Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

slm teldaşlarımm....size yine muhtacımm...şimdi ben bu teli taktıralı dördüncü aydan gidioruz en başlarda ben dişlerime ii bakıodumm ii fırçalama vs.çay kola aza inmişti şimdilerle bende ipin ucu kaçtı kolada çayda içiyorummve kendimi engelleyemiorumm ya napıcamm ben sizdede mi oldu bu durum çok arıza olur mu başıma deneyimli arkadaşlar tellerini çıkaranlar leke kalır mı çok..uff ya yine nefsimin kölesi olduk ii mi:KK47::KK47::KK47:fikirlerinizi, çözüm önerilerinizi bekliorumm:KK59::KK59::KK59:

diş rengini değiştiriyor evet..kola zaten zararlı kaldıki sen tedavi aşamasında içiyorsun..kolayı mümkün olduğunca aza indirmeye çalış..çayıda açık iç sorun ortadan kalkar.. :KK34:

canım leke kalır mı orasını bilemem, kalsa da doktorun temizleyecek zaten dişlerini..ama ben kendimde birşey farkettim, bu bahsettiğin gibi kendini engelleyememe durumu bende de oldu ve benim sadece sol üst azı dişimde ufak bir çürük vardı onun dışında çürüğüm yoktu geçen farkettim sağ taraftaki azı dişimde ve alt azı dişlerimde de hafif bi çürüme oluşmuş, çok kahroldum. hemen azalttım bu tükettiğim şeyleri :KK25:

benimde 111 günüm kaldı bende durduramıyorum iki aydır diş hareketim nerdeyse bittiği için ısırıyorumda hamburger gibi şeyleri hergün kahve içiyorum sigara pipetle kola yani insan bi süre sonra ağzındaki şeyi unutunca rahatlıyor birazda doktora güveniyoruz sanki temizlicek diye:) azaltmak şu süreçten sonra sanki işe yaramaz yani leke olduysa azaltmak biraz pekiştirme olur ama dikkat etmek lazım tabi ki senin çürük işine gelince benim köpek dişimin önündeki diş içerdeydi yayla dışarı çıktığında çürük sandım meğer diştaşıymış aynen çürük gibi koyu renk falan.. cuma günü aldı o diştaşını ordan seninki muhtemel diştaşıdır zira çürük uzun bir süreçte oluşuyor kontrolünde sor derim

arkadaşlar bende bi an önce tel taktırmak istiyorum.sadece üst ve alt üste takılmasına hekim mi karar verecek? mesela beni rahatsız eden kısmı
sadece üst..
bu arada istanbul avrupa yakasında uygun işini iyi yapan bi ortodontiste gidip memnun kalanlar bana ne zaman ne kdra tel taktırdıklarını ve doktor bilgisi verebilirler mi :S
:KK69:

benimde 111 günüm kaldı bende durduramıyorum iki aydır diş hareketim nerdeyse bittiği için ısırıyorumda hamburger gibi şeyleri hergün kahve içiyorum sigara pipetle kola yani insan bi süre sonra ağzındaki şeyi unutunca rahatlıyor birazda doktora güveniyoruz sanki temizlicek diye:) azaltmak şu süreçten sonra sanki işe yaramaz yani leke olduysa azaltmak biraz pekiştirme olur ama dikkat etmek lazım tabi ki senin çürük işine gelince benim köpek dişimin önündeki diş içerdeydi yayla dışarı çıktığında çürük sandım meğer diştaşıymış aynen çürük gibi koyu renk falan.. cuma günü aldı o diştaşını ordan seninki muhtemel diştaşıdır zira çürük uzun bir süreçte oluşuyor kontrolünde sor derim

ayyy hadi inşallah dediğin gibidir, kontrole gittiğimde sorayım bakalım. benim de sözde ağustos sonu çıkacaktı. geçen gittiğimde kasım-aralık gibi çıkarırız dedi şok oldum ya..bitmedi gitti gına geldi artık böyle ağrısı acısı yok ama sabrım kalmadı sinirime bazen ağlıyorum bıktım yeter diye..çok bıktım ya valla of burama kadar geldi yani :KK47:

slm teldaşlarımm....size yine muhtacımm...şimdi ben bu teli taktıralı dördüncü aydan gidioruz en başlarda ben dişlerime ii bakıodumm ii fırçalama vs.çay kola aza inmişti şimdilerle bende ipin ucu kaçtı kolada çayda içiyorummve kendimi engelleyemiorumm ya napıcamm ben sizdede mi oldu bu durum çok arıza olur mu başıma deneyimli arkadaşlar tellerini çıkaranlar leke kalır mı çok..uff ya yine nefsimin kölesi olduk ii mi:KK47::KK47::KK47:fikirlerinizi, çözüm önerilerinizi bekliorumm:KK59::KK59::KK59:

arkadaşım zararın neresinden dönersen kardır :KK34: en azından azaltabilirsin :nazar:

kızlar doktorum dünkü randevuda alt dişlerime aşındırma yaptı. yapmak istemiyordum ama ilerleme yok mecburen yapıcam bundan sonra dedi. başka aşındırma yapılan var mı? bir zararı oluyor mu?
zaten alt dişlerin düzelmesini bekliyoruz onun dışında birşey kalmadı inş. 6 ay içinde çıkıcak tellerim:KK66:

arkadaşlar bende bi an önce tel taktırmak istiyorum.sadece üst ve alt üste takılmasına hekim mi karar verecek? mesela beni rahatsız eden kısmı
sadece üst..
bu arada istanbul avrupa yakasında uygun işini iyi yapan bi ortodontiste gidip memnun kalanlar bana ne zaman ne kdra tel taktırdıklarını ve doktor bilgisi verebilirler mi :S
:KK69:

üste alta takılmasını doktora bırakmanızı tavsiye ederim sadece üstü tedavi edince oklüzyon yani kapanışta sorunlar ortaya çıkabilir

Köpek dişim yavaş yavaş sağa doğru kayıyor aşağı indirdiği dişte yukarı çıkıyor ama tam anlamıyla ne zaman sağa gider bilmiyorum gitsede kurtulsam ya offf herhafta doktora gidiyorum lastik yenilenmesi için sağa çekmek için lastik taktı çok zor gidiyor azı dişler 7 ayım biticek of offff ama baya düzeldi artı krahat gülebiliyorum tellere ragmen

Köpek dişim yavaş yavaş sağa doğru kayıyor aşağı indirdiği dişte yukarı çıkıyor ama tam anlamıyla ne zaman sağa gider bilmiyorum gitsede kurtulsam ya offf herhafta doktora gidiyorum lastik yenilenmesi için sağa çekmek için lastik taktı çok zor gidiyor azı dişler 7 ayım biticek of offff ama baya düzeldi artı krahat gülebiliyorum tellere ragmen

ne mutlu sana canım:)) teller çıkmasa bile rahat gülebilmek de bi şey!:) inşallah kısa zamanda düzene girer dişlerin..

her hafta mı doktora gidiyorsun. benım ilk talıkdıgı günden beri hp ayda 1 cagırıryor doktorum. hiç haftalık olarak çagırmadı benı ya ilgilenmıyor mu benle:KK59::KK59:

her hafta mı doktora gidiyorsun. benım ilk talıkdıgı günden beri hp ayda 1 cagırıryor doktorum. hiç haftalık olarak çagırmadı benı ya ilgilenmıyor mu benle:KK59::KK59:

canım benim köpek dişe sağa doğru gitsin diye lastik taktı o lastiği yenileme gidiyorum her hafta valla ayda bir gitsem daha iyi zor oluyo böyle ama gitmek zorundayım kuvvet uyguluyomuş lastik değiştirerek

canım benim köpek dişe sağa doğru gitsin diye lastik taktı o lastiği yenileme gidiyorum her hafta valla ayda bir gitsem daha iyi zor oluyo böyle ama gitmek zorundayım kuvvet uyguluyomuş lastik değiştirerek

doktorunun değiştirdin mi giden doktorunun sonrasında gelen mi bakıyor şuan düzelme hızandıysa süper yeni fotonu bekliyorum :KK66:

Arkadaşlar merhaba, benim de tam 6. ayım bitti. Yine diş aralarına taktığım lastiklere devam etmemi söyledi. Önümüzdeki aylarda da damak içine aparat yerleştirecekmiş. Ağız yapım dar olduğu için ön dişlerim hafif öne çıktı. O aparat takıldığında düzelecekmiş bakalım :KK43: önümüzdeki sene bu zamanlar çıkar mı diye sordum. İnşallah dedi. Moralim çok bozuldu kızlar :KK43:

inşallah diyen doktor kesin tarih verenden iyidir :KK1: kesin tarih veren atıyordur çünkü hastadan hastaya değişir

Merhaba arkadaşlar.
27 daşındayım ve diş teli taktırmaya karar verdim. Ankara' da ikamet etmekteyim.
Ankara' da tedavi görmekte olan arkadaşlardan doktorunu tavsiye eden varsa mesajıma cevap yazarsa çok sevinirim.
Acil yardıma ihtiyacım var.

bende 23 yaşındayım her nekadar geç kalmış olsamda dişlerimin düzelmesini istiyorum.bekarken babam evlendim eşim istemiyor,böyle iyisin deyip duruyorlar.ben rahat değilim anlamıyorlar.eşimden aldığım haşlıklarıarımı biriktirip gidip başlayacağım tedavime.fiyat aralığı nedir kızlar ortadontinin?

X