sizce 2. çocuk için 1. nin kaç yaşında olması gerekir?

E

_eSiLa_

Ziyaretçi
benim oğlum 4 yaşında. biz allah izin verirse bu aralar 2. yi düşünüyoruz. ben 4 yaşın ideal olduunu düşünüyorum.peki sizce 2. çocuk için 1. nin kaç yaşında olması ideal?....

Bence en ideali 2 yas birakmak, ben cok pismanim kizlarimin arasinda 5 yas biraktim diye ikiside tek cocuk gibi büyüyor, gerci büyük kizimin artik bir zorlugu kalmadi bakim acisindan ama yinede keske simde biri 5 biri 3 hatta 4 olsaydi, hem ikisi birarda büyürdü hem anne icinde daha iyi birden kurtuluyor daha cabuk rahat ediyor.

bende iki dusunuyorum yani iki yas olsun benim oglum iki bucuk
ve ikinci yavrum dogunca insallah uc yasinda olcak

peki ben geç mi kalmış sayılıyorum sizce?.....................

bencede 3 veya 4 yaş araları olması gerektiğini düşünüyorum ama benimki şuan 7 yaşında artık rahatlığada alıştığım için bir yeni çocuk düşünemiyorum..bakalım..bence arayı fazla açmadan hemen yap ikinciyi..allah yavrularımızı bizlere bağışlasın..

bu konuyla ilgili anket açtım ben.kardeşler arası yaş farkı diye.benim fikrim 3 veya 3,5 doktorlarda öyle öneriyor.5 6 çok bence biri okula başlıyor biri yeni doğuyor.ikiside yalnız büyüyor fazla vakit geçiremiyorlar.büyüyüncede çok iyi yaş farkının az olması...

Benimkilerin arasında 9 yaş var ben bu durumdan çok memnunum ama herkesin tercihi farklı 9 yaş fazlada gelebilir...................

Bence 3, 4 yaş fark olmalı.çünkü 3 yaş çocuğu kıskançlığın en üst safhasındadırlar.bu dönemi atlattıktan sonra 2. bebek ve anne daha rahat edecektir. benim kızım 3 yaşında bu dönemi atlatmasını bekliyorum.

eşimle uzun süredir bu konuyu konuşuyoruz. ayını bile planladık zaten şubatta düşünüyoruz... bakalım.. eğer düşündüğümüz gibi olursa 2. bebeğim benimle aynı burç olucak. oğlumda babasıyla aynı burç. güzel olmazmı sizcede?...:asigim::asigim:

bencede en ideali 4 yaş.çünkü 5 yaşında naokulu oluyor o zaman bebk olur diğeri.ilk okuldada eger okula kendiniz getirip götürecekseniz okula diğeri 1.5 2yaşında olur kolaylıkla elinden tutup istediğiniz yere götürürsünüz.ama bebek olursa çok zor olur.benim ewim okula çok yakın ama arada ana cadde var.onu hesaba kattığımdan tek başına gidip gelemez .seviste almaz.bence 4 yaş uygun..

peki ben geç mi kalmış sayılıyorum sizce?.....................

Hiç te geç kalmadın bence tam zamanı. Ben bu sene 2.yi dünyaya getirdim, zamanlaması her açıdan çok iyi oldu, biraz erken olsaydı büyük olanıyla fazla vakit geçiremediğim için üzülecekken şimdi oğlum anasınıfına başladı, hem onunla hemde kızımla ilgilenebiliyorum. Bu arada eşimi ve ev işlerini biraz aksattığımı söyleyebilirim.

2.çocuğu doğurmak şartmıdır?sanki bir mecburiyet varmış gibi davranıyoruz...ya da toplum bizden bunu bekliyor...benim kızım 7 yaşında ve başka çocuk düşünmüyoruz..ama evliliğimizde sorun olduğunu bile düşünenler var...bence herkes kendi aile yapısına uygun çocuk yapmalı...ne zaman hazır hissedersen...
bence şart değil ama sanki tek olursa çoçugumuz problemlı olurmusda paylasımcı olmazmıs gıbımı hıssedıyoruz artık napıyoruz... benım oglum su anda ıkı yasında ve tam emın olmasamda hamıle oldugumu dusunuyorum yakında ögrenıcem sonucu..hamıle kaldıysamda planlanmıs bır hamılelık degıldı..o yuzden hala kararsızım ıstıyormuyum ıstemıyormuyum? hıc kürtaj olmadım..olanlar varmı? nasıl karar verir ınsan kürtaja? zalımlıkmı? yoksa değilmı? akıl verın bana lütfen...

2.çocuğu doğurmak şartmıdır?sanki bir mecburiyet varmış gibi davranıyoruz...ya da toplum bizden bunu bekliyor...benim kızım 7 yaşında ve başka çocuk düşünmüyoruz..ama evliliğimizde sorun olduğunu bile düşünenler var...bence herkes kendi aile yapısına uygun çocuk yapmalı...ne zaman hazır hissedersen...
bence şart değil ama sanki tek olursa çoçugumuz problemlı olurmusda paylasımcı olmazmıs gıbımı hıssedıyoruz artık napıyoruz... benım oglum su anda ıkı yasında ve tam emın olmasamda hamıle oldugumu dusunuyorum yakında ögrenıcem sonucu..hamıle kaldıysamda planlanmıs bır hamılelık degıldı..o yuzden hala kararsızım ıstıyormuyum ıstemıyormuyum? hıc kürtaj olmadım..olanlar varmı? nasıl karar verir ınsan kürtaja? zalımlıkmı? yoksa değilmı? akıl verın bana lütfen...

çALIŞTIĞIN İÇİNMİ KIYACAKSIN YAVRUNA CANIM, TABİ EĞER VARSA. İÇİNDE BULUNDUĞUN ŞARTLARI BİLMEDİĞİM İÇİN YORUM YAPMAK İSTEMİYORUM. ŞUNU SÖYLEYEYİM 2,5 AYLIK Bİ KIZIM VAR ŞU AN SANKİ DÜNYA ONUN ÜZERİNE KURULMUŞ GİBİ BİRŞEY, TAM BİR AİLE OLDUĞUMUZU HİSSEDİYORUM ONUN GELİŞYLE.

:hooray:benim 3 çocuğum var 1.7 yaşında 2. 5 yaşındave 3. 8aylık bana görede 4 yaş fark olsa iyi olur çünkü çocuklar ilgi istiyolar ve canlarının da sıkıntısı yeni bir kardeşle azalıyo.yapmak isteyenlere kolay gelsin

benim oğlum 4 yaşında iken kardeşi dünyaya geldi. şimdi oğlum 5.5 kızım 1.5 yaşında hiç zorluk çekmiyorum iyi anlaşıyorlar ,bence de en ideal olanı 4 yaş fark olması...

benim oğlum 4 yaşında iken kardeşi dünyaya geldi.şimdi oğlum 5.5 ve kızımda 1.5 yaşında bence en ideali 4 yaş fark olması iyi anlaşıyorlar oğlum kardeşiyle çok iyi ilgileniyor...

benim kızım 3 yaşında ve onu anaokuluna verdim.(ders çalışmam lazım)okulunda kız arkadaşının kardeşi olmuş.o çocuk annesine 'ben neden okula gidiyorum 'diyormuş hergün.eve yeni bebek gelince onu dışladıklarını düşünüyo sanırım.bu çok kötü dikkat etmek lazım.ben seneye işe başlarsam mecbur kızım yine okula gidecek.kardeşide olursa hiç olmazsa yeni bebek gelince beni evden uzaklaştırıyorlar demiyecek.birde eve kardeş geldiğinde gelen hediyeleri önceki çocuğa vermek lazımmış.bebek zaten anlamıyor ama büyüğü onu kıskanıyor.siz bunu sormamışsınız ama aklınızda bulunsun faydası olacaktır.

bende ilk cocugumu güzelce egitimini verdikten sonra 2 ci diyordum ama planladigimiz gibi olmadi.oglum 16 aylikken kizim dogdu bile,bata zor oluyor ama alisinca kolaylasiyor ikinci cocugu yapmak isteyenler fazla arayi uzatmasin derim hem yasi kücük olunca banimki hic kiskanmadi beraber büyüdüler.yas farki arali olunca büyük cok kiskaniyor psikolojisi bozuluyor altina bile yapmaya basliyor icine kapaniyor cok örnekleri vardi be yasamadim sükür en iyisini yapmisim

X