Mutfak Püf Noktaları Bayat ekmek ile ne yapabilirim?

kızlar bir tarifde ben veriyim 3 yumurta yeşil biber domades bunları çok ufak doğra biraz sıvı yağ tuz kabartma tozu bunları çırp ekmekleri dilimle üzerlerine harçtan koy tepsiye diz üzerlerine sucuk dilimle kaşar rendele fırına koy kızart adı ekmek pizzası çok güzel oluyo afiyet olsun deneyene dene denemeyen pişman olur kızlarrrrrrrr hoşça kalın

Bendee Ayricaa Pizza Yapiyorumm Tepsiyee Dizipp Dilim Dilimm üzerinee Salçaa Sucukk Salamm Kaşarr Isteğe Göree Ne Eklersenizz Firinliyorumm Güzell Oluyorr

bende küçük küçük dograyıp ekmekleri fırında pembeleşene kadar kızartıyorumhiç bişi ilave etmeden sonra ister kıraker gibi ye ister mercimek başta olmak üzere çorbalara servis yaparken ilave edebilirsin.

bende bayat ekmekleri robottan geçirip sonra fırın tepsisine döküp pembeleşene kadar kızartıyorum ve tekrar robottan geçiriyorum aynı galeta unu oluyor sonra poşetleyip derin dondurucuya atıyorum özelliklede galete unlu poğaça yapımında kullanıyorum sizde deneyin bakınca herkez tatlı kurabiye zannediyor ama tuzlu poğaça

ekmek tatlısı yapabilirsin kabuklarını incecik aldıktan sonra çırpılmış yumurtaya bula yağda kızart sonra üstüne ekmekler soğuyunca sıcak şerbeti dök üstünede çekilmiş ceviz yada fındık serp yada vişneli ekmek tatlısı yap süper oluyor
Malzemeler:
- 1 paket dondurulmuş vişne
- 1/4 limonun suyu
- 750 gr toz şeker
- 2 bardak su
- 3 ekmek

Yapılışı:
Ekmekleri bir cm kalınlığında dilimler halinde kesin. Keskin bir bıçak vasıtası ile kabuklarını çıkarttıktan sonra ekmekleri kızartın ve tepsiye dizin. Şurubu hazırlamak için vişnelerin çekirdeklerini çıkartıp 375 gr şeker (şekerin yarısı) ve bir bardak su ile karıştırın. Şurubun pişmesine yakın çeyrek limonun suyunu da katın. Ateşten alın ve soğumaya bırakın. Kalan şekeri, tepsiye dizdiğiniz ekmeklerin üzerine serpiştirin.Şurubu soğutup, ekmeklerin üzerine gezdirin. Vişne tanelerini ekmeklerin üzerini örtecek şekilde dizin. Tepsiyi orta harlı bir ateşe koyun. Tatlıyı, ekmekler komposto suyunu çekene dek ateşte pişirin.

bayatlamış ekmeklerimi küpküp dograyıp tepsiye koyar sıvıyağ ekleyip fırınlarım ve çorbanın içine koyarım cok hoş oluyo bide gene bayat ekmekleri küp dograyıp tencereye sıvıyag ve margarin koyarım ve ekmekleri atar kavururum

bütün yazıları okumadım belki yazmışlardır fakat bende fırsat buldukça tatlı yapmaya çalışıyorum tarif ; ekmekleri robottan geçirin 2,3 avuç kadar hindistan cevizi ve 1 yumurta kırıp iyice yoğuruyorum,sekil verip kızgın yağda kızartıp önceden hazırladığım şerbeti döküp dinlendiriyorumm,,denemenizi tavsiye ederim hanımlar oldukça lezzetliii bir tatlıı,,,

benim de annem bayat ekmek yemeği yapardı. şöyle:
ekmekleri dilim dilim yaptıktan sonra teflon tavada her iki yüzünü hafif kızartıp bir tepsiye dizilir.
teflonda 2 orta boy soğan kavrulur.
kıyma ilave dilip kavrulur.
2-3 orta boy domates ilave edilip domatesler pişene kadar beklenir. kıyılmış maydonoz ve karabiber ilave edilir.
sıcak suda etsu bulyon eritilip ekmeklerin her tarafı ıslatılır. üzerine kıymalı harç konulur. en son servis edildiğinde üzerine sarımsaklı yoğurt konur.
not: yoğurdu tabağanıza alınca ilave edin çünkü ertesi güne ısıtırken yoğurdun tadı kötü oluyor. aynı gün bitecekse tepside koyabilirisniz.
çok nefis oluyor. a.s.
ben iki dilimde doyuyorum. cokacimcoook

arkadaşlar ekmekleri lütfen bayatlatmayalım. ben 3 aydır felan şunu yapıyorum . fırından gidip 5 ekmek alıyorum alırken dilimletiyorum hepsini. ondan sonra eve gelince poşetleri ağzı kapalı şekilde derin donduruya atıyorum. sabah kahvaltıda çıkarmak istiyorsam içinden istediğim kadar dilim alıyorum ve mikrodalgada 30 saniye bekletiyoum ve tataaam hazır o kadar güzelki yumuşacık kokulu mis gibi . vazgeçemem asla bu ekmekten. deneyin inanamayacaksınız

bizde beyaz ekmek yenmiyor ama misafir falan geldiginde kalincada robotta cekiyorum,posetleyip buzluga atiyorum,köfte yaparken cok isime yariyorlar..böyle degerlendirebilirsin canim

Bendee Ayricaa Pizza Yapiyorumm Tepsiyee Dizipp Dilim Dilimm üzerinee Salçaa Sucukk Salamm Kaşarr Isteğe Göree Ne Eklersenizz Firinliyorumm Güzell Oluyorr

evet bende çok yaparım bunu..
bayılırım hatta...
mutlaka denemenizi öneririm..

benim de annem bayat ekmek yemeği yapardı. şöyle:
ekmekleri dilim dilim yaptıktan sonra teflon tavada her iki yüzünü hafif kızartıp bir tepsiye dizilir.
teflonda 2 orta boy soğan kavrulur.
kıyma ilave dilip kavrulur.
2-3 orta boy domates ilave edilip domatesler pişene kadar beklenir. kıyılmış maydonoz ve karabiber ilave edilir.
sıcak suda etsu bulyon eritilip ekmeklerin her tarafı ıslatılır. üzerine kıymalı harç konulur. en son servis edildiğinde üzerine sarımsaklı yoğurt konur.
not: yoğurdu tabağanıza alınca ilave edin çünkü ertesi güne ısıtırken yoğurdun tadı kötü oluyor. aynı gün bitecekse tepside koyabilirisniz.
çok nefis oluyor. a.s.
ben iki dilimde doyuyorum. cokacimcoook

süperrr bayıldım bu tarife iskender gibi olur... yapmam lazım hemen...

X