Örgü Yalancı Selanik Örgüsü

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

gxuxlxuxcxuxk

Allahım sana emanet
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
715
2
43
örgümüze 2 ters 2 düz olarak başlıyoruz.ilk sırayı bitirdikten sonra 2.sırada 1.ilmegi düz örüyoruz2. ilmegiters 3.ilmegide ters örüyoruz aynı şekilde 1 düz 3 ters olarak o sırayı bitiriyoruz.3.sırada arka tarafa bakarak arkadaki düz ördüğümüz 3 tersin ortasına gelecek şekilde ayarlıyoruz yine 3 ter 1 düz olarak devam ediyoruz .örnegimizi böylece koymuş oluyoruz.artık 3 ters 1 düz olarak devamlı örereke bitiriyoruz.inşallah anlatabilmişimdir hanımlar.başka örneklerde görüşmek üzere...

kızlar bir örnek daha yazayım belki yapmak isteyen vardır...
örgümüze normal 1 sıra düz örerek başlıyoruz.
2. sırda 1 ters 1 düz olarak devam ediyoruz.
3.sıradaörgümüzün arka sırasını düz olarak tamamen örüyoruz.
4.sırada bir önceki 1 ters 1 düz ördüğümüzün tersin üstüne düz düzün üstüne ters gelecek şekilde ayarlayarak o şekilde 1 ters 1 düz olarak yine örüyoruz .
5. sıra yine hepsini düz örüyoruz ve bu şekilde bitiriyoruz..
örgümüz bu kadar.. hanımlar kolay gelsiinnn...

son derece basit bir selanik örneğide ben vereyim size...

bir kaç sıra normal bildiğimiz ters düz dokuyun

sonra örneği kurmaya karar verdiğiniz sıraya gelince tersleri yine ters olarak örün,ama düzlere gelince şiş'i ilmeğin alt sırasında ilmeğin ortasından(yani düz ilmeğin dibinden)geçirip düz olarak dokuyun..sonra yine normal olarak ters ve yine anlattığım şekilde düz ilmek alarak örün .....bu sıra ve bundan sonraki sıralar hep aynı şekilde örülecek...gayet basit ve kolay olan bir selanik...en acemi olan bile rahatlıkla yapar...daha önce anlatıldımı bilmiyorum...ama ben görmediğim için yazayım dedim ....herkese kolay gelsin....

narko cum önce düzden 3 ilmek örüyosun sonra tekrar geri dönüyorsun aynı 3 ilmeği örüyosun toplam3 kez yapacan bunu sonra 3.ilmeğin yanına 1 tane arttırıyormuş gibi üste dolayıp örgüne devam ediyorsun.şişi bitir aynı artırdığn yere gelince 3.ile beraber o artırdığın illmegi beraber alıyorsun böylece ilik açımış oluyorsun ok mi.inşallah anlatabilmişimdir..

son derece basit bir selanik örneğide ben vereyim size...

bir kaç sıra normal bildiğimiz ters düz dokuyun

sonra örneği kurmaya karar verdiğiniz sıraya gelince tersleri yine ters olarak örün,ama düzlere gelince şiş'i ilmeğin alt sırasında ilmeğin ortasından(yani düz ilmeğin dibinden)geçirip düz olarak dokuyun..sonra yine normal olarak ters ve yine anlattığım şekilde düz ilmek alarak örün .....bu sıra ve bundan sonraki sıralar hep aynı şekilde örülecek...gayet basit ve kolay olan bir selanik...en acemi olan bile rahatlıkla yapar...daha önce anlatıldımı bilmiyorum...ama ben görmediğim için yazayım dedim ....herkese kolay gelsin....

peki ilk sırayı 1 ters 1 düz ( düz alt sıradan alınacak)peki diger sıralardadamı düzü bir alttan örecegiz

orgun_yalanciselanik.jpg

bu da resimlisi

X