Maske Tarifleri Yzm iin zm ekirdei mi? yoksa Kays ekirdei ya m?

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
genelde kayısı cekırdegı yagını kullananlar memnun degıl ama uzum cekırdegı yagı sıkılastırı cıldını ayrıca uzum cekırdegı sabununu da kuyllnuyorum

ben kayısı cekırdegı kremı kullanıyorum mecitefendi'nin 15 tl ye aldım bı de uzum cekırdegı yagı aldım aktar bana kas ve kırpıkte uzama bakım yapar dedı kayısı yagı ıcın goz cevresıne daha uygun sankı uzum cekırdegı kremını de goz cevresı harıc kullanıyorum 2 ay soora dugunum var suan cıldım gozle gorulur bıcımde duseldı kremler bıtınce tekrar yazarım :)

arkadaşlar
ben aranıza yeni katıldım.

yüzümde aslında abartılacak bir sorun yok. sadece çalıştığım için mesai sonunda yüzüm solgun ve yorgun düşüyor. elmacık yanaklarında nokta nokta gözenekleri görebiliyorsunuz yakından bakınca. yüzüm kuru bir cilt yağlı değil.

böyle pürüzsüz, canlı görünen bebek gibi bir cilt için bitkisel yağ kullanmak istiyorum.

sizce kayısı çekirdeği yağı mı yoksa üzüm çekirdeği yağı mı alayım netten?
bunların her biri tek başına yeter mi yoksa neyle karışıtırmalı?

birde kardenin ürünü mü yoksa bukaş marka mı almalı? hangisi en saf ve doğalı acaba?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar;
Bitkisel yağlar yakıcı yağlar ve sabit yağlar olmak üzere iki kısma ayrılır. Yakıcı yağları direk olarak cildinize kesinlikle uygulamayın. Amacına uygun olarak sabit yağlar ile seyrelterek kullanın.
"kayısı yağı" yakıcı yağlar grubuna girdiği için kesinlikle tek olarak cilde uygulanmaz. Bu konuda yanlış bilgiler verilmektedir.
Cilt bakımı için kullanılan yağ "kayısı çekirdeği yağı"dır. yani aldığınız şişenin üzerinde kesinlikle "kayısı çekirdeği yağı" yazmasına dikkat edin...

bakın bir cilt bakımı sitesinde şöyle yazmaktadır:"kayısı çekirdeği yağı: Tüm cilt tipleri için uygundur. Sivilcelerin tedavisinde ve cilt temizliğinde kullanılır. A vitamini ve mineraller yönünden zengindir.
NOT:Kayısı yağı cilt için kullanılmaz. Cilt için kullanılacak yağ kayısı çekirdeği yağıdır."

sevgiler :)

Son düzenleme:
X