Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

CaRMiN

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
600
15
40
Arkadaşlar aranızda diş teli kullanan var mı? Üst dişleriminden bir tanesi ileri doğru çıkık..Özellikle fotoğraflarımda çok belli oluyo,halbuki çok dikkat çeken bişe değil ama beni rahatsız ediyo ve tel taktırmak istiyorum.Beni bu konuda bilgilendirebilirmisiniz..

Benim abim kullanmıştı ama küçüktü o zaman yaş sınırlaması var diye biliyorum ben 18 yaşa kadar olması lazım.ama hergün bişey çıkıyor değişmiş olabilir sevgiler

benim kızıma takıldı 2 ay oluyor alt üst yaşı 13 ama yaş durumunu bilmiyorum kontrole gidiyoruz sizin sorunuzu tam anlayamadım ilk gün ağrı yaptı oğluma üst dişlere takıldı acımadı ve düzeldi çok çabuk kızımın herhalde bir yıl kalabilir .

biz askeri hastanede yaptırdık sadece malzemesine para verdik 275 milyon

benım arkadaşımın dişi üst üste idi çarpıktı. tel taktırdı. dr.en az 6 ay kalcak dedi.sonra çıkarmak için giitiğinde 1 sene olcak dedi.derken 2 sene kaldı teller. dr.gene kalcak dedi.artık arkadaşım adaynamadı çıkardı ama şimdi tekrar çarpıklaşıyor.

canım diş teli ile ilgili sormak istediğin ne varsa sor çünkü diş dr. larından daha fazla araştırdım :) acayip kafaya takmıştım en sonunda gittim taktırdım.4 ay oldu şimdilik alt dişlerimde metal bragetlerim var üstlere ise şeffaf takılacak bir kaç ay sonra. sana tavsiyem çok iyi bi dr. bulman ve kesinlikle birkaç aylık bi uygulama olmamalı en az 1.5 sene kullanmalısın çünkü eski haline geri dönüyorlar(ortaokul zamanlarımdada kullanmıştım ordan biliyorum) 3000ytl ye taktırdım ama ömür boyu güzel dişlerim olacağını düşünürken her ay para ödemek dokunmuyo valla.:dance:

canım diş teli ile ilgili sormak istediğin ne varsa sor çünkü diş dr. larından daha fazla araştırdım :) acayip kafaya takmıştım en sonunda gittim taktırdım.4 ay oldu şimdilik alt dişlerimde metal bragetlerim var üstlere ise şeffaf takılacak bir kaç ay sonra. sana tavsiyem çok iyi bi dr. bulman ve kesinlikle birkaç aylık bi uygulama olmamalı en az 1.5 sene kullanmalısın çünkü eski haline geri dönüyorlar(ortaokul zamanlarımdada kullanmıştım ordan biliyorum) 3000ytl ye taktırdım ama ömür boyu güzel dişlerim olacağını düşünürken her ay para ödemek dokunmuyo valla.:dance:

ya benim sadece üstteki 1 dişim hafif dışarı çıkık. Öyle çok aman aman bişe yok ama görüntüsü rahatsız ediyo beni.
canım istanbuldasın heralde.. nerde taktırdın?

carmincim ben ortaokul yıllarındayken 2 kere hareketli apere denilen takılıp çıkarmalı takılmıştı meğer yanlış bir yöntemmiş o bana sabit takılması gerekiyomuş 18 yaşında özel doktora gittim sene 2001 700 ytl verip sabit tel kullandım 1 sene her kontrolden sonra 2 gün dişlerimi birbirine değdiremiyodum canım çok yanıyodu 1 sene sonra çıkartıldı 6 ay kadar sonra yine eski haline dönmeye başladı meğer ben geç kalmışım ilkokul-ortaokul yada en geç lise dönemlerinde takılması gerekiyomuş sonrasında gelişim durmaya başladığından zor oluyormuş düzelmesi sonra gittim geçen sene özel dr a metalsiz kaplama yaptırdım 5 dişime ki siş sorununu bu kadar yaşamamda orta2 de iken yanlış dişimi çekmişer ondan olmuş yardım istersen mesaj at çok çektim yardımcı olabilirim tecrübem arttı bu kadar yılda ama tavsiyem bu yaştan sonra zor taktırma

Ya aslında bakırköy acıbandem hastanesinde görmüştüm. Böyle şeffaf bi kalıp,teller çıktıktan sonra kullanıyo bazıları..diş teli yerine artık bunlar kullanılıcak yazıyodu.. Artık kısa zamanda düzelcek falan filan. Acaba ne derece doğrudur..

evet istanbuldayım (anadolu yakasında). bi kaç doktorla görüştüm dişlerimden çok parayı nasıl ödeyeceğim ve maliyetini konuştular 6 ayda biter dediler ikna olmadım. sonrasında diş teli kullanan birinin tavsiyesi üzerine kocaeli gebze de bi dr. buldum inanılmaz şeyler anlattı öncelikle bana bi ayna verdi söle ne istiyosun dedi bende söyledim olabilirliği üzerine yapabileceklerini ve aşamalarını anlattı.6 ay tedaviye çok diyen ben 18 aylık tedaviye ok dedim hemen ertesi hafta 2 film çektirdim ve diğer hafta tellerim takıldı çok memnunum.sonrasına gelince tedavim bittikten snra 1sene içten tel takıcam ince.şeffaf ağızlık kullanmak çok zahmetli tak çıkar uğraşılmaz yani o yüzden.
şeffaf teller var hiç belli olmuyo onlardan taktırabilirsin gerçi buna dr. karar veriyo.önemli olan senin düşüncelerin bana çok dediler hiç gerek yok taktırma diye benim içime sinmedi ama düzelme şansı var madem dedim kendimi gaza getirdim ve taktırdım çokta memnunum :)

carmin bunu 18 yaşından önce yaptırman gerekiyo.ben taktım tel.ama 3 kere takıp kaybettim ama benimki damaklıydı.çeneden olanlar daha zor oluyooooo

ama yine de sor ben yarıda bıraktığım için tedevimi bidaha gittim doktora 22 falandım.20 den önce gelecektin dedi.ben tedaviye 12 yaşında başlamıştım fakat yaparız ama bir dişinden olursun dedi.arada da boşluk olur dedi ben de istemedim.çok da yakışıyo ön dişler biraz yamuk benimde...millet özellikle yaptıruyo para verip.hiç dert değil vallaaaaaaaaa

X