80 lerde doğan 90larda çocuk olanlar buraya

bende seksenlerin sonunda doğdum
o dönemleri özlüyorum ortalık çok bozuldu...

arkadaşlıklar ne güzeldi değil mi?Korkusuzca sokaklarda koşup oynamak,meyve ağaçlarının bırınden ınıp diğerıne tırmanmak..arkadaşımın bırı ağaca cıkıp sonra da ınememıştı :) o yukarıda ben aşagıda ağlar :KK9:
koşup oynadıgımız her yer bına şimdi

evet o günler cok güzeldi ben istanbulda doğup büyüdüm
nerde o dönemde ki hali
geç saatlere kadar sokakta oynardık
korkumuz yoktu gitgide kötüye gidiyor Allah sonumuzu hayretsin...

ben de Antalya da..hava kararırdı bız evın önünde,komşumuz yazın saat 9 da,ben yatacam artık hadı evlere dıyene kadar oynardık çogu zaman:))
sağlıkcılar gelırdı okula bır de,arkadaşın bırının evı cok yakındı okula,sağlıkcıların arabasını gordu mu pırrr kaçardı eve,hepımızın aşısı bıtınce öğretmenımız tutar getırırdı evden onu,en son ona vururlardı her seferınde:)
öğretmencılık oynardık bı de evcılıkten sonra:)

Son düzenleme:
bende 86 doğumluyum yazıyı okuyunca resmen çocukluğuma döndüm kendi adıma hem sevindim hem üzüldüm annemin meşhur lafıdır yıllar su gibi akıp geçiyor gerçekten de öyleymiş

aynen öyle bizimde cocukken bir lafımız vardı ablamla istediğimiz bişey olduğunda hep büyüyünce derdik
zaman öyle bir gecti ki koca insanlar olduk nerdeyse30 olucaz

hey gidi günler hey şimdinin çocuklarına acıyorum gerçekten:KK14:

o yıllarımı geri versinler başka ne isterimki ben :KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:
lastik atlardık,üçgen oynamak için 6 kişi arardık
tasoları çevirirdik,kız olmama rağmen misket oynardım mahallenin erkeklerini kökerdim :KK9::KK9:
atari salonlarında az maç yapmadım, mortal kombat,street fghter,bomberman oynamadım
ruhuna sağlık ruhsarcığım ölmemiş elalem utansın o beni terk etmemişş ruhsaarrrrr yeni bölümlerini dört gözle beklerdim.
ayrıca sihirli annem çocuklar duymasının çocuklarıyla büyüdüm
okulda haftalık harçlık alanlara zengin gözüyle bakardım
beslenme çantamız vardı annemiz ne koyarsa önümüze onu yerdik
uzun balonlar vardı birtürlü şişiremediğim nefesimin yetmediği :KK53:
çikolar vardı en ucuz çikolatalar,marslasohw lar vardı kulahta,para çikolatalar vardı leblebi tozlarımızın tadı bambaşkaydı
ipini çekince dönen pervanelerimiz vardı yakalamak için peşinden koştuğumuz,yoyolarımız vardı rengarenk yanıp sönen
komşunun eriklerine okulun dut ağacına dalmak vardı hademenin bizi tavan süpürgesiyle kovalaması vardı :KK55::KK55:
abimin kömürlükteki eskii pedalları bile olmayan bisikletini alıp onların peşinde mahalle mahalle dolaşmak vardı
sokakta saklambaç oynamak vardı mont değiştirmek vardı
istopumuz vardı yerden yükseeeeeeeeeeeeek vardııııı :KK43::KK43:
kokulu defterlerim vardı koleksiyonumdan bi yaprak alabilmek için herkesin benle arkadaş olmak için yarıştığı,andımız vardı her sabah türküm doğruyum dediğimiz bize sıra gelsinde okuyalım şerefine nail olduğumuz En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE
ya neler yoktu kiiiiiiiiii yaz yaz bitermi hiçççççççç

bir tebessümle okudum.Çocukluk ve tabii ki gençlik yıllarım 90'lar,hey gidi.......

X