Kalp Atişi Duyulunca Düşük Riski Azalir Mi????

fxixndxixkiçim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
370
6
46
MERHABA ARKADAŞLAR...
ben 7.haftamı bugün doldurdum ve bugün kalp atışlarını gördük çok şükür...ama bende lekelenme tarzı bişeyler var 1 haftadır,yatak ıstırahatı ve progestanla idare ediyorum şimdilik...dr herşeyin yolunda gittiğini,lekelenmenin biçok hamilede görüldüğünü sölledi...tabii bunlarımn bi kısmı düşükle karşılaşabiliomuş.ama doğuran da çok oluyomuş..
KALBİ ATIYOSA BU İHTİMAL AZALIYOMU GERÇEKTEN?
Benim ilk hamileliğimde 10. haftaya kadar hiç kalbi atmamıştı ve sonra kürtaj olmuştum malesef...

Evet canım bebeğin kalp atışları duyulduğu takdirde düşük olma riski büyük oranda azalıyormış hadi bakalım hayırlısı olsun Allah kucağına almayı nasip etsin:))

fındık içim çooooookkk sevindim inş sağ sağlim doğuracan bu çoçuğu.drum kalp atişi duyduğumuzda demiştiki yüzde 95 bu çoçuk sizindir diye sonra ben bi yerde okudum kalp atışı duyulduktan sonra düşük riski %3 e kadar düşüyo diye,lekelenmene gelince buna düşük ehdidid deniyo yani bebek canlı kese düzgün ama vajinal kanaman oluyo bunda yapılacak şeyleri yapıosun tek yol dinlenmek ve progesterandır canım içini ferah tut bu çoçuk inş senindir doğacak pozitif düşün ,,,,,ama 12 haftatya kadar dikkat etcen bi süre sürekli yatcan sonra lekelenmen bitsede bisüre iş ilişkşi ve yolculuk olmayacak ve inşşşşşşşş benim gibi sende 3 ayı atlatacan canım

fındık içim nerdesin ,iyimisin,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

doktorum kalp atşı duyulunca %80 12. hafta dolunca %90 24. hafta dolunca %98 demişti

inşallah bir sorun çıkmadan sağ salim kucağına alırsın bebşini ama dinlen ve progestronu içmeyi ihmal etme moralini yüksektut

benim ikizdi 7. haftada duydum ama kesemiz tam gelişmemeişti birinin ve 8. haftada yağmurun kardeşini kaybettim düştü yani...

bend ebişeyi merak ettim mesela bebgin kalp atışı durdu peki gebelik aynene devam edioyr mu md ebulantısı mesela heeeeeeeeeeeeeee

allah korusun,durmasın bu sefer yaa,birincide çok üzülmüştük zaten:KK43: canım,gebelik bisüre daha devam edio bildiğim kadarıyla..yanibulantıar falan...sonra da yoğun kanama başlıomuş.

yani benimki düşüktü ama yağmur kardeşinin kan basıncını kesmiş o hep beslenmiş diğer kese gelişmemiş ..yani ben isalle attım onu dışarı ama çok erken bi düşüktüü

ay ne bileyim böyle şeyle rokuyunca korkuyorum en son 7 kasım da dr uma gittiğimde çok saglıklı oldugunu söylemişti bana ama ne bileyim işte

ahh ahh bu dertten muzdarip biride benim kanamalar hiç durmadı ilk hamileliğimde düşük oldu malesef.kalp atışı gördük çok şükür ama lekelenmeler bitmiyo..hayırlısı olsun elimizden geleni yapıyoruz..dua etmekden başka yapacak bişeyimiz yok..herekese sağlıklı bebişler diliyorum Allahdan

Kafaya takamamk lazımmış bu lekeleri ama insan başına gelince takmadan edemiyor işte.Görünce dünya başına yıkılıyor.Sonradan anlıyorsun önemsiz olduğunu.Ama kalp atışı en önemli şey bence de.Allah tüm isteyenlere sağlıklı bebekler nasip etsin.

benim 6 haftalıktı ilk once leke geldi 2 gun kalkmadan yattım ama kanama arttı we 3.gun kaybettim bebeğimi Allah kimsenin başına wermesin Allahım herkese hayırlı we saglıklı ewlatlar nasip etsin

X