Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

ya bitanem sana ilginç bişi söyliicem. sağlık sorunu yaratıyosa tabi ki müdahale edilmeli ama ben bu hafif aralık dişlerin bazen çok sevimli durduğunu düşünüyorum.
bu arada dişlerin müsaitse içeriden lastik çok rahat bişi onu biliyorum.

ben çok takıntılıyım cnm dışardan tele alışamam takarasam pisikolojimi bozarım biliyorum kendimi:KK43: lastik araştırmam lazım biraz inşallah o olur

saol cxanım sen demıstık zate tek ğitmeyındıye kesınlıkle katılıyorum sana .. ama o boşluklar nasıl duzelcek aklım almıyor halen daha .. ön dişlerim ayrılmasında ne olursa olsun :KK50:

Bak senin icin yeni cektim ekledim dislerimi :KK70: ust sag taraf alt sol taraf.

Eklentiler

• $1406121602499.jpg
    $1406121602499.jpg
    31,1 KB · Görüntüleme: 59
Canım dr un hangi şehirde ve adı nedir

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben istanbul anadolu yakasındayım .. doktorumda andolu yakasında sahraceditte optımumun karşısında caprazda.
www.drortodontist.com.tr olarak geciyor .. karı koca zaten . benım dr berrin usta .. ben 4 aydır beraberım bu yolda onunla ama dediğim gibi hıc uzmedı benı.. dişlerimın cekılmesını ta tel takılmadan soyledı ama ben bır ay bile olsa denemek istıyorum dedım saolsun kırmadı pekı dedi ... kontrolde bıle okdar naiftıkı biliyorum istemıyorsun ama buna mecburuz dedi tatlı dılıyle :) dedımya memnun olanlarınkı sanada uyarsa görüş ne kdar fıkır okdar net oluyorsun .. :KK34:

ya bitanem sana ilginç bişi söyliicem. sağlık sorunu yaratıyosa tabi ki müdahale edilmeli ama ben bu hafif aralık dişlerin bazen çok sevimli durduğunu düşünüyorum.
bu arada dişlerin müsaitse içeriden lastik çok rahat bişi onu biliyorum.

canım bende 32 yasındayım .içerden teller var netten bakabilriisn ama süreci uzattığını okudum hep ve maliyet anlamında diğerlerine oranla baya bi fazla ... bence dr snaa söler yada sen sor atıorum seffaf taksam ne olur metal taksam ne olur. bıraz ödemede zorluk yasayacaını sole ınan ınmdırımde yapıyorlar..
mısal benım tellerim metal ama damon braket olanlardan . asla yara yapmadı .. zaten son cıkan teklojını uygulart saolsun benım dr :) ama ne olur cok oku arastır.. benım dr diş etımın bile nekdar ğözükeceğinı sölemiştı.. bende 5 dr gezdım o onu önerdı bu bunu önerdi dusun bırı hepsinı cekelım dedı yuh yaa dedım ... nerde oturuyosun ona göre memnun olanlar sana doktorlarını söler en azından bı ön görüşme yaparsın :)
cnm çok saol bende sinir oluyorum böyle doktorlara hemen çekelim keselim yapalım kurtarmaya çalışmıyolar senin sağlığın önemsiz para gözüyle bakıyolar sana doktorluğun kutsalığı gidiyo gözümden böyle olunca
sorucam inşallah içerden olan teli lastik daha iyi olur benim için biraz takarsam piskolojimi bozarım ben kendimin 1 ,2 sene önce takmazdım çok kafama girdiler şimdi takmaya başladım tel takarsam kötü olurum diye ben bahçelievler istanbulda oturuyorum cnm

cnm çok saol bende sinir oluyorum böyle doktorlara hemen çekelim keselim yapalım kurtarmaya çalışmıyolar senin sağlığın önemsiz para gözüyle bakıyolar sana doktorluğun kutsalığı gidiyo gözümden böyle olunca
sorucam inşallah içerden olan teli lastik daha iyi olur benim için biraz takarsam piskolojimi bozarım ben kendimin 1 ,2 sene önce takmazdım çok kafama girdiler şimdi takmaya başladım tel takarsam kötü olurum diye ben bahçelievler istanbulda oturuyorum cnm[/QUs

sewıorsun zmanla telı yaa benım daha 1,5 ay felan oldu .. altlarda yok bile.. ama damağımda baska bır aparey var benım o sıkıntının alası.. ondan kurtulsam tel cok ufak ve zararsız.. dedımya damon tel benımkı ufacık :)
ya biğün uyarsa atlıcan gelıcen metrobus ordan metro kapısında ınıyosun :) tercıh senın ama suda var 6 haftada bır kontroller oluyor :) yada aklında sorular kalmasın dıe görusme yapabilirisn burdan aldıkalrını kendı dr satarsın :) :KK33:

ooy cok fazla yaa .. ben ne yaparım okdar boş ağızlaa .. :KK43: 2 ay felandıye sartlandırdım kendımı nerdeysee ama 6 ay ne demek yaa seneye demek resmen .. eee zatee sonrada 6 ay sonra cıkıor herladee :KK50:

Ama bir disin boslugu okadar surede kapansa bunca insan 2 yil tedavi olmazdiki. Keske 2 ayda kapansaydi. Herkesin dis yapisi farklidir ama 2 ay cok kisa. Suan benim baharda cikma ihtimali var tellerimin.insallah yani
Doktoruma sordu bosluklarin tamamen kapanmasina nekadar var diye. En az 2 ay dedi bu haline. Sonrasida pekistirme vs vs olacak.

Son düzenleme:
Ama bir disin boslugu okadar surede kapansa bunca insan 2 yil tedavi olmazdiki. Keske 2 ayda kapansaydi. Herkesin dis yapisi farklidir ama 2 ay cok kisa. Suan benim baharda cikma ihtimali var tellerimin.insallah

Doktoruma sordu bosluklarin tamamen kapanmasina nekadar var diye. En az 2 ay dedi bu haline. Sonrasida pekistirme vs vs olacak.

yolun cok basındayım .. 6 ay bana okdar uzunkı.. dedımya teller kalabılır ama o boşluk benı ınanılmaz rahatsız ettı .. ben cok gulerım napıcam dedım ::KK43:

:KK51:

yolun cok basındayım .. 6 ay bana okdar uzunkı.. dedımya teller kalabılır ama o boşluk benı ınanılmaz rahatsız ettı .. ben cok gulerım napıcam dedım ::KK43:

Haklisin. Bende zorlandim ama artik alistim. Sonucta bosluk kotu bisey degil. Kabullen biran once. Yoksa bu sureyi kendine iskence ederek gecirirsin. Seni seven her halinle sevsin :KK66: tanimadiklarinlada konusup gulerken azcik elinle kamufle edersin. Zaman cok cabuk geciyor.

Ben de çok takıntı yapıyorum. Şimdi baktım da 4 ay bitmiş. 5. Ayıma girdim. Bayağı olmuş aslında geçiyo geçmesine de. Benim üst e alta gömme yapıldığı için şuan gözle görülür çok fazla fark olmadığı için sabırsızlanıyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

evet arkadaşim hepimize çok uzun zaman gibi geliyor birde şöyle düşün sonuçta bu işe başlamışsın bir şekilde o zamanı geçirmek zorundasın bunu kendine işkence ederek moralini bozarak geçirirsen zaman geçmekte bilmez bırak akışına bak nasıl geçiyor:) benim 5 ay oldu sağ taraftaki dişlerim daha hızlı kayıyor nedense, sol taraf biraz uyuşuk gibi, artık ağzımı da çok kapatmıyorum valla gülüyorum telli melli:) gülmeyide çok seven bir insan olarak güzel ve sağlıklı dişlere sahip olmak için sabırsızlanıyorum, diğer yandan da sabır etmeyi öğretiyor bu tedavi bana. Ne demişler sabır sabır ya sabır belki hizaya gelir:) bizimkide o hesap...
neyse kalın sağlıcakla, hepinizin mübarek kadir gecesi kutlu olsun:)

Son düzenleme:
evet arkadaşim hepimize çok uzun zaman gibi geliyor birde şöyle düşün sonuçta bu işe başlamışsın bir şekilde o zamanı geçirmek zorundasın bunu kendine işkence ederek moralini bozarak geçirirsen zaman geçmekte bilmez bırak akışına bak nasıl geçiyor:) benim 5 ay oldu sağ taraftaki dişlerim daha hızlı kayıyor nedense, sol taraf biraz uyuşuk gibi, artık ağzımı da çok kapatmıyorum valla gülüyorum telli melli:) gülmeyide çok seven bir insan olarak güzel ve sağlıklı dişlere sahip olmak için sabırsızlanıyorum, diğer yandan da sabır etmeyi öğretiyor bu tedavi bana. Ne demişler sabır sabır ya sabır belki hizaya gelir:) bizimkide o hesap...
neyse kalın sağlıcakla, hepinizin mübarek kadir gecesi kutlu olsun:)

Saol canim sanada iyi kandiller.... benimde sag taraf daha cabuk kapandi. Neden acaba? Ahahah demekki bizim doktor once sagi sonra solumu hareketlendiriyor :))) sen lastikleri hangi doktora degistirtiyosun. Ben selen hanima yada aysun hanima :)

Saol canim sanada iyi kandiller.... benimde sag taraf daha cabuk kapandi. Neden acaba? Ahahah demekki bizim doktor once sagi sonra solumu hareketlendiriyor :))) sen lastikleri hangi doktora degistirtiyosun. Ben selen hanima yada aysun hanima :)

canım benim için farketmiyor hangisi kısmetimse artık:) ama son gittiğimde hülya hanım değiştirmişti, yeni başlamış kendisi, bu ay tellerimi kestirmeye diye gittim yine onu istedim, sanki daha bir ilgili gibi geldi bana, genel olarak hepsi iyi bir sorun yok pek farketmiyor benim için. en azından ters bir durum ile karşılaşmadım,

Son düzenleme:
canım benim için farketmiyor hangisi kısmetimse artık:) ama son gittiğimde hülya hanım değiştirmişti, yeni başlamış kendisi, bu ay tellerimi kestirmeye diye gittim yine onu istedim, sanki daha bir ilgili gibi geldi bana, genel olarak hepsi iyi bir sorun yok pek farketmiyor benim için. en azından ters bir durum ile karşılaşmadım,

Hulya hanim kapali olan bayan mi? Evet bende bu sefer onu istiycem. Bir tane erkek baslamis yeni. Bi kac defa ona denk geldim. Biraz agresif ve tersti tavirlari. Onu istemiyorum artik. :))

Hulya hanim kapali olan bayan mi? Evet bende bu sefer onu istiycem. Bir tane erkek baslamis yeni. Bi kac defa ona denk geldim. Biraz agresif ve tersti tavirlari. Onu istemiyorum artik. :))

evet canım o, sanki onunla dişlerim daha hızlı hareket edicek gibi:) olabilir canım, sonuç olarak aynı işi yapsalarda onlarda insan karakter yapıları farklı ama tabii güler yüz ve ilgi bekliyoruz hepimiz, bazıları sorulara cevap vermeye bile üşeniyor,

kızlar ön dişler geriye gittiğinde dudak yapısında olumsuz bir değişiklik olur mu acaba yani sarkma falan:) merak ediyorum, benim dişler önde mesela tavşanlık var ama dişler geriye gidip boşluklar dolunca ne olacak çok merak ediyorum doğrusu

Kizlar sizde benim gibi karsilastiginiz herkesin dislerine bakiyomusunuz? Ben okadar dikkatli bakiyorumki :KK70: deli zannedecekler artik. Resimde tv de disarida tanidigim tanimadigim herkesin agzinin icine bakiyorum. Sevindirici tek tarafi artik bir cok kiside tel olmasi. Yani yalniz degiliz :KK66:

X