Track Müzik Dosyalarını MP3'e Ya da Tam Tersine Çevirmek (MediaPlayer) Resimli An.

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
9.312
21
44
Genelde Trackları Mp3'e cevirmek için proğram kullanırız. Fakat ben bir yöntem buldum ve paylaşayim dedim.
Ben Windows Media Player sürümünü kullanıyorum ve sanirim tum sürümlerdede bu bölüm mevcutdur yanılmıyorsam.

Windows Media Player acıyoruz ve Track tan mp3 e cevireceğimiz cd cdrom a takıyoruz.

ads305zcl1.png

b1a5f70ba10260f478752006633abce9.bmp

20608340np5.jpg

7ebc93fc3fa3305efd31d46290d14dfe.jpg

Burada kırmızı ile belirttiğim yerdeki ayarlar cok önemli;
biçimden ister MP3 ister ve diğer Windows ses düzeylerine cevirebilirsiniz
bir altdakı satırda bulunan ses kalitesi bölümündeki cubuğu en kücük boyut durumuna getirin zira en yüksek duruma getirirseniz; ses kalitesinin yanında cevrilen normal Mp3 boyutu 4 ile 5 MB arasında değişirken bu secimi yaptığınız da en küçük MP3 boyutunuz 10 MB olacaktır. Düşük secim hem MP3 nüzü olduğu kalitede ve boyutda cevirmenize imkan sağlar.

Diğer birşey ise burdaki müziği bu konuma kopyala bölümünden cevirme yaptığınız MP3 lerinizi istediğiniz dosyaya atabilirsiniz.

Tüm ayarları yaptıktan sonra uygula derseniz hep aynı işlemi diğer kopyalamalarda da yapabilirsiniz. Fakat tamam derde cıkarsanız yaptığın ayarlar sadece bu uygulama için gecerli olacaktır.
TÜM işlemler bittikten sonra MÜZİK KOPYALA butonuna basın..yerimseniben

Biraz bekleyin Cdnizdeki Track müzikler sizin belirlediğiniz dosyanın içinde MP3 olarak yer alacaktır. Tersi ise yani MP3 ü Track a cevirmek içinde CD yazmak için--kopyalamak istediğiniz parçaları cd sürücü üzerine sürükleyip bırakın
daha sonra cd yaz derseniz---isim verip 2 sık gelecek karsınıza üstteki track için alttaki normal mp3 yada wma olarak
kolay gelsin...benden bu kadar ...

ben mp3 leri track dosyasın açev,rmek istiyorum bunun için açıklamalı olarak farklı bir yöntem önrerecek kimse varmı_

X