gebelikte vajinal muayene sonucu kanama

712er

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2007
6
1
arkadaşlar morelim çok bozuk kasık agrılarım sebebiyle en yakın bir hastaneye gittik burda rahim agzı kontrol edilten sonra hafif bir kanama başladı ve bir gün geçmesine ragmen hala devam ediyor aynı zamanda rahim agzında 1 cm açıklık tespit edildi daha henüz 31 haftalık tüp bebekle zor elde edilmiş bir gebelik ne yapçagımı bilmiyorum bu hastaneye artık güvenmiyorum çünkü gayet sakinler normal birşeymiş gibi kontrölü bile 15 gün sonraya verdiler başından böyle birşey geçenlerin fikirlerine ihtiyacım var yardım edin lütfen

canım çok geçmiş olsun bence hastaneye değil de iyi bir doktora görün daha iyi sonuçlar verecektir.dikkat et kendine çok da sıkma kendini stres devam ettikçe kanamana da etki eder

iyi de benim bildiğim hamile kadına o tip muayene yapılmaz , çok çok zor durumda kalmadıkça , çünkü doğumu tetikleyebilir 9 ay gittim , günüm dolmadan bir kez olsun vajinal muayene yapılmadı , o ne biçim doktormuş , bak nitekim açılma var diyorsun , en kısa zamanda iyi bir doktor bul ve git , kolay mı ya , 31 hafta olmuş , allah yardımcın olsun , sağlıkla kavuş bebeğine ...

Canım bence de mutlaka iyi bir doktora görün hastanelere pek güvenme benim bildiğimde ilk üç aydan sonra vajinal muayene pek yapılmaz bol bol dinlen geçmiş olsun

iyi de benim bildiğim hamile kadına o tip muayene yapılmaz , çok çok zor durumda kalmadıkça , çünkü doğumu tetikleyebilir 9 ay gittim , günüm dolmadan bir kez olsun vajinal muayene yapılmadı , o ne biçim doktormuş , bak nitekim açılma var diyorsun , en kısa zamanda iyi bir doktor bul ve git , kolay mı ya , 31 hafta olmuş , allah yardımcın olsun , sağlıkla kavuş bebeğine ...

Aynen katılıyorum. İlk 1-1.5 ay hariç vajinal muayene yapılmaz hamile bir bayana. Hamileliğin ilk aylarında da karından kese ve bebek görünmediği için vajinal ultrason yapılır. Son kontrolde alttan muayene yapılır, doğumun nasıl olacağına karar vermek için.Riskli bir iştir çünkü vajinal muayene, doğumu her an başlatabilir. Aynı hastaneye aynı doktora lütfen gitme.Tekrar vajinal muayene yapabilirler. Başka güvenebileceğin bir hastane bul. Sürekli kontrol edildiğin bir doktor yokmu???

Evli olmadıgım halde bile bu şekilde vajinal muayenenin yapılmaması gerektigini biliyorum...
Ben anlamadım o nası bir doktorfisfisfis
Vakit kaybetmeden hemen başka bir doktora görün canım

çok geçmiş olsun ya allah allah nasıl bir muayene ki o kanama geldi.ayy korkmaya başladım artık

arkadaşlar morelim çok bozuk kasık agrılarım sebebiyle en yakın bir hastaneye gittik burda rahim agzı kontrol edilten sonra hafif bir kanama başladı ve bir gün geçmesine ragmen hala devam ediyor aynı zamanda rahim agzında 1 cm açıklık tespit edildi daha henüz 31 haftalık tüp bebekle zor elde edilmiş bir gebelik ne yapçagımı bilmiyorum bu hastaneye artık güvenmiyorum çünkü gayet sakinler normal birşeymiş gibi kontrölü bile 15 gün sonraya verdiler başından böyle birşey geçenlerin fikirlerine ihtiyacım var yardım edin lütfen

canım ya co kötü ben de de olmuştu acılma var mı diye bakıyorlar kanamam olmuştu ama senin erken saqnki muayene etmişler

aynı zamanda da o dr u bnce şikayet etmelisin açıga alsınlar hakkın da soruşturma başlatsınlar sen nedne engel olmadın hayatım yaaaaaaaaaaaaaa geçmiş olsun canım benim bence hemen bir hekime daha görün burda sana kimseler yardım edmez tatlım moralini de bozma hay allah allahın cezası dr gerizekalı hemen bir başka hekime git daha iyi olan birine allahım yanında olsun inşaallah

31 hafta banada erkenmiş gibi geldi..benide 39 haftada muane etti 4 cm lik açıklık var dedi..ardından az bi lekem geldi..haftaya görüşelim tekrar dedi ama..bende herhangi bi kanama devam etmedi..istersen başka bi doktorada görün..

arkadaşlar hemen dru suçlamayalım bence ,,kasık ağrısı var diye gitmişin canım yani doğum sancısı mı diye alttan bakmış erken doğummu diye,,,,,o yüzden tecrübeli hamileler diyo ya son aylarda her sancıda dra gitmeyin diye hemen alttan bakıyolar, galiba bide elle bakıyolarmış,,,ama benim anlamadığm şey bu açılma ulturasyondan anlaşılmıyomu yaaaaa,,,,,,canım inş rahim açılman durur bebeğin zamanında dünyaya gelir

bencede doğum sancısı olup olmadığı bebeğin erken gelme durumu varmı ona bakılmış. benim vajinal muayenemde ilk kasık ağrım var diye gittiğim 33. haftada yapılmıştı. açıklık varmı kontrolü yapılmıştı. kanamamda az az bir gün gelmişti. benim doktorumda bunun normal olduğunu bebeğin hareketlerii kontrol etmem gerektiğini ters bir durumda bebeğin haeketlerinin zaten azalacağını söylemişti. bence sen çok korkmuşsun. doktoruna kabahat bulma:) bak 40 haftalık hamileyim şu anda(belki sen okurken doğum yapmış olucam:)) ve bebeğim de halen bir sorun yok....

canım çok geçmiş olsun madem kanamaların var ve açıklıktan söz ediyosun hiç vakit kaybetmeden bi doktora git ve anlata durumu kolay elde edilmiyo aman dikkat et sakın ıkınma nolur nolmaz ben çok tedirgin oldum ALLAH YARDIMCIN OLSUN

bende 39.haftadayım acıklık konrtrol edildi doktor 2 cm dedi 1 hafta daha bekleyelim dedi bndede kontrolden sonra ara ara lekelenme oluyo olur dedi doktor simdi gunumu bekliyorum dua edin bana

arkdşlar ben 36. hftamdaym bgn müthş bulantı ve sancılarm vardı.doktora gttm ve ilk kez alttan muayene oldum.ben hç öle b ağrı yaşamamştm ağlayıp durduğum için o muayene uzadkça uzadı tabi...kanama filan olmadı allahtan.vajinal muayene yapılmamalı filan yazmşlar onları görünce şmdi pişman oldum yaptrdğma ama açıklğa bakmak zorunda olduklarını söylediler.normal süreç bu şekildeymş yani....

Uzun zaman olmus ama ben yazmak istedim hamilelikte alttan muayene yapilmaz yazilmis bn yurtdisindayim ve hamile oldugunuzdan doguma kdr her ay alttan ve elle ultrasonla muayene yapiliyor alttan bakmazlarsa olasi bir aciklilikta nasil anlasinlar en aeindzn onlemi alinir

Arkadaşlar bişey soracam benim regl günüm geçti hamilelikten şüphe ediyordum alltan muayeneden sonra hemen gidip kan verdim kan sonucun çıkmadan regl oldum sizce bu alltan baktığı için olabilir mi belki hamileydim bana yardımcı olun

X