Gebelikte Kabizlik Ve Gaz Sancisi

esra27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2007
123
0
43
arkadaşlar 18 Haftalik Hamileyim.
Kabizlik Ve Miğde Ağrisi Gaz Sancisi çekiyorum.
Bilgisi Olanlar Lütfen Yardim:KK43:

canım bende 18 haftalık hamileyim aynı sorunlar bende de var kabızlık ve gaz sancısı büyüyen rahim bağırsaklara baskı yaptığı için kabızlık ve gaz sancısı oluşurmuş

kızlar aynı sorun bende de vardı kuru kayısıyı sabah kahvaltıdan yarım saat önce yiyodum ama kayısıdan nefret ederim yiyemedim. Aç karnına yeşil elma da çok işe yarıyor ben bunlar sayesinde rahatladım bi denemenizi öneririm

kızlar bende kabızım 2 gündür:KK43:
gaz sancımda oluyo onu ayaklarıma sıcak su torbası koyarak atlatıyorum,
kabızlık içinde sanırım kayısı ii gelir ama malesef yanımda sadece incirim var,o da bi işe yaramıyo:KK43:

arkadaşlar eğer sabahları zeytinmyağına ekmeği banarak yerseniz o çok ii geliyor bendee öyle çözüm buldum.

ay siz iyne iyisiniz bende zaten sürekli kabızlık vardı ilaçla giderim wc ye ilaösız bi hafta on gün tık yok şimdi bide hamilelikten kabızım ve asırı gaz varbide mide ekşimesi valla caresini bulana ne kadar teşekkür ederim bilmem ölücem yaaaaaa
3 aylık hamileyim 7 aylıklarla aynı oldum

portakal cıcegım bende de var basurumu de artırıyor...yanıı uf anam ufff

Canim Bendede Hem Gaz Sancisi Hemde Kabizlik Vardi.doktoruma Daha Sormadim Ama Kullananlar Var.ben Activia Yiyorum Günde 1 Tane Genelde Akşam Yemeğinden Sonra Kayisi Karişik Tadi Pek Hoş Değil Ama Bende çok Işe Yaradi.daha Gazim Olmuyo Rahatliyorum Tavsiye Ederim Tabi Doktorunuza Bir Sorun

kızlaaar, ilerlemiş hamişliğime dayanarak tecrübeliliğimden dolayı:teytey: sizlere kabızlığa karşı bol bol su içmenizi, posalı gıdalar portakal vb. lifli gıdalar, sebzeler, yulaflı lifli bisküviler ve kuru eriği tavsiye ediyorum. gaz içinse ayaklarınızı kesinlikle üşütmeyin, gaz yapıcı yiyeceklerden uzak durun ve mutlaka hergün 1 adet maden suyu için.. faydasını göreceksiniz. sevgilera.s.

Bende daha önce normal doğum yapmış bir anne olarak söyliyim ,normal doğumdan sonra dikişlerden dolayı maalesef kabızlık sıkıntsı oluyor,bir süre sonra düzene giriyor ama eskisi gibi olmuyor en azından benim düzelmedi:KK43:
şimdi hamişliğin son günlerindeyim eski sıkıntılar tekrar nüksetti,ben her sabah kuru kayısı yiyorum 3-5 tane aç karnına,ve bol su içiyorum,aralardada ballı ılık su içiyorum çok faydasını görüyorum mutlakadeneyin arkadaşlar özellikle ılık ballı su çok rahatlatıyor:))

Canım geçmiş olsun öncelikle benimde ilk haftalarda kabızlığım vardı 3. aydan sonra geçti umarım seninde geçer kuru kaysı ye bol su iç ve yürüyüş yap faydasını görürsün.

mehabalar.ben hamile olmadığımı bilmeden becunis diye bir kabızlık hapı itim.4 haftalık hamileyim.günüm geçmeden bir hafta kadar öncesinde içmiştim.bebeğime bir zararı olmuşmudur?

merhabalar...bir şey sorcam bu ilk gebeliğim ve 15 haftalık olmama karşın 7 kilo aldım bunun kabızlıkla bir ilgisi varmıdsır

X