Basit Kist dedi Doktor eritmek iin ginera verdi ama...

baytar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2007
137
0
42
arkadaşlar lütfen yardımcı olun!!! basit kist var tek yumurtalığımda doktor ginera verdi (bir senelik evliyim şu an,bir düşük yaptım sonra adetlerim düzensizleşti, kist tedavisi gördüm eski doktorum başka bi doğum kontrol hapı kullandırmıştı ve bu hapı kullandığım hergün lekelenmeler olmuştu çamaşırımda kist eriyor diye düşünmüştüm bir ay kullandım tamam eridi dedi doktor hapı kesti ama yinelemiş) 2 ay sonra adetlerim yine gecikti başka bir doktora gitmek istedim,işte şimdi gittiğim doktor ginera verdi ama lekelenme falan olmuyor hiç eritmiyo mu acaba? bu hapı kullanan var mı aranızda korunmak amaçlı değil ama kist tedavisi için...çocukta çok istiyoruz,bu durumda doğum kontrol hapı da kullanmak iğrenç bir duygu? bir sorum daha var sizlere kist tedavisi olup bittikten sonra hamile kalan var mı aranızda?

canım merhaba.senin yasadıklarının aynını bende yasadım.bır dusuk ve sonra adet duzensızlıklerı ve kıstler.dogum kontrol hapı kullandım kıstler ıcın ama aynen bebek ısteyıpte onu kullanmak cok sınır gelıyor ınsana.benımde basıt kıst ıcın myrolon vermıstı.gınerayıda vermıstı bır ay tamamen temızlensın dıye.ama ben kullanmadım.onuda verıyorlar endıselenme yanı.

tulin gebe kaldın mı peki?son durum ne oldu?tamamen kurtuldun mu kistlerden?

hayır canım olmadı.2 aydır duzenlıydı adetım ama bebek olmadı.bu ay ekım 24 te gelmesı gerekırken yıne adet olmadım.yanı 10 gunden cok gectı.doktorada gıtmedım korkumdan.çunku yıne kıst var dıyıp dogum kontrol hapı verecek.testte yaptım.yok.yarın gıdıcem galıba.en azından bırazdaha vakıt gecırmeyeyım gıtmedıkce dıger aya atacak cunku.sanırım bu basıt kıstler yınelıyor kendını arada bır.

bu durum daha ne kadar devam edecek ben bilemiyorum...yarın doktor sana ne diyecek acaba?yazarsın buraya di mi merak ettim?aynı şeyleri yaşıyoruz ben çok üzülüyorum ya.doktora hapı kullanmak istemediğimi söyledim ben kullan dedi kisti halledeleim tamamen,çocuk için başlarız sonra dedi ah bi de tamamen gitse kistler...operasyon dese tereddütsüz yatcam bıçak altına o kadar bunaldım yani:KK43: ben bekarken hiç böyle şeyler yaşamadım tülin ta ki düşük olana kadar ondan sonra herşey değişti hayatımda!!!2 aylıktı ben kaybettim sen?

evet benımde 2 aylıktı.sebebsızdı oda.galıba yıne kıst dıyecek.oyle gıbı hıssedıyorum.karnım sıs ve baskı oluyor karnımda yada yumurtalıklarımda.kıst oldumu oluyomus böyle seyler.gonalf dıye bır ıgne var doktorum onu deneyelım demıstı ama onun ıcınde adetın 3.gunu gıdıyosun.ah bır hasta olsam denıcem ama olmuyo ıste.

cok ugrasınca kendı kendıne olsun dıye ben doktora sıkıldım artık psıkolojımız bozuldu esımle.dedım oda ozaman ıgnelere gecelım demıstı.sende kıstın gecınce soyle bakalım doktoruna belkı oda baska tedavı uygulamaya karar verır.

canım gıttım doktora allahıma cok sukur kıst yokmus .getırıcı ıgne verdı.on gun ıcınde gelırse ikincı gunu gel dedi.galıba ignelere baslıyacak.once yumurta takıbı falan yapılıyo sanırım.sende kıstlerınden kurtulursun insallah canım

saol tülin bende senden haber bekliyordum adına çok sevindim allah onlardan kurtulmayı banada nasip eder inşallah,burdan yine haberleşiriz son durumları...tekrar teşekkürler

arkadaşlar lütfen yardımcı olun!!! basit kist var tek yumurtalığımda doktor ginera verdi (bir senelik evliyim şu an,bir düşük yaptım sonra adetlerim düzensizleşti, kist tedavisi gördüm eski doktorum başka bi doğum kontrol hapı kullandırmıştı ve bu hapı kullandığım hergün lekelenmeler olmuştu çamaşırımda kist eriyor diye düşünmüştüm bir ay kullandım tamam eridi dedi doktor hapı kesti ama yinelemiş) 2 ay sonra adetlerim yine gecikti başka bir doktora gitmek istedim,işte şimdi gittiğim doktor ginera verdi ama lekelenme falan olmuyor hiç eritmiyo mu acaba? bu hapı kullanan var mı aranızda korunmak amaçlı değil ama kist tedavisi için...çocukta çok istiyoruz,bu durumda doğum kontrol hapı da kullanmak iğrenç bir duygu? bir sorum daha var sizlere kist tedavisi olup bittikten sonra hamile kalan var mı aranızda?

canım bende düşükten sonra yumurtalığımda 3cm basit kist saptandı. dört ay ilaç kullanmadım ve bebek için dr gittim. kist tedavini yapalım dedi. ve ban myralon doğum kontrol hapı verdi. iki ay kullandım yine gitmedi. daha sonra bana bununla hamile kalabileceğimi söyledi. bana bu yetmedi tabi. başka dr gittim ve oda bana basit kist dedi engel değil. hatta biz 3cm lik kistleri bazen hastalara söylemiyoruz bile dedi. ve hamileliği planla dedi. bende kist tedavisini bırakıp hamileliği planlıyorum bu ay ilk bakalım. adatime ongün kaldı. hayırlısı olsun diye bekliyorum. yani canım sende dr onu sor fuzuli zaman kaybetmeyin..

bendede kist vardı ve dr um bana dogum kont hapı verdi ve bu arada kan tahlili falan yaptırdı neden oluştuguna dair ve kilo ver dedi cokta kilolu degilim aslında neyse 3ay kullandım ve 4 kg verdim tekrar gittigimde tamam güzel dedi bu kistler spor yapmakla cok baglantılı seylermis arkadaslar hareketli yasayıp saglıklı beslenmek gerekiyor. Ben bu sekilde hormon seviyelerimi cok cok düsürdüm. Sizede önerim spor yapın günlük yarım saat yürüyüsle bu kistlerden kurtulursunuz. bide dr um bana dogum kontrol haplarının bazı durumlarda bebek isini cabuklastırdığını söylemisti. Yani yumurtalıklara baskı yapıyormus bıraktığındada daha kolay hamile kalabiliyormussun gibi biseyler söylemisti. Ben o tedavilerden sonra tekrar iki ay icinde kilo aldım ama yürüyüslere devam ediyordum kistlerim yoktu yumurta takibi yapıldı ve catlatma ignesi vuruldu riske atmadık yani kendiligindende catlayabilirdi aslında. Ben hamile kalamadım ama artık dr gitmiyorum kendi kendimize bir süre kafaya takmadan deneyecegiz eminim bu sekilde kendi haline bırakınca hamile kalacagım.

evet kıstler bebege bır engel degılmıs ama eger bebek kıste yakın bır yere tuutunursa o zaman dusuk rıskı artarmıs.ama benım basıt kıstı olupta hamıle kalıp doguran bıldıklerım var.yanı engel degıl canım.ne bıleyım bu ıslerı artık anlayamıyorum.benım drum once kıst tedavısı dedı.buyuzden myrolon verdı hep.bızde kendı halıne bıraktık 3 ay ama olmadı ıste.bızde daha fazla zaman kaybetmeyelım dedık.ignelere baslıcaz .ah bır adet olsam.

merhaba arkadaşlar çoooooooookkkkkkk şükür kurtuldum kistten ne illet bi şeymiş,bugün gittim doktora hallettik artık bebek için tedaviye geçebiliriz dedi ve klomen verdi inşallah birdaha kistle karşılaşmam...klomeni ilk defa kullanıyorum umarım işe yarar...
tulinn nerelerdesin nasıl oldun var mı bişeyler?

arkadaşlar bendede kist vardı gerçekten bebek düşünürken hap kullanmak çok kötü nihayet doktor bırakabilirsin dedi mutlaka kistten kurtulun ben ameliyat oldum bu yüzden tek yumurtamıda aldılar şimdiden sonra ne olacak bilmiyoruz

bende de basit kist vardı 5-6 cm civarında doktor doğum kontrol ilacı vermedi çünkü bebek düşünüyoduk hiç gerek yok dedi boşu boşuna bebeği geciktirmişolursun dedi hamileliğine de engel değil dedi sadece ağrı kesici verdi çünkü biraz ağır iş yapınca çok sancı yapıyordu o da kendi etrafında dönüyomuş o yüzden oluyomuş işte yaklaşık 3 ay geçti ama çocuk yok 2008/ ocağa kadar olmasını bekleyelim olmazsa gel demişti olmadı hala hamile değilim yani bakalım şimdi şubatta gidicez heralde kısmetse tabi

3 ay boyunca adetini duzenli gordunmu peki yastev.cunku benım kıst oldugu donemde adetım gelmıyodu.

merhaba kızlar bende ginera kullanıyorum dün dr gittim ve yine kistim varmış sıkıldım artık bu kistlerden ve tabiki bebek tedavisine başlayamdım kist olunca bu ay kullancam eğer kistim kaybolursa inş tedaviye başlıcaz bencede bebek isterken bu ilacı kullanmak çok sıkıcı allah hepimizin yardımcısı olsun

slm kızlar bende bebek sahibi olmak istiyorum 7ay parlodel kullandıktan sonra rahım fılmı çekıldı tüplerim yapışık çıktı laparoskobiyle ayrıldıeşim varikoselden ameliyat oldu şuan klomen kullanıyorum bu ikinci ayım inşallah folükül büyür ve çatlar tembellik varmış klomenle hamıle kalan varmı aramızda psikolojım bozuldu ya

mrb arkadaşlar bugün dr.a gttim basit kistim olduğunu söyledi.ginera verdi yaa napıcam bilmiyorum

X