Örgü Sıcacık Bir Kış İçin Atkı-Kaşkol Modelleri

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
arkadaşlar rica etsem bana bu atkıyı tarif edebilir misiniz bende ananeme tarif edicem de.çok hoş olmş bencea.s.

meltemcim.annen resimleri görünce umarım anlar.önce zincir çekip birleştirerek halka yapıyoruz.daha sonra halkanın içini istediğin kadar,zincir halkayı dolduracak kadar, sık iğneyle dolduruyoruz.ikinci sırada tığımızın izerine ip alarak iki defa da çıkarak trabzan yapıyoruz.sık iğnelerin üzerini trabzanla dolduruyoruz.üçüncü sırada yine aynı yalnız aralarda bir trabzanın üzerine çift trabzanla dolduruyoruz örnek büzülmesin diye. hailkamızı bu şekilde bitiriyoruz.ikinci halkayı yaparken , ilk zincir çekiyoruz ve yapıp,bitirdiğimiz halkanın içinden geçirip birleştiriyoruz.diğer işlemleri de ilk motifde yaptığımız gibi uyguluyoruz.
yalnız kırmızılı resimler atkı modelinin aynısı değildir dikkat ederseniz.orda zincirin üzerine sık iğne yapılmadan doğrudan trabzan yapılmış.ve doğrudan tek sıra trabzan yapılmış.ayrıca tığın üzerine ip alınarak üç defada çıkılmış.bu şekilde tarif edebilirsin canım...

alıntı.

bayanlar bu şiş mi tığ mı neyle örülmüş?daha önce benzer model deneyenler bu nasıl örülür senağlama bayıldım ya
840808814lw7pd3.jpg

demonty iki adet katmeri çiçekli yuvarlak büyükçe motif ör sonra da aynı renk berenin iki tarafına dik alttaki bere şişle de olabilir tığla da çok da öenmli değil önemli olan alttaki bere normalde olması gerekenden kısa olsun kolay gelsin

arkadaşlar rica etsem bana bu atkıyı tarif edebilir misiniz bende ananeme tarif edicem de.çok hoş olmş bencea.s.

kızlar ben bu modelden yaptım.çok güzel oldu.ben fıstık yeşili ile krem rengi ip kullandım.yani bir halka yeşil diğerini krem yaptım.çok kolay ve pratik oluyor yalnız halkalar dönme yapıyor onun için ben halkaları kenarlarından dikmiştim.eğer sizdede öyle bir sorun olursa sizde dikin

kızlar bunları da ben yaptım.bakalım beğenecekmisiniz.resimler çok güzel çıkmadı ama kusura bakmayın emi !

teşekkür ederim nonline.kırmızısı da güzel olur.ben krem,duman rengi,pembe ve krem karışımı,bordo ve camel rengi yaptım.tüm akrabalarıma dağıttım :)

teşekkür ederim nonline.kırmızısı da güzel olur.ben krem,duman rengi,pembe ve krem karışımı,bordo ve camel rengi yaptım.tüm akrabalarıma dağıttım :)

Tüm akrabalara dağıttım demişsinya harbiden herkez akraba demekki çünkü bu atkılardan herkesciklerde var.Haaa kötümü hiç değil güle güle kullanın emeğinize sağlıkyerimseniben

haklısın arkadaşım.birşey moda olmaya görsün herkeste oluyor ne yazıkki.ama örmesi zevkli oluyor.bir ara da güllü atkılar vardı.fular gibi ince.gül düğme gibi gçiyordu hani,hatırlarsın kesin.herkeste ondan vardı bir müddet.şimdi de bundan var.boşver örelim,seneye takarız :)

haklısın arkadaşım.birşey moda olmaya görsün herkeste oluyor ne yazıkki.ama örmesi zevkli oluyor.bir ara da güllü atkılar vardı.fular gibi ince.gül düğme gibi gçiyordu hani,hatırlarsın kesin.herkeste ondan vardı bir müddet.şimdi de bundan var.boşver örelim,seneye takarız :)

canım çok haklısın göre göre kullanmış kadar oluyor insan

X