düşük sonrası adet süresi? ve hamile olan var mı?

nunuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2007
1.318
0
42
Merhaba Kızlar;
Benim adetlerim 28 günde bir oluyordu.En son 12 Eylülde adet oldum.Fakat geçen 17 Ekimde düşük yaptım.Bu ay kçında adet olurum.Düşük sonrası adet geç gelebilirmiş.35 gün sonra da olabilirmiş.
Birde düşükten sonraki aya adet görmeden hamile kalan var mı?
Sağloun:nazar:

Slm Bende 3 Defa Düşük Yaptim Ve 28 Günde Bir Olurken 32 Ye çikti Normaldir Heralde Fakat Zaten Düşükten Sonra Enaz 15 Gün Ilişki Yasak Diyor Doktorlar Dinlemedinmi Yoksa :))

Slm Hicran;

Evet erken düşük yaptm ve kendiliğinden düştü.Doktor 1 adetin geçsin dedi.Fakat düşük çok erken olduğu ve etkilenmediğim için 1 hafta ilişki olmasın dedi.Bi tanıdığımda düşük kanamasını adet gibi sayıp 10 gün sonrasında çalışmalara başlamış ve şimdi kızı var.Çok erken olduğu için düşük beklemeye gerek yok dediler.Ve bende artık Allahın izniyle sağlıklı bi bebeğim olsun istiyorum..

Ya Anlattiğin Kişi Hamile Kalmiş Olabilir Ama Unutmamalisinki Bu Tarz Olaylar şans Işi Gibi Bişii Bünyeler Ayni Değil Dediğin Olaya Benzer Bir Aysonra Hamile Kalan Tanidiğim Var Benimde Fakat Bünye Meselesi Işte Bende 4 Ay Ara Verdiğim Halde Düşük Yaptim

bende mayıs ayında bi düşük yaptım canım hamile kalmadan önce çok düzensiz olan adetlerim düzene girdi mayıs 7 de düşük yaptım haziran 7 de adet gördüm biz düşükten sonra 1 ay korunduk şimdi yine bebek istiyoruz ama yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyoruz çok etkilendik çünki...

Ti:nazar:witicim çoook sağol canım;

İnşallah ikimizde hayırlısı ile bebek sahibi oluruz.Allah herşeyin hayırlısını versin.Her isteyene bebek nasip etsin.
Gerçekten de kolay değil.Ben pek anlayamadım gerçi.Düşük geç adet gibi oldu.Çok erkenmiş.Erken ve kendiliğinden bittiği için de doktor kendini hazır hissettiğinde bebek sahibi olabilirsiniz dedi.

Bye

Nunucum bende düşük yaptım ve adetim tam 30 gün sonra gelmesi gereken günde geldi. Doktorumda adet tarihimin belli olması açısından 1 ay korunmamı önerdi. Ama bu ay adet olmadım. Adetim 10 gün gecikti. Tekrar gebemiyim yoksa düşükten kaynaklanan bir sorun mu var bende bilemiyorum.

Ben 5 ekimde düşük yaptım aynı gün kürtaj oldum ama hala adet olmadım. Endişendim yarın doktora gidicem. Aslında daha önce kontrole gitmem gerek,yordu ama..

Selam nunuu kaç haftalıkken erken düşük oldu merak ettim.Benimde bugün aynı şey başıma geldi.ben şimdi düşünmüyorum. doktorlar kendileri söyledi .birisi korunmadan devam edebilirsin dedi.diğeride bebek istiyorsan 3,4 ay ara ver dedi.bencede biraz ara iyiolur.acele etme kötübirşey yaşamaktansa 2,3 ay geçolsun

Sağol Suzeynep;
Bana doktor şu kadar haftalık falan demedi.Sadece bi önceki adet gününe göre çok küçük görünüyor.Erken bi düşük dedi.Ama 2 haftalık falandı heralde..Bana doktor kendiliğinden düştüğü kürtaja gerek kalmadığı için kendini iyi hissettiğinde kalabilirsin dedi.ama ilk adetinden sonra korunma adetin belli olsun demişti.3. haftamdan sonra Çevremdekiler korunma dedi.Bizde bıraktık.
Düşük kanamam Ekim 17'de oldu.Ve hala adet olmadın.Şimdi de ne olacak diye bekliyorum.Doktor 35 gün sonrada olabilir dedi.Bugün 29.gün bekliyorum hala Allah herşeyin hayırlısını versin.
Allah sizinde gönlünüze göre versin.:nazar:

Kızlar Merhaba;

30. günde adet oldum.Az geliyo bende ama , bu düşükten sonra fazla gelebilirmiş dediler harbiden de çok geldi ama daha öncede olduğum gibi fazla sürmüyo, bitmek üzere. Hamile olabilirim diyodum ama olmadı ..
Nurayametin bi cinsiyet için tarihleri vardı. Nasıl hesaplanıyo? :nazar:

suzeynep,xxyıldızxx, tiwiti Merhaba ;

Sizin durumunuz ne oldu? Var mı bebiş, adet oldunuz mu? Sizide merak ettim.İnşallah istediğiniz gibi olmuştur.:nazar:

ben 5 tane düşük yaptım en küçüğü 5.aylıktı doktorlar düşüklerin arasından 6 ay geçmeli diyor ama ben bir sene ara verdiğim halde düştü sen sebebini araştırdınmı bence ihmal etme ve üzülme ümitsiz olma ben 5 tane düşüğe rağmen ümitliyim hepimiz sana duacıyız inşallah allahın izniyle bebişimizi bizde kucağımıza alacağız buna inan ümitsiz olma rahatla en kısa zamanda anne olmak dileğiyle hoşçakal.

Slm Hicran;

Evet erken düşük yaptm ve kendiliğinden düştü.Doktor 1 adetin geçsin dedi.Fakat düşük çok erken olduğu ve etkilenmediğim için 1 hafta ilişki olmasın dedi.Bi tanıdığımda düşük kanamasını adet gibi sayıp 10 gün sonrasında çalışmalara başlamış ve şimdi kızı var.Çok erken olduğu için düşük beklemeye gerek yok dediler.Ve bende artık Allahın izniyle sağlıklı bi bebeğim olsun istiyorum..

Merhaba
Bende 2,5 yıllık evlıyım ve 2 tane düşük yaptım.İlki geçensene Ramazan ayında yaklaşık 2,5 aylıktı.2. si ise 02.12 de düştü o ufakdı.Bende ne zaman adet olacağımı merak edıyorum.Doktor çok ufak olduğu için korunmanıza gerek yok dedi.Bekliyorum bende..hayırlısı olsun inş hepimiz için..

slm ..kızlar ben 29 kasımda düşük yaptım. periyodum 30 gün.. belirtiler var ama test yapmaya korkuyorum..son sat tarihini düşük başladığı tarihtenmi alıcam ??? bu arada hala regl olmadım

bende 2.5 ay önce kalp durması sonucu kürtaj oldum.
1 hafta sonra kontrole gittiğimde korunmana gerek yok dedi doktorum.
13 ekimde kürtaj oldum.doktorum 13 kasım ilk adet tarihin dedi.
16 kasımda ve 15 aralıkta regl oldum.(adet döngüm 30 gün olduğu için)
korunmayı bıraktık.bakalım.bu ay olur inş.

Rabb'im en hayırlı ve en kısa zamanda sağlıcakla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip eder.

Son düzenleme:
bu şartlarda ben 1 gün gecikmiş oluyorum..allahım yardım etsin. bu defa test falan yapmıycam direk keseyi görmem lazım içimin rahatlamasıı için önceki dış gebelikti çünkü

inanmiyorum yaaa doktorlar genelde hemen hamile kalinabilecegi soylemis
ben 5 haftalik bebegimi dusurdum ve kendiliginden dustu
doktorum 6 ay hamilelik dusunmeyin korunun dedi
yokse dusuk tekrarlarmis
ama sizin ornekler cok farkli:44:

ben 9 aylık evliyim ve aslına bakarsanız bebek için en az 3 sene beklemek düşüncesindeydim derken en son regl tarihim 8 mart 2013'den sonra 21 martta bir kerelik bir kanamam oldu ne olduğunu anlayamadım. Nisan 6'da tekrar regl olmam gerekiyordu ama olmadım sonra 11 nisanda test yaptık hem de tam 4 defa hepsi de pozitif çıktı. kendimi hazır hissetmediğim halde çok mutlu oldum...sonra doktora gittik, alttan muayene oldum, ama doktor verdiğim son regl tarihine göre bebeğin 6 haftalık olması gerektiğini fakat ultrasonda ancak 3 4 haftalık gözüktüğünü söyledi, kafam karıştı ama ben eminim regl tarihimden. Doktordan 2 gün sonra yani 22 nisanda aynı regl kanaması gibi kanamam oldu ama regl ağrım ilk gün regliden hemen önce olurken bu 2 gün boyunca sürdü. bugün tekrar başka bir doktora gittik yine alttan muayene oldum ve bebek tabiki yoktu :/ dış gebelkten şüphelendi doktor test yaptı o durumda yoktu, yani bebeğim daha çok küçük olduğu için kendi kendine düşmüş ve 2 gün önce başlayan kanamam bugün 3. gününde. benim regl dönemim tam emin değilim ama 28 29 günde tekrarlanıyor. ve sadece 3 gün. bazen 4. gün lekeler halinde geliyor ve bitiyor. bu düşük olayı sanırım benim ayın 22'sin de regl olmamla gerçekleşti bugün reglimin son günü. doktor ilişki yasağı falan vermedi, bu yüzden ben hemen tekrar bebek istiyorum ama bu ay ki reglimden sonra hamile kalma ihtimalim nedir yumurtlama dönemim ne zaman olur regl olma sürem değişir mi hiç bilmiyorum...çokta uzun yazdım fikri olan varsa lütfen benimle paylaşşın, teşekkürler kızlar...

X