Lekeler, Çiller Cilt lekeleri için Tretin krem

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

yikik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
3
0
38
merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım şimdiden hoşbulduk :)
ben 1 haftadır tretin krem kullanıyorum lekeler için
biraz fazla surmuşum galiba yüzümü yaktı ve fena halde kuruttu.
prospektüsüne baktım ama ne kadar kullanmam gerektigi hakkında bir bilgi yok
az miktarda sürün diyor ama ne kadar az?
tretin kullanan veya cilt doktoruna sormuş arkadaslar
bu tretini ne kadar kullanmam gerektigi hakkında bir bilgi verebilirler mi acaba bana
cevabınız için şimdiden tşk.

tretini yeni kullanmaya başladıysan gün aşırı yatmadan önce hafifce yüzüne sür .gün ışığına sakın çıkma.sadece gece yatmadfan önce kullan.cildinin hassasiyet durumuna göre daha sonra her gece kullanabilirsin.
her kesin cilt yapısı farklıdır.
tretin konusunda kullanıcıların yorumlarını cilt hekimi ne sorabilirsin.arama motoru ile bir araştır istersen.
ayrıca nemlendirici olarak doktorlar tretin ile bilrikte excipial hydro tavsiye ediyorlar

bende doktorumun tavsiyesiyle tretin kullanmaya başladım(yaklaşık 3 ay oldu) düzenli kullanımda gerçekten çok işe yarıyor benim sivilcelerim neredeyse yok denecek kadar azaldı..fakat bana doktorum 2 günde bir geceleri kullanmamı söyledi güneş kesinlikle yok.Çıkmasanız bile soyuyor zaten ama nemlendirici kullanırsanız sorun olmaz ben öyle yapıyorum...

omuzlarındaki güneş lekeleri için bir arkadaşım kullanıyordu... buna benzer bişey yaşamıştı ve omuzları çok kızarmış ve kurumuştu... doktor ince bir tabaka halinde sürmesi ve iki günde bir kullanması gerektiğini söylemiş... benim ondan duyduğum buydu; sen yine de bir doktora sor istersen...

sonradan aklıma geldi.. : ) bir de güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü güneş kremi kullanıyordu...

ben de o kremi kullanmıştım sanırım bir aralar ama açıkcası tam hatırlamıyorum. bu kadar faydalımıymış şimdi öğreniyorum. bende bir kaç aydır uğraşıyorum sivilcelerle şimdi benzamycn kullanıyom olmazsa tretinde deneyeyim bari....

yikik nickiyle giremedigim için bu nickle giriyorum :)
duydugum kadarıyla bir bezelye büyüklüğünde sürülecekmiş bu tretin
ben 3 bezelye filan sürmüştm sanırım o zaman fisfisfis
şimdi bir bezelyeye düşürdüm tabi :)
yorumlarınız için cok teşekkür ederim
cildimi kurutsa da yakmıyo şükür :dance:
ve cildim beyazlaştı :teytey:KK43: lekeler tamamen kaybolmasa da... çünkü daha 8 -9 gün oldu kullanalı;sabırlı olalım yerimseniben )

bugün ben de aldım tretini.umarım işe yarar.kullanıp sonuç alan var mı başka?

Revir.com'da tretin kullanan birine, uzman doktorun söylediği şeyleri aktarıyorum:

"Tretin güzel bir ilaçtır, bir taşla birkaç kuş vurmuş olursunuz, sivilceler, lekeleri, ince çizgiler, uzun dönem kullanımda oldukça faydalı. 8-10 HAFTADA SİVİLCE ÜZERİNE ETKİLERİNİ GÖRMEYA BAŞLARSINIZ, DİĞER ETKİLERİ DAHA UZUN ZAMANDA ORTAYA ÇIKAR, AMA LEKE ÜZERİNE ETKİ İSTİYORSANIZ BERABERİNDE SİVİLCE YAPMAYAN LOSYON TARZINDA BİR GÜNEŞ KORUYUCUYUDA TEDAVİNİZE EKLEMELİ HATTA BUNU HAYATINIZIN BİR PARÇASI HALİNE GETİRMELİSİNİZ."

Bu da tretin kullanıp cildi soyulan ve kızaran bi arkadaşa doktorun cevabıdır: "tahriş olması çok da anormal değil. haftada 2-3 akşam az az başlayın. cilt alışınca günlük her akşam kullanmaya geçersiniz...
yine de tahriş olursa hipokort prednol gibi pomadlardan destek alırsınız geçici.."

arkadaşım geçen yıl bende 4 ay kullandım tretin krem doktor tavsiyesiyle.doktor pzartesi,çarşamba, cuma ve bir mercimek büyüklüğünde sürmemi söylemişti.ben çok faydasını gördüm

Ya bu tretin benim de aklıma yatmaya başladı. Ama artık ben de çok az sivilce çıkıyor, sadece kırmızı sivilce izleri var cildimde bir de küçük gözenekler, özellikle alnımda sivilcelerden kalma çukurluklar var. Bir de ben yüzüme sir ağda yapıyordum önceleri. Suratımı yaktığım oluyordu arasıra, bu yüzden de izler var... Ben kullansam faydası olur mu yüzüme acaba?

bende denemiştim.tretin acayip inceltiyor cildi hatta yara bile yapabiliyor.hassas cilde sahip olanlar kullanmasın sakın

Ya bu tiretini kullanmak istiorum ama ben yüzüm için ayrıca lazer epilasyona da gidiyorum. Epilasyona giden biri kullanabilir miacaba? Pek sanmıyorum gerçi :s

benim yüzüm çok soyulmaya başladı,alttan kırmızı kırmızı yeni cilt mi geliyo nedir.bir de nemlendirici sürünce çok fena yanmaya başladı.ben her gece kullanmıştım 4 gün oldu .bıraktım bugün biraz kullanmayayım diyorum çünkü canım yanıyo.:KK43:((
nemlendirici olarak pekii tretin kullanırken bir öneriniz var mı,diadermine kullanıyom çok yaktı yaa:KK43:(

yardım edecek kimse yok muuuuu:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

yardım edecek kimse yok muuuuu:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

tretine bir süre ara verip devam edebilrsin, ve sadece geceleri uygula..
canım kızarıklık ve tahriş için sabahları locoid pomat uygula eczaneden alabilirisn.. sadece tahriş oldugu zaman sür şikayetini giderecektir, nemlendirici gibi her zaman uygulanmaz cilde.

bie siteden a dermotolog bu şekilde önermişti..

tretine bir süre ara verip devam edebilrsin, ve sadece geceleri uygula..
canım kızarıklık ve tahriş için sabahları locoid pomat uygula eczaneden alabilirisn.. sadece tahriş oldugu zaman sür şikayetini giderecektir, nemlendirici gibi her zaman uygulanmaz cilde.

bie siteden a dermotolog bu şekilde önermişti..

çok sağol canım :1hug:..şükürler olsun ki bitti gitti,madecassolle düzelttim sabah akşam sürerek.valla çok dikkatli olmak lazım bu tarz kremleri kullanırkena.s

X