Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

yok canım o kadar ağlayacak kadar değil. bide kişiden kişiye farklılık gösteriyor bu durumlar. kiminde çok ağrıyıp sızlarken kiminde hiç ağrı olmuyor. ben ilk takıldığı zamanlarda çok ağrı beklerken hiç ağrımamıştı mesela. çok az bir sızlama olmuştu. :KK8:

aynen benimde oyle canım biraz sızladı o kadar arkadas da oyle deyince korktum acaba kontroller daha mı kotu oluyo ki die iyi bari oyle degilmis. bide kücük yara gibi bişi cıktı aksam o acıyo biraz o nasıl gecer ki:KK43:

kızlar selam,,
kaç gündür karar vermekte zorlandığıum ve doktoruma karar veremediğim bir dönemdeyim.
pinkbird ve bir çok arkadaş Çapa Ortodonti Burak Aksu 'ya gidiyor sanırım.
bu gazla bende Ctesi için randevu aldım.
Muayene ücreti 30 tl cok geldi, çünkü ne çekim yapacak ne bişey sadece tel tedavisinin fiyatını söyleyecek..
neyse denemeye değer dedim..
ama gerçekten memnunmusunuz kızlar..

sizlere Ortodonti Uzmanı Rıdvan Bayrı yı sormuştum , evime çok yakın ABD de doktorasını yapmış ve fiyatım sabit 3500 tl 10 ayda ödeyebiliyorsun her muayeneye gittiğinde, ama tanıyanınız yok galiba çok üzüldüm.. :KK5:
bu yüzden sizin gittiklerinize bakmaya karar verdim.

bana moral ve akıl verir misiniz yaşım 21, bir an önce taktırmam lazım artık..

merhaba canım diger msjını da alıntı yapcaktım ama unuttum neyse burdan cevap veriyim. evet bende capaya gidiyorum burak beye simdilik memnunum doktor da diger calısanlar da cok ilgili ve guleryuzluler. dedigin doktoru hic duymadım ama sadece bu siteyle yetinme baska yerlerden de arastır aklın kalmasın sonucta tel takan herkes bu sitede degil. diger dedigin olayı bende okumustum netten doktorun işinde uzman degilse oyle birsey olabiliyomus fazla sıkarsa ayarlayamazsa dislerine zarar verebiliyomus. ona gore iyi arastırıp da baslamak lazım tedaviye

Bıraz dıs tasım vardı bugun onları temızlettım bırde kucuk bır curuk varmıs dolgu yaptı doktor bır dolgum sızlıyor ona kanal tedavısı yapılması gerekıyormus cuma gunu gun aldım dısçiye gıdıcem ama kanal tedavısı 2 seferde tamamlanıyor ya benım pazarda ortodontısle randevum var ortodontıste gıtıgımde daha o dıs dolgu yapılmamıs olacak sızce sorun olurmu? Pazartesıyede gun alabılırsem o dişi dolgu yaptırıcam hemen fılm falan ısterse o dolgusuz dısle cekılırmı fılm? Of bıtmıyor su dişlerin derdı bakalım ortodontıst nedıycek banada ıstanbul yolu gozukmese barı cene amelıyatı olmadan halledebılsem keske:KK5:

Son düzenleme:
kızlar selam,,
kaç gündür karar vermekte zorlandığıum ve doktoruma karar veremediğim bir dönemdeyim.
pinkbird ve bir çok arkadaş Çapa Ortodonti Burak Aksu 'ya gidiyor sanırım.
bu gazla bende Ctesi için randevu aldım.
Muayene ücreti 30 tl cok geldi, çünkü ne çekim yapacak ne bişey sadece tel tedavisinin fiyatını söyleyecek..
neyse denemeye değer dedim..
ama gerçekten memnunmusunuz kızlar..

sizlere Ortodonti Uzmanı Rıdvan Bayrı yı sormuştum , evime çok yakın ABD de doktorasını yapmış ve fiyatım sabit 3500 tl 10 ayda ödeyebiliyorsun her muayeneye gittiğinde, ama tanıyanınız yok galiba çok üzüldüm.. :KK5:
bu yüzden sizin gittiklerinize bakmaya karar verdim.

bana moral ve akıl verir misiniz yaşım 21, bir an önce taktırmam lazım artık..

canım öncelikle söliyim benim gittiğim muayeneye ayda bigün geliyo berza hanım.bazen haftaiçi akşamları eve yakın olduğu için uğruyo.
muayenenin adresi ve telefonunu yazıyım.sen nejla hanımı iste.onla görüş.5 ocakta gelecek ama onlar sana yardımcı olmaya çalışırlar.

üçkök ağız ve diş sağlığı polikliniği
kızılelma cad.ziya gökalp sok.no:2 fındıkzade
tel:02125321006

yaaa suepr cnm beylikdüzü bende fındıkzade gidilmeyecek bir durum değil benim için,
özelden doktorun ıletısım bılgılerını yazarmısın bana ılk gıttıgınde muayene ucretı nedir, gercekten memnunmusun lütfen soylermısın, cunku borc harc ıcınde bu ıse gırıyorum tel taktırmaya kararlıyım ama doktor bakımından pısman olmak ıstemıyorum

3500 tl.ilk muayenede 500 tl sonra her ay 300 tl ödeyeceğim canım.doktorumdan memnunum ama tek sıkıntı ayda bigün gelmesi muayeneye.ama evi yakın olduğundan çok acil durumlarda akşamları gelebiliyo.veya batma gibi sorunlarda pkliklinikteki diğer doktorlar ilgileniyo :) inş memnun kalırsın sende.

kızlar ben diş teli taktırdım tam 1 ay oldu.ilk günler çok zordu ama alışınca sanki hiç yokmuş gibiler. özellikle şeffaf diş telini tavsiye ederim. 1 yıldır görüşmediğim bir arkadaşımla buluştuk 1 saat konuştuk. diş tellerimi hiç farketmedi ve ben söyleyince gördü 1 saat sonunda.

bu arada konuyla alakalı olarak:
Dis Sesi

aynen benimde oyle canım biraz sızladı o kadar arkadas da oyle deyince korktum acaba kontroller daha mı kotu oluyo ki die iyi bari oyle degilmis. bide kücük yara gibi bişi cıktı aksam o acıyo biraz o nasıl gecer ki:KK43:

tuzlu su dene canım birde annem geçen gün ağzımda hep yara çıktı dedi ve babam bi yerden duymuş pekmez iyi geliyor diye onu denedi ve olumlu sonuç aldı. sende dene istersen canım.:KK16::KK16:

Bıraz dıs tasım vardı bugun onları temızlettım bırde kucuk bır curuk varmıs dolgu yaptı doktor bır dolgum sızlıyor ona kanal tedavısı yapılması gerekıyormus cuma gunu gun aldım dısçiye gıdıcem ama kanal tedavısı 2 seferde tamamlanıyor ya benım pazarda ortodontısle randevum var ortodontıste gıtıgımde daha o dıs dolgu yapılmamıs olacak sızce sorun olurmu? Pazartesıyede gun alabılırsem o dişi dolgu yaptırıcam hemen fılm falan ısterse o dolgusuz dısle cekılırmı fılm? Of bıtmıyor su dişlerin derdı bakalım ortodontıst nedıycek banada ıstanbul yolu gozukmese barı cene amelıyatı olmadan halledebılsem keske:KK5:

okyanus doktoruna mutlaka sor kanal tedavisi yapıldıktan sonra diş etide temizleniyor.benim öyle olmuştu dişi tamamen kurtarmak için temizliyolar ...yani köküaçıp temizleyip dikiş atıyorlar.belki sana gerek kalmaz ama mutlaka sor ...

Merhabalar arkadaşlar dün diş teli taktıranlar kervanına bende katıldım,normale göre biraz geç verilmiş bir karar olsa da...burada yazan 30 yaş üstü arkadaşlar cesaretlendirdi beni. o arkadaşlara ve deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.Bende bu süreçte neler yaşadığımı paylaşarak fikir vermek istiyorum.Hepimize kolaylıklar diliyorum :)

Merhabalar arkadaşlar dün diş teli taktıranlar kervanına bende katıldım,normale göre biraz geç verilmiş bir karar olsa da...burada yazan 30 yaş üstü arkadaşlar cesaretlendirdi beni. o arkadaşlara ve deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.Bende bu süreçte neler yaşadığımı paylaşarak fikir vermek istiyorum.Hepimize kolaylıklar diliyorum :)

ayy ben de ilk günümü hatırladım bak şimdi:KK37:
sabah uyandığında ve ağzındaki yabancı cismin varlığını hatırladığında çok garip oluyor:120:
ama zaman çabuk geçiyor ya inşallah çok güzel sonuçlar alırsın:KK34:

merhaba bende 36 yaşındayım ve cumartesi gidip 4 yerle görüşeceğim ...burdaki arkadaşlardan biri alt dişlere metal üst dişlere şefffaf taktırmış bende öyle düşünüyorum ...sen hamgi ildesin ve ne kadara taktırdın şeffafmı??

merhaba bende 36 yaşındayım ve cumartesi gidip 4 yerle görüşeceğim ...burdaki arkadaşlardan biri alt dişlere metal üst dişlere şefffaf taktırmış bende öyle düşünüyorum ...sen hamgi ildesin ve ne kadara taktırdın şeffafmı??

umarım doğru yere yazıyorumdur.Merhabalar ben metal olanı tercih ettim.seramik braketlerin tükürük,gıda gibi sebeplerle renk değişimi olabilme ihtimali olduğunu söyledi drum.birde 400 dolar fiyat farkı var ikisi arasında.İstanbul'dayım.1800 dolar tedavi sürecinde ödeniyor.

benmki öyle alt dişler metal üstler şeffaf :KK9::KK9:

Bende yaklaşık 3 ay önce başladım tedaviye.Yaşım 22.Beyaz renk braket taktırmak istemiştim bende ama doktorum bunun tedaviyi uzatacağını söylemişti.Şuan doktorumun tavsiyesine uyduğum için çok mutluyum.Dişlerimde ileri derece düzensizlik vardı ama şuan nerdeyse dümdüz oldular.Bu kadar kısa sürede düzeleceği aklımın ucundan bile geçmiyordu.Ama merak ettiğim bana halen çok iş var demesi.Bide ilk olarak üst çenem ameliyatla genişletilmişti.İkinci bir ameliyatım daha var.Dişlerim şu an oldukça düzenli durumu geldi.Ama halen ameliyatı 7-8 ay sonra yapabileceğimi söylüyor.Dişler düzeldikten sonra uzun süreli başka bir işlem yapılıyor mu ?

Bende yaklaşık 3 ay önce başladım tedaviye.Yaşım 22.Beyaz renk braket taktırmak istemiştim bende ama doktorum bunun tedaviyi uzatacağını söylemişti.Şuan doktorumun tavsiyesine uyduğum için çok mutluyum.Dişlerimde ileri derece düzensizlik vardı ama şuan nerdeyse dümdüz oldular.Bu kadar kısa sürede düzeleceği aklımın ucundan bile geçmiyordu.Ama merak ettiğim bana halen çok iş var demesi.Bide ilk olarak üst çenem ameliyatla genişletilmişti.İkinci bir ameliyatım daha var.Dişlerim şu an oldukça düzenli durumu geldi.Ama halen ameliyatı 7-8 ay sonra yapabileceğimi söylüyor.Dişler düzeldikten sonra uzun süreli başka bir işlem yapılıyor mu ?

Gecmış oldun canım banada doktırlar alt cene amelıyatı olmasın dedı ortodontıstle plastık cerrah bırlıkte calılıyormus cen nerde oldun amelıyat senınkı cıft cene amelıyatı olacak amelıyata nekadar para odedın? Ben korkuyorum ya amelıyatsız duzelse keske cenem benım kapanıs sorunu var alt dişlerle üst dişler üst uste kapanıyor altcenenın bırazdaha arkadas olması gerekıyırmus

Gecmış oldun canım banada doktırlar alt cene amelıyatı olmasın dedı ortodontıstle plastık cerrah bırlıkte calılıyormus cen nerde oldun amelıyat senınkı cıft cene amelıyatı olacak amelıyata nekadar para odedın? Ben korkuyorum ya amelıyatsız duzelse keske cenem benım kapanıs sorunu var alt dişlerle üst dişler üst uste kapanıyor altcenenın bırazdaha arkadas olması gerekıyırmus

Merhaba .) Ben hataylıyım ama antalyada okuyorum.İlk olarak ankaraya gitmiştim ama orda özelde bile hemen başlamıyorlar tedaviye beklemen gerekiyor.Sonra mersinde adı duyulmuş bir ortodontiste gittim.Hem mersin yakın olduğu için gidip gelmesi benim için daha kolay.Doktorum ameliyatlı tedaviyi çok sık yapıyor.Uzun zamandır anlaşmalı çalıştığı plastik cerrah var.Mersin fakültesinde yapılıyor ameliyatlar.Açıkçası bende ilk ameliyatımı olmamak için yapmadığım şey kalmadı ama sonunda oldum ve gördüm ki bütün o stresler,endişeler boşunaymış :) Ameliyattan 7 gün sonra sanki hiç ameliyat olmamışsın gibi normal eski günlerine geri dönüyorsun.İnternette ameliyat hakknda yazılanları sakın okuma hiçbiri gerçeği yansıtmıyor ben onları okuduğum için çok korkmuştum ve bu yüzden olmak istemiyordum.Ama dediğim gibi bütün korkum boşunaymış.İkinci ameliyatım çift çene operasyonu.Üst çenem aşağı alt çenem ileri alınacak.Şu an bu ameliyatı yapmış olan hastalar da var kontrola gittiğimde sürekli konuşuyoruz diğer hastalarla birlikte.Çoğunun yaşıda 26 ve üstü.Ameliyat olduklarına çok memnunlar ve dışardan baktığında ameliyat olduklarını bilmen mümkün değil.Yüzünde çok büyük ve olumlu bir değişim olduğunu söylüyorlar.Buda bana motivasyon sağlıyor.Onun için hiç korkmamanı öneriyorum .)Toplam Tedavi ücretim de 7800 dolar.Şöyle söylüyüm normalde teller 3500 dolar zaten ameliyat için para ödemiyorsun.Ama üst çene genişletme operasyonunda bir vida koymuşlardı maliyeti 4000 dolardan fazlaymış onun.Ondan biraz pahalı oldu benim tedavi.

üç buçuk ayda yaşanan fark inanılmaz kızlar, tereddüt etmeyin..25 yaşındayım, asla geç olduğunu düşünmüyorum. üstelik 8 kilo verdim:KK1: hem fiziğime hem gülüşüme iyi geliyor telli turna olmak ama bir an önce bitsin.. resmen gün sayıyorum..

Jonejasmin acaba dudaklarınızda uyuşma oldumu ilk günlerde?ben ilk gün hiç sıkıntı yaşamamışken 3. günüme geçiyorken dudaklarımda uyuşma hissediyorum,sanki diş yapılırken morfin vururlarda dudakta uyuşur ama uyuşmanın şiddeti 10 üzerinden /5 gibi.

Jonejasmin acaba dudaklarınızda uyuşma oldumu ilk günlerde?ben ilk gün hiç sıkıntı yaşamamışken 3. günüme geçiyorken dudaklarımda uyuşma hissediyorum,sanki diş yapılırken morfin vururlarda dudakta uyuşur ama uyuşmanın şiddeti 10 üzerinden /5 gibi.

selam.Bu konuda doktorunun seni bilgilendirmiş olması lazım.Evet bendede oldu ama çok sürmedi.Çok sinir bozucuydu uyuşma ve karıncalanma(spazm) oluyordu.Ama 2 haftadan sonra kendiliğinden kaybolduğunun farkına vardım.Yani iyileşiyor ama sen pek farkına varmıyorsun .)

X