Cilt Bakımı Ürünleri Bepanthene tam olarak ne kremi ?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
bikaç çeşidi var yağlı olan var merhem gibi o ii gelir turuncu ambalajlı sanırım.ben bi ara yüzüme krem bazlı olanından sürüyodum mavi ambalajlısından. yeni deri oluşumuna etki ediyo sivilceler izler gitsin die kokusuda güzeldi.ama turuncu ambalajlısı iyi geliyodu annem dirseklerindeki çatlaklara sürüyordu sevmiştik biz birer tüp bittikten sonra almadık unuttuk gitti.ama çatlak için düşünüyorsan yağlı olanından yani merheminden almalısın.kokusu diğerine göre biraz daha kötü ama.en iyisi ikisindende al gece yağlısından gündüz kreminden sürersin çok bi para değil zaten kremini günlük krem yerinede kullnırsın yaraya falan sürersin

Son düzenleme:
Bepantenhe nemlendiren yapılandıran bir krem..haliyle kuru cilt için leke için(yapılandırma etkisi nedeniyle) kullanılıyor..

ben ameliyat olmustum doktorum verdı bır haftada sonrada yaralarım ıyılesmeye yuz tuttugu zamanda antıbıyotık vermıstı

geçen gün eczaneden bepanthene ve madecassol krem aldım 13,5 tl verdim. geceleri cildimi temizledikten sonra 2 sini sürüyorum eczacıya bepanthene kremi de karıştırmak gerek mi diye sordum plustan bir farkı yok bepanthene plus ve madecassol yeterli dedi..cildimde gözle görülür bir değişim var tavsiye ederim kardeşime de önerdim bu kadar ucuza etkili bir sonuç olmaz diye kullanmak istemedi sonunda ikna ettim...1 haftada oldu bu değişim ayrıca öneririm arkadaşlar ancak doktora sorun danışın öyle kullanın yazdıklarımız tavsiye niteliğindedir tercih sizin

Son düzenleme:
bephantene krem cildde tüylenme yapar ayrıca normal nemlendirici olarakta kullanmak sakıncalı diyorlar dermatologlar evet hücre yenileyici olabilir ama ben kullandım sivilce izlerim küllerinden doğdu resmen geçirdiğim izler sivilceye dönüştü tavsiye etmiyorum ben nemlendirici kullanmak istiyorsanız tavsiyem doğacı kayısı güzellik seti var kayısı sabunu yağı kremi ve kil veriyorlar hepsi özel yapım denemeni tavsiye ederim 20-25 tl birşey ama 1-2 ay felan gider hatta daha fazla gider

bephantene krem cildde tüylenme yapar ayrıca normal nemlendirici olarakta kullanmak sakıncalı diyorlar dermatologlar evet hücre yenileyici olabilir ama ben kullandım sivilce izlerim küllerinden doğdu resmen geçirdiğim izler sivilceye dönüştü tavsiye etmiyorum ben nemlendirici kullanmak istiyorsanız tavsiyem doğacı kayısı güzellik seti var kayısı sabunu yağı kremi ve kil veriyorlar hepsi özel yapım denemeni tavsiye ederim 20-25 tl birşey ama 1-2 ay felan gider hatta daha fazla gider

ya b panten nemlendirici bir madde yaralarda falan çok iyi geliyor yaranın iz bırakmamasını sağlıyor, dövme yaptığınızda da kullanın derler, sebebi bölge yara kapmasın diye, ankaranın en ünlü dövmecisi cemal var ben onda yaptırdım. üstüne basa basa, kraliçe b panteni ihmal etme dedi. şimdi, yaraya iyi gelen leke bırakmayan birşeyin leke yapması tuhaf doğrusu. ama tüylenme yapabilir bunu okumuştum, birde panthene şampuan falan bundan yapılıyor ya ondan dedim. bu arada tavsiye ettiğiniz şey çok tuhaf, sabun bir kere cildi kurutur, yüzde kullanılmamalı, yağ derseniz o da öyle, ablam güzellik uzmanı onla konuştuğumda aman aman diyor, belki biraz argan ama o da çok az olmalıymış, diğer yağlar çok ağır yüzü mahveder dedi, tabi cildiniz kuru değilse. cildiniz kuruysa yağ sürebilirsiniz.

kızlar afişlerde gördüm bepantehene yüz kremi çıkmış.bepanthol el ve yüz kremi diye kullanan varmı aranızda bugün eczaneye sordum yoktu bulabilirsem alıcam. belki yüze uygun diye tüylenmede yapmaz bu versionu die düşündüm.kullanan oldugunda yorum yaparsa sevinirim.

Son düzenleme:
bepanthen benim kurtarıcımdır yahu :) benim cildim kuru olduğundan dudak çevresi burun kenarı gibi yerler de kuruma soyulma olurdu tahriş olurdu sürerdim bir gün sonra geçerdi dudak çatlağına da iyi gelir cildi güzel nemlendirir bir de bunun merhemi var oda bende var o yanıklara falan iyi geliyor yaraya bereye iyi geliyor güzel ürünler...Bir de bepanthol var şimdi dış kabı bepanthenin ikiz kardeşi olmuş isimleri değişik dış görünümü aynı onun da nemlendirmesi falan güzel o da tahrişe sivilce izlerine iyi geliyor düzenli kullanımda...

Bepanthene'i günlük bakım kremi olarak bile kullanan varmış ancak bence çok da doğru değil,sonuçta bu bir ilaç aslında,belli dönemlerde belli sebeplerle oluşan hassasiyetleri gidermek için kullanılan bir ürün,günlük nemlendirici,bakım amaçlı kullanılması çok da doğru gelmiyo

İlaçpedia sitesinden alıntıdır;

Bepanthen Plus Krem
İlaç Etken Maddesi: Dekspantenol
Klorheksidin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: Bepanthen Plus Krem
Bilgi: Topikal; yüzeyden uygulanan, yüzeye sürülen anlamına gelmektedir. Genellikle krem, merhem, solüsyon, losyon, yakı, sprey ve jeller için kullanılır.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal Nedir?

Dekspantenol topikal derinin bütünlüğü bozulmuş, hasarlı bölgelerinin kendini onarmasına yardım eden bir ilaçtır. Dekspantenol topikal doku ve organlardaki yaraların onarımını sağlayan kompleks yenilenme / kendini onarma olaylarına yol açar ya da bu süreci kolaylaştırır.

Dekspantenol topikal çeşitli epitel* dokuların oluşumlarında ve normal fonksiyonlarını sürdürmelerinde önemli rol oynar.

( *epitel: Organizmanın yüzeyini ve iç boşluklarını örten doku. )

Klorheksidin topikal ise bir antiseptiktir (mikropları öldürücü veya gelişmelerini önleyici). Klorheksidin topikal cilt üzerindeki mikropları öldürerek çalışır. Klorheksidin topikal bakterilerin hücre zarında yapısal ve işlevsel bozulmalara yol açar.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal aşağıdaki durumlar ile ilgilidir:

emziren annelerde meme bakımı ve çatlakları;
şeker hastalığına (diyabete) bağlı ayak yaraları;
küçük cerrahi yaralar;
enfeksiyon riski taşıyan yaralar, yanıklar, sıyrıklar;
enfeksiyon ile birlikte görülen deri yaraları;
yatak yaraları;
enfeksiyon ile birlikte görülen egzama.
Dekspantenol ve Klorheksidin topikal burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Bu ilaç hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer Dekspantenol’e, Klorheksidin hidroklorür’e ve / veya ürünün bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa bu kremi kullanmayınız. Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’i delinmiş kulak zarına uygulamayınız.

Enfeksiyon riski bulunmayan yaraların (örneğin güneş yanıkları) tedavisinde Dekspantenol ve Klorheksidin topikal kullanımı tavsiye edilmez.

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa bu kremi kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’in gözlerinize, ağzınıza veya vajinaya temas etmesinden kaçınınız. Eğer krem bu bölgelerden birine temas ederse bol su ile yıkayınız.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Dekspantenol’e, Klorheksidin hidroklorür’e ve / veya ürünün bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa bu kremi kullanmayınız. Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’i delinmiş kulak zarına uygulamayınız.

Bazı rahatsızlıklarda Dekspantenol ve Klorheksidin topikal kullanımı uygun olmayabilir. Herhangi bir hastalığınız veya rahatsızlığınız varsa doktorunuza bildiriniz.

Eğer herhangi bir maddeye veya yiyeceğe alerjiniz varsa Dekspantenol ve Klorheksidin topikal kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’i Kullanabilir miyim?

Eğer hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalma olasılığınız varsa öncelikle doktorunuza danışmadan Dekspantenol ve Klorheksidin topikal kullanmayınız. Emzirme döneminde bu kremi kullanabilirsiniz ancak aşırı miktarda kullanmayınız. Eğer kremi meme başlarına uyguluyorsanız, her emzirmeden önce meme başını su ile temizlemelisiniz.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal Nasıl Kullanılır?

Bu ürünü tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ürünü doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal yalnızca vücudun dış yüzeyine uygulamak içindir.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’i ilgili bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayınız ve hafifçe ovunuz. Gerekli görülmesi halinde kremi uyguladıktan sonra ilgili bölgeyi temiz bir sargı bezi veya ped ile kapatabilirsiniz. Eğer tedavi gören bölge elleriniz değil ise, kremi ilgili bölgeye uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayınız.

Meme başı çatlaklarında emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal genel olarak ihtiyaç duyuldukça kullanıldığı için kreminizi belirli bir takvim düzeninde kullanmıyor olabilirsiniz.

Eğer Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’i düzenli olarak kullanıyorsanız ve bir doz uygulamayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu uygulayınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa uygulamadığınız dozu atlayınız ve kremi planladığınız düzende uygulamaya devam ediniz. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz krem uygulamayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’den uygulamanız gerekenden çok daha fazla dozda uyguladığınızı düşünüyorsanız ya da bir kişi kremi yanlışlıkla yuttuysa hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’in gözlerinize, ağzınıza veya vajinaya temas etmesinden kaçınınız. Eğer krem bu bölgelerden birine temas ederse bol su ile yıkayınız.

Ciltte tahrişe sebep olabilecek sert sabunlar, sert şampuanlar, yıpratıcı cilt temizleyicileri, saç boyaları veya kalıcı kimyasallar, tüy dökücüler, alkollü cilt ürünleri ya da kireçli ürünler kullanmaktan kaçınınız. Doktorunuz size söylemedikçe farklı bir cilt tedavisi ürünü kullanmayınız.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’in Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil yardım desteği alınız : ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

ciltte yanma.
Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Diğer yüzeyden sürülen cilt ürünleri (sabunlar, cilt temizleyicileri, antiseptikler, vb.) Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’in emilimini veya etkinliğini azaltabilir. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe diğer topikal (cilt yüzeyine uygulanan) ürünleri Dekspantenol ve Klorheksidin topikal ile birlikte kullanmaktan kaçınınız.

Bunlardan farklı olarak Dekspantenol ve Klorheksidin topikal ile etkileşen daha farklı ilaçlar da olabilir. Reçeteli veya reçetesiz satılan başka bir ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Dekspantenol ve Klorheksidin topikal’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Kreminizi oda sıcaklığında nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Bepanthen Plus Krem ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Bepanthen Plus Krem ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Bepanthen Plus Krem ‘i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Bepanthen Plus Krem 'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

X