Mutfak Püf Noktaları Bayat ekmek ile ne yapabilirim?

Deniznisan

Mutluluk ve huzur
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2007
1.202
228
40
arkadaşlar 2-3 tane bayat ekmeğim var.ekmekleri değerlendirmek istiyorum.bayat ekmekle hangi yemekleri yapabilirim?

Canım,bir tanesini küçük küp şeklinde kes fırınla buzdolabına koy çorbaların üzerine hafif yağla kavurup servis yap.İkincisini ekmeği ıslat hamur gibi olunca fazla suyunu sık,içine yarım su bardağı un 2 yumurta biraz karabiber,tuz bolca kuru nane,kimyon koy,köfte gibi yoğur ve kızart memnun kalırsın.Üçüncüyü ekmeği dörde böl,sütle ıslat evde varsa sucuk gb malzeme koy domates biber kekik dök birazda peynir koy(her ne çeşit olursa) fırının ızgarasında üstünü pembeleşinceye kadar pişir.Özellikle kahvaltıda çok güzel olur.Bunlar benim uyguladığım tarifler afiyet olsun

Ben bayat ekmekleri robotta ufalayıp, poşetleyip derin dondurucuya atıyorum.Köfte yapacağım zaman alıp kullanıyorum.

Nasıl fikir ama?

bende veryım bıldıgım kadarıyla
sut yumurta cok azcık tuz karısmı yapıp ekmeklerı dılımlere ayırıp bu karısıma batırıp kızartdıgınıza cok guzel bır kahvaltı oluyor
bırde annem hep yapardı aklıma geldı onuda soyleyım ekmeklerı aynı corbaya gograr gıbı parcalıyoruz sekerlı su ve yumurta kırıyoruz kavuruyoruz cok guzel bır tatlı oluyor ben bayılıyorum ona mesela

benim annemde sey yapıoo.. ekmekleri böle küçük dogruyoo küp şeklinde. sonra baska bi yandan da terayaglı biberli salcalı karışımlı içine baharat da koyabilirsiniz onu kızartıo içine biraz su da koyuyo ekmeklerin üzerini ıslatıo. süper oluyo tereyagı cok sevenler için süper bi yemek::KK70::KK70::KK70:

bende bayat ekmekleri doğrayı yağda kavuruyorum.üzerine et suyu yada tavuk suyu döküp papara yapıyorum.tabi üzerine kırmızı pul biberide unutmuyorum.

bide tatlı yapıyorum.ekmekleri dilimleyip.fırında kızartıyorum.4 bardak suya 3 bardak şeker koyup kaynatıp şerbet yapıyorum.sıcakken ekmeklerin üzerine döküyorum.şerbeti çekince dilimlerin üzerine servis yaparken krem şanti ile vişne reçeli koyuyorum.

Arkadaşların dediklerinden başka,ben bayat ekmekleri ince dilimliyorum.Diğer tarafta 1 yumurta ,peynir ve ince kıyım maydonozu karıştırıyorum.Ekmeklerin üstüne önce ince bir kat yağ ,daha sonra da hazırladığım karışımdan sürüyorum.Üstüne pulbiber serpip,domates ve biberle süsleyip,fırına veriyorum.Biz buna Macar Ekmeği deriz.Çayın yanında harika oluyor..:)

ben de tencerenin içine az su ve süzgeç süzgeçin de içine ekmekleri koyup kısık ateşte buharda yumuşatıyorum.su az olsun .üzerine de tereyağı sürüp kahvaltıda yiyorsunuz.ah nasıl da canım çekti.

kızlar aliminyum folyoya sarıp fırında ısıtırsanız ekmekler yumuşuyor bayatlığı gidiyor her türlü poaca kurabiye ve böreğe de aynı işlemi uygulayabilirsiniz

bende veryım bıldıgım kadarıyla
sut yumurta cok azcık tuz karısmı yapıp ekmeklerı dılımlere ayırıp bu karısıma batırıp kızartdıgınıza cok guzel bır kahvaltı oluyor
bırde annem hep yapardı aklıma geldı onuda soyleyım ekmeklerı aynı corbaya gograr gıbı parcalıyoruz sekerlı su ve yumurta kırıyoruz kavuruyoruz cok guzel bır tatlı oluyor ben bayılıyorum ona mesela

cicipapa gibi dimi... ben çok severim ...... sizde cici-papa mı dersiniz?

bide tatlı yapıyorum.ekmekleri dilimleyip.fırında kızartıyorum.4 bardak suya 3 bardak şeker koyup kaynatıp şerbet yapıyorum.sıcakken ekmeklerin üzerine döküyorum.şerbeti çekince dilimlerin üzerine servis yaparken krem şanti ile vişne reçeli koyuyorum.

bu tatlıyı etimekle yaparlardı dimi ona benziyo ama bu daha iyi ekmekler değerleniyo...........

Arkadaşların dediklerinden başka,ben bayat ekmekleri ince dilimliyorum.Diğer tarafta 1 yumurta ,peynir ve ince kıyım maydonozu karıştırıyorum.Ekmeklerin üstüne önce ince bir kat yağ ,daha sonra da hazırladığım karışımdan sürüyorum.Üstüne pulbiber serpip,domates ve biberle süsleyip,fırına veriyorum.Biz buna Macar Ekmeği deriz.Çayın yanında harika oluyor..:)

macar ekmeği de deniyo demekki... bizde göçmen ekmeği deriz...............inanın kızlar süper oluyo.............a.s.

ben de tencerenin içine az su ve süzgeç süzgeçin de içine ekmekleri koyup kısık ateşte buharda yumuşatıyorum.su az olsun .üzerine de tereyağı sürüp kahvaltıda yiyorsunuz.ah nasıl da canım çekti.

aaaaaaaaaaaaaa yumuşacık olurlar yaaaaaaa... fırıdan yeni çıkmış gibi......

ben ekmek içlerini kurutup robotta çektim ve cam kavanoza koydum, köftelerde kullanmak için çok büyük kolaylık.

Bende ekmekleri kesinlikle ziyan etmem mutlaka değerlendiririm.
Robottan geçirip poşete koyarım. Köfte yapacağım zaman hazır. Küp küp doğrarım poşetlerim dolabı. Çorbalara koyarız. Pazar sabahları fırında ısıtırım. Yani kesinlikle ziyan etmem alternatifler çok bende
yerimseniben

kızlar bayat ekmekleri kıyma yerine ekmek koyup köfte yaparsanız müthiş oluyo
denedim süperdi ekmekleri robottan geçirin kıyma yerine ekmek kullanın müthiş oluyo

X