Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

ya tükrükten bilmiyorum napıcam böyle de sürekli fırçalıcam o zamanda sürekli onu temizlicem leş valla ya takmasan kötü en iyisi arka tel gibi ama bende tartışcam bu konuyu bide gece uyurken onla bak gerildim şimdi:2:

bu konuyu doktoruma sordum tel takıcağını söledi

Kızlar ya bu boşluklar ne zaman dolucak acaba ya off 5 ay oldu gitmedi yerlerine hala ne zaman gidicekk ya

olur olur, yavaş gidiyor o kısım. takma kafana.. bi bakarsın nası olduguna inanamazsın...

senin kaç ayda kapandı canım boşluklar benim kafama takılan tel değil aslında damağımdaki yerr tutucu varya o çok zorluyo beni yoksa tele alıştım sorun yapmıyorum

ya ne biliyim biraz pişman oldum gibi garip bi his kötü hissediyrum kendımı offf offf hepimize bol bol sabırlar diliyorumm

evet o pişmanlık tel takılıncada olucak ilk 1 ay sorunlu geçiyor sonrası alışıcaksın arada bıkma sıkılma oluyor sonra yine alışıcaksın merak etme canım sonucu düşün ve mutlu ol teldaşım :)

evet o pişmanlık tel takılıncada olucak ilk 1 ay sorunlu geçiyor sonrası alışıcaksın arada bıkma sıkılma oluyor sonra yine alışıcaksın merak etme canım sonucu düşün ve mutlu ol teldaşım :)
Teşekkürler canım senin gibi teldaşlarımın olduğunu bilmek çok güzell:KK1:

tellerimiz çıkana kadar burdayız, hep birlikteyiz :)

evet aynen öyle valla resim koymuyo kimse ben değişmlerden sonra koyuyorum kimse cesaret edemiyor galiba sen anlatsana canım nasıl başladın bu serüvene ne durumdasın hangi aşamalardan geçtin bilgilendir bizi

evet aynen öyle valla resim koymuyo kimse ben değişmlerden sonra koyuyorum kimse cesaret edemiyor galiba sen anlatsana canım nasıl başladın bu serüvene ne durumdasın hangi aşamalardan geçtin bilgilendir bizi

benim doğru dürüst bi fotom yok.. ama birazdan ilk çektigim fotoyla bugün çekiyim onu koyarım..

iki azı dişim çekildi üstten önce. iki hafta sonra üste tel takıldı. şeffaf benimkiler. sonra üst köpekler geri çekildi. sonra ön dört geri çekildi derken altlara takıldı, yaklaşık bi 7 ay sonra..

altta 1 mm lik boşluk vardı. şimdi alttakiler yana kaydırılıyor. orta çizgi ayarlanıyor. yaz sonuna çıkar inşallah.

en ağrılı dönem üst köpeklerin geri kaydırıldıgı ve alta ilk telin takıldıgı dönemdi.

çay kahve önce pipetle içtim uzun b süre sonra bıraktım şimdi direk içiyorum. bi sararma yok. dişlerim temiz.

konyada benim doktor. ben karamandayım. 15 günde bir gidiyorum şimdilerde alttaki lastikler değişiyor. uzun bi süredir üstlere ellemiyor. üstlerde çekilenlerden hala 2 3 mm boşluk var.. yaklaşık 10 mm boşluk vardı

benim doğru dürüst bi fotom yok.. ama birazdan ilk çektigim fotoyla bugün çekiyim onu koyarım..

iki azı dişim çekildi üstten önce. iki hafta sonra üste tel takıldı. şeffaf benimkiler. sonra üst köpekler geri çekildi. sonra ön dört geri çekildi derken altlara takıldı, yaklaşık bi 7 ay sonra..

altta 1 mm lik boşluk vardı. şimdi alttakiler yana kaydırılıyor. orta çizgi ayarlanıyor. yaz sonuna çıkar inşallah.

en ağrılı dönem üst köpeklerin geri kaydırıldıgı ve alta ilk telin takıldıgı dönemdi.

çay kahve önce pipetle içtim uzun b süre sonra bıraktım şimdi direk içiyorum. bi sararma yok. dişlerim temiz.

konyada benim doktor. ben karamandayım. 15 günde bir gidiyorum şimdilerde alttaki lastikler değişiyor. uzun bi süredir üstlere ellemiyor. üstlerde çekilenlerden hala 2 3 mm boşluk var.. yaklaşık 10 mm boşluk vardı

ay baya zormuş canım ya çok uzun meşakatli yol ve hala boşluklar dolmamış tam anlamıyla bu kadar zamanda

$Photo-0085.jpg $Photo-0012.jpg

ilk hafta ve bugün. geçen süre 14 ay

canım sende öle çok bişey yokmuşta 14 ay çok uzun ya offfff bu kadar zamanda bile boşluk dolmamış nasıl sabrettin bu kadar zaman ya ::KK43:((((

fazla sosyal hayatım olmadı çünkü belki onun faydası oldu bu dönemde bana.. çalışmıyorum 2 senedir.

doktoruma memnuniyetsizliklerimden bahsediyim bu gittigimde.

diş çekmeden olur muydu acaba diye düşünmüyo diilim, ama garanti veremem demişti başka doktor da diş çekmeden olan tedavi için. deneyelim ama olmayabilir demişti ben de zaman kaybetmek istememiştim. diğer 3 4 doktor da hep diş çekilcek diyince çektirdim. acaba yanlardan törpülense sıgmaz mıydı dişlerim ağzıma..

artı farkettiyseniz, resme göre soldaki üst köpek dişim daha uzun. diğeri eğriydi en başta yukardaydı, aşağı çekti onu, o dişim diğerleriyle ayı hizaya indi ama diğeri zaten en başta daha aşağıdaymış, onu törpüleyecek %99..
ayrıca alttakilerden resme göre sağdaki köpeğin bir yanındaki diş eğildi gibi hafiften sola, ve onun da yanındakini hafif yukarı çekti, üzerinden çok az törpüledi düzelsin diye. onun yanındakini de asılma işlemi bitince törpüleyecek. yani azğımdaki en az 3 diş törpülenmiş olcak, dentin tabakası gidecek hepsinin.. korkuyorum bundan. zaten sapasağlam çürüksüz iki azı dişim de gitti.

dikkat ederseniz ön dişlerimin alt yüzeyleri tırtıklı. çoğu dişimde var bu. düzelmesini istersem onlar da törpülenir o yüzden istemiyorum.

sonra üstteki boşluklar dediğiniz gibi hala kapanmadı. 14 ay oldu.. ne biliyim.. aslında hızlı bile gittik gibi çünkü 2 sene demişti bana, ama 2 sene olmadan bitecek gibi tedavi..

dişlerimin geri gitmesinden çok memnuniyetsizim :KK43:( ağzımda tel var ama onda bile dudaklarım çökük.. teller çıkınca iyice gömülcek, dişsiz nineler gibi olucam iyice, zaten çenem de çıkkın.. :KK43:(

bu tedavi istedigim gibi gitmiyor :KK43:(

X