Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

4 haftada bır gıdıyorum doktora bende.

kızlar ağız duşu almaya karar verdım

fıyat pahalı ama dıs ıplerı falan sankı dıslerın arasını acıyor
ve doktor dıslerıme cok ıyı bakmamı soyldı dıs etlerım cok zayıfmıs:KK43:
bunu kullanan var mı ?
Oral-B Ağız Duşu Pro-Care Oxyjet Md20 - Sağlık / Kişisel Bakım - Hepsiburada.com

ben diş ipide kullanmıyorum. dişler düzeldikçe daha rahat fırçalanmaya başladı. benim doktorum yaraya karşı tuzlu suyla gargara yap dedi. tuz sirke karbonat karışımıda bayağı beyazlatıyor. linkteki fırçanın çok farkı olur mu bilmiyorum.

ben diş ipide kullanmıyorum. dişler düzeldikçe daha rahat fırçalanmaya başladı. benim doktorum yaraya karşı tuzlu suyla gargara yap dedi. tuz sirke karbonat karışımıda bayağı beyazlatıyor. linkteki fırçanın çok farkı olur mu bilmiyorum.

bana ısrarla doktor dıs ıpı kullan her yemek sonrası enaz 5 dk fırcala dedı
dokundugun an kanıyor diş etım
agız dusu doktorlar zatı dıs temızlemede kullanıyor
bendr her seferınde doktora gıdıp 100 tl verıcegıme evde her gun kullanırım hem dıs etlerımı korurum
hem doktora para vermem dıye dusunuyorum

bu arada aranızda benım gıbı dişlek olan varmı
benım alt cenem cok gerıde ust cenem ıkı dıs ozellıkle cok ılerde
alt cene dıslerımı one getırmeye calıscakmıs doktor buda bol bol lastık demek:KK43:
acaba tedavı bıtımı ne tavsıye eder sabıtleyıcımı plakmı
1.5 yılı umarım gecmez tedavı ..

bendr her seferınde doktora gıdıp 100 tl verıcegıme evde her gun kullanırım hem dıs etlerımı korurum

alt cene dıslerımı one getırmeye calıscakmıs doktor buda bol bol lastık demek:KK43:

Bende dişleğim. :KK17: Çene yapım da bozuk. Alt çenem normalin gerisinde ama ben kesinlikle alt çenemi önde istemiyorum. Onun yerine telle üst çenemi arkaya doğru gelmesini istiyorum ama kendi paramı kazanınca. :KK31:

dişler çok sıkışıksa çürüme riskini almıyordur. çürürse kötü olur çünkü tedavi sürerken. tel kullananlar için gzl dişipleri var araya sokuluyor onları dene istersen. bu otomatik fırçaların benim gözümde normal fırçadan farkı yok. sert fırça al uzun iplilerden dişe dikey alttan fırçala araları temizler. gargara kullan. sensonide diş macunu benim dişeti kanamalarımı kesmişti tavsiye ederim.

benimde 1 yılım dolduu ama sadecee üst dişlerimde vardı..üst dişlerim bayaa düzeldi..kalın tel uyguluyo suan doktorum ve gayet memnunum..daha öncede yazmıstım arkada kalan dişim diğerlerine göre daha uzundu die.doktoruma anlattım dişimin boyunu törpüleyerek düzeltti zor bişi sanıyordum ama 1 dakika sürmedi valaa :) o gün aynı zamanda alt dişlerime de tel taktı 4. günümm agzımın içi yara dolu üstüne oruç hali... ama dayanmaya calısıorum ayrıca feci bir kuvvet var cok acıo dişlerimm sanırım az kaldı cnkü üstler bitti sayılır altları yetiştrmeye calısıo olabilir ikisi beraber cıksın die..yemek yemeyi unuttum resmen su 4 gnde.
birde sunu sormak istiordumm benim gbi tedavi bittikten sonra diş eti estetiği olacak olanlar var mı acaba?? benim gülerken diş etlerim cok görünüo onun için bi operasyon gecirmeliymişim bilen var mı yada olmayı düşünen???

benimde 1 yılım dolduu ama sadecee üst dişlerimde vardı..üst dişlerim bayaa düzeldi..kalın tel uyguluyo suan doktorum ve gayet memnunum..daha öncede yazmıstım arkada kalan dişim diğerlerine göre daha uzundu die.doktoruma anlattım dişimin boyunu törpüleyerek düzeltti zor bişi sanıyordum ama 1 dakika sürmedi valaa :) o gün aynı zamanda alt dişlerime de tel taktı 4. günümm agzımın içi yara dolu üstüne oruç hali... ama dayanmaya calısıorum ayrıca feci bir kuvvet var cok acıo dişlerimm sanırım az kaldı cnkü üstler bitti sayılır altları yetiştrmeye calısıo olabilir ikisi beraber cıksın die..yemek yemeyi unuttum resmen su 4 gnde.
birde sunu sormak istiordumm benim gbi tedavi bittikten sonra diş eti estetiği olacak olanlar var mı acaba?? benim gülerken diş etlerim cok görünüo onun için bi operasyon gecirmeliymişim bilen var mı yada olmayı düşünen???
benim aklımada geliyor bazen dişeti estetiği ama cesaret edemem herhalde. maliyeti ne kadarmış ortalama.

Bende dişleğim. :KK17: Çene yapım da bozuk. Alt çenem normalin gerisinde ama ben kesinlikle alt çenemi önde istemiyorum. Onun yerine telle üst çenemi arkaya doğru gelmesini istiyorum ama kendi paramı kazanınca. :KK31:

ah oyle dedıgın gıbı olsa :)
doktora ılk gıttıgımde ıkı on dısım gerı gelse mucıze demıstım gulmustu :)
2. ayımdayım ust dısler dumduz :)
ust dısler gerı getırılebıldıgı kadar getırılıcek ama alt dısler cene ılerlemez
ama dısler ılerı getırılıcekkı esıtlık olsun ..

Son düzenleme:
dişler çok sıkışıksa çürüme riskini almıyordur. çürürse kötü olur çünkü tedavi sürerken. tel kullananlar için gzl dişipleri var araya sokuluyor onları dene istersen. bu otomatik fırçaların benim gözümde normal fırçadan farkı yok. sert fırça al uzun iplilerden dişe dikey alttan fırçala araları temizler. gargara kullan. sensonide diş macunu benim dişeti kanamalarımı kesmişti tavsiye ederim.

canım o dıs fırcası degıl kı :) agız dusu hanı doktorlar dıs temızlıgı yaparken bır fırca ucuyla
su verıyorlar ya agzımıza o aletın evde kullanılabılır seklı bu
yoksa pıllı elektrılklı fırcalara karsı bırıyım ve sert fırca degıl
orta sertlıkte oral b dıs fırcası kullanıyorum doktorumun tavsıyesı uzerıne
gargarada gunde 1 2 defa kesınlıkle ama onun dıs temızlıgıne hıc faydası yokmus ona guvenme dedı doktor
onuda agız dusu alırsam haznesıne koyup kullanmayı dusunuyorum artık
dıs macunu tavsıyen ıcın tesekkurler evdekı bıtsın sensonide hassas dısler ıcın alıcam umarım hepsının bır faydası olur
boyle gıderse tedavı mumkun degıl dedı doktor dısetlerıme cok ıyı bakmam laızm

bana alt dıslerıme 3 ay sonra demıstı takıcam dıye
senın 1 yıl sonra sanslısın sadece ust dısle kalsam 2 yıl gıkım cıkmaz:)
o ağrılarda normal bılıyorsun ılk bır kacgun oluyor sonra gecıyor 3 gun once fecı kotuyum dıye yazmıstık buraya
hatta tedavıyı bırakıyımmı dıye dusunuyordum sımdı alıstım :)

gargarayıda dişeti için tavsiye etmiştim ben :) alıp deneyeceksin o zaman. ben tedavi sürecinde ayrıca gidip temizletmedim.

Bana doktor ameliyat gibi operasyonla alt çenen öne alınacak dedi. Ben de önde istemiyorum dedim, arkaya istiyorum dedim. O zaman diş teli dedi altlı üstlü.

Bana doktor ameliyat gibi operasyonla alt çenen öne alınacak dedi. Ben de önde istemiyorum dedim, arkaya istiyorum dedim. O zaman diş teli dedi altlı üstlü.

arkadaşlar bişey soracağım.. teller her ay yenilendiğinde ne kadar sonra ağrısı başlıyor? benim yaptırmayı düşündüğüm yer ile evim arasında rahat bi 2-3 saat yol varda, katlanabilir miyim diye merak ediyorum..

4 haftada bır gıdıyorum doktora bende.

kızlar ağız duşu almaya karar verdım

fıyat pahalı ama dıs ıplerı falan sankı dıslerın arasını acıyor
ve doktor dıslerıme cok ıyı bakmamı soyldı dıs etlerım cok zayıfmıs:KK43:
bunu kullanan var mı ?
Oral-B Ağız Duşu Pro-Care Oxyjet Md20 - Sağlık / Kişisel Bakım - Hepsiburada.com

ben kullanıyorum ağız duşu. 4 aydır tellerim var. doktorum ilk günden söyledi kullan diye. günde 1 kez,gece yatmadan önce kullanıyorum. doktorum sadece diş fırçalama ve ağız duşu kullan diyor. arayüz fırçası gereksiz diyor, ben hiç kullanmadım .

benim aklımada geliyor bazen dişeti estetiği ama cesaret edemem herhalde. maliyeti ne kadarmış ortalama.

valla doktorumun tanıdık bir arkadaşı varmış ona söleyecegm dedi bende tam bilmiorum ama 300 400 arası birseymiş..cesaret edilmeyecek nesi varki hiç hissetmiosun aynı zamanda hemen iyileşiorsun öle 2 3 gün süren bişi deil koltuktan kalkar kalkmaz anında normal hayatına dönebilirsin yani demek istedgm agzında bişiyle gezmiosun pamuk falan benzerii.sadece 2 gün diş fırcalamaman gerekio bildgm kadaryla

arkadaşlar bişey soracağım.. teller her ay yenilendiğinde ne kadar sonra ağrısı başlıyor? benim yaptırmayı düşündüğüm yer ile evim arasında rahat bi 2-3 saat yol varda, katlanabilir miyim diye merak ediyorum..

hiç belli olmuyo ki bazı aylar hiç agrım olmadıgını bilirim..bazı aylarda cok agrıdıgını...tedavinin zorluguna göre bence o..doktorunun uyguladgı kuvvete göre..valla suan bile nasıl bi ağrı var anlatamam ama agrı kesiciyi aldın mı tamamdr..ramazan oruc buna bile dayanabiliosam bence yol bana koymazdı

bana alt dıslerıme 3 ay sonra demıstı takıcam dıye
senın 1 yıl sonra sanslısın sadece ust dısle kalsam 2 yıl gıkım cıkmaz:)
o ağrılarda normal bılıyorsun ılk bır kacgun oluyor sonra gecıyor 3 gun once fecı kotuyum dıye yazmıstık buraya
hatta tedavıyı bırakıyımmı dıye dusunuyordum sımdı alıstım :)

offf cok fenaymış cidden bu alt dişler..asıl bozukluk üstteydi o halloldu ama bunlardan korkmazken daha beter oldu...aynen bende dün vaz mı gecsem dedim kendi kendime o derece..sen kac yasındasınn?? ne zaman basladı tedavin? alt dişlerine ne zaman takıldı seninde benm gbi herhalde kapanısta problem yok tam brbrlerini örttükleri için doktor üst dişlerimn alttaki telleri kıracagını düşünüp bu kadar zaman takamadı haklıydı da şimdi ise üst dişlerim biraz öne gdnce basladı alt a da..umarımm cok güzel olurr bu ara pek fırcalayamıorum canım cok yandıgı için ama sabır..

banada bır doktor amelıyat 20 mılyar demıstı
sımdıkı doktorum amelıyat lafını duyunca cok kızmıstı cenenın makarası yerınden oynarsa bıdaha eskısı gıbı olmaz
cenen duser bız amelıyatsız olabılcek en ıyı sekıle getırıcez demıstı
kesınlıkle amelıyat degıl dıs tel tedavısı ..

3 kere tel değişti bende ve ılk ıkı ay takıldıktan 2 gun sonra 2 gun suren bır baskı hıssettım
3. tel değişikliğinde daha takıldıgı an basladı ve 2 gunde gectı
ve ınan sadeceo bır ıkı gun sonrası unutuyorsun tellerı ..

X