2.5 Ayda 17 Kg Verdiğim Diyet Listem

cw.denis

gorgeous
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2007
146
65
Arkadaşlar doğumdan sonra aldığım kiloları epey üstümde taşımıştım emzirdiğim için çok acıkıyordum ve yemek yemek hoşuma gidiyordu, verme çabasına girmemiştim. Sonra kendimi yaşlı ve bakımsız hissettim bir anda, 2 sene evvel 62 kilo ile başladım rejime 2.5 ayda 45 kiloya düştüm ve rejimi bıraktım bu sene mart ayına kadar bir iş yerinde çalışıyordum sonra işten ayrılıp evde tembel tembel otururken marttan beri 6 kilo almışım 54 e ulaşmışım :s neyse geçen hafta tekrar aynı rejimime başladım 1 haftada 2 kilo verdim şimdiden sizinlede paylaşmak isterim....

GÜNDE 1000 KALORİ REJİMİ
Kahvaltı:
1 Dilim kepek ekmeği, kibrit kutusu kadar beyaz peynir, 4 zeytin, domates, salatalık, şekersiz çay, kahve. (peynirle mutlaka zeytin yenmeli hayvansal yağ ile bitkisel yağı beraber kullanmalıyız. Ayrıca peyniri de diet olarak alırsak daha iyi olur.)

Pazartesi:
Öğle : Mercimek çorbası, 1 dilim kepek ekmeği.
Akşam: Etli, havuçlu, patatesli taze fasulye, 1 dilim kepek ekmeği.

Salı:
Öğle: Haşlanmış patates (tuz ve baharat serbest limonda sıkabilirsiniz)
Akşam: Kıymalı yumurta (yağsız) ve bolca salata

Çarşamba:
Öğle: Domates çorbası, 1 dilim kepek ekmeği.
Akşam: Kıymalı yumurta ve bolca salata

Perşembe:
Öğle: Salamlı, kaşarlı tost ve ayran (kepekli ekmekten yapılacak. Ben beyaz peynir ve domatesli tost yapıyordum burdakilerden bile daha az kalorili oluyordu)
Akşam: Biber, kabak dolma ve salata (unutmayın herşey yağsız olacak)

Cuma:
Öğle: Ekşili köfte, 1 dilim kepek ekmeği
Akşam: Tavuk ızgara ve salata (yağsız)

Cumartesi:
Öğle: Sebze çorbası, 1 dilim kepek ekmeği (Tarhana veya hangi çorbadan canınız isterse ama yağsız)
Akşam: Izgara köfte ve salata

Pazar:
Öğle: Melemen, 1 dilim kepek ekmeği
Akşam: Domates soslu, yoğurtlu makarna (yağ yok)

Not: Hergün saat 16 da 250gr meyve yenecek şekeri meyveden alacağız..

Su içemiyorum diyenler her lokmadan sonra su yudumlayın en az 3 bardak içtiğinize şaşıracaksınız. Bu listedekileri mutlaka ama mutlaka yağ koymadan pişireceksiniz. Hergün 4 kere hızlı hızlı merdiven inip çıkın yada tempolu yürüyüş yapın. Başka aklıma gelirse ekstra şeyler yazarım. Sizde sormak istedikleriniz varsa çekinmeyin. Yılbaşına kadar en az 5 kilo garanti yerimseniben

Arkadaşlar doğumdan sonra aldığım kiloları epey üstümde taşımıştım emzirdiğim için çok acıkıyordum ve yemek yemek hoşuma gidiyordu, verme çabasına girmemiştim. Sonra kendimi yaşlı ve bakımsız hissettim bir anda, 2 sene evvel 62 kilo ile başladım rejime 2.5 ayda 45 kiloya düştüm ve rejimi bıraktım bu sene mart ayına kadar bir iş yerinde çalışıyordum sonra işten ayrılıp evde tembel tembel otururken marttan beri 6 kilo almışım 54 e ulaşmışım :s neyse geçen hafta tekrar aynı rejimime başladım 1 haftada 2 kilo verdim şimdiden sizinlede paylaşmak isterim....

GÜNDE 1000 KALORİ REJİMİ
Kahvaltı:
1 Dilim kepek ekmeği, kibrit kutusu kadar beyaz peynir, 4 zeytin, domates, salatalık, şekersiz çay, kahve. (peynirle mutlaka zeytin yenmeli hayvansal yağ ile bitkisel yağı beraber kullanmalıyız. Ayrıca peyniri de diet olarak alırsak daha iyi olur.)

Pazartesi:
Öğle : Mercimek çorbası, 1 dilim kepek ekmeği.
Akşam: Etli, havuçlu, patatesli taze fasulye, 1 dilim kepek ekmeği.

Salı:
Öğle: Haşlanmış patates (tuz ve baharat serbest limonda sıkabilirsiniz)
Akşam: Kıymalı yumurta (yağsız) ve bolca salata

Çarşamba:
Öğle: Domates çorbası, 1 dilim kepek ekmeği.
Akşam: Kıymalı yumurta ve bolca salata

Perşembe:
Öğle: Salamlı, kaşarlı tost ve ayran (kepekli ekmekten yapılacak. Ben beyaz peynir ve domatesli tost yapıyordum burdakilerden bile daha az kalorili oluyordu)
Akşam: Biber, kabak dolma ve salata (unutmayın herşey yağsız olacak)

Cuma:
Öğle: Ekşili köfte, 1 dilim kepek ekmeği
Akşam: Tavuk ızgara ve salata (yağsız)

Cumartesi:
Öğle: Sebze çorbası, 1 dilim kepek ekmeği (Tarhana veya hangi çorbadan canınız isterse ama yağsız)
Akşam: Izgara köfte ve salata

Pazar:
Öğle: Melemen, 1 dilim kepek ekmeği
Akşam: Domates soslu, yoğurtlu makarna (yağ yok)

Not: Hergün saat 16 da 250gr meyve yenecek şekeri meyveden alacağız..

Su içemiyorum diyenler her lokmadan sonra su yudumlayın en az 3 bardak içtiğinize şaşıracaksınız. Bu listedekileri mutlaka ama mutlaka yağ koymadan pişireceksiniz. Hergün 4 kere hızlı hızlı merdiven inip çıkın yada tempolu yürüyüş yapın. Başka aklıma gelirse ekstra şeyler yazarım. Sizde sormak istedikleriniz varsa çekinmeyin. Yılbaşına kadar en az 5 kilo garanti yerimseniben

canım benim ya valla brova sana ya ne kadar güzel vermişsin o kadar kilou benimde 8-9 kilo vermem lazım neler yaptın paylaşırmısın

Spor yapmadım aklıma geldiği zaman merdivenleri bi kaç kere hızlı hızlı indim çıktım ama bu sıkılaşmak için gerekli kilo vermek için değil.
Her yediğinizin mutlaka yağsız olmasına dikkat edin bu sayede kendi yağlarınızı yakacaksınız selülitler bile gidecek :). Bu diete uydum evet ama bazı değişiklikler yaptım çorbalardan istediklerimi yaptım ızgaralardan istediklerimi yaptım, elimde olmayan malzemeler yerine olanları kullandım. Diyelim dolma var menüde ama ben pişirmedim başka bir günün akşam menüsünden yaptım.

öncelikle tebrikler canım a.s.
benim sormak istediğim bu diyeti kendinmi hazırladın yoksa diyetisyene falanmı gittin ...

öncelikle tebrikler canım a.s.
benim sormak istediğim bu diyeti kendinmi hazırladın yoksa diyetisyene falanmı gittin ...

Bu diyetisyenin verdiği liste, geçen gün Muzaffer Kuşhan'ın 1 ayda 8 kilo rejim programına baktım bu listeye benziyor ama onda ceviz fındık simit falanda var. Bu benim yazdığıma dikkat ederseniz sadece yağ şeker ve ekmeği kısıtlıyor, sınırsız salata yiyebiliyorsunuz akşam acıkırsanız meyve salatalık domates yiyebilir veya çay/süt içebilirsiniz.

eer qerçekten azimle yaparsan ki çok az kaLoriLi bi diyet 1ooo kaLori haftada 2 ile 4 kiLo arasında werdiriyo..buna qöre vücut yapınLa baqdaştırırsan elbet werirsin qüzeLm :-)

bu diyette 5. qünüm !walla acıksamda kasıyorum kendimi arkda$m! wericem Allah'n izniyle bu kiLoLarı ! 2 kiLo wermi$im qösteriyo tabi 1-2 hafta sonra tam beLLi oLur..dewam ederimde in$allah :-)

eveeetttt tam 3 kiLo wermi$immm :KK70: haLa ayaktayımm haLa ya$ıyorummm:KK70: (H) kendimLe qurur duyuyoRummm!!!75 ba$Lanqıç we sabah kaLkar kaLkmaz taRtıLdımmmm 71.8 (=

Ayrica Spor Falan Yada Metobolizma Hizlandirici Karişimdan Falan Eksrta Birşey Yaptin Diyet Hariç

Ayrica Spor Falan Yada Metobolizma Hizlandirici Karişimdan Falan Eksrta Birşey Yaptin Diyet Hariç

$öLe diim hiç spoR yapmadım..yaLan yok..ama ye$iL çay işte günde bi iki fincan içtim herqün de içmedim ama yinede yaptım en azından 2 qünde 1 mutLaka içtim bide sirkeyi suya döktüm azck,eLma sirkesini we bazen günde 2 bardak içtim..he bide yemek arasında her Lokmadan sonra su,,uyanır uyanmaz 2 bardak su :-) akLıma qeLdikçe söLerm canm..

tamam uygulicam ama tek yanlışım olursa oda öğlenlerde olur bide bişey daha sorcam şimdi akşam sebze yemeği hep aynımı olcak o listedeki başka sebze yemicesmi?

X