Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

daha da güzelleşirsin :KK34: bana da doktorum alt çenen ileri alınacak dedi gerideymiş ama , riski var diye istemedim ameliyat az da olsa vardı çünkü riski. senin doktorun riski yok dedi mi?

Ben henüz ameliyatı yapacak cerrah ile görüşmedim diş hekimim yönlendirmedi,ben riskleri göze aldım cesur olamazsam yapamam.Zor olacak ama güzel olacak birazcık sabredeceğiz artık...

kızlar bana yardımcı olursanız sevinirim... bana da tel takılacak fakat seramik olan braketlerden istiyorum. tek sorun doktorum bunu tavsiye etmediklerini söyledi. kırılma olabiliyormuş , çıkartırkende sorun oluyormuş:S bununla ilgili deneyimi yada bilgisi olan var mııı çok acill

kızlar bana yardımcı olursanız sevinirim... bana da tel takılacak fakat seramik olan braketlerden istiyorum. tek sorun doktorum bunu tavsiye etmediklerini söyledi. kırılma olabiliyormuş , çıkartırkende sorun oluyormuş:S bununla ilgili deneyimi yada bilgisi olan var mııı çok acill

canım her ortodontist farklı bir yorum yapıyo ilk başta bnde kötü yorumlar duydum porselen breketler hakkında ama bnm doktorumm metal braketle arasında hiç bi fark olmadığını söyledi. kırılma konusuda 4. gnmde kırıldı bnmm oda alışkanlık olmadığı için dye düşünüyorum çnkü uyurken krıldıı dişlerimi çok fazla sıkmışımm. genell olarak çok rahat ama dişlerimde tel olduğu hiç ama hiç belli değil çok yakından bakılınca belli oluyo. fotoğraflarda falan hiç gözükmüyoo hatta. ynede sen iyi bi araştırma yap canım şu çıkarırken falan sorun oluyo demişsin sanmıyorum benn. çnkü bn doktoruma gerçekten gveniyorum öyle bişey olsa o söylerdii eminimm. ynde dediğim gbi braz daha araştır nette birsürü bilgi var bununla ilgili. çokk konuştumm biliyorumm :KK9: inş yardımcı olabilmişimdirr:KK19:

canım her ortodontist farklı bir yorum yapıyo ilk başta bnde kötü yorumlar duydum porselen breketler hakkında ama bnm doktorumm metal braketle arasında hiç bi fark olmadığını söyledi. kırılma konusuda 4. gnmde kırıldı bnmm oda alışkanlık olmadığı için dye düşünüyorum çnkü uyurken krıldıı dişlerimi çok fazla sıkmışımm. genell olarak çok rahat ama dişlerimde tel olduğu hiç ama hiç belli değil çok yakından bakılınca belli oluyo. fotoğraflarda falan hiç gözükmüyoo hatta. ynede sen iyi bi araştırma yap canım şu çıkarırken falan sorun oluyo demişsin sanmıyorum benn. çnkü bn doktoruma gerçekten gveniyorum öyle bişey olsa o söylerdii eminimm. ynde dediğim gbi braz daha araştır nette birsürü bilgi var bununla ilgili. çokk konuştumm biliyorumm :KK9: inş yardımcı olabilmişimdirr:KK19:[/QUOTEaslında biraz daha

çok değil az bile geldi :) bende soru çokkk...peki kırılınca ne yaptın yedek mi vardı ? ayrıca ne kadar süredir takıyorsun , ne kadara yeptırdın ? hatta birde foto eklersen süper olur :KK54:

tatlım kesinlikle dershaneni eğitimini diş teli için aksatma diş telini 40 yaşında da taktırabilyorsun ama şu dershane olayından 2 sene geçse aradan eski azmi kalmaz insanın, yaşıtları da kalmıyor zaten bir kere bıraktım mı bütün eğitim hayatın domino taşı gibi dökülüveriyor.

sen güzelce okulunu oku bir meslek sahibi ol ondan sonra hem kendine hem ihtiyacı olup taktıramayan birine bile yardımcı olabilirsin. okumak çok önemli. bende istediğim yıllarda yaptıramamıştım, şuan 25 yaşındayım yeni yaptırabiliyorum ama eğitimimi aksatsam çok daha üzülür ve telafisi olmayacak yıllarımı heba etmiş olurdum.

slm sirona ben de 25 yaşındayım henüz taktırmadım ama düşünüyorum.sadece köpek dişim yukarda onun için istiyorum.yaştan dolayı tedavi daha uzun sürüyor mu?

Ben henüz ameliyatı yapacak cerrah ile görüşmedim diş hekimim yönlendirmedi,ben riskleri göze aldım cesur olamazsam yapamam.Zor olacak ama güzel olacak birazcık sabredeceğiz artık...

inşallah çok güzel olur. doktorum bana 6 bin lira dedi, sen kaça yaptırcaksın?

slm sirona ben de 25 yaşındayım henüz taktırmadım ama düşünüyorum.sadece köpek dişim yukarda onun için istiyorum.yaştan dolayı tedavi daha uzun sürüyor mu?

benim bildiğim kadarıyla çocuk yaşta yapılırsa çok fark eder onun haricinde 20li yaşlardan sonra snaırım çok büyük fark etmez tedavi süresinde. 1 yıl ila 2 yıl arasında değişiyor normalde. yine de herkes kendini 2 yıla alıştırsın diyorum ben hep :KK49: 30-35 yaşında bile yeni taktıran var o yüzden çok dert etme yaşı.

kızlar istanbul anadolu yakasında yaptıran ve memnun kalan arkadaşlar tavsiye verebilirler mi lütfen. benim tavsiye edeceğim bi yer var ama benim bütçeme uymadığı için gidemedim. tavsiyesi olan arkadaşlar doktorun adını ve semtini yazabilir mi bir de tedavi ücretini .

kızlar istanbul anadolu yakasında 1000tlye yapablicek doktorunuz varmı yardım ederseniz çok makbule geçmiş olursunuz:KK17:

çok değil az bile geldi :) bende soru çokkk...peki kırılınca ne yaptın yedek mi vardı ? ayrıca ne kadar süredir takıyorsun , ne kadara yeptırdın ? hatta birde foto eklersen süper olur :KK54:

cnm kırılınca ertesi gn ortodontistime gttim yenisini yapıştırdı canım pek sorun olmadı benm bugün 1 ay doldu daha yeniyim anlıcağınn:) fiyat olarakdaa 3500 lira canımm. ayrıca fotoyuda başka bi zaman eklerim inşşş :KK16:

ortodonti tedavi gordum benımkısı 2 sene surmustu, zorlu bır surecti , ama değdi,

benım üst dişlerime tel takılalı 7 ay oluyor hala alt tarafa tel atkılmadı:KK53: üstelik 7 ay geçmesine rağmen çekilen diş boşluklarım kapanmadı bazıları 2 ayda kapandığını söyluyor benım nıye böyle off?:KK43:

arkadaşlar,benim dişlerime geçen ay tel takıldı,ama takıldıktan sonra dişlerim acayip sarardı,yani takılır takılmaz dişlerim sarardı,şu sürdükleri yapıştırıcıdan sanırım,(porselen bir diş var ağzımda ve o dişimin yanında sapsarı kaldılar resmen ),sizde de böyle bir sorun oldu mu?

Son düzenleme:
benım üst dişlerime tel takılalı 7 ay oluyor hala alt tarafa tel atkılmadı:KK53: üstelik 7 ay geçmesine rağmen çekilen diş boşluklarım kapanmadı bazıları 2 ayda kapandığını söyluyor benım nıye böyle off?:KK43:

yaşınla ve diş yapınla alakalı olabilir bazıları tedaviye çok erken cevap veriyor ve ön estetik çok çabuk tamamlanıyor ama herkeste böyle olacak diye bir kaide yok. sen yine de kaygını dişçinle paylaş benim de bir buçuk ay oldu doktorum bu tedaviye cevap vermediğimi başka bir şey deneyeceğimizi söyledi ve dişimin kalıbını aldı. benden 1 ay önce taktıran arkadaşımınsa dişleri büyük ölçüde düzeldi.

selammmmm kızlarrr:emir_bebek:
benimde üst dişlerimde düzsizlik problemi var. bu gün ortodintiye gittim. 1.5 sene tedavi süreci ve 5500tl fiyat (şefaf tel) verdiler. sizce normalmi fiyatı? bana biraz fazla gibi geldi nedense... şimdi başka yerleri de araştırıyorum umarım daha uygun olan bi yer bulurum. sizin istanbulda avrupa yakasında olmadı anadolu yakasında bildiğiniz bi yer varmı? bide tel takılınca konuşma problemi yaşadınızmı? çünkü benim işim sürekli konuşmayla alakalı. karsı taraf beni anlamazsa konuşamazsam olmaz çünkü :26:

selammmmm kızlarrr:emir_bebek:
benimde üst dişlerimde düzsizlik problemi var. bu gün ortodintiye gittim. 1.5 sene tedavi süreci ve 5500tl fiyat (şefaf tel) verdiler. sizce normalmi fiyatı? bana biraz fazla gibi geldi nedense... şimdi başka yerleri de araştırıyorum umarım daha uygun olan bi yer bulurum. sizin istanbulda avrupa yakasında olmadı anadolu yakasında bildiğiniz bi yer varmı? bide tel takılınca konuşma problemi yaşadınızmı? çünkü benim işim sürekli konuşmayla alakalı. karsı taraf beni anlamazsa konuşamazsam olmaz çünkü :26:

canım konuşmayla ilgili herhangi bi problem olmadı bende. ilk araştırmaya başladığımızda banda öyle çok uçuk fiyatlar verdiler ama zmanla uygun ve güvenilir yerler araştırdım ve buldum tavsiye ederim canım özel çapa ortodonti merkezi ortodontistler gerçekten çok iyilerr:KK19:

canım konuşmayla ilgili herhangi bi problem olmadı bende. ilk araştırmaya başladığımızda banda öyle çok uçuk fiyatlar verdiler ama zmanla uygun ve güvenilir yerler araştırdım ve buldum tavsiye ederim canım özel çapa ortodonti merkezi ortodontistler gerçekten çok iyilerr:KK19:

teşekkürler tavsiye için :KK3: en kısa zamanda bi randevu alıcam bakalım ne dicekler :KK49:

inşallah çok güzel olur. doktorum bana 6 bin lira dedi, sen kaça yaptırcaksın?

İnşallah canım,dedim ya daha ameliyatı yapacak doktorla görüşmedik diş hekimim yönlendirmedi henüz.Hiç pazarlık payı yok mu bunun acaba...

Kızlar tellerimi taktıralı 2 ay oldu.İlk resim yeni yıl akşamı çekildi.2.resim 1 ay önce çekildi.Bu arada benimde tellerden sonra dişlerim çok sarardı ama doktor telleri çıkardıktan sonra beyazlatma işlemi uygulayacağını söyledi...

X