Lekeler, Çiller Cilt lekeleri için Tretin krem

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
bu cildimdeki agrı ve gerilmenin nedeni bu sabah cıktı.. yüzümde minik minik soyulmalar var.. dün gece daha cok acımaya basladı gerildikce gerildi.. heralde derim gerilmekten patlicak dedim.. bende artık dayanamayıp yaglı bi kremi maske giibi sürüp çyle uyudum anca yatıstırdı... sabahta minik soyulmalarla karsılastım.. hadi hayırlısıkaydirigubbakcemile3:icecream:

peki sen kullandınmı bu kremi... biliomusun nasıl etkileri var.. ii korumazsak lekelenecek yüzümüz peki ii bakarsak lekeler tamamen gidecekmi. arkadas yüzündeki delikler için almış onlar gecer mi bi fikrin var mı??a.s.

canım ben de yaza doğru aldım yapacaktım ama korktum, kışı bekliyorum :nazar: zaten yazın yüzümde nek adar korusam da çiller çıkıyor, iyice batmasın die düşündüm...

ben de aşırı gerilme,soyulma ve tahrişten sonra bol bol bepanthene krem sürerek yangınıyatıştırmaya çalıştım.

banada bikaç ay önce doktor vermişti tretini kullandım bi 4 gün falan dayanamadım bşka krem vermesini istedim değiştrdik ilacı ama verdiği yeni kremi antibiyotiğin yanında kullandığm için baya düzelmişti yüzm fakat antibiyotik kullanma sürem bitince sivilcelerde tekrr çıktı doğal olark ama bugünlerde tretine tekrar başlamaya karr verdim ve başladım yaklaşık 4-5 gün oldu çnkü sivilce izlerim çok kötü olmuştu ve geçicek gibide değildi kullanıyım dedim tretini ve daha yeni kullanmama rağmen falza zaman olmamasına rağmen ben bile sonuca şaşırdım izlerimn çoğu gitti ve canım acımadı sanırım alışmıştı cildim bu kez hmen, tabi bu kezde soyuldu :KK70: benm sorum uzun süre kullnanlar bilir soyulma yaklaşık ne kdr sürüyo düzenli kullnasak bile devamlı soyulck mı yardımcı olursanız sevnirim =)

ben bu kremi hala kullanıyorum ve yüzüm her yıkayıp kuruladıgımda cok acıyor.. 2-3gün ara bile veriyorum bazen yok.. sadece burun cevrem minik minik soyuldu gerisi soyulmadıda...:S

uzun süreli kullanılmaz mı ki????benim 7-8 ay olacak kullanmaya başlayalı,hala istediğim sonuç yok ve devam ediyorum...bi sorun olur mu sizce?

bn de bu haziran kullanmaya başladım,son kontrole gittiğimde doktorum seneye yaza kadar kullan dedi,yani uzun süreli kullanılabiliyo.bi müddet gözle görülür soyulma yapar sonra içten içten soyar dışardan görülmez dedi.yani şimdi dıştan kötü görünse de bi süre sonra belli bile olmayacak soyulduğu

bn de bu haziran kullanmaya başladım,son kontrole gittiğimde doktorum seneye yaza kadar kullan dedi,yani uzun süreli kullanılabiliyo.bi müddet gözle görülür soyulma yapar sonra içten içten soyar dışardan görülmez dedi.yani şimdi dıştan kötü görünse de bi süre sonra belli bile olmayacak soyulduğu

peki senin şu anda soyuluyor mu yüzün. eğer soyulmuyorsada hazirandan itibaren ne kdr zamanda geçti soyulması :çok üzgünüm:

CADIARZU hımm benimkide içten içemi oluyo acaba...yani nasıl içten içe...?? gözle görülmicek pullanmaları soyulmaları mı kastetmiş acaba???

çok sağol canım.bugün başlasammı diyorum ama çay ağacı yağı kullanıyorum..2si 1arada gitmez bence..çünkü tretin kullanınca hiçbirşey kullanmayın yazıyor güneş kreminden başka..çay ağacıda 2gündür yüzümü çok güzel yaptı ama bugün başlıcam ya tretine çabucak benimkide düzelsin :icecream::lepi:

slm çay agacı yagı almayı düşünüyorum nasıl lekelerde haiifleme oldumu.tretin kullanmak istemiyorum bu aralar bebk düşündügümüz için o tür ilaçlar önermiyorlar.bende lekelerin üzerine sadece bu yagdan sürerüm diye düşünüyorum.ama geçenlerde eczanede bir uzmana sordum çay agacı yagını duymadıgını söyledi.bu tür ürünleri kullanmayın dedi kafam karıştı benimde..varmı bu yagı kullanan memnun kalan lekeleri geçen?

:tomato: tretinden nefret ediyorum nefret ediyooooorrummm... :eek:klava: yüzüm felaket yanıyo yaaaaaaa... cok kötü.. oysa minnacık bişey sürüyorum aralıklı olarak... ve düzenli günes kremimi sürüyorum güneste cok kalmamaya calısıyorum ki cogunlukla kalmıyorum.. ama her sabah her aksam her yıkamada her yüzümü kuruladıgımda yanıyorummmm yaaa.. cokk acıyo ben bırakıyorum bu kremi... :a015::a015:

Isik cildindeki gozenekler kuculdumu benim gozenek sorunum var
bide senin cildin inceyse bi krem dahada incelir dhada hassas olur
yagli kremler cilt tabakasini kalinlasitirir

canım gözeneklerde tek bi oynama yok her yeni gün umutla bakıyorum aynaya ama yok:çok üzgünüm:.. yüzümdeki renk düzelmeye basladı bu dogru ama cok acıyo.. yaglı cildim var ve cok hassas gercekten.. dahada hassasiyet kazanmıs olabilir.. tekrar konuya dönersek gçzeneklerim hala yerli yerinde:mymeka: ne zaman kurtulurum bilemiyorumki..

peki senin şu anda soyuluyor mu yüzün. eğer soyulmuyorsada hazirandan itibaren ne kdr zamanda geçti soyulması :çok üzgünüm:

şu an soyuluyo yüzüm daha doğrusu çenemdeki soyulmalar çok fazla,diğer yerlerde fazla yok baştan yanaklarımda da epey soyulma oldu şimdi durdu gibi yani ben görmüyrm.doktorumun dediği bu önce gözle görünüp rahatsız edecek şekilde soyar zamanla da gözle görünmeyecek şekilde soyar dedi.bi de yüzün her bölgesi aynı anda soyulmazmış bi kısmı genç hücrelerden bi kısmı yaşlı hücrelerden oluşurmuş.o yüzden beklemek lazım heralde bi 3-4 ay gözle görülür şekilde soyar gibime geliyo.ama benim fikrim bu.

şu an soyuluyo yüzüm daha doğrusu çenemdeki soyulmalar çok fazla,diğer yerlerde fazla yok baştan yanaklarımda da epey soyulma oldu şimdi durdu gibi yani ben görmüyrm.doktorumun dediği bu önce gözle görünüp rahatsız edecek şekilde soyar zamanla da gözle görünmeyecek şekilde soyar dedi.bi de yüzün her bölgesi aynı anda soyulmazmış bi kısmı genç hücrelerden bi kısmı yaşlı hücrelerden oluşurmuş.o yüzden beklemek lazım heralde bi 3-4 ay gözle görülür şekilde soyar gibime geliyo.ama benim fikrim bu.

bunu merk ediodum hemen hemen :çok üzgünüm: teşekkür ederim kaydirigubbakcemile2

deersanem başlıck önümzdeki hfta nasıl çıkcm güneşe hergün :bbo: doktor bana 30+ faktörlü güneş kremi önerdi onu kullanıyorum ama yinede iz kalır diye çok korkuyorum :çok üzgünüm:

Arkadaşların dediği gibi gün aşırı ve geceleri kullan.güneşe asla çıkma..geçmiş olsun

bence 3 gün ara ver bu arada kızarıklık için locoid krem kullan iyileşir fazla sürmüş olabilirsin geceleri az sür cildin yavaş yavaş alışacaktır tretin güzel bir ilaç

bunu merk ediodum hemen hemen :çok üzgünüm: teşekkür ederim kaydirigubbakcemile2

deersanem başlıck önümzdeki hfta nasıl çıkcm güneşe hergün :bbo: doktor bana 30+ faktörlü güneş kremi önerdi onu kullanıyorum ama yinede iz kalır diye çok korkuyorum :çok üzgünüm:

istersen 50+ faktörlü bi güneş kremi al.daha iyi korur,şapka falan takarsın,dert etme,iyi koruduğun sürece bişey olmaz

bayanlar ben tretin krem kullanıyorum yine zorlayarak kendimi.. ama gözeneklerim cok geniş gelmeye basladı gittikce.. bide regl döneminin etkisi olurmu bilmem ama suaralar cok geniş.. acaba haftada bir peeling yapsam ne olur zararı dokunurmu.. gözenekler baska türlü gitmicek cunku

yaklaşık 90 küsür yaşında olan babaannemin önerisi olan bir tarif vereyim.bu tarifi haftada en az 2 defa kuru ve temizlenmiş cilde uyguladığınız taktirde doğum lekelerini,güneş lekelerini ve sivilce izlerini gideriyormuş.
YARIM KASE YOĞURDA 2 ÇAY KAŞIĞI KARBONAT KOYUP İYİCE KREM KIVAMINA GETİRİLİP YÜZE SÜRÜLÜR.KURUYUNCAYA KADAR BEKLETİLİR.LAVABODA UFALANARAK ÇIKARILIR.ILIK SU İLE DURULANIR.AYRICA MASKE BABINDADA CİLDİ NEMLENDİRİYOR.
denemek isteyenlere kolay gelsin.ben 3 kez yaptım cildi yumuşacık yapıyor.henüz izler gitmedi ama zamanla gideriyormuş.

X