aminiosentez yaptıran varmı fikri olan varmı

nilnimet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2007
75
0
:1no2::1no2:kızlar ya üçlü test sonucunda 285/1 çıktı doktor yaaptıralım dedi ama ben yaptırmak istemiyorum ya yardım edin

ben yaptirdim canim korkacak birsey yok eger doktorun gerekli gördüyse yaptir bence daha bir sürü arkadas var yaptiran

bende yaptirdim korkacak bisey yok cok basit,doktorun bu konuda iyi olssun yalniz,hersey kesin cikiyor icin rahat eder,cocugunda bir problem varsa bunun genetik olup olmadiginida ogrenirsin,diger gebelikler ona gore ayarlanabiliyor,saglicakla kal

Benim doktorum ve biçok doktor (ki bunlar Türkiye'de isim yapan doktorlar) (çok uzun süreler tedavi gördüğüm için çok fazla doktorum oldu :) 3' lü testin kafa karıştırması çok olağan olduğundan yapılmasından yana bile değil. 2'li test sonucundaki oran düzgün bir oransa artık 3'lü teste gerek görülmüyor. Sorun yaşayacağını sanmıyorum ama doktorunun güvendiğin ve konuda iyi bir doktor ise isteği doğrultusunda hareket etmende fayda var diye düşünüyorum.

bilmiyorum doktor birde %200 bebeggi kaybetme ihtimali olur dedi ben yaptırmak istemiyorum açıkcası bebeğimi kaybetme ihtimalini göze alamam

canım bende yaptırdım bebgini kaybetmek cok küçük bir ihtimal hatta benim doktorum bunca yıllık doktorum bebegini kaybeden hiç görmedim dedi.bende basta yaptırmak istememiştim bu yüzden doktor doktor dolastık ama hepsi aynı seyi söyleyince mecburen yaptırdık iyikide yaptırmısım simdi içim cok rahat diğer türlü hamileliğim boyunca stres yasayacaktım allaha sükür bebegim saglıklı.insallah senin bebeginde saglıklıdır ama bence yaptır.tıpın bu imkanından yararlan derim

ben ikili test yaptırdım sonuç iyi çıktı... ve doktorum üçlü teste gerek görmedi... hatta ben o zaman doktoruma "amniyosentez falan yaptırsak mı" demiştim... oda "ikili testin gayet iyi çıktı, bence gerek yok" demişti... vallahi şimdi içimi rahat tutuyorum... ve herşey allahtan diyorum.... umarım hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız..... için nasıl rahat edecekse öyle davran derim ben:) sevgilerimle.....

ben de yaptırdım... başta çok endişelenmiştim... ama sonucu aldıktan sonra içim çok rahat şu anda... amniyosentez sonrasında 24 saat dinlenirsin... zaten arkadaşlar da yazmış... benim doktorum da ''amniyosentez yüzünden çocuğunu kaybeden kimse duymadım henüz'' demişti... benim riskim çok daha yüksek olduğu halde temiz çıktı sonucum... sen içini ferah tut ve de amniyosentezle netleştir bebeğin sağlığını bence...

285 e 1 iyi aslinda 250 nin üstünde oldugu zaman Doktorlar gerek görmüyo amniosenteze!! Ultrasonda baktiginda süpheli biseymi gördüki sana aldiralim dedi allah allah :-/ normalde iyi cikmis yani sonucun!!

İcin rahatsa aldirma suyu! Bu konu hakkinda uzman doktorlar var istersen tam bir taramaya gir!

İnsallah hic bir sey yoktur Allahın ıznıyle!

285 e 1 iyi aslinda 250 nin üstünde oldugu zaman Doktorlar gerek görmüyo amniosenteze!! Ultrasonda baktiginda süpheli biseymi gördüki sana aldiralim dedi allah allah :-/ normalde iyi cikmis yani sonucun!!

İcin rahatsa aldirma suyu! Bu konu hakkinda uzman doktorlar var istersen tam bir taramaya gir!

İnsallah hic bir sey yoktur Allahın ıznıyle!

sağol canım ya aldırmak istemiyorum ultrosonda herşey normal bir sorunumuz yok neyse benim içim rahat yaptırmıycam hayırlısı allahtan

Ben 1 hafta önce yaptırdım sıvı almanın pek bi riski yok. doktordan 3gün de rapor istedim. bol sıvı içtim bi problem çıkmadı ama 20 gün beklemek amniyosentez yaptırmaktan daha beter bir şey. çoğu kişi de bir problem çıkmamış ama ya ben de bebeimde çıkarsa düşüncesi insanı bitiriyor.
246/1 risk çıkmıştı üçlü taramada, amniyosentezin riski 200/1 miş. yaptırmamakta kararsız kaldım ama bu belirsizlikle de 5 ay daha bekleyemezdim.
inşallah hepimizin bebei salıklıdır.

ben de yaptirdim, yaptirip yaptirmama konusunda kararsizdim,ama dr umu dinledim, Allaha sukur bisey cikmadi,yaptirmasaydim simdi hala bebekte bir sorun var mi diye kendi kendimi yiyecektim ve bunun da bebege olumsuz etkileri olacakti,sen gerci kararini vermissin,yaptirmayacagim diyorsun,hayirlisi olsun

X