tavsiyenize ihtiyacım var

iremik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2007
300
3
42
merhaba arkadaşlar.henüz doğum yapmadım ama aradığım soruya en iyi cevabı burda bulurum sanırım.artık doğum yaklaşıyor ve ben gittiğim özel hastaneden pek memnun değilim.küçük biryer ve açıkçası bana doğum için pek güven vermiyor.burdaki tüm özel hastaneler birbirinin aynısı.o yüzden devlet hastanesinide düşünmeye başladım.şimdi sorularım şunlar:
1-ikisinin arasında çok fark varmı
2-fiyat olarak devlet hastanesinin normal ve sezeryan ücretlerini biliyormusunuz.
bu arada sigortamda doğuma kadar yetişmeyecek o yüzden her şekilde paralı olcak doğumum.şimdiden sağ olun kızlarrrfisfisfisfisfisfisfisfisfis:uhm::uhm::uhm:

Valla ben devlet derim. Niye dersen çok fazla doğum oluyor ve artık pratikler. Çook çook kapsamlı özel hastaneler dışında genellikle özel hastaneler ilgi, doğum sonrası yardım, doğum öncesi hazırlama v.s konularında başarılı olsalar da doğum esnasında çok da başarılı değiller. Özelde 1 saatte yapılan işlem devlette 10 dk. Hem pratik hem soğukkanlılar.
Yine de sen bilirsin Allah yardımcın olsunyerimseniben

guzel arkadaşım devlet derim bu bir..
normal derım buda ıkı.
kımseye inanma sezeryanın kolaylıgına kanma sakın..
inan kolay degıl.. normalde normale daha cabuk dönuyorsun ve çocuguna odaklanıyorsun.. dogum sancın baslayınca gıdersın devlete.. kontrollerını özelde yaparsın yıne.

merhaba arkadaşlar.henüz doğum yapmadım ama aradığım soruya en iyi cevabı burda bulurum sanırım.artık doğum yaklaşıyor ve ben gittiğim özel hastaneden pek memnun değilim.küçük biryer ve açıkçası bana doğum için pek güven vermiyor.burdaki tüm özel hastaneler birbirinin aynısı.o yüzden devlet hastanesinide düşünmeye başladım.şimdi sorularım şunlar:
1-ikisinin arasında çok fark varmı
2-fiyat olarak devlet hastanesinin normal ve sezeryan ücretlerini biliyormusunuz.
bu arada sigortamda doğuma kadar yetişmeyecek o yüzden her şekilde paralı olcak doğumum.şimdiden sağ olun kızlarrrfisfisfisfisfisfisfisfisfis:uhm::uhm::uhm:

canım sizin ordaki hastane ücretlerini bilemem ama bizim burda özel hastanelerde normal doğum 1000,sezeryan 1500 ytl civarı.genelde her hastane aynı.ayrıca sana doğum esnasında herhangi bir başka müdahale veya bebeğe yapılan herşeyde ekstra ücret...madem mecburi paralı ile olacak ben olsam tam teşekküllü bir devlet hastanesine giderim dosya açtırırım.doğum zamanıda özel oda ve özel doktorlu doğum yaparım...özel gibi olur ama doğum hastaneleri gerçekten biliyorlar bu işi.özele gitmektense devlete gidip paranı konuşturmak daha iyi....

bazı özel hastanelerde fiyat çok uygun oluyo ama araştırdığında bebek yoğunbakımı olmuyo yetersiz hastaneler oluyo bence tam teşekküllü bi devlet hastanesine gitsen daha iyi olur ben özelde doğum yaptım 2 ay olcak normal doğum 600 dü 1 milyara çıktık ekstralar gince fiyat çoğalıyo canım allah yardımcın olsun

Bende Devlet Hastenesinde Doğum Yapcam Iremikcim.doğum Evleri Doğum Konusunda Daha Deneyimliler Ve Pratikler Gerçektende..
özeller Para Için Neler Yapmiyolar Yene Doğan Bebekleri Hemen Küveze Aliyorlar Küvezde Kaldiği Günler Ekstra ücret Tabii.

çok sağolun kızlar.burada devletin kadın doğum hastanesi çok iyi görünüyor biaz araştırdım.ayrıca özelde gittiğim dr umda o hastanede çalışıyor.sanırım onunla konuşup özel odayla falan orada yapmak daha mantıklı.peki bu durumda özel hastanedeki kontrol sonuçlarımın falan olduğu dosyayı orayamı götürmem gerekiyor.

Bende Devlet Hastenesinde Doğum Yapcam Iremikcim.doğum Evleri Doğum Konusunda Daha Deneyimliler Ve Pratikler Gerçektende..
özeller Para Için Neler Yapmiyolar Yene Doğan Bebekleri Hemen Küveze Aliyorlar Küvezde Kaldiği Günler Ekstra ücret Tabii.

gamzecim sende ankaradsın galiba.hangi hastaneyi düşünüyorsun canım doğum için...

bende özelde yaptım ama kesinlikle bebek yenidpğan yoğun bakım ünitesi tam teşekküllü bir hastane olmalı devlet hastanesi deneyimleri nedeniyle de tercih edilebilir

gamzecim sende ankaradsın galiba.hangi hastaneyi düşünüyorsun canım doğum için...

ETLİK DOĞUM EVİNİ DÜŞÜNÜYORUM CANIM ÇOK TEMİZ BİRYER KÜRTAJDAN SONRA 4-5 GÜN KALMIŞTIM ORDAN BİLİYORUM YANİİ.:1rolleyes:ZATEN KONTROLLERİM FELAN HEP ORDA YAPLIYOR.EŞİMİN BİRKAÇ AKRABASI ORDA DOĞUM YAPTI ÇOK MEMNUN KALDILAR.ZATEN BİZE ÇOK YAKIN İNCİRLİDE OTURUYORUZ BİZ .
SEN NERDE YAPCAKSIN CANIM..

bende sana devleti öneririm. ablam amasya suluova devlet hastanesinde doğum yaptı ve memnun kaldı.birde kesinlikle normal doğumdan yana tercihini yap derim. 1 kızım 1 oğlum var ikiside normal doğumla doğdular.en güzeli hemen toparlanıyorsun. canım inşaallah bir an önce sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alırsına.s.

Peki pekiii İstanbul Anadolu yakasında Marmara Üni. Hastanesi'nde doğum yapan var mı? Lütfen bilgisi olan arkadaşlar cevap bekliyorum.

kızlar ben ilk zamanlar kesinlikle normal diyordum ama bu aralar sezeryanımı tercih etsem diyorum.randevulu doğum olduğu için özellikle stres çekmem diyorum.ben çok evham yapıyorum da ılk bebeğimi kaybettiğim için.son anda bir sey cıkmasındansa randevu alıp gıdeyım dıyorum.:uhm:

Sevorane doktorunla konuşsana bu konuyu, ben haftaya perşembe gittiğimde doğumuda konuşacağız. Eğer bir aksilik yoksa normal yap bence, senin içinde bebek içinde daha iyi. Çok düşünme doğumu, ben hiç aklıma bile getirmiyorum. Vakti gelince Allah izin verirse bizde doğracağız. Sezeryanı hiç düşünmüyorum ben ve sırf bu yüzden özelde değil bulabilirsem devlet hastanesinde doğum yapmak istiyorum. Özeller o an ki durumundan faydalanıp çeşitli şeyleri bahane edip sezeryana alıyorlar ve ben güvenemiyorum. Hayırlısı bakalım

haftaya randevum var doktorumla konusucam tabıkı ama yınede dusunmeden edemıyorum.çünkü ilk bebeğimde kalbi durduğundan suni sancıyla normal doğurdum ardından kürtaja aldılar.ozaman neler çektiğimi bir ben bir allah bilir.doktorum 3 saat surer dediği şey ıkı gun surdu kaslarım kuvvetlıymıs acılma olmadı.ama sancı felaketti.belkide buyuzden dusunmeye basladım.ama en doğrusu dediğin gibi düşünmemeye çalışmak

bende çok kararsız kalmıştım çükü gittiğim DR devlet hastanesinin doktoruydu ve çok güveniyordum ama devlet hastanesinin ortamı inan çok itici bu yüzden özel hastanade yaptım ama kendi doktorumu istedim tabi baya bi fark ödedim

bende çok düşünüyorum bu normalmi sezeryanmı işini.normalden hem çok korkuyorum hemde çok utanıyorum.herkes görüyor elliyorlar açılma olmuşmu falan diye ama sezeryanında iyileşme dönemi uzun.birde merak ediyorum hani diyorlarya bazıları çocuk doğurdukça vajinada genişleme olurmuş bu eşimizi rahatsız edermiş falan bu doğrumu

bende çok düşünüyorum bu normalmi sezeryanmı işini.normalden hem çok korkuyorum hemde çok utanıyorum.herkes görüyor elliyorlar açılma olmuşmu falan diye ama sezeryanında iyileşme dönemi uzun.birde merak ediyorum hani diyorlarya bazıları çocuk doğurdukça vajinada genişleme olurmuş bu eşimizi rahatsız edermiş falan bu doğrumu

iremikcim aynı şeyi bence çok merak ediyorum canım vajinada genişleme oluyomu acaba..:uhm:doğum yapan kızlar cvp verirseniz seviniriz...:dance:

kızlar be çok iyi bilmiyorum ama o çok doğum yapan bayanlarda oluyor sanırım.hem olsada artık toparlayabiliyorlar.

X