Çocuklara öğle uykusu zararlıymış

husel

er:)
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2007
1.849
18
46
Çocuklara öğle uykusu zararlıymış

--------------------------------------------------------------------------------

Son bulgulara göre, öğle uykusuna yatırılan 2-12 yaş arası çocukların zihinsel gelişmeleri zarar görüyor, uyku düzenleri de bozuluyor...

ABD'Lİ araştırmacıların son bulgularına göre, "2-12 yaşlarındaki çocukların öğle uykusuna yatmaları zihinsel yeteneklerinin gelişmesine zarar veriyor".

Araştırmaya göre öğle vakti uyumak, çocukların gece uykusu düzenini de bozuyor ve sabahları uyanmalarını güçleştiriyor.

Florida Üniversitesi'nden Dr. Joe McNamara başkanlığındaki bir ekip tarafından yapılan araştırmada okulöncesi çağdaki 27 çocuğun planlama ve organizasyon yeteneği gerektiren bulmacaları ne ölçüde çözebildikleri incelendi.

Uzun süre öğle uykusu uyuyan çocukların daha az sayıda bulmaca çözebildikleri gözlenirken gece geç yatanların ise daha kötü performans gösterdikleri saptandı.

Araştırma, öğlen uyuyan çocukların gece yatağa ortalama 30 dakika daha geç gittiklerini ve hafta sonlarında daha da geç saatlerde uyuduklarını ortaya çıkardı.

Dr. John Harsh, "Ya çocuklar gündüz uyudukları için gece daha az uyuyorlar ya da gece uykularını almadıkları için gündüz uyuma ihtiyacı duyuyorlar" dedi.

aaaaaa hic bilmiyordum tam tersini uyguluyoruz yillardir yigenlerime felan
tesekkürler canim

canım bende kızımı uyutmak için uğraşıyordum...ama cadı uyumuyordu
iyiki de uyumuyormuş:))

a.s.kafamçokkarıştıBiz hep öğlen uykusu çocuğa şart bilirdik fakat bende fazla uyumalarından taraf değilim çünkü tam öğrenme zamanları hatta kreşimizle bile ufak bir olayımız oldu neymiş efendim büyümeler için mutlaka uyumuları gerekiyormuş hayır dedim öyle bir kural yok ben çocuğumu saatlerce uyuması için göndermiyorum dedim sadece 1 saat uyuyabilir uyuyorsa da uyandırın çünkü benim çocuğum öğlen çok uyursa akşam yatmak nedir bilmiyor:eek:klava: bu seferde sabah uyanamıyor şimdi 1 saat yada enfazla 1,5 saat uyuyor oda heralde çok yorulduğu için....

Enteresan..Benim kızım da 1 seneyi aşkındır uyumuyor öğlenleri..Ama ne biliyim yaa,Amerikalılara hiçbir konuda inancım kalmamış sanırım:uhm:
Paylaşım için teşekkürler,sevgilera.s.

Enteresan..Benim kızım da 1 seneyi aşkındır uyumuyor öğlenleri..Ama ne biliyim yaa,Amerikalılara hiçbir konuda inancım kalmamış sanırım:uhm:
Paylaşım için teşekkürler,sevgilera.s.

neyse canım bu konuda söyledikleri mantıklı gibi geldi...
çocuklarımızı zorlamayalım çok yorulurlarsa evet uyusunlar ama saatlerce değil:))

husel saolasın walla.benim oğlumda öğleden sonraları kreşe gidiyor ve öğlen uykusunu almıyor mahrum kalıyor diye hep üzülüyordum rahatladım şimdi...

husel saolasın walla.benim oğlumda öğleden sonraları kreşe gidiyor ve öğlen uykusunu almıyor mahrum kalıyor diye hep üzülüyordum rahatladım şimdi...

oh ne güzel yazdıklarımın bir işe yaraması çok mutlu etti benia.s.

doktorumuz uyumasını tavsiye etmişti ve bize büyüme hormonlarının uyurken çalıştığını söylemişti, şimdi zararlı deniyor, ben bu bilim alemini anlamadım, bugün iyi dedikleri yarın kötü oluyor ne yapacağımı şaşırdımkafamçokkarıştı

burbuk benim bildiğim 3 yaşında sonra uyuması çok gerekli değil di ama abd liler 2 yaş demiş:))vardır bir bildikleri diyorum ama gene de öğlenleri sadece bebekler için değil erişkinler içinde şöyle yarım saatlik şekerleme deriz ya işte ondan olursa iyi olur...bebeklerde 1 saat şekerlese yeter....ama fazla uyku cidden hantallaştırıyor çocuğu ve gece uyumak nedir bilmiyorlar.....

Yalan, külliyen yalan, ağzı olan konuşuyor. Yakında bende çok ye zayıfla diye iddiada bulunursam şaşırmayın.:1closedeyes:

doktorumuz uyumasını tavsiye etmişti ve bize büyüme hormonlarının uyurken çalıştığını söylemişti, şimdi zararlı deniyor, ben bu bilim alemini anlamadım, bugün iyi dedikleri yarın kötü oluyor ne yapacağımı şaşırdımkafamçokkarıştı

siz yine doktorunuzu dinleyin,bu saçma şey kimden çıkıyor amerikadan,amerikanın yaptığı ne BİYOLOJİK SAVAŞ,her şeyi yap ama amerikan icatlarını yapma,onların yine kendi çıkarları vardır.

benim kızım da gündüz kreşte 1 yada 2 saat uyuyor akşamda sekiz buçukta en geç dokuzda yatıyor bence uyusunlar benim bildiğim kadarıylada büyüme gece 10 la 2 arasında oluyomuş ellemeyin çocukları amerikalılar kendi çocuklarını uyutmasın o zaman bizim çocuklar uyusunda büyüsün iyi uykular

açıkcası bende gündüzleri 1 saate olsun uyumalarından yanayım hem çocuk sakinleşiyor dinleniyor ,yoksa benimkiler sapıtıyor anacım Dün heralde yine kreşte fazla uyumşki akşam yatmak nedir bilmedi:1shok:SEVGİLER

benim kızım da gündüz kreşte 1 yada 2 saat uyuyor akşamda sekiz buçukta en geç dokuzda yatıyor bence uyusunlar benim bildiğim kadarıylada büyüme gece 10 la 2 arasında oluyomuş ellemeyin çocukları amerikalılar kendi çocuklarını uyutmasın o zaman bizim çocuklar uyusunda büyüsün iyi uykular

canım sorunda bu zaten...çocuk gündüz fazla uyuduğu zaman gece o saatlerde de ayakta olabiliyor...bu nedenle öğlen vakti hiç uyumamalı değil ama 1 saati aşmamalı 2-3 yaşından sonra...

valla 2 yaşındaki çocuk nasıl dayanacak akşama kadar. mantıklı değil. sabahın 7 sinde kalk bütün gün uyuma bence olmaz. bizim bile uykumuz geliyor ya onların mı gelmicek.. ben uyutuyorum şahsen

Amerikalılar kendilerine baksınlar,,o kadar biliyorlardı da başta kendi çocukları olmak üzere fast food dedikleri yemek sistemine hemen hemen tüm dünyayı alıştırdılarda ne oldu en başta kendi halkının yarıdan fazlası dobişko oldu.Hem silahları hemde yalan yanlış bilgileriyle dünya halkına zarardan başka biriş yapmazlar.

cocugumuz cok yorgun ve uykuya ihtiyaci oldugu zaman bulunduklari yerde uyur kalir.yavrucaklar hemde öyle bir uyurlarki davul calsaniz uyanmazlar.ben oglumu iki yasina kadar duzenli ögel uykusuna yatirdim.ama simdi isterse uyuyor istemezse zorla yatirmak yok.ben bile uykum yokken zorla uyumak istemem dogrusu cocuklarimizda bir birey unutmamak lazim ve istemezlerse zorlamamak lazim derim.

X