Sabahları Ağız kokusu

dil kazıyıcı tahminen 10 civarıdır...fazla değil herkese güzel kokulu nefesler.

elma sirkesine biraz tuz atın(boğazınızı yakmayacak şekilde bakın tadına) ve yatmadan önce ve sabah kalkınca bununla gargara yapın..gargara süresini uzun tutun,BOĞAZINIZA ÖZELLİKLE TEMAS ETTİRİN YANLIZCA DİŞLERLE KALMASIN ve her gargarada 1 su bardağı sirke ölçütünüz olsun..
kolay gelsin..:enbuyukkk::nazar::nazar:

canım acaba her vhangi bir mide rahatsızlığın varmı. eğerki varsa buda ağız kokusuna sebeb olabiliyor.
ben oğlumdan dolayı biliyorum. 3.5 yaşında reflü hastası ve sabahları müthiş bir ağız kokusuyla uyanıyor:çok üzgünüm:
kendinin bile midesi bulanıyor bu kokudan:çok üzgünüm:

bunun diger cozumude dis ipidir dis aralarinda kalan yiyecekler koku yapar zamanla birkere dis ipini kullanin ve koklayin mideniz tutarsa tabi :))) ozellikle arka dislerin arasinda kalan artiklari iyice temizlerseniz buda etkili olacaktir hemde curukleri engeller

ya çok sağolun arkadaşlar dişlerimi tamamen bi tedavi den geçirmek istiyorum çürükleri falan halletmek istiyorum yaptıktan sonra da tavsiyelerinize uyacağım inş. işe yarar. çok sağolun

canım bencede önce dişlerini hallet sonra gecer inş. çünkü çürük diş koku yapar

agiz kokusunu engellemenin bir baska etkili yontemi de agiz temizliginizi yaptiktan sonra, nemli temiz bir pamuga ya da tulbente karbonat ya da kabartma tozu dokerek dilin ustunu bastirarak temizlemek ve sonra calkalamak. inanilmaz ise yariyor dil uzerinde hicbirsey kalmiyor dolayisiyla koku da..

sinüzit nedeniyle bir ara sorun yaşamıştım, tedavi oldum ve o kokudan kurtuldum. Saman nezlesi olduğu için, burun tıkanıklığı problemi ağız açık uyumaya neden oluyor, bu da koku yapabiliyor. Bu yüzden fırsat buldukça burun spreyi kullanıyorum.

Ayrıca özellikle çok kahve tükettiğim için gece yatmadan önce dişlerimi fırçalarken mutlaka dilimi de fırçalıyorum, fırçanın arkasındaki özel bölümle, inanılmaz işe yarıyor.

Tabii çürük, mide rahatsızlıkları nedeniyle de koku sorunu yaşayanlar çok.

ağzınız kokuyo diye ayrılacaksa defolsun zaten biran öncede sizde kurtulun
rahatsız olmak kadar normal bir durum yok..bunu belirtmesi de ayrıca güzel.. demekki seviyor ve sevgilisinin bu konuda uyarma gereği duymuş bu da ilgilendiğini gösterir..ayrıca burdaki konu ağız kokusu..

dilini fırçalamanı tavsiye ederim canım eger dişlerinde yada midende sorun yoksa bu senin için yeterli olucaktır sanırım.bendede aynı sorun vardı dilimi fırçalamaya başladıktan sonra büyük ölcüde yok oldu.
sevgilinin kokmuo demekki birde ona sor bakalım o neler yapıomuş kokmaması için :)

sevgilinin kokmuo demekki birde ona sor bakalım o neler yapıomuş kokmaması için :) su cumlene cok güldüm semsem :roflol: harika ya..agız kokusu bende hiç semem agzı kokan birinden de soğurum ister istemes sinir olurum o kişiye..

ağzınız kokuyo diye ayrılacaksa defolsun zaten biran öncede sizde kurtulun

canım sen yanlış anlamışsın galiba..arkadas ayrılmaktan falan bahsetmemiş ki sadece rahatsızlıgını dile getirmiş ve yardım istiyor

bende de aynı sorun var. ister istemez kendini o an yanında ki insandan uzak tutuyorsun.:çok üzgünüm:

canım şimdi burda bir konu açılmıştı dil kazıma ile ilgili ben de denedim evde gerçektren çok faydasını gördüm yatmadan önce dişlerimizi zaten fırçalıyoruz bu esnada dilimi de hafifçe bastırmadan bikaç kere kazıdım biraz mide bulndrıcı oldu ama değdi çünkü sabah kalktığımda kokudan eser yok ayrıca benim mide problemimde var düşün yani gün içinde de koku yok denecek kadar aza indi dilimde hafifleme oldu sankii denemeni şiddetle öneririm ben çok faydasını gördüm

Günde 1 litreden fazla su içmek , tarçınlı sakızlar çiğnemek , tarçın çayı içmek karanfil çiğnemek, denildiği gibi dil fırçalamak, sabahları maydonoz yemek bu soruna çözümler yaratabilir.. ağzı kokan insan çevresinde kötü bir izlenime sahip olur ama bu tamamen bir sağlık sorunu aslında bu yüzden ağzı kokan insanları sevmemm , tiksinirim falan gibi yorumlar çok ayıp kaçmış arkadaşlar

bu sorununun bırcok nedenı olabılır.Aynı problem bndede var sabahları acı bır tat ve kokuyla uyanıyorum doktorumla gorustugumde dişlermde olusan tartar ve plak yuzunden olabılecegını soyledı.Senı anlıyorum suan ıcın bı operasyon yapılacak ama oncesınde doktorum listerine adında bır gargara yazdı faydasını gordum yıne de doktora gitmenı onerıyorum.Kendıne iyi bak.:teselli::teselli:

cnm gargarayı her fırçalamadan sonra mı yapıyosun, yoksa sadece yatmadan önce mi?

arkadalar ürün ismi önerebilecek olan varmı

diş eti rahatsızlıklarından kaynaklanıyormus
ama sabah zaten herkeste bir ağız kokusu olur.
çok aşırı olmadıkça sorun yok sonuçta sabah kadar ağzımız
kapalı oluyor..aşırıysa eğer biran önce diş hekimine görünmekte fayda var

X