Hamilelikte Sigara Içenler

ben içen annelere kızamıyorum.çünkü tiryakilik nedir çok iyi bilirim.günde 2 paket içiyodum.insan engel olamıyor kendine..bende şuan 5 aylık hamileyim şükür bıraktım ama herkesin iradesi bir değil.stresten uzak durduğunuz müddetçe sigaradanda duracaksınız eminim..

tüp bebeğe karar verene kadar içtim ben. sonra karar verdik gitmeden 2 ay öncesinde bıraktım ben. olmayan bebeğim için fedakarlık yaptım. değil karnımdayken içicem... çok yanlış yapmayın lütfen. kimi tanıdıysam hamileliğinde sigara içen bebekleri hep astımlı oldu yada bebekte cilt problemi var. yazık günah değilmi minicik bebişlerinize. bıralkın lütfen :KK43:

ben şu anda 7 aylık hamileyim hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım. hatta eşimde içiyordu ilk günlerde bana yardımcı olması için evin içinde içme dedim.

daha sonra elbiselerin bana pis kokuyor dedim :))
aslında 3-4 ay sonra tiksinmeye bile başladım sigaradan

daha sonra eşimde bıraktı sigarayı. aslında BİZİM İÇİN BİR ÖRNEK VARDI
GÖRÜMCEMİN 2 ÇOCUĞU VAR İLKİNDE BİR PROBLEM YOK BİLDİĞİMİZ KADARIYLA AMA İKİNCİ ÇOCUĞUNDA ASTIM TEŞHİSİ KOYMUŞTU DOKTOR. O KADAR PİŞMAN OLDU Kİ.VİCDAN AZABI ÇEKİYOR DİYEBİLİRİM. ÇOK UĞRAŞTIK ONLARA DA SİGARAYI BIRAKTIRMAYI. AMA ÇEVRELERİNDE BİLİNÇLİ KİŞİLER OLMAYINCA DESTEKLEYEN AZ OLUNCA TABİ DEVAM ETTİLER. ŞİMDİ OĞLU 4 YAŞINA GELDİ GÖRÜMCEMİN VE GÖTÜRMEDİĞİ DOKTOR KALMADI.. ÇOCUK EN UFAK BİR KOKUDAN ALERJİ KAPIYOR VE ÖKSÜRÜRKEN BİZ ÇOK ÜZÜLÜYORUZ

demem o ki şimdi eve geldim mi içerisi tertemiz kokuyor.
en önemlisi içimde bir mucize var ve her şeyi onun için yapıyorum..

canım sende eğer bırakamıyorsan bebeğini düşün sonrasını düşün. eğer sen böle zarar görüryorsan içerde ki bebeğinin minik ciğerleri ne kadar çok zarar görüyordur bunu hiç düşündünüz mü ?

şimdiden başarılar dilerim. umarım :emir_bebek::emir_bebek:başarırsınız..

ben şu anda 7 aylık hamileyim hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım. hatta eşimde içiyordu ilk günlerde bana yardımcı olması için evin içinde içme dedim.

daha sonra elbiselerin bana pis kokuyor dedim :))
aslında 3-4 ay sonra tiksinmeye bile başladım sigaradan

daha sonra eşimde bıraktı sigarayı. aslında BİZİM İÇİN BİR ÖRNEK VARDI
GÖRÜMCEMİN 2 ÇOCUĞU VAR İLKİNDE BİR PROBLEM YOK BİLDİĞİMİZ KADARIYLA AMA İKİNCİ ÇOCUĞUNDA ASTIM TEŞHİSİ KOYMUŞTU DOKTOR. O KADAR PİŞMAN OLDU Kİ.VİCDAN AZABI ÇEKİYOR DİYEBİLİRİM. ÇOK UĞRAŞTIK ONLARA DA SİGARAYI BIRAKTIRMAYI. AMA ÇEVRELERİNDE BİLİNÇLİ KİŞİLER OLMAYINCA DESTEKLEYEN AZ OLUNCA TABİ DEVAM ETTİLER. ŞİMDİ OĞLU 4 YAŞINA GELDİ GÖRÜMCEMİN VE GÖTÜRMEDİĞİ DOKTOR KALMADI.. ÇOCUK EN UFAK BİR KOKUDAN ALERJİ KAPIYOR VE ÖKSÜRÜRKEN BİZ ÇOK ÜZÜLÜYORUZ

demem o ki şimdi eve geldim mi içerisi tertemiz kokuyor.
en önemlisi içimde bir mucize var ve her şeyi onun için yapıyorum..

canım sende eğer bırakamıyorsan bebeğini düşün sonrasını düşün. eğer sen böle zarar görüryorsan içerde ki bebeğinin minik ciğerleri ne kadar çok zarar görüyordur bunu hiç düşündünüz mü ?

şimdiden başarılar dilerim. umarım :emir_bebek::emir_bebek:başarırsınız..

harika yazmışsın valla eline sağlık :KK49:

hamileyken sigara içen kimseye saygı duymuyorum biraz sert olucak ama kimse kusura bakmasın sırf kendi zevkiniz için küçücük yavrunuzu tehlikeye atıyorsunuz buna hiç hakkınız yok...:mymeka:

oooooooooooohhhhhhhhhhhhhh ne de güzel yazıyosunuz arkadaşlar. tepki gösterelim bebeklerdeki zararlarını göze sokalımda şu sigaradan hiç değilse hamilelikte vazgeçirelim :KK49:

hamılelıgınde sıgara ıcenler ıbret olsun dıye yazıyorum ,

arkadasım hamılelıgınde cok sıgara ıctı bebek dogdu hıc problem yoktu sona arkadasım o gun hastaneden cıkamadı beynıne gıden damarlar tıkandı bayılmaya basladı sureklı bebegı evdeyken bu hastanelerde yogun bakımda kaldı emzıremedı bebegını bıle.. sona aradan bıraz gectı bebegı bronsıt oldu.. su an 2 yasında hastaneden cıkamıorlar para yetıstıremıo hastaneye sureklı borc ıster... artık arkadasım sureklı bayıldıgı ıcın bebek agladıgında duymadıgı ıcın annesı bakıo... ılac kullanıo sıgarayı bıraktı ama ıs ısten gectı artık...

hamılelıgınde sıgara ıcenler ıbret olsun dıye yazıyorum ,

arkadasım hamılelıgınde cok sıgara ıctı bebek dogdu hıc problem yoktu sona arkadasım o gun hastaneden cıkamadı beynıne gıden damarlar tıkandı bayılmaya basladı sureklı bebegı evdeyken bu hastanelerde yogun bakımda kaldı emzıremedı bebegını bıle.. sona aradan bıraz gectı bebegı bronsıt oldu.. su an 2 yasında hastaneden cıkamıorlar para yetıstıremıo hastaneye sureklı borc ıster... artık arkadasım sureklı bayıldıgı ıcın bebek agladıgında duymadıgı ıcın annesı bakıo... ılac kullanıo sıgarayı bıraktı ama ıs ısten gectı artık...

gerçekten çok üzüldüm allah şifa versin. evladına bağışlasın. zararın neresinden dönersen kar demişler inşallah allah ona bir şans daha verir. :KK43:

Ya arkadaşlar ben 20 yaşında ve yeni evliyim. hamileyim yeni test yaptım 2 hafta oldu sigarayı bırakmadım henüz bırakmaya calısıyorum fakat suanlık sürecte bebegıme bır zarar gelmısmıdır ?

Ya arkadaşlar ben 20 yaşında ve yeni evliyim. hamileyim yeni test yaptım 2 hafta oldu sigarayı bırakmadım henüz bırakmaya calısıyorum fakat suanlık sürecte bebegıme bır zarar gelmısmıdır ?

en çok zararın ilk 3 ay içinde verdiğini biliyorum.
ben 3 gün içinde test yapmayı düşünüyorum günde 3 4 taneye düşürdüm belki bebiş vardır diye. yarın öbür gün tam bırakıcam inşallahhh

en çok zararın ilk 3 ay içinde verdiğini biliyorum.
ben 3 gün içinde test yapmayı düşünüyorum günde 3 4 taneye düşürdüm belki bebiş vardır diye. yarın öbür gün tam bırakıcam inşallahhh

Anladım bende düşürmeye çalışıyorum ama stresli bir zaman geçiriyorum ve elim direk ona gidiyor içtikten sonrada kndimi suçluyorum delircem ...

arkadaşlar bende bundan 3 ay öncesine kadar sürekli hamilelikte sigara içimi konusunu araştırıyordum çünkü hamileydim şuan 3 aylık bi kızım var, bende sigara tiryakisiydim maalesef halada öyleyim vijdan azabı duya duya 9 ay boyunca bir fiil içtim birşey olmadı yazısı okusam içiim rahat ediyordu yanlız gün boyu yaklaşık 1 lt süt yada ayran tüketiyordum zehirini alsın diye Allaha şükürki sağlıklı bi kızım var zaten zararlarını okursanız düşük kg diyo bebeğe kan akışı az gittiği için detaylı ultrasonda bebeğe kanın iyi gittiğini görüncede son zamanlar nerdeyse 1 paket içiyordum sonuç 3.200 kg bi bebeğim oldu iyikide daha kilolu olmamış diyorum çünkü zor ve normal bi doğum yaptım:) içmeyenlere konuşması kolay çok eleştiri aldım ama içmeden duramadım çok isteyipte benim gibi bırakamayan arkadaşlar mümkün olduğunca az içmeye çalışın ama bırakamıyorsanızda üzülmeyin bol bol ayran süt için benim kızım daha 10 günlükken kafasını kaldırmaya başladı öyle çok kalsiyum almışımki demek:)

arkadaşlar bende bundan 3 ay öncesine kadar sürekli hamilelikte sigara içimi konusunu araştırıyordum çünkü hamileydim şuan 3 aylık bi kızım var, bende sigara tiryakisiydim maalesef halada öyleyim vijdan azabı duya duya 9 ay boyunca bir fiil içtim birşey olmadı yazısı okusam içiim rahat ediyordu yanlız gün boyu yaklaşık 1 lt süt yada ayran tüketiyordum zehirini alsın diye Allaha şükürki sağlıklı bi kızım var zaten zararlarını okursanız düşük kg diyo bebeğe kan akışı az gittiği için detaylı ultrasonda bebeğe kanın iyi gittiğini görüncede son zamanlar nerdeyse 1 paket içiyordum sonuç 3.200 kg bi bebeğim oldu iyikide daha kilolu olmamış diyorum çünkü zor ve normal bi doğum yaptım:) içmeyenlere konuşması kolay çok eleştiri aldım ama içmeden duramadım çok isteyipte benim gibi bırakamayan arkadaşlar mümkün olduğunca az içmeye çalışın ama bırakamıyorsanızda üzülmeyin bol bol ayran süt için benim kızım daha 10 günlükken kafasını kaldırmaya başladı öyle çok kalsiyum almışımki demek:)

Bende içiyorum kimse bılmıyorkı ben vicdanımla boğuluyorum ıradesızım evet bırakamıyorum ılk baslarda çok azaltım ama SaqoLsUn yanmda kımse yok yanlızım esım sabah6da ıse gıdıyor 9bucukta gelmiyor ve ormanın ıcınde oturuyorum evde bırsey eksılse çıkıp alamıyorum sıkıntıdan kendımı veriyorum sıgaraya

Bende içiyorum kimse bılmıyorkı ben vicdanımla boğuluyorum ıradesızım evet bırakamıyorum ılk baslarda çok azaltım ama SaqoLsUn yanmda kımse yok yanlızım esım sabah6da ıse gıdıyor 9bucukta gelmiyor ve ormanın ıcınde oturuyorum evde bırsey eksılse çıkıp alamıyorum sıkıntıdan kendımı veriyorum sıgaraya

arkadaşlar bende aynı durumdayım.ilk hamileligimde elimden geldiğince az içmeye calıştım.günde 1 tane yada 2 tane içtim aynı arkadaşın dediği gibi bende hergün ayran,yoğurt ve bol bol elma yedim.elma bebeğin astım olmasını engelliyor.yogurt süt zehrini alsın diye.sanki için ama bunları yapın der gibi oluyor.tabiki içmeyin ben vicdan azabından ölüyordum her içtigimde ama nefsime hakim olamıyordum.kimse içmesin çok zararları var ama benim gibi kendini tutamayan arkadaşlara tavsiyemde bu.az içmeye calışın.
bebeğim 3 kilo doğdu ve okadar güzel beslenmişimki.hemşireler bebeğim doğdugunda kafasını tuttuguna hayret ettiler.başını kaldırıp sağa sola bakıyodu yavrum.ve bunun sebebide bol bol kalsiyum almam.çok şükür yaşıtlarına göre daha büyük gösteriyor boyu uzun ve hiç bir sağlık sorunu yok.
ama yinede içmemeye çalışın illaki bizimkiler böyle içen annelerin bebekleride böyle olacak diye birşey yok.sigara kullanmayan arkadaşlar ahkam kesmeyi biliyorlar.ama içmeyen anlayamaz.bırakamıyorsun bu illeti elimden geleni yaptım ama yine olmadı.en azından az içmeye çalıştım ve çoçuguma zarar vermemesi için herşeyi yaptım.rabbim hepinizin yavrularına sağlık sihhat versin.hoşçakalın...

Arkadaşlar 10 gun önce 33haftalık erken dogumla bebegını kaybetmiş bir anne olarak yazıyorum size ,eger bebegin senin içtigin sigara yüzünden öldü denmesini göZe alacak kadar tiryakıyseniz devam edin . Evet dr bana aynen böyle soyledi , dünyam basıma yıkıldı. Sizin yıkılmasın.

Arkadaşlar 10 gun önce 33haftalık erken dogumla bebegını kaybetmiş bir anne olarak yazıyorum size ,eger bebegin senin içtigin sigara yüzünden öldü denmesini göZe alacak kadar tiryakıyseniz devam edin . Evet dr bana aynen böyle soyledi , dünyam basıma yıkıldı. Sizin yıkılmasın.
İlk olarak bebeğime zarar verme korkusundan, daha sonra da sigara içmeyen annelerin bebeklerine bile olabilen şeyler olduğunda suçum olmasa bile suçlanacak olmamdan dolayı bıraktım ben de. Zaten canın yanmış dünya başına yıkılmış bir de insanlara laf anlatmak çok zor olmalı.. 3 yıl geçmiş inşallah yeniden anne olmuşsundur canım

Bir anne kendi elleriyle nasıl yapabilir bu kötülüğü yavrusuna. Ben ki kocaman insanım kapalı ortamda biri sigara içerken boğazım yanıyor nefes alamıyorum. Siz direkt içinize çekiyorsunuz. Aklım almıyor cidden.

X