Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

Benmde sadece üst dişlerimin düzelebilcegini söylemişti bi doktor çikarilp takilabilen bi tel wermişti iğrençti o da tabi küçüktümde pek önemsemeyip takmaiştm şimdi önemsiorm ve taktirmak istiyorm bakalm taktirtabilcem mi acaba ama mesele sadece üst dişlerim düzelse ne kadar bir süre tel kullanmam gerekir acaba ?

Kızlar benim üst çenem öndeymiş. Diş çekimi yapılacakmış üstten ve alttan hangi dişler çekiliyor ki genelde?Köpek dişleri değil demi?

diş tellerimi yeni taktırdım süreklı kopuyor.dün koptu bugun yaptırdım şimdi yıne koptu.delireceğim vallahi bu neden oluyor yeni oldugu için mı normal mi sizce=???

sürekli kopması tedavi süreni daha da uzatacaktır..doktorunuza söyleyin bir çaresini bulsun.

kızlar doktorumun hastaneden ayrılması sebebiyle bende tedavime başka hastanede devam etmek istiyorum bunun için ne yapabilirim paramın peşinatını verdim 6 taksitim kaldı geri iade alabiliyormuyum bir kısmını tedavimde 6 aydayım bu konuyla alakalı yardımlarını bekliyorum

benmde bugün ölçülerim ve resimlerim çekildi şimdiki aşama çekim 3 tane dişim çekilcek acayip tırsıyorum tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim bide çekimden kaç gün sonra tel takılır şimdidn teşekkürler:KK3:

benmde bugün ölçülerim ve resimlerim çekildi şimdiki aşama çekim 3 tane dişim çekilcek acayip tırsıyorum tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim bide çekimden kaç gün sonra tel takılır şimdidn teşekkürler:KK3:
çekimden 1 hafta sonra takılır tellerin. en zor aşaması diş çekimi ama inan acıdan değilde dişlerini kaybettiği çin hüzünlenıo insan ya da ben öyle oldum bılmıyrm hala da düşündükçe üzülüyorum:KK43::KK43::KK43:

Kızlar benim üst çenem öndeymiş. Diş çekimi yapılacakmış üstten ve alttan hangi dişler çekiliyor ki genelde?Köpek dişleri değil demi?
hayır canım köpek dişi çekilmez büyük ihtimalle köpek dşerierınden sonraki küçük azı dşlerin çeklir. zaten köpek dişlerinin çekimine asla izin verme cünkü agızdaki en önmeli dişlerdendir.diş hekimliğinde kutsal diş olarak bilinir

ben bi dişçiye gitmiştim 4 tane dişini çekmemiz lazım ondan sonra tel takıcaz dedi. korktum başka bi dişçiye gittim hiçbir dişimi çekmeden tellerimi taktı rahat bir nefes aldım. diş kaybı çok kötü bir şey.:93:

ben bi dişçiye gitmiştim 4 tane dişini çekmemiz lazım ondan sonra tel takıcaz dedi. korktum başka bi dişçiye gittim hiçbir dişimi çekmeden tellerimi taktı rahat bir nefes aldım. diş kaybı çok kötü bir şey.:93:

diş kaybı elbetteki kötü ama dişlerin düzelmesi için mevcut bir yer yoksa mecbur çekilerek teller takılıyor. ben 2 tane diş kaybına uğradım başka bir doktora gitmedim ama doktorumdan memnunum. öyle köpek dişi falan da çekilmedi. köpek dişi çok tehlikeli diye duymuştum. çekilmediğini önemli bir diş olduğunu duymştum. size de geçmiş olsun, güzel sonuçlar görmemiz dileğiyle :KK71:

alt dişlere ne zaman tel takılıo acaba bidahaki randevumda sorucam merak ettim.:kk77:

alt dişlere üst dişlere takıldıktan 4 ay sonra taktı benim doktorum. belki kişiden kişiye değişebilir. ama genel olarak 3-4 ay sonra takılıyor galiba :KK61:

diş kaybı elbetteki kötü ama dişlerin düzelmesi için mevcut bir yer yoksa mecbur çekilerek teller takılıyor. ben 2 tane diş kaybına uğradım başka bir doktora gitmedim ama doktorumdan memnunum. öyle köpek dişi falan da çekilmedi. köpek dişi çok tehlikeli diye duymuştum. çekilmediğini önemli bir diş olduğunu duymştum. size de geçmiş olsun, güzel sonuçlar görmemiz dileğiyle :KK71:

alt dişlere üst dişlere takıldıktan 4 ay sonra taktı benim doktorum. belki kişiden kişiye değişebilir. ama genel olarak 3-4 ay sonra takılıyor galiba :KK61:

6 ay bitti hala alt dişlere takmadılar ama çok uğraşıldı üst dişlerimle geceleri head-gear diye enseden takılan bişi taktım hep sırt üstü yatmak zorunda kaldım çok kötüydü :KK59:

ama tabiki dişlerinde sorun olan ve güzel gülmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.mutlu olmak için bazı zorluklara katlanmak gerek.:KK31:

ben iki diş kaybına ugradım bı tedavi içn ama 5 ortodontstr gittim beşi de aynı9 şeyi söyledi bende sonra çektirmeye karar verdim.

X