3 yaş grubu anneleri

Begxuxm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
830
0
48
slm arkadaşlar benim 3 yaşında bir oğlum var düşündümki aynı yaş grubundaki çocuk sahipleri annelerle burda tecrübelerimiz paylaşalım çocuklarımızın gelişim ve haylazlıklarını beraber tartışalım birbirimize bilmediğimiz konularda yardımcı olalım ne dersiniz?

canım benim
benim oğlum berkede 19 mayıs 2005 doğumlu
şimdi tam bir fırlama ve herşeyi soruyor öğrenmek istiyor
inanılmaz bir çene var
yarım yamalakta olsa
bizlere derdini anlatabiliyor....onu dinlemeye bayılıyorum çok hoşuma gidiyor öyle yarım yamalak konuşmasına..
bu konu hoşuma gitti dertleşelim burdan cnm

canım benim
benim oğlum berkede 19 mayıs 2005 doğumlu
şimdi tam bir fırlama ve herşeyi soruyor öğrenmek istiyor
inanılmaz bir çene var
yarım yamalakta olsa
bizlere derdini anlatabiliyor....onu dinlemeye bayılıyorum çok hoşuma gidiyor öyle yarım yamalak konuşmasına..
bu konu hoşuma gitti dertleşelim burdan cnm

canım benim oğlanda07/12/2004 doğumlu adı furkan akran sayılırlar bak ne çok ortak nokatmıaz var:)

slm arkadaşlar benim 3 yaşında bir oğlum var düşündümki aynı yaş grubundaki çocuk sahipleri annelerle burda tecrübelerimiz paylaşalım çocuklarımızın gelişim ve haylazlıklarını beraber tartışalım birbirimize bilmediğimiz konularda yardımcı olalım ne dersiniz?

Merhaba kızlar oğlum 6-6-2004 lü ismi Çağan şimdi yuvada ve onu kameradan izliyorum Annesin bir tanesi o:1hug:Unutmadan bir oğlum daha var 15 aylık oda şimdi uyuyor .

Merhaba kızlar oğlum 6-6-2004 lü ismi Çağan şimdi yuvada ve onu kameradan izliyorum Annesin bir tanesi o:1hug:Unutmadan bir oğlum daha var 15 aylık oda şimdi uyuyor .

ay canım Allah bağışlasın vede Allah yardımcın olsun iki taneyle ikiside küçük işin çok zor değilmi

slm benimde 29.04.2004 doğumlu ismi melisa kreşe yeni başladı ama bazen çok huysuz bir çocuk oluyor:1no2:

ben bir çocuk ile uğraşamıyorum hele birde erkekse daha da zoroluyor inanın,Allah yardım etsin canım işin baya zor olsa gerek.ama ileride büyüttüğünde bunun acısını çıkartırsın eminimki:emir_bebek:

slm benimde 29.04.2004 doğumlu ismi melisa kreşe yeni başladı ama bazen çok huysuz bir çocuk oluyor:1no2:

ahh canım hangisi olmuyorki tam yaş dönemleri benimkide bazen o kadarhırçınlaşıyorki ben bile şaşırıyorum çalışıyormusun

Allah bağışlasın çok tatlı görünüyor....
her çocuk öyle anı anına tutmuyor işte ama yinede anne olmak çok güzel bir duygu Allah eksikliklerini göstermesin inşallah:nazar:

aslında iki çocuğun yaş aralığının az olması çocuklar için çok güzelde anne için çok zor büyüüklerinde harika ikisi bir arada büyüdü deniliyor ya öyle olsa gerek

slm benim oglumda 08.11.2004 dogumlu benim oglum 2.5 yaşına kadar çok huysuz sürekli aglayan bi çocuktu ama şu son aylarda inanılmaz bi degişme var çok ılımlı ve ve artık mızmızlıgı bitti tabi unutmamamız gereken onlar çocuk yaz boz kahtası gibiler deneyerek hayatı ögreniyorlar ögretmen ne veririse ögrenci onu alır inşALLAH çok iyi birer ögretmen oluruz dilegiyle..

slm benim oglumda 08.11.2004 dogumlu benim oglum 2.5 yaşına kadar çok huysuz sürekli aglayan bi çocuktu ama şu son aylarda inanılmaz bi degişme var çok ılımlı ve ve artık mızmızlıgı bitti tabi unutmamamız gereken onlar çocuk yaz boz kahtası gibiler deneyerek hayatı ögreniyorlar ögretmen ne veririse ögrenci onu alır inşALLAH çok iyi birer ögretmen oluruz dilegiyle..

çok doğrusun canım çocuklar gördüklerini uyguluyor bizler bu konuda çok dikkatli olmalıyız

slm hanimlar nasil gidiyo yaramazlarla hayatt!!!!
benim kizim 17.07.2005 dogumlu iki bucuk olacak yakinda okula baslayacak yuregimiz carpiyo cok heyecanliyiz.2 ay sonra kizim okullu oluyo ayrica tuvalet aliskanliginida kazandi cok mutluyuz daha ne olsun
yaa kizlar benimde simdi aklimi kurcalayan seyler var ikinci bebegin vakt geldi mi sizce ????

slm hanimlar nasil gidiyo yaramazlarla hayatt!!!!
benim kizim 17.07.2005 dogumlu iki bucuk olacak yakinda okula baslayacak yuregimiz carpiyo cok heyecanliyiz.2 ay sonra kizim okullu oluyo ayrica tuvalet aliskanliginida kazandi cok mutluyuz daha ne olsun
yaa kizlar benimde simdi aklimi kurcalayan seyler var ikinci bebegin vakt geldi mi sizce ????

canım benim kimine göre çocukların arasını pek uzatmak istemiyorlar,kimide ikinciye ne zaman hazır hissederse kendini o zaman yapıyorlar.mesela benim oğlum 3 buçuk yaşında ve ben henüz ikinciyi yapmayı düşünmüyorum sebebi ise oğlumun biraz daha büyümesi..bak sen ne güzel tuvalet alışkanlığını kazandırmışsın ama ben hala çalışıyorum.....

ay canım Allah bağışlasın vede Allah yardımcın olsun iki taneyle ikiside küçük işin çok zor değilmi

ben bir çocuk ile uğraşamıyorum hele birde erkekse daha da zoroluyor inanın,Allah yardım etsin canım işin baya zor olsa gerek.ama ileride büyüttüğünde bunun acısını çıkartırsın eminimki:emir_bebek:

aslında iki çocuğun yaş aralığının az olması çocuklar için çok güzelde anne için çok zor büyüüklerinde harika ikisi bir arada büyüdü deniliyor ya öyle olsa gerek

Sağolun kızlar teşekkür ederim sizlerin yavrusunu da Allah bağışlasın.Söylediğiniz gibi işim çok zor ikisde çok küçük inanın bazen çıldıracak gibi oluyorum çünkü ikiside ilgi bekliyor ,en basiti uyurken ikiside benim ilgilenmemi istiyor küçük kucağımda,büyük de masaj ister ,Paylaşamama problemimiz çok fazla,akşam onları uyuttuktan sonra kafamı dinliyorum,Annem sende yat dinlen diyor ama ben yatmak yerine sessizliği tercih ediyorum.Herkez sizin gibi sonradan rahat edersin diyor ama inanın insan çok yıpranıyor:a015:Hepimize kolay gelsin SEVGİLER

canım benim kimine göre çocukların arasını pek uzatmak istemiyorlar,kimide ikinciye ne zaman hazır hissederse kendini o zaman yapıyorlar.mesela benim oğlum 3 buçuk yaşında ve ben henüz ikinciyi yapmayı düşünmüyorum sebebi ise oğlumun biraz daha büyümesi..bak sen ne güzel tuvalet alışkanlığını kazandırmışsın ama ben hala çalışıyorum.....

güzelim benim biraz sürpriz oldu :1shok::çok üzgünüm:Eşimde böyle olmasına çok sevindi,ben çok stres oldum ama Çünkü çocuğum kardeşi doğduğunda tam 2yaş2 aylıktı :a015:canım benim tuvalet alışkanlığını bile halletmiştik biliyormusun sadece geceleri bağlıyorduk oda tam 2,5 yaşındaydı geceyi da bıraktı,ben hiçbir çaba göstermedim zaten gösterecek ortamda yoktu yeni bebek kafamçokkarıştıbenim kendi sıkıntılarım çocuk kendiliğinden bezde bıraktı.Darısı sana bence gündüzleri hiç bağlama artık gündüze alışınca çocuk otomatik birsüre sonra geceyede alşıyor,bağlama diyor.Bakalım ben küçüğü nasıl alıştırıcam büyükte zorlanmadım ama küçük napcak:uhm:

X