fsh ve lh hormonu testi yaptıran varmı

fsh 5,67
lh 6,27
tsh 1,04
e2 68
prolaktin 7,33 adetin ikinci günü verdim sizce sonuç nasıl

Mrhblar,benim fsh temmuz 2008'de 14'dü, 2009 şubat'da 56 çıktı, 2009 nisanda 18'e düştü hayit otunu içerek, bugün test yaptırdım fsh 160 çıktı, kafam çok karıştı iyice

kızlar bugün test yaptırdım.fsh 6,95 - lh 14.04 - prolaktin 13.65 - dhea so 4 372 - total testesteron 0.43 - çıktı.evliliğimde 6 aya girdim ve bebiş istiyorum bu sonuçlar nasıl lütfen arkadaşlar yardımcı olur musunuz:kedi:

arkadaşlarrr bende eş kaynaklıı eşimde 1 milyon sperm varr....ve 1 tüp denemem varr ilk değer pozitif bi değerdi fakat sonradan değer artmadı ve düştü.....sonra 2.deneme için hastanemi değiştirdim polikistik overim olduğunu öğrendimm..ben çapada yapmıştım hormon testlerimi bana hiç bişey sölenmemiştii....
arkadaşlarr benimde hormon testlerii
FSH:6,1
LH:15,8
PRL:17,3
bu sonucu görür görmezz şimdi gittiğim umut tüpp bi sorun var dediii...ve kontrol ettiğindede polikistik over olduğu sölendi.....anlamadığım şeyy neden bu daha önce bana sölenmedi.....sizcee nasıll sonuçlar arkadaşlarr.....kesin bi anormallik varr normalin üstündeee heralde.....

fsh ve LH değerlerinin birbirine yakın olması gerekiyor dedi DR.
Benim sonucumda FSH 4.71 LH 9,87
glukophage verdi doktor kullanan varmı daha önce ?

olması gereken değer aralıkları

FSH değerleri

Erkek 1.7 - 12 mlu/ml

Kadın
Ovulasyon: 6.3 - 24 mlu/ml
Foliküler faz: 2.9 - 12 mlu/ml
Luteal faz: 1.5 - 7.0 mlu/ml
Menopoz: 17 - 95 mlu/ml

bende adet sancısı için kadın doğum uzmanına göründüm ve hormon tahili yaptırdım. bekarım ama doktor fazladan bilgi de verdi. fsh oranı 10'dan yüksekse eğer çocuk sahibi olmada sorun olurmuş ve de FSH oranı LH oranından yüksek olmalıymış...

benim FSH 7,79 LH de 4,86 çıktı. doktor sormadığım halde fazladan bilgi vererekten rahatça çocuk sahibi olabileceğimi söyledi.

benimde senin değerlerine yakın canım bu demek oluyorki yumurta rezervinde azalma var o yüzden aşılamalardan sonuç alamadık ve tüp bebek aşamasına geçtik ayrıca eşimle ilgili problemlerimizde vardı bizdee etken çoktu kısacası.

merhaba benim de lh hormonum 27 çıktı bir çocuğum var ama ikincide çok mu zorlanırım acaba ? bu konu hakkında biraz bilgi verir misiniz bana ne gibi aşamalardan geçeceğim çok merak ediyorum ..

arkadaşlar ben netten okuya okuya paranoyak oldumm. sağlıklı düşünemiyorum artık. sağ kasık ağrısı ile doktora gittim ultrason ve alttan muayene yaptı iltihap olmuş dedi fitil verdi. ara ara kasık ağrım devam ediyor. kan ve hormon testi yaptırdım adetin 2.günü
FSH 6.88
ESTRODİOL 47.5,
PROLAKTİN 10.65
TSH 1.20

IH HORMONUNA BAKMAMIŞ SANIRIM PKO BUNDAN BAKILIYO . BU HASTALIK VARSA BU TESTLERDEN BELLİ OLURMUYDU. 2 AYDIR DENİYORUM GEBE KALAMADIM İLTİHAP MI ENGELLİYOR ACABAA:KK43:

Kızlar 33 yaşındayım tüp bebek için
adetin 2.günü hormon test sonuçlarım yorumlarsanız sevinirim.Teşekkürlerrr...
FSH 7,15
LH 6,22
PROLAKTİN 6,34
ESTRADİOL (E2) 122
PROGESTERON 0,630
TSH 2,16

HBS Ag 0,535
ANTİ HBS 561,4
ANTİHIV 0,318
HVC (KEMOLUMİNESANS) 0,107
ANTİRUBELLA Ig M 0,282
ANTİRUBELLA IgG 31,48

Kızlar 33 yaşındayım tüp bebek için
adetin 2.günü hormon test sonuçlarım yorumlarsanız sevinirim.Teşekkürlerrr...
FSH 7,15
LH 6,22
PROLAKTİN 6,34
ESTRADİOL (E2) 122
PROGESTERON 0,630
TSH 2,16

HBS Ag 0,535
ANTİ HBS 561,4
ANTİHIV 0,318
HVC (KEMOLUMİNESANS) 0,107
ANTİRUBELLA Ig M 0,282
ANTİRUBELLA IgG 31,48

merhaba tüp bebek konusunda bir bilgim yok ama fsh lh prolaktin e2 tsh yi benimkilerle karşılaştırdım ve bennce iyi çünkü benim doktorum sonuçların temiz gayet iyi demişti.diğer testler hakkında bilgim yok malesef:KK50:umarım güzel sonuçlar alırsınız.

ızlar hormon sonuçlarımı aldım

FSH:6.01
LH:19.41
PROGESTERON:0.160
TESTESTERON:0.156
PROLAKTİN:6.49

kızlar doktorum sadece lh düşürmen lazım dedi yolladı benı hiç bişey açıklamadı. bıkdım vallahı hastane kapılarında burunlarından kıl aldırmıyolar dogru dürüst ne napcam hastalıgım ne boyutta anlatmıyolar. siz bı yardımcı olu verin ne ne değil doktor LH kırman lazım dedi kıramazsan ilaç başlayacagız dedi. nasıl kırbılırım lh degerini. agdetlerim düzensiz

ızlar hormon sonuçlarımı aldım

FSH:6.01
LH:19.41
PROGESTERON:0.160
TESTESTERON:0.156
PROLAKTİN:6.49

kızlar doktorum sadece lh düşürmen lazım dedi yolladı benı hiç bişey açıklamadı. bıkdım vallahı hastane kapılarında burunlarından kıl aldırmıyolar dogru dürüst ne napcam hastalıgım ne boyutta anlatmıyolar. siz bı yardımcı olu verin ne ne değil doktor LH kırman lazım dedi kıramazsan ilaç başlayacagız dedi. nasıl kırbılırım lh degerini. agdetlerim düzensiz

üzülme derdi veren dermanını da vermiştir. lh hormonu yumurtayı çatlatmaya yarayan hormondur.. adetinin düzensiz olmasının sebebi olabilir. doktor ilaç başlamayıp öncelikle sana bıraktıysa bence yumurta çatlatma kürleri var onları uygulayabilirsin. saraçoğlu hocanın sitesinde vardı. kuru incirle halledebilirsin

üzülme derdi veren dermanını da vermiştir. lh hormonu yumurtayı çatlatmaya yarayan hormondur.. adetinin düzensiz olmasının sebebi olabilir. doktor ilaç başlamayıp öncelikle sana bıraktıysa bence yumurta çatlatma kürleri var onları uygulayabilirsin. saraçoğlu hocanın sitesinde vardı. kuru incirle halledebilirsin

canım çok teşekkür ederim 5 gündür hayıt içiyorum dün yumurtladım :KK70: yanı lh degerimmi düşdüde yuyrtladım öylemı oluyo kı
hayıt işe yarıyo yaramasınada 5 günde mucizevi oldu :KK70: dün yumurtanın akı gibi bolca yapışkan bı sıvı geldi

arkadaşım bence hic tedavi olmadan teteklerini yaptır yaşın gecmiş bende 12 yıllık evliyim ve çok zaman kaybettin eger tüplerin kapalıysa aşılama olmuyor bence en önemlisi hormon tahlilleri sperm tahlili, rahim filme hic kendini sıkma cekilirker yanlış sonuc cııkabiliyor, sonra histeroskopi, ve laparaskopi güvendigin bir doktora bunları yaptır hic söylenenlere kulak asma tam sebebi belli ölsun tedavi ol arkadaşım benden sana tavsiye
rahim filmi kapalı olup asılama yaptırırsan boşuna, tüplerin de su birikmesi iltihap varsa tüp bebek boşuna laparakopi ile bakılıp sorun varsa düzeltiliyor, eger rahimde yapışıklık veye miyop sorun varsa histereskopi ile düzeltiliyor bu yola girinleri hic tedaviye başlamadan bunları yapmaları ben bir sonrakı adim adım yaptırdım cok param ve zamanım gitti

arkadaşlar bende 1,5 aydır adet olamıyodum en sonunda oldum fakat doktor kan testi istedi.yapırdım.sonuçlarımı yazayım.7,8 ay sonra bebek düşünüyoruz sizce bu sonuçlar nasıl anlayan varmı??

TSH : 1.14
LH : 14.14
E2 : 50.01
FSH : 5.01
PRL :17.60

SANIRIM FSH'NİN LD'DEN BÜYÜK OLMASI GEREKİYOMUŞ.NE YAPMAM GEREKİYO,YADA Bİ PROBLEM VERMIDIR BU DEĞERLERİN ÇOCUK SAHİBİ OLAMBİLİRMİYİM??

Mrb kızlar ben pkoluyum 10 aydır evliyim bebek istiyoruz ama olmuyor tahlil sonuçlarım
serbest t3 :3.12
serbest t4 :1.23
tsh :2.57
fsh :3.03
lh :10.69
prolaktin :13.07

bilgisi olan varmı değerlerim nasıl

Bir baska sayfada yazmistim ama kimse cewap wermedi insallah cewap alirm
kizlar ben 1 yillik evliym ve cocugum yok doktora gttim test yaptirdim ve sonuclar
Estradiol 22
FSH 7.78
PROLAKTIN 14.28
LH 9.12
TSH 2.47
bu sonuclara tam aciklanma yaplmadi ama doktorum bana klomen verdi. Bu sonuclar vahim mi sizce

X