Hamile iken saç kesilmesi...

N

Naze

Ziyaretçi
Kızlar komik bulsamda paylaşmak istiyorum.. Saçlarım uzun kestirmek istedim karşı çıkanların haddi hesabı yok.. Hamile iken saç kestirilmezmiş çevremde saçma yorumlar yapılıyor ben katılmıyorum ama yinede insanın aklına takılyor yani.. Bilginiz varmı bu konuda..

Slm
Bebek oynadıktan sonra kestirilirmiş bende kestirdim banada aynısını yaptılar cevabım şu oldu 'ben bebeğimin sağlığı için saçımın boyuna değil Allahıma güveniyorum' Zira kaderde varsa istersem rapunzel olayım öyle değilmi?

Valla güzel cevap :):) Eh ne yapalım biraz daha beklicez artık dimi :)

bende bi kaç kişiden duydum saç kesilmez diye tereddütte kaldım napcamı bilmiyorum tecrübeli arakadaşlardan yardım bekliyoruzz

saç kestirmenin bir sakıncası oldugunu söyleyenlerden mantıklı bir cevap alamadım hiç kestirmeyi bilmiyorum ama boyatmak sakıncalıymış nette arastırmıştım boyanın içinde bir sürü kimsayal maddeler cocuga etki ediyormuş lher ne kadar bunu boyatan bayanlar kabul etmeselerde....

ben 2 aylık hamileyken kestirdim,bu h.sonu da kestireceğim,ööle batıl inançlarım yoktur.

Kızlar komik bulsamda paylaşmak istiyorum.. Saçlarım uzun kestirmek istedim karşı çıkanların haddi hesabı yok.. Hamile iken saç kestirilmezmiş çevremde saçma yorumlar yapılıyor ben katılmıyorum ama yinede insanın aklına takılyor yani.. Bilginiz varmı bu konuda..

bunun sebebi güya bebeğin ömrü kısa olurmuş çok saçma ALLAH cc saçının uzunluğuna göre mi bebeğin ömrünü veriyor . bunu kuaförlerin kazandığı parayı çekemeyenler söylüyor bence :dance:

canım bunlara kocakarı inançları derler sırnaşık şey valla bende kestirdim ne yapayım yoluk yolukmu gezeyim 9 ay yerimseniben boyatmaya gelince kimyasal boya değil ama bitkisel boyayla hamilelikte 2 kereyi geömeyecek şekilde boyatabiliyormuşsun..internet sitesinde doktorun biri aynen şu açıklamayı yapmış..'hamile bayanlar psikolojilerinde değişme olduğu için kendilerinde değişiklik isterler..buda onların en doğal hakkı..ilk üç ay olmamak şartıyla boyatabilirler..kınanın hiç bir zararı yoktur..bitkisel boyada tercih edilebilir..' birçok kuaförde bitkisel boya bulunmakta normal boyadan daha farklı ücreti ama olsun değer yani..a.s.

Bu konuda batıl olanı değil de mantığıma yatan ve kendime de kestirmeme nedeni olan şeyi paylaşmak isterim sevgili Naze..
Saçlar kesildiği zaman vücutta besini toplayan bi özelliği olduğundan (kısaldığında) sanki bebeğin alacağı besin ikiye bölünmüş gibi bi durum sözkonusu oluyor. Kimileri "aman canım ne var o nasılsa alır alması gereken gıdayı; az ya da çok" diye düşünebilirler.. Tabii herkesin fikrine saygı duymak lazım. Ben de tam aksini savunduğumdan saçlarımı doğuma en az bi kaç gün kalana dek kestirmemekte kararlıyım.. Ama kestirme konusundaki diğer yorumları da (batıl olanlar) çok gülünç bulduğumu bu mesajın bitimine eklemek isterim...

canım ben 2 aylık hamile iken kestirdim ama bu tür şeylerin sadece batıl inanç olduğuna inanıyorum

canım ben 2 aylık hamile iken kestirdim ama bu tür şeylerin sadece batıl inanç olduğuna inanıyorum

aynen katılıyorum bende üç aylık iken kestirmiştim çünkü hamile iken saçlar çok fazla dökülüyo kestirip güçlendirebilirsin demişti jinelok doktorum

kızlar sakın böyle şeylere inanmayın ben 4 defamı 5 defamı kestirdim bilmiyorum.tıbben araştırdım saçmalıkdan ibaretmiş siz sakın sormayın çok gülünç oluyor.hocayada sordum hoca dediğimde öyle mahalle aralarında mevlüt okuyan hocaya diğil ilim fıkıh bilen eğitimli bir hocaya oda gülmektem kendini alamadı.kestirin gitsin.hamilelikde uzun saç çekilmez sıkıntılarımız yeter bize.diğmi kızlar? :)

canım iki hamileliğimde de saçlarımı kestirdim
bunlar batıl inanç bence

bende duymuştum ama ne kadar doğru bılemıyorum mantıklı düşünürsek yanlış.çocuğun ömrünün bizim saçımızla ne alakası olabılırkı.allah ömür biçer ister uzun ister kısa yaşatır saçla ne alaka yanı.ama boyatmak kımyasal maddeler deri altından çocuga zarar verebılırmış.

batıl inanç besbelli.ben aşerilen yiyeceğe göre cinsiyet belirliyorlarya onada inanmıyorum hiç alakası yok

batıl inanç besbelli.ben aşerilen yiyeceğe göre cinsiyet belirliyorlarya onada inanmıyorum hiç alakası yok

Kesinlikle :) Kayınvalideleri bilirsin ben saçımı kestiricem deyince kıyameti koparmıştı.. Sebep sorduğumda ise kestirilmez işte biz öyle gördük öyle biliriz demişti..Meğer eski masallardan ibaretmiş..

bende çevresının etkısınde kalıpta kestıremeyenlerdendım takııı bı cesaret gıttım oturdum kuaforun onune kestırdım sacımı uzun sac hem bakımsız duruyodu hemde aynaya her baktıgımda daha cok cırkınlesıyomusum gıbı gelıyodu sabahları sac kurutmaya calısmakta ayrı dertti tabi:)allaha emanet demek bence daha mantıklı sac kesımının bebiş ömrüyle ılgısı olduguna ınanmıyorum..kestır kurtul bence bize morel daha cok lazım bu zamanda demii amaaa:)

bende 3 aylıkken kestirdim.hiç inanmam öyle batıl kulaktan dolma şeylere.kestirmek istiyorsanız kestirin gitsin.yok çocuk oynadıktan sonra kestirilir filan saçma bence bunlar...

bence bunlar batıl annem bana hamileyken saçlarını kestirmiş valla ben sapasağlamımhihoyyyt

bende inanmıyordum ama ilk çocuğumda kestirdim ve oğlum 7aylık doğdu:p

X