:

bende bu seboreik dermatit denen illet üniveriste sınavına girdiğim sene başladı. önce sivilce gibi şeyler vardı kafamda kaşıdıkça kabuklandı kabuklandıkça kaşıyıp yolmak daha zevkli oldu (özellikle ders çalışırken) sonra neredeyse 1 tl büyüklüğünde sulu yaralar halini aldı ve tüm kafamı sardı. banyo yapıp çıktıktan sonra yaralar aklmaya başlıyor ve saçlarımda neredeyse 3 cm uzunluğunda katılaşarak kütleler oluşturuyordu. Gitmediğim doktor kalmadı mantar dediler stresten dediler pek çok sey dediler. ama benimkiler artık enfeksiyon kapmıştı. En son bi doktor rifocine verdi ve enfeksiyon durdu. ama bu sefer yaralar tamamen kuru ve kabuklu haline döndüler. pomadlar vs sonunda geçti (en azından ben öyle sanıyordum) ama maalesef 15 senedir bu hastalık benimle. En son gittiğim doktor yaşam tarzını değiştireceksin stressiz bir yaşam gerek bu hastalığın tedavisinde dedi :) bunu derken kendi bile dediğine inanmıyordu bence :) son zamanlarda dove kepeğe karşı şampuan ve saç kremini ayrı ayrı kulklanıyorum, en geç gün aşırı banyo yapmaya çalışıyorum, daha az stresli bir işte çalışmaya başadım yaralar kabuklar hala var ama kaşınmıyorlar şu aralar... ama hala kafamdalar bakalım ne zaman tam aktif hale geçecekler...

merhaba..

bunları başka bir egzema sayfasına da yazdım size de yardımcı olur inşallah...

bende aynı dertten muzdaribim.. sanırım size yardımcı olabileceğim.. evet hastalığımızı stres üzüntü tetikliyor öncelikle o anlarda kendimize iyi gelecek şekilde beynimize sinyaller göndermeliyiz. işin başlangıç noktası bu..

ikinci olarak boya başta olmak üzere kimyasal maddeleri saçlarımızdan uzak tutmamız gerekiyor.. buna jöle köpük saç KREMi vs. dahil.. bitkisel boya ve kına da kullanmayın..

saçların kısa olmasının etkisi büyük..çünkü saç diplerinin hava alması gerekiyor.. benim saçlarım belimdeydi ve omuzlarıma kadar kestirdim, elimden geldiğince de açık kullanıyorum..

tarağımız bize özel ve temiz olmalı.. evinizden herhangi birinin başında kepek dahi varsa o kepeğin olduğu bölgeye yerleşebiliyor egzema.. o yüzden ammman dikkat...

gelelim ürünlerimize..ketoral şampuan kullanmamız gerek şişesinin küçük olduğuna bakmayın inanılmaz bereketli bi şampuan.. şampuan vücutta da soyulmalar yapıyor korkmayın bol bol nemlendirin..

sıra losyonda.. dermovate saç losyonunu kullanıyoruz. tam egzemalı bölgeye gelecek şekilde yukarıdan damlatarak falan, ucu ince zaten tam hasta bölgeye gerektiğince sürüyoruz ve yediriyoruz.. bu günde 2 kez yapılıyor. sabah ve akşam.. işe ve okula gidenleriniz için belirtiyorum ki saçlarınız yağlı pis gözükmeyecek o ıslak görüntü hemen kayboluyor. akşamları ise yatmadan hemen önce sürmeyin yastığınız tüm losyonu çeker..

birde hap var ama onu vermem doğru olmaya bilir..

aman yedikleriniz de egzemayı tetikleyecek şeyler olmasın.. bu dönemde sakin olmaya dikkat edin..

umarım ben de dahil hepimiz tamamen kurtuluruz...

merhaba arkadaşlar,
bendede aynı sorun var finallerime hazırlanırken aynı zamanda nişanım olacaktı o zaman başladı geçici birşey sandım doktora gittim.bir alerji hapı,şampuan ve damla verdi iki haftada geçti sonra aylarca olmadı.ama sonra yine tekrarladı çok şey kullandım durulama suyunda sirke kullanınca kaşıntı azalıyordu..head&shoulders,clear da fayda etmedi.dün aktar aynısefa bitkisinin çok iyi bi antiseptik olduğunu söyledi.bütün mantarlara çok faydalı olduğunu söyledi bende onuda deneyeyim dedim 40gr aynısefa ve 100gr lavanta tohumunu toz haline getirip karıştırıp verdi.1lt suya 1yemek kaşığı koyup kaynat durulama suyu olarak kullan dedi.öyle yaptım bakalım daha 1 kez kullandım eğer 1ay içinde faydasını görürsem söylerim.

benimde vardı egzema sorunum uzun zamandır şakkıdı sonra kendiliğinden geçti :icecream::icecream: saç bakımı yapıyorumö acaba onlarmı geçirdiCADIARZU kolay geçecek bişey değil aslnda baya çektim:nazar:

Kizlar ya abimin basinda kücüklükten beri bu dert var.Doktora gidiyor,ama yine de gecmiyor.Zeytinyagli,kükürtlü sabunlar kullandi yine de faydasi yok.Acaba aranizda ayni dertten müzdarip olan var mi?Lütfen yardim cok üzülüyorum bu duruma.

Arkadaşlar eczanelerde 'prozinc' diye bir şampuan var kırmızı bi şisesi var zaten görürsünüz kabuklanma,kaşıntı,egzamalar içindir diye yazıyor bende butun yagları kükürtlü sabunları denedım ama sonuc yok.Bu şampuanı bana cildisyenım vermısdı.Saçlar normal şampuanla yıkandıktan sora 2 su bu şampuana yıkayın banyodan cıkınca sonucu görüceksınız kaydirigubbakcemile5

X