Üstüne görmek" nedir? Hamile kadın adet görür mü?

açıkcası bende şüpheleniyorum kendimden ben adetimi 8 aralıkta oldum bu bir haftadır bir tuhafım inanılmaz bel ağrım var bir iki kere miğde bulantım oldu birde adet ortasında ve haala göbeğimin altında ara ara sızı gibi sanki böle adet olucakmışım gibi tuhaf bie his var ve bende baya baya adet olmuştum yani sizce olabilirmi ihtimal varmı kızlar?

kızlar merhaba...biliyor musunuz,bu konuyu okumadan önce acaba diyordum bende sizin gibi...adetim yeni bitti 3 gün normal oldu 3 gün de lekelenme şeklinde oldu.normalde 3-4 günde bitiyodu.bende kendi kendime hep test yapsammı diyodum.
benimkisi sacma bir umut ama ne bileyim.
içim dayanmıyo sanırım yakında yapacagım.
ve benim adetim 20 gün gecikmeli geldi bu ay.
çatlama ignesi vuruldugum halde gecikmeli oldu.
doktora da gittim gerçi baktı bişey yoktu ama işte ben biraz şüpheciyim bu konularda.
bide yakınımda böyle bir olay yaşayan kardeşim var.
onun üstüne görme olmadı ama,
o sadece klomen kullanırken doktora gitmişti doktor baktı ve yumurtalarda çatlama büyüme ihçbişey yok demişti.
o da pkostu benim gibi.
1 hafta sonrası da hamile oldugunu ögrendi.
ne garip dimi.doktor bile şaşırmıştı.

kızlar kafamı kurcalayan birşey var lütfen yardımcı olun.
kahverengiyi görünce yarım saate kadar başlar benim adetim normalde.geçen ay 27sinde hastalandım kahverengi geldi kanamam 6 saat sonra başladı hatta umutlanmıştım yerleşme kanamasıdır diye.
buayda 24dünde kahverengi geldi akşamüzeri.ama kanamam 28 akşamı başladı.ben yine umutlanmıştım.
şimdi ne buu arkadaşlar benim hiç böyle birşeyim olmazdı.buda bir düzensizleşmemidir.yoksa bir rahatsızlıgımmı var bilmiyorum.kist falan yok ona bakılmıştı.
son olarak üstüne gören arkadaşlarım regli agrısı gibi agrı olmuşmuydu sizde ilaç içmişmiydiniz(majezik) üzerine görme bir durumum varmı bilmiyorum ama majezik içtim agrıdan duramıyorum çünkü.şimdi normal adetimi oluyorum.
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

bende yeni adet oldum.bi hafta oldu.ama karnımda acayip bi şişlik var.ne oluyo anlamıyorum.gebe olabilir miyim.kendimi tanıyamıyorum.

merhaba kızlar lütfen bilen biri bana yardımcı olsun...
ben hamile kalmak istiyorum ve bu ay umutluydum...
ayın 15inde yani dün olmam gerekiyodu oldum ama sadece 1 damla açık kırmızı leke oldu....
ve sabaha kadar hiç gelmedi tertemiz...
adet belirtileri var vücudumda göğüslerim şiş, sivilcem çıktı, ama belim ve karnım ağrımadı
acaba üstüne mi görüyorum yoksahamilemiyim çok istiyorum anne olmayı bilen varsa ? mirmirmirmir

inşallah hamilesindir canım bu ay bende aynı oldum ve test de almadım bidaki ayı bekliycem umutlanmak istemiyorum çünkü hakkımızda hayırlısı

Bende bu ay normalinden 3 gün önce adet oldum ve adetime bir hafta kala ara ara mide bulantısı istifra etme baş dönmesi, baş ağrısı, karnımda şişkinlik, aşırı bel ağrısı ve kasıklarda sancı vardı bu sefer kesin hamileyim dedim ve kaçkere test yaptım ama negatif ve adtim sadece 2 gün sürdü ve kahverengi akıntı geldi çok az karnım hala patlayacak gibi şiş baş dönmelerim devam ediyor acaba hala hamilelikten şüphelenmelimiyim diye düşünüyorum yaaa..

kızlar benm ablam 37 yaşında, 2 çocuğu vardı, 3. üdşünmüyordu haliyle... dr enişteme senin artık çocuğun olmaz demiş onlar da korunmayı biraz savsaklamışlar ablam adetleri azalınca 4 ay filan sonra dr.a gitmiş menopoza mı giriyorum yoksa die ama bi bakmış ki 4 aylık hamile! bebeği ultrasondan el sallıyor kendisine... üstelik o 4 ay içinde hız trenine de bindi, ev de taşıdı...

benim annem de üstüne görmeyi yaşamış kızlar...

ben adetim her geciktiğinde test yapıp negatif sonuç görmekten sıkılmıştım en son gecikti ama kaale almadım pek, 5 gün gecikti bi test yaptım pozitif çıktı inanmadım iki gün sonra bir daha yaptım gene pozitif dr.a gittim keseyi gördük gene inanasım yok kalp atışlarını duydum hala inanamıyorum çünkü en beklemediğim ayda hamile kaldım ben, yarıyı geçtim ama doğursam bile inanamıcam heralde ben bu gidişle...

T eşekkür ederim canım verdiğin bilgi için kafamdan atmak istiyorum artık bu düşünceyi test yapmaktanda çok bunaldım artık 12 aylık evliyim inan 12 en fazla test yapmışımdır gidişatınada bırakamıyorum okadar tedirgin bir yapım varki doktora gitmekten korkuyorum boşu boşuna alttan muayene olucam kan testide yaptırmayı göze alamıyorum çünkü kan aldırmak hayatımın en büyük işkencesi her aldırışımda bayılıyorum ve iki gün ölü gibi geziyorum beklemekten başka yapacağım birşey yok off bu bir ay nasıl geçer ya bendeki bu tedirginlikle:KK43:

cnm ben 2 sene bekledim dr. a da gittim rahim içi film çekildi... vajinal ultrasonlarla bakıldı her ay. dr bişey bulamadı aşılama sonra da hemen tüp bebek dedi bende moral çöktü dr.lara olan inancımı yitirdim eşime keçiboynuzu kürü bana da soğan kürü yaptm sonra ilişki esnasında ve sonrasında 20 dk ayaklarımı duvara dayadım ilişkiden sonra sağa dönüp cenin pozisyonunda yatabildiğim kadar kalkmadan yattım ve o ay hamiş kaldım bilmiyorum bunlar mı etkili oldu ama hiç beklemiyordum. darısı başınıza inş.. ben kan testi filan da yaptırmadım yoktur bişey dedim hep. çünkü o umutsuzluğu o hayal kırıklığını iyi öğrenmiştim.

ya kusura bakma başından yazmadım bunları yanlış bilgilendirmiş olmayayım ben bir yıllık evliyim ve bir yıldır yasmin kullanıyorum çünkü eşim çocuk için erken olduğunu düşünüyor ama ben çok istiyorum eşiminde isteğiyle olsun istiyorum ama,bu ay iki gün üst üste hap içmeyi atlamışım farkına varınca kutuyuda atmadım devam ettim ikinci bir korumada olmadı ve tamda yumurtlama dönemimdi ben bunun için hamile olabileceğimi düşünüyorum ve her ayda mutlaka birgünde olsa hap içmeyi unutuyordum onun için her ay test yaptım sık sık. Hap içerkende kalma ihtimali oluyormuşya hap çocuğa zarar verir diye düşündüm hep. Ama artık hap içmiycem içmeyenler bile benim kadar test yapmamıştır ya zaten artık olursada olur zamanı geldi diye düşünüyorum eşimde çok heveslenmişti bu aralar hamile kaldığımı ümitle bekledi hep.

Bu gün izne ayrılıyorum tatile gidicem hala hamilelikten şüpheleniyorum ve denize girmenin riskli olduğunu duymuştum napıcam benya sabah idrar testi yaptım negatifti ama onlarada güvenemiyor insan, belirsizlik çok kötü birşey ya adetim bitti ama kasıklarımda sancı var hala gerçi 2 gün çok az geldiya, ilişki esnasında çok canım yandı anlam veremiyorum hiç olmazdı bunlar bende hafif baş dönmeleri bana tavsiyede bulunacak biri yokmu????

herkese merhaba, sitede yeniyim, hatta ilk mesajim:)
ustune gorme-benim de basima geldi ve hamile oldugumu daha yeni ogrendim, 8.haftada!
en zor gunleri farkinda olmadan atlatmak bir yandan iyi gozukurken, simdi dusunuyorum;acaba neler yedim, ilac ictimmi, dogru beslendim mi. yani hem iyi hem kotu bana sorarsaniz
fakat kesinlikle ayni regl olmus gibi oldum, agrisiyla, pms sendromuyla, o yuzden de hic suphelenmedim. tatildeydik, denize bile girmedim!:)

Bu gün izne ayrılıyorum tatile gidicem hala hamilelikten şüpheleniyorum ve denize girmenin riskli olduğunu duymuştum napıcam benya sabah idrar testi yaptım negatifti ama onlarada güvenemiyor insan, belirsizlik çok kötü birşey ya adetim bitti ama kasıklarımda sancı var hala gerçi 2 gün çok az geldiya, ilişki esnasında çok canım yandı anlam veremiyorum hiç olmazdı bunlar bende hafif baş dönmeleri bana tavsiyede bulunacak biri yokmu????

tekrar test yap bence. kac gun gecti adetin ustunden? iliski esnasinda aci hissetmemen gerekirdi, herhangi bir akintin vs var mi, usutmus, iltahaplanmis olmayasin? clearblue marka testi tavsiye ederim(9tl) cok erken de olsa dogru yakaliyor

Kizlar ustune gormek lafini duymadim ama burda bebek yerini temizler diyolar bi tanidik hamile kalmak istiyodu bu ay kesin kalirim demisti sonra biraz kanamasi olmus degilim dediginde belli olmaz o sen ilac felan icme belkide yerini temizliyo demislerdi ondan biliyorum bende olmadi oen son adet oldum sonra hamis kaldim

ben 3 aylık evliyim bu ay adetim lekeli oluyo adetmiyim degilmiyim anlamadım evde test yapsam olurmu
ben yeni üye oldum fikirlerinizi bekliyorum

arkadaşlar herkese merhaba,
ilk olarak kendime inanamıyorum ilk defa böyle bir siteye üye olup mesaj yazıyorum ama bu siteyi ilk keşfettiğimde sizlerin mesajlarını okuduğumda o kadar çok kendimden bişeyler buldum ki sürekli sizleri okur oldum hatta hamile kalmak isteyenlerin acaba bu ay kaldı mı diye merak etmeye bile başladım ve dua ediyorum Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin.şimdi gelelim kendime ben 15 aylık evliyim ve son 4-5 aydır artık korunmuyoruz ama her ay bu sefer oldu diyorum ama yine maalesef:KK43:( aslında bunun için yeterli çalışamadığımızı da düşünüyorum ama yine de insan her geçen ay daha yoğun istiyo ve bu da stres yaptırıyo,ben bu ay eşimle kesin oldu diye bekliyoduk ama dün regl oldum,ama 5 gün geçikmeyle ve çok az oluyorum diğer aylara göre aCABA BENDE DE ÜSTÜNE GÖRME DıYE BıŞEY OLMUŞ MUDUR DıYE MERAK EDıYORUM,GERÇı ıDRAR TESTı DE YAPTIM NEGATıFTı AMA YıNE de insan umutlanıyo:KK43: ben böyle olupta daha sonra hamile kalan arkadaşlar var mı diye öğrenmek istiyorum lütfen paylaşırsanız sevinirim:))))

X