Sabahları Ağız kokusu

ağız kokusu için gece yatmadan bi tutam maydonaz yiyip yatın faydasını görürsünüz

merhaba arkadaşlar,
yaa geceleri dişlerimi fırçalyorum bi güzel gargara yapıyorum, sabah kalktığımda ben bile rahatsız oluyorum kendimden.
Kesin çözüm yolu olark ne uygulayabilirim ?

Birde bi arkadaş misvak demiş diş beyazlığı için, nasıl kullanıcaz onu ?

beslenmeyle de alakalı diye biliyorum ben. kurtulmak zor ama imkansız değil

merhaba arkadaşlar,
yaa geceleri dişlerimi fırçalyorum bi güzel gargara yapıyorum, sabah kalktığımda ben bile rahatsız oluyorum kendimden.
Kesin çözüm yolu olark ne uygulayabilirim ?

Birde bi arkadaş misvak demiş diş beyazlığı için, nasıl kullanıcaz onu ?

Arkadaşım,misvak hem dişleri beyazlatıyo hem de mideyi iyileştirici etkisi var,balgam söktürür aynı zamanda,

Diş macunu ağızdaki yararlı ve zararlı ne kadar bakteri varsa öldürüyomuş ama misvak sadece zararlı

olanları gideriyomuş,ben bunu okudum çoğu kitapta,araştırdım baya,

Serçe parmağı kalınlığında misvağı alıp ucundan 1-1.5 cm soyuyosun bıcakla,sonra onu bıçakla artı

şeklinde kesiyosun,sertse hala biraz sıcak suda bekletip çiğneyebilrsin sonra zaten fırça haline

geliyo,dişlerini onunla fırçalıyosun,ilk başta çok sert gelebilir,kanayabilir dişlerin,ama sonra yumuşuyo

o,ve en önemli özelliği de sert olması zaten,

Ben bi yazı okumuştum onu ekleyeyim en iyisi sizin için...

Son düzenleme:
Misvağın Faydaları

Misvakla ağzı temizlemek öümden başka her derde devadır.

Bugün, modern tıbbın diş sağlığı konusunda ortaya koymaya yeni başladığı tedavi usullerini, İslamiyet 14 asır önce öğretmiştir. Diş sağlığına büyük bir fayda temin eden misvak, gayet basit ve en iyi diş temizleme vasıtasıdır. Dişlerin çürümesini önlemek için misvak kullanmak çok faydalıdır. Larousse İllustre Medical isimli tıp kitabında diyor ki:
(Bütün diş macunları ve tozları, dişlere zarar verir. En iyisi, sert bir fırçadır. Önce, dişleri kanatırsa da, korkmamalıdır. Diş etlerini kuvvetlendirir ve artık kanamaz.)

Bu şekildeki diş temizliğini sağlayan en iyi vasıta misvaktır. Diş macunları, ağızdaki faydalı ve zararlı bütün mikropları öldürürken, misvak sadece zararlı mikropları öldürür. Misvak abdestin sünnetidir, Şafii’de namazın sünnetidir.

Ağız Bakımı ve Önemi ile İlgili Tıbbi Tavsiyeler:

Temizliği yapılmayan ağızda kalan yemek kırıntıları sıcak ağız ortamında hızla kokuşarak, sayısız mikropların üremesine ve hastalıkların oluşmasına sebebiyet verir.

Ağızda kokuşarak asite olan bu salgı başta diş çürümesi, diş eti hastalıkları, mide ülseri, kalp hastalıklarının, özellikle romatizmal hastalıkların % 90 nının başlıca ana kaynağı durumuna geçer.

Bu sebepten dolayı İngiltere ve Almanya da dahiliye mütehassısları hastanın tedavisine ağızdan başlamaktadırlar.

Müzmin bir göz ağrısına mübtela olan ve gözlerini kaybedecek duruma gelen bir hasta misvakla dişlerini temizlemeye devam edince sağlına kavuşuyor.

Türkiye den yurt dışına diş eti hastalığı için tedaviye giden bir hastaya çok gariptir ki doktor hastanın tedavisi için misvak tavsiye ediyor ve hasta sağlığına kavuşuyor.

Gerek yurt dışında ve gerekse yurt içindeki akademilerde yapılan araştırmalara göre hayvan kıllarından yapılan fırçalara oranla suni diş fırçalarının daha sağlıklı olduğu gerçeği ortaya konulmuştur.

Biliyorsunuz dinimize göre hayvan kıllarından yapılmış, özellikle domuz kılından yapılmış olanlarını kullanmak, haramdır. Bizler hangi fırçanın hangi hayvan kılından yapılmış olabileceğini seçemediğimize göre bir müslümanın bu konuda nekadar hassas olması gerektiğini sizin takdirlerinize bırakıyoruz.

Misvakta on hassa vardır: Ağzı tatyib eder, diş etlerim güçlendirir, göze cila verir, balgamı giderir, dişin çürümesini önler, sünnete uygun olur, melaikeyi sevindirir, Rabbi razı eder, hasenatı artırır, mideye sıhhat verir.

Misvak; ağzı temizler, görmeyi keskinleştirir, diş etlerini güçlendirir, dişleri beyazlaştırır ve çürümeyi önler, hazmı kolaylaştırır, mideye sıhhat verir, balgamı keser, hasenatı artırır. Misvak kullanan, Allahü teâlâyı razı eder, melekleri sevindirir.) [Ebu Nuaym]

“vitamini yüklü bir madde. Eğer kullanılırsa, dişlerde skarbüt denilen hastalığın önüne geçiyor. Suyu, midede özümlemeyi, sindirimi kolaylaştırıyor. Bağırsakların işini kolaylaştırıyor. En önemlisi de, devamlı kullananlarda basur denilen rahatsızlık olmuyor.”

Misvakın faydaları 30dan fazladır. En aşağısı sıkıntıyı giderir, en iyisi de ölürken şehadet getirmeyi hatırlatır. Misvak, ölümden başka her derde şifadır. Sırat üzerinde yürümeyi de kolaylaştırır, yaşlanmayı da yavaşlatır.

Zeytinden de olsa, misvak kullanmayı ihmal etmemelidir. Çünkü misvak, yaşlanmayı yavaşlatır, gözün görmesini kuvvetlendirir, ağız kokusunu giderir. Daha birçok faydası vardır.

Misvakla ağzı temizlemek öümden başka her derde devadır. (Hazret-i Âişe r.a)

Misvak yerine sakız
Sual: Kadınların misvak kullanmaları caiz mi?
Evet. Sakız çiğnemeleri misvak yerine geçer.

Çok ilginç değil mi?

azul vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim denicem

arkadaşlar ben polo şeker kullandım markasını bilmiyorum ama her markette var yeşil bişey.ağız kokum kalmıyo onu yediğim gün.

mentollü sakızlar şekerler de yedim ama polo kadar uzun süreli olmadı.

tabi bu arada sık sık su için ve unutmayın dişler temiz olmadan ağız kokusu gitmez.

yatağının baş ucunda çilekli sakız, naneli şeker gibi şeyler bulundur kaalktığın gibi at ağzına koku falan kalmaz. =) hatta hani yuvarlak kutuda şekerler oluyo ya minik minik adını unuttum şimdi at bi tane her sabah oh mis ferah ferah:76:

peki bir şekilde biz kurtulduk peki bu eşimize nasıl uygulanacak ki...hangi kişi diyebilir eşine ağzın kötü kokuyor diye..ki erkekler bu konuda oldukça ilgisiz..en azından bir çoğu:)

arkadaşlar benimde ablamin ağzı çok kokardi . Dişini ne kadar yıkasada ağsızla bir problemi yoktu koku nefesinde içinden geliyordü. Babam ona siyah kuru üzüm aldı ama kaliteli öyle marketteki basit poşette kiler den değil aktardan aldı . Hergün sabah aç karnına 41 adet yedi ve koku yok şuan .buna devam edin sadece ağız kokusu değil bir çok şeye faydalı deneyin derim ablam faydasini gördü.

kaç gün yaptı bunu ??:KK59:

merhaba arkadaşlar benim dişlerimde hiç çürük yok günde iki kere mutlaka fırçalarım dil temizliğimide sürekli yaparım ama sabahda gün içindede hep koku oluyor ne yapsam önüne geçemedim bir ay önce diş taşlarımı temizlettim yine faydası olmadı tek sorunum sanırım midemdeki reflü oda hiç geçmiyeceği için sanırım hiç engelleyemicem :KK43:

kızlar şunu kesinlikle ve kesinlikle öneriyorum mutlaka deneyin
Dentiste' Plus White – Uyku Öncesi Diş Macunu

X