Nix bulaşık makinası deterjanı!

Deniznisan

Mutluluk ve huzur
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2007
1.202
228
40
arkadaşlar bulaşık makinamda yaklaşık 2 aydır nix kullanıyorum ama hiç memnun değilim.yıkamadan sonra genelde ya deterjan olduğu gibi duruyo,yada bulaşıkların üzerinde kalıyo.acaba çokmu koyuyorum diye düşünüyorum.bi düşüncesi olan varmı acaba?

bulaşık makinamın kaç yıllık olduğunu bile unuttum ilk çıktığı zamanlar almıştım o günden beri de hep calgonit kullanırım ve çok ta memnunum.

sözkonusu markayı bir yakınım maddi durumu bozulunca kullanmış ve çok kötü olduğunu söylemişti.

bence bir de makinanın süzgeçlerini çıkar sıcak su, deterjan ve diş fırçasıyla iyice temizle deterjanını da değiştirdinmi hiç sorunun kalmaz.

ben calgonıt kullanıyorum cok memnunum 1 kere esım bımden almıstı baska yokmus bımın kendı urunuydu onu kullandım cok berbat yaptı zaten hemen calgonıte dondum tavsıye ederım

acaba normal elde yıkanan sıvı deterjan bulaşık makinesinde olur mu? olmaz diye biliyoruz ama neden böyle? ticari amaçla olmasın bunun nedeni? kalıntı bırakıyor toz deterjanlar, ben sıvı bulaşık deterjanı kullandım elde yıkananlar için. bi sorun olmadı

canım bende calgonit tablet kullanıyorum
hiç bir şikayetim olmuyor....

prilide denedim ama calgonit kadar parlatmıyor

ama sen bu ikisinden birini kullan derim canım

ben piril kullanıyorum geçenlerde calgonitin yeni çıkan deterjanından aldım pırlanta deyip duruyolarya reklamlarda hiç alakası yok pirille aynı negerek var okadar para vermeye dedim kendi kendime elde yıkamak için kullandığımız sıvı deterjan çok köpürür makinada oyüzden denemedim açıkçası

EVET BENDE DENEYİM ŞU NORMAL BULAŞIK DTERJANINI BİR DE ARAP SABUNUNU BAKALIM NE OLACAK

kanserle savaşan uzmanlar hep arap sabunu ve beyaz sabunu öneriyor bulaşık makinasında yıkanan kapları sonra sirkeli suyla çalkalayın dedeiler.

EVET BENDE DENEYİM ŞU NORMAL BULAŞIK DTERJANINI BİR DE ARAP SABUNUNU BAKALIM NE OLACAK

kanserle savaşan uzmanlar hep arap sabunu ve beyaz sabunu öneriyor bulaşık makinasında yıkanan kapları sonra sirkeli suyla çalkalayın dedeiler.

bence normal deterjanı hiiiç denemeyin.
çünkü benim öğrenci evimde denemiştim. Tabletler bitmişti markete gitmeye üşendim normal deterjan döktüm ama normal depil çok döktüm temiz olmaz korkusuylan. Biraz sorna mutfaği gittimki makinadan köpükler fişkiriyor. Ama öyle böyle deüğil yer olduğu gibi köpük içindeydi. Kötü Kazen Silene kadar canım çıkmıştı. Tembellik yapayim derken başima neler gelmişti. :kızgın: bidaha öyle bişeyi asla yapmadım tabii

biraz pahali olsada bulaşık makinama sadece calgonit tabletleri kullaniyorum. En güzel sonucu calgonit veriyor bana göre

bencede bayanlar normal deterjanı hıc denemeyın derım bende duymustum bırkackere denıyıp sonra pısman olanları

bende hep calgonit tablet kullanıyorum memnunum canım heralde çok kullanıyosun deterjanı bence daha uzun programda yıka yada deterjani az koy makina kaldırmıyo demekki bide

ben çamaşır deterjanını kullanıyorum nix markasının,hem hesaplı hem de kaliteli. ben memnunum yani..

nixi hiç kullanmadım.calgonit amway pril bingo hepsinden kullandım.yani hangisi kampanyalıysa onu alıyorum.arada bir boş makinemi temizlemek için çok az loc koyup çalıştırıyorum.

en başından beri calgonit kullanıyorum ve çok memnunum.bilinen markadan şaşmamak gerek bence.

ben bulaşık makinesi için deterjan gözüne cangonit toz deterjan ve domestos döküyorum. makinenin kapağınada normal elde yıkama prili yada marc mutfak döküyorum. bulaşıklar pırıl pırıl. tavsiye ederim.

X