Erken düşük sonrası gebelik hakkında bilgi verebilirmisiniz.

nunuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2007
1.318
0
42
Merhaba Arkadaşlar;

Benimde kafama takılı şeyler var.Ben de 1 senelik evliyim.9 ay yasmin kullandım ve 2 ay önce bıraktım.Bebek beklemeye başladık ilk ay normal adet oldum fakat ikinci ay (geçen ay 17'si) erken düşük yaptım.Doktor çok erken olduğu için kendiliğinden düşüyo ,müdahaleye gerek yok dedi.İlk adetinden sonra yine kalabilirsin, kromozomsal bir düşük dedi.Bunu tam anlamadım.Kan grubum A- bundan olabilir mi? Yada çok işte yoruluyorum aynı şekilde eşimde, ve bu başlangıcı sırasında gerçekten koşturmaktan çok yorulmuştum.Bi arkadaşım düşüğünün ilk gününü sanki adet olmuş gibi kabul edip ertesi aya hamile kalmış ve şimdi kızı var.Ben ilk adetimi bekliyordum ama daha adetime var.Yani Ekim 17'de düştü bir ay sonra olsam Kasım 17'sinden sonra heralde olacağım ama bu arada beraber olduk korunmasız ve adetime kadarda korunmasız devam etsem acaba sağlıklı bir şekilde bende hamile kalabilirmiyim ?
Yoksa şu saatten sonra artık yumurta sağlıklı olmaz mı?
Bir kez daha aynı şeyi yaşamaktan korkuyorum. senağlama

böyle bir şeyler yaşayan varsa beni bilgilendirirmisiniz? Ne yapmalıyım?

Herkese iyigünler

Nunu merhaba ben 2,5 yıllık evliyim evililiğimin 1 yılında hamile kaldım sonra düşük oldu nedeni ise aynı sana söyledikleri gibi kromozal yada erken gebelik dendi sonrasında ise korktum hamiş olmaya tekrar aynı şeyi yaşarım diye allah verirse olur diye düşünüyorum bazı tanıdıklarım var onlarda böyle bişey geçirdiler 2 denemede hamiş olup doğuranlarda var. Oyüzden stres yapma hamişkende kendini çok yorma canım inşallah bir an önce hamiş olursun haberlerini alırız.

Ebiscim çook sağol;
İnşallah seninde hayırlısıyla sağlıklı bi bebişin olur.Ama senin aradan geçeli bayağı oldu heralde düşünmeye başla artık.
Yalnız kafama takılan iki şey var.Arkadaşım düşük kanamasını regl'i gibi sayıp 10 gün sonrasında hamişlik hazırlıklarına başlamışlar.Benim düşük kanamamdan 20 gün geçti.Korunmasız bir kere oldu.Acaba artık yumurtlama bitmişmidir? Şimdi ilk adetime kadar korunmasız devam etsem kötü mü olur? Yumurtlama zayıf olup yine aynı durumla karşılaşabilir miyim? Bu konuda birşeyler bilen var mı?

İkinci kafama takılan ise; Bi önceki yazımda yazmıştım,arkadaşım bir düşükten sonra, ilk adetini beklemeden hamile kalmış ve bebeği sağlıklı doğum yaptı.Fakat ona tanıdıkları çok erken doktora gittiği için ve vajinal ultrasonografi yapıldığı için yerinden oynatmıştır demişler.Sizce böyle bişey olabilir mi?
Doktor bana kanamam başladığında aradığımda, "Tahmin ettiğim gibi demişti", peki tahmin ediyolarsa acaba oynatabilirler mi? Yada bunu net olarak neden demezlerki?

Arkadaşlar bilginiz varsa bana anlatırmısınız...

Byesenağlama

canım benimde ilk bebeğim kendiliğinde adet görür gibi düstü. drum 1 ay dinlen tedaviye öle baslayalım dedi.1 haziranda düstü,eylülün 25 inde hamile kaldım:)

merhaba nunuu. ben de 7 ekimde erken düşük yaptım. dr bana kürtaja gerek olmadığını erken dönem olduğu için sana söyledikleri gibi kendiliğinden gideceğini söyledi. kromozomsal bozukluk olduğunu düşüğnüyorum ben de. okuduğum kadarıyla bunun anneyle babayla ya da genetikle hiçbir ilgisi yok. insanda 23+23=46 kromozom blunuyor. bebek oluşumunda babadan 23 anneden 23 olarak 46 kromozom oluşuyomuş. ama bazen kromozom sayılarında bozukluk olabiliomuş. bu saDECE tesadüfmüş. korkacak bişey yokmuş. bu arada dr 1 ay dinlenmemi önerdi ve bana bir adet düzenleyici verdi. rahmin temizlenmesini sağlayacakmış. dün ilacım bitti. adetimi de görünce çalışmalara başlayacağım:teytey: inşallah en kısa zamanda ikimiz de tekrardan hamiş oluruzyerimseniben

canım korkma benimde bildiğim bu tarz düşüklerin genelikle tesadufi bir kromozom hatası olduğudur.doğa mükemmeli yaratmak istediğinden kendiliğinden düşük oluyo,senin yorulmanla alakası yok yani,,,,,ayrıca tam anlamdım ama vajinal ulturasyondan bahsetmişin,,bak ben hamileydim ama bilmiyodum daha dra gittim alttan baktı tabi erken olduğundan belli olmadı ama bi tehlikede olmadı

Tekrar Merhaba;

Pınar80 dün senin videonu seyretmiştim, gerçekten fotoğraflarda çok güzel çekilmiş.Allah analı babalı büyütsün.
Fakat sana bir tedavi uygulayalım demiş, kumpiraa'ya da adet düzenleyici vermiş.Fakat bana sadece folik asit hapı verdi, adetlerimde bir düzensizliğim yok ama bu ilk ay az yada fazla gelebilirmiş .Korunmuyoruz ,daha hastalanmadım ama inşallah hayırlısı olur.
Acaba başka bi doktora mı gitsem?
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Herkesin bünyesi farklıdır tabii ama yinede insan bi güven buluyo burada..
Kumpiraa inşallah seninde hayırlısıyla sağlıklı bi bebeğin olur.

Sağolun

tatlım bende hap tam 3 yıl kullandım ve hapı bıraktıktan sonra 1 kere adet gördüm ikinci ay hamile kalmıştım ama aynı durum benimde başıma geldi tıpta buna kimyasal gebelik deniliyo tatlım kürtaja gerek kalmadan adet kanaması gibi düştü bebeğim kanamam 5 gün sürdü iki kere parça düşürmüştüm kanamam azalınca dr alttan muayene etti parça kalmışmı diye ve kısmen bitmişti dr um bana 2 ay dinlenmem gerektiğini ne kadar erken bi gebelik olursa olsun bünyenin yinede kendini dinlendirmesi gerektiğini söyledi ve adet tarihlerinin tam net olarak belirginleşmesi gerektiğini söylemişti ve bencede çok doğru en azından üstünden 1 ay geçmesi lazım tatlım benim düşükten sonra adetim tam 36 gün sonra gelmişti 2. ay daha farklı 1 ay sonra gelmişti eğerki düşükten sonra hemn hamile kalırsan hangi tarihe göre belirliyeceksinki bence en azından 1 ay korunman lazım tatlım bu bebeğin ve senin için çok gerekli....

:nazar:Sağol kardelenn;

Evet benimde seninki gibi..Bebeği çok istiyoruz ne biliym işte..bi de korkuyorum sonra yine aynı şeyler olacak diye..
Eskiden hiç düşünmesdim ama istemeye başlayınca ne kadar da önemli bir şeymiş.Okuyarak ve araştırarak o kadar çok şey öğrendim ki.Gerçekten Allah öyle güzel yaratmış ki bizi.Herşeyin en iyisini vücut kabul ediyor, beyin'de başlıyor hatta her şey.Anne olmak da eminim ki çok güzel bir duygu. Allah hepimize sağlıklı, eli ayağı düzgün bebek nasip etsin.Herşey için sağolun.

Tekrar Merhaba;

Pınar80 dün senin videonu seyretmiştim, gerçekten fotoğraflarda çok güzel çekilmiş.Allah analı babalı büyütsün.
Fakat sana bir tedavi uygulayalım demiş, kumpiraa'ya da adet düzenleyici vermiş.Fakat bana sadece folik asit hapı verdi, adetlerimde bir düzensizliğim yok ama bu ilk ay az yada fazla gelebilirmiş .Korunmuyoruz ,daha hastalanmadım ama inşallah hayırlısı olur.
Acaba başka bi doktora mı gitsem?
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Herkesin bünyesi farklıdır tabii ama yinede insan bi güven buluyo burada..
Kumpiraa inşallah seninde hayırlısıyla sağlıklı bi bebeğin olur.

Sağolun

saol canım,amin.insallah hamişsindir bekle bakalım canım.

ewet insan başına gelmeden hiçbirşey bilmiyormuş tatlım...
bende düşük geçirirken bulmuştum bu siteyi..
bana noluyo diye internetin başından kalkmadım hep araştırdım ..
ama kesinlikle aklına kötü şeyler getirme ve herşeyi oluruna bırak..
bak ben şuan hamileyim tatlım ve allahım bozmasın şuan herşey yolunda gidiyor...
sende birgün hamile kalıcaksın ve bu erken düşük iyiye işaret tatlım..
bu yönünden bak olaya...
vücudun daha güzel bir gebeliğe hazırlayacak kendini...
herşey gönlünce olsun tatlım...

KİMYASAL GEBELİK

Kimyasal gebelik, normal bir gebelik olmayıp,
döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile
devam edememesi ve gebeliğin sadece laboratuar tetkikleri ve
gebelik testleri ile tespit edilmesidir.
Gebelik testlerinde gebelik hormonu BHCG yüksek yani ( + )
Çıkmasına rağmen, hiçbir şekilde sağlıklı bir gebelik ürünü oluşamaz.
Rahim içine yerleşemez ve kendiliğinden düşük ile sonuçlanır.

Kimyasal gebelik sık görülmekte olup, bir çok kadın bunun farkına
Varamamakta ve normalden biraz fazla veya
düzensiz adet gördüğünü zannederek
Aslında düşük yapmaktadır.
Kimyasal gebeliği bazı hekimler “sessiz düşük” olarak isimlendirmektedir.

Kısacası döllenme olur, fakat döllenme ürünü rahim içine yerleşemez.
Sessizce adet kanaması ile birlikte düşer.
Bu durum sadece gebelik testleriyle anlaşılabilir.

Kimyasal gebelik tespit edildiği zaman bazen,
dış gebelik şüphesi doğurabilir, fakat düzenli takip edilen
BHCG değerlerinde hızlı bir şekilde düşme gözlenmektedir.
Kimyasal gebelik kürtaj veya tıbbi bir müdahale gerektirmez.
Takip gerekmektedir.

GENELLİKLE 5. HAFTA CİVARINDA DÜŞÜK YAŞANIR.
KESE ve BEBEK OLUŞMADAN YAŞANAN GEBELİK KAYIPLARINA KİMYASAL GEBELİK DENİR.

Ayyy kardelennnncim çookk teşekkür ederim.Çok sağol.
Ben de düşük yaptığımda internetten hep araştırmıştım.Ne olduğunu bilmiyodum ve eşime de bizimle ilgili bir şey olmadığını anlatmaya çalışıyodum.Birileri duyduğu zaman sanki sen onu taşıyamamışsın da düşürmüşsün gibi bakıyolar.Bu kimsayalmış bizimle alakası yokmuş demek çok zorr gerçekten.
Ben sadece yengeme söylemiştim onun komşusu hemşireydi bize doktorda randevu ayarlamıştı.Ve anneciğimi de korkudan telaştan 3-4 gün aramadım, sesimden bişey olduğunu anlar telaşlanır diye.Velhasıl annem korkulu rüyalar görmüş hep, dudakları uçuklamış, bir de böbrekleri rahatsızlanmış.Beni merak etmiş arıyomuş bizde telsim hattında kontür bitinde turkcell hattımızı kullanmaya başladık eşimle o ara. Kadıncağız telefonlarda da bulamayında eşimin annelerini aramış.Onlarda sordular hep bişey mi var.Yok dedik ,eşime söylemeyelim dedim.Ama ben annemin o telaşlanmasını görünce bir de sadece kendi anneme söyledim.Çokk üzüldü o ara hep sık sık aradı.Onun üzüldüğünü görmek daha da üzücüydü.
Eşimin ailesine söylemesini istemedim.Herkese yayılıp herkesin bana acıyarak bakmasını istemedim, kapattık konuyu.
Fakat eşim alındı bana sanırım.Ama gerçekten onların ailesine söylemek hele de düşük gibi bir olayı benim gibi çok hassas bir insan için oldukça zor.Bi laf arasında o'da düşük yapmış denilse gerçekten ben mahvolurum.Bi yanım söyle diyo bi yanım söyleme diyo ama sağlıklı bir bebeğim olana ve olgunlaşana kadar bunu söylemek istemiyorum.Böyle şeyleri bütün kadınlar yaşıyo ,ilk defa yaşıyoruz diye insan napacağını şaşırıyo. Ama herkesin bilmesi de gerekmiyo..

Herkese iyi günler...
:nazar:

Sağol Beyaz Çiçek..
Bende tam olarak doktor bulumadım.Yani hapı bıraktıktan sonra bi doktora gittik.bişeyin yok yumurtlama normal dedi.Arkadaşlar gittiğinde test falan yapmışlar ve folik asit vermişler. doktor ise bişeye gerek yok dedi.Sonra 2. ayda da hamile olduğumu evde test yapınca, başka bi doktora gittik.O'da iyi gibiydi ama şu anda buradan okuyorum da bazılarına yumurtlama hapı falan gibi bi tedavi vermişler.Bana ilk adetinden sonra hamile olabilirsin dedi sadece.Yani bende acaba herşeyi normal mi gördü? Yada hamilelik kesin anlaşıldığında mı testlere ,eksikliklere bakılıyor?:nazar:

Saol Beyaz Çiçek;
ama ben düşük kanamamdan sonra 2 hafta korundum, ondan sonra bıraktık.Hala adet olmadım.Şimdi de acaba bu ay kalırmıyım diye düşünmeye başladım.Bi arkadaşım adet olmadan düşüğünden sonra kalmış ve çok sağlıklı bi bebeği oldu.Bilmiyorum ama korunma falan deyince çevreden bıraktık bizde.
Evet düşükten sonra doktorum folik asit hapı verdi.Her gün kullanıyorum ama yanında badem,fındık,portakal suyu içmeye çalışıyorum.Bunlarda ve ayrıca yeşil sebzelerdede folik asit varmış.Ama sadece besinlerden alamıyorsun hap kullanman şartmış.
Bakalım bu ay ne olacak bekliyorum...Herşeyin hayırlısı olsun hepimiz için..

:nazar:

merhaba arkadaşlar
bende 5 haziranda düşük yaptım ve iki buçuk hafta sonra adet kanaması gibi 4-5 gün süren kanamam oldu.ama doktorum bunun tam bir adet kanaması olup olmadığını söyleyemedi.birdahaki adet kanamam 29 temmuzda oldu.yani iki adet geçirmisim gibi artık korunmayı bırakmak istiyorum.kendimi psikolojik yeni bir gebeliğe hazır hissediyorum siz nedersiniz arkadaşlar.

nunucuğum gçmş olsun bende bikez kürtaj bihafta öncede düşük yaptım tekrar hamile kalmak istiyorum beklemedeyim bakalım takma kafana zamana bırak herşeyi

bende düşük yapalı 21 gün falan oluyo bebeğim 4 haftalıktı doktora gittim ama kendi kendime düşük yaptım kürtaj falan olmadım kanamam 9-10 gün sürdü ama sonra ağladığımda yada üzüldüğümde az az kanamam olduğunu farketti. 9-10 günlük normal kanamamdan sonrahiç korunmadım bi bebek çok istiyoruz eğer hamile kalırsam bu zararlı olabilirmi acaba yine düşermi çünkü ilk düşüğün acısını yeni yeni atlattım:KK43:

ben 2 senelik evliyim 3 ay önce hamile kaldım fakat hamile olduğumu öğrendikten birkaç gün sonra erken düşük yaptım doktor ilk hamileliklerde bunun çok yaşandığını 3 ay sonra tekrar hamile kalabileceğimi söyledi 3 ay doldu ama artık çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan çünkü daha ne olduğumu bile anlayamadan yaşadım şimdi bilerek ya yine düşerse korkusu çok fazla

X