Siyah turpun suyunu içiyorum..Faydaları saymakla bitmez..

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
2.390
19
yaklaşık bir haftadan beri içmeye başladım kızlar siyah turp suyunu aslında tadı ve kokusu berbat ama katlanıyorum.anneannem tam 1 yıldan beri içiyor ve kadında hastalık diye birşey kalmadı ve okadar enerji verici birşey ki kadın yerinde duramıyor yaşına rağmen :) özelliklede böbrek rahatsızlığı olanlar içisin derim..böbreklere birebir gelen bir besin..vücuttaki tüm toksinleri atıyor ve resmen vücudu yeniliyor..ayrıca işte beni en çok ilgilendiren bölümü cilde çok iyi geliyormuş tabi düzenli olarak içmek şartıyla..sabahları aç karnında çay bardağının yarısından bile az olacak ölçüde içiyorum..tadı pek hoş değil ama kokusu tadından beter..ama faydalarını duyunca denemeye değer olduğunu düşündüm kızlar..hemen faydasını görmeseniz bile ki ben 1 ay içinde göreceğinize eminim ilerde görürsünüz..bence dışardan beslenmek gerçekten çok önemli..mutlaka deneyin derim..a.s.

kimse görmemiştir kız belki verdiğin bilgi için teşekkür ederim.sen yazda elbet ihtiyacı olan faydalanır.bu arada syah turp suyu mide ülserine bire bir annemde kullandı tedavi edici özelliğide var.doktor tavsiyesiydi...

kimse görmemiştir kız belki verdiğin bilgi için teşekkür ederim.sen yazda elbet ihtiyacı olan faydalanır.bu arada syah turp suyu mide ülserine bire bir annemde kullandı tedavi edici özelliğide var.doktor tavsiyesiydi...
evet canım gerçekten tedavi edici özelliği var benim anneannemin böbreklerini o iyileştirdi ablamda zamanında çok içmiş onunda böbreklerinde sorun vardı artık tamammen iyileşti..ben hergün düzenli olarak içiyorum canım eminim annende faydasını görecektir..a.s.

iyide turp un suyu nasıl çıkarılırki paylaşımın için de tşkler canım

rica ederim canım ne demek a.s.
aslında sanıldığı kadar zor değil canım çok kolay..benimkini her akşam annem yapıyor sağolsun...önce rendeliyorsun turpu daha sonra bir tülbente yada ince bir bezin içine koyuyor annem ve iyiyce sıkıyor..fakat bir gece bekletiyorsun ve sabah aç karnında içiyorsun unutma canım 1 gece muhakkak beklicek..balkonda filan bekletmeni tavsiye ederim çünkü içerde kokabilir a.s.

evet gerçekten çok faydalı bende çocuklara öksürünce veriyorum turbun içini bir kaşık bal girecek kadar oyuyorum içine bol koyuyorum altından çatalla delik açıyorum bardağa oturtuyorum sabaha kadar su gibi oluyor öksürüğü hemen kesiyo haberiniz olsun kızlar

evet gerçekten çok faydalı bende çocuklara öksürünce veriyorum turbun içini bir kaşık bal girecek kadar oyuyorum içine bol koyuyorum altından çatalla delik açıyorum bardağa oturtuyorum sabaha kadar su gibi oluyor öksürüğü hemen kesiyo haberiniz olsun kızlar

yalnış olmuş kızlar bal koyuyorum..............................

canım çak değişik bir tarifmiş gerçekten aklımda bulunsun anneme söyledim hemen :)
ya buarada resimdekiler çocukların sanırım maşallah ya nekadar tatlılar nekadar güzeller bayıldım :nazar::nazar: ama nazar deymesin canım ya bence kaldır resimleri göze filan gelirler ben çok inanırım öyle şeylere...

hayır canım onun siyah olanından manava filan gittiğinde istediğinde hemen verirler sadece dışı siyah olucak :)

Evet sıyah turp gerçektende çok faydalı benım oğlumda bronşit geçirmişti bizde bu turp bal karışımndan yaptık faydası oldukça fazla

ewet bu tarifi annemde yapmıştı cok faydalı öksürüğe cok iyi geliyo deneyin...

Canım çok sağol,çok değişik bir bilgi.daha önce duymamıştım.turpu katı meyve sıkacağından geçirsek,sonrada bekletsek daha pratik olur sanırım.

siyah turpun çok faydalı olduğunu biliyordum cilde iyi geldiğini bilmiyordum deneyeceğim sağol canım

sıyah bıldıgımız kırmızı turp degıl demı? ya ben pek bilmemde pancar var bıde pancar dıye satılanmı sıyah turp dıyosunuz

turpun dışı siyah ama içi beyaz oluyor.birde turpla ilgili duyduğum başka birşey var.70 yaşlarında bir kadındı söyleyen.ellerindeki yaşlılık ve güneş lekeleri turp suyu içince yok olmuş, elinde hiç leke yoktu.:79:

X