Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Boyasını Akıtmak

kızlar peki bişey sorcam bu sabunla yıkadıktan snra şanpuanla ykasak olurmu hani kazık gibi olmasın diye yada saç kremi falan olur dimi

canım valla benimkide aynı senin ki gibi oldu dipler turuncu uçlar simsiyah başladım ben 2 gün oldu beyaz sabuna bakılm inş işe yararda tipim düzelir :teytey::eek:

dipler tuhaf bir renk olmuştu kızıl desem değil sarı hiç değil turuncu da değil aslında ama garip bir renk 2 cm kadar iğrenç duruyordu.şimdi dipler anarenginde oldu 4 cm kadar açık kahverengi diğerleri koyu kahve oldu.siyahtan kurtuldum:) deniz mevsimi gelmeden boya yapmamaya karar verdim.bir de tuzlu su ve güneş açsın boyayı diye bekliycem.ama sabun çok iyi geldi çok dökülüyordu artık skisi kadar dökülmüyor.

sabunu saçlarınıza sürdükten sonra sabuna bakınca çok mutlu oluyorum.bembeyaz sabunun rengi değişiyor:KK70:

yaa bu beyaz sabun dediğiniz hacı sakirin sabunları var onlardan mı?

ben de kullandım beyaz hacı şakir sabun arkadaslar. ıkı cm akma oldu sacımda. ama farkettımkı sacımı boyama basladıgımdan berı cooook beyazım var o ıkı cm sıyah beyaz dıple bjk amıgosu olurdum dırekt gıttım boyattım :)

Arkadaşlar bende palettenin o tek seferde kızıl yapan serisi varya ondan kullanmıştım.Kafam kıpkırmızıydı tabi hemen sıkıldım ve beni yaşlı gösterdi.Sonra düştüm saçımın derdine...
Beyaz sabun kullandım boya epey akıyor her seferinde sabunla yıkamak zor iş durulayamıyorsunuz saçlar birbirne yapışıyor.Eger kullacaksanız mutlaka sacınıza sonradan krem sürün öylece durulayın.
Ayrıca kepek sampuanları da aynı etkiyi yapıyor.Ben yaklaşık 1.5 aydır bu şekilde kepek sampuanı kullanıyorum zaten kepek sorunumda var..

ya ben ilk yaptıgmda kopukte aktıgını gordm ama 2. 3. 4. 5..... yapısmda göremedm ama arkadaslar sacım acılms diolar her banyoda yapıorm ypranma olmuyor kremlıyorm ama köpüğünde aktgnı goremıyormmirmirmirmir

ya bu kadar uğraşmayın alın koleston röfle setini uygulayın diplere çok sürmeden...turuncu olacak saç iyice..sonra istediğiniz renge alıp boyayın..loreal castingi tavsiye ediyorum genelde kutunun üstündeki resimle birebir sonuç oluyo..kestane şekeri yapmıştım aynı sonucu elde ettim..bugünde 2. kez koleston röfleyle açtım saçlarımın koyu kahve kısımlarını loreal castingin koyu kumralını uyguladm...sonuç bu sefer istediğim gibi oldu..

sabunu bende denemiştim saçlarımda kepek oluştu ve de semsert oldu yıprandı saç kremi kullandığım halde.. fisfisfis

ya bu kadar uğraşmayın alın koleston röfle setini uygulayın diplere çok sürmeden...turuncu olacak saç iyice..sonra istediğiniz renge alıp boyayın..loreal castingi tavsiye ediyorum genelde kutunun üstündeki resimle birebir sonuç oluyo..kestane şekeri yapmıştım aynı sonucu elde ettim..bugünde 2. kez koleston röfleyle açtım saçlarımın koyu kahve kısımlarını loreal castingin koyu kumralını uyguladm...sonuç bu sefer istediğim gibi oldu..

sabunu bende denemiştim saçlarımda kepek oluştu ve de semsert oldu yıprandı saç kremi kullandığım halde.. fisfisfis

canm saçlarmda çok boya var.ve dipleri ayrı ortalar ayrı uçlar ayrı renk.daha kotu olmazmı ozaman saçıma?ve yanar artık cok boyadm

yanmaz canım merak etme..oryal saçı yıpratıyo , bunda sadece saçı açıcaksın...ben şu son 2 aydır bir sürü renge boyadım...kolestonun kakao kahvesini yapmıştım ocak ayı sonlarında...şubatın sonunda bi boyayayım dedim beyazlarım çıkınca , dipler tuttu diğer yerler tutmadı..kuaför e gittim 20 ytl verip boyattım düzeltsin die...hiç bi etkisi olmadı açılmadı saçım...geçen ay yine aynı şekilde sonuç aldım..kadınlar kulübünün forumda çoğu kişi saçını palette röfle açıcıyla açmış..o nasıl bilmiyorum..ben kolestonla yaptım o işlemi...başka türlü mümkün değil açılmıyo..neyseki şimdi memnunum..boya konusunda lorealin casting amonyaksız serisini tavsiye ediyorum..çok doğal oluyo renkleri...bir de kolestonun röfle serisinin yanında bi tane saç kremi veriyolar..iki kullanımlık yarısını kullandım..saçlarım şu an bile çok yumuşak..

benim sarı siyah saçlarmı duymayan kalmamıştır heralde:)
pzt iş başı yaptım.perşembe günü fuar vardı ve çinli iş adamlarıya yemeğe filan gidecektik.baktım olacak gibi değil sabun uzun zaman alacak gittim pazar günü kuaföre saçlarım omuz hizamdaydı.komple temizlettim saçlarımı.1 saat filan işkence gibi geçti saçlarımın tamamı beyaza yakın bi sarı renk oldu sonra kahverengiye boyadı kuaför.50 tl ye çok tatlı bi rnk oldu saçlarım.doğal ürünler kullanılmadı doğal ürünler yapan bi diğer kuaför 80 tl istedi.dedim her ikiside yıpratıcak.15 gün sonra yeni bi boya yapılacak en azından onun parası hazır diye düşündüm.ama saçlarım hiç yıpranmadı.sert olur demişti kuaför.ama yok yumuşak hem eskisi gibi yağlanmıyorda.dökülmeside azaldı.memnun kaldım yani.

Selam Arkadaşlar
Benim saçlarımda 2 ay önce siyah kızıl gibi bir renge boyattım sımdı dip boyası geldı ama boyamıcam
şimdi aktı bıraz ama hala uclarında boya var.Sabun kullanarak akarmı acaba çünkü loreal in recital preference 5.1 ultra açıcı dogal kahve yada 6.1 küllü kahveyle açmak istiyorum.
Aranızda sabunla boyayı akıtıp bu dedıgım ürünlerle saçlarını açan varmıı??????

arkadaşlar ben 2 aydır yıkıyorum sabunla akmıyor saçımdaki siyah boya saçlarım çok uzun dipten 15 cm aktı gerçi yarısı uzayan saçım ama uçlar bi 25 cm falan simsiyah çok canım sıkılıyor degiştirmek istiyorum kuaförüm dipler tutar diyor sadece diyor ne yapıcam bilmiyorum saçımı açtırmak istemiyorum zaten kuaförümde kesinlikle açmam çok yıpranır saçların dıyor ne yapıcam bu saçlarla çıldırmak üzereyim

valla çok az bi yıpranma var ama memnunum ben. o iğrenç görüntüden kurtuldum ama ne yapayım. fuar yeni iş ne müştrilerle ilk kez tanışıcaz filan.mecburen açtırdım.kuaförüm saçımda çok bekletmeden çabuk çabuk yaptı işlemi. eltimin saçlarında saatlerce bekletmişler çok yıpranmıştı onun ki.tarayamadı bile aylarca ama bende yanma filan olmadı.iyi bi kuaför yaparsa açtırmada sorun yok bence.

Daha geçen hafta saçımı açmış biri olarak dikkat etmeniz gerekenler:
1. kesinlikle saçlarınızın her yeri aynı renk olmalı dipleri çıkmışsa açmayın. kendi saçlarınız inanılmaz kısa sürede açılır
2. röfleli olmasın, röfleler ne zaman yapılmış olursa olsun onlarda beyaza yakın açılıyor.
3. eğer böyleyse dikkatli olmalı tek kişi bu işi kıvırmanız çok zor. eğer dipleriniz çıkmışsa, uçlarını açtıktan yaklaşık 20 dk sonra diplerinize sürün açıcıyı
eğer röfleliyse röflelerinizi 10 dk açmanız yeterlidir.
benim gibi alaca bulaca olmamak için dikkat edin arkadaşlar

ya benimsaçlarımda röfle vardı.kestane rengine boyadım önce sonra baya aktı hemen bişey yapmadım ama sonra kızıla boyadımm boyamaz olaydımm hiç akmadı saçımm yaklaşık 2 ay oldu boyayalı ne kızılmş ya çok şaşırdım lorealin kızılı akmıo kızıl isteyenlere tavsiye ederim:KK70: sabunu denicem bugun bakalım

Arkadaslar bende forumda beyaz sabun ve sac acma yöntemini okuyunca hemen uygulamaya başladım. Yalnız benım durumum sanırım farklı :KK43: Ben son 3 yıldır saçlarımı siyah kullanıyorum. Rengını degiştirmeye karar verip diplerin cıkmasını bekledim. 2 haftadır beyaz sabunla yıkıyorum. ama faydası olmadı hiç. Sadece bu yontemi uygulayan arkadaslardan yardım bekliorum. egerki uzun suredir siyah kullanıyorsakta bi etkisi olurmu beyaz sabunun? Lütfen yardım saclarım kecelesmeye basladı :KK43::1no2:

loreal kesinlikle kaliteli bir boya ve akmıyor kolay kolay. beyaz sabun bende işe yaradı ama uzun zaman istiyor bu nedenle kuaförde açtırmak zorunda kalmıştım. sabun keçeleştiriyor ama saç kremi kullanırsan sorunun çözülür.

Arkadaslar bende forumda beyaz sabun ve sac acma yöntemini okuyunca hemen uygulamaya başladım. Yalnız benım durumum sanırım farklı :KK43: Ben son 3 yıldır saçlarımı siyah kullanıyorum. Rengını degiştirmeye karar verip diplerin cıkmasını bekledim. 2 haftadır beyaz sabunla yıkıyorum. ama faydası olmadı hiç. Sadece bu yontemi uygulayan arkadaslardan yardım bekliorum. egerki uzun suredir siyah kullanıyorsakta bi etkisi olurmu beyaz sabunun? Lütfen yardım saclarım kecelesmeye basladı :KK43::1no2:

bende yaramıştı bütün saçtan akıp gidecek hemen renk tutacak değil ben saçımı kızıldan sabunla akıttım ve PALLETE AÇICI İLE AÇTIM

cnm sen söylemişsin 3 senedir siyaha boyuyorum.Bu sebeple 2 haftada hemen acılma beklenemez.
Ama 2-3 ay sonra acıldıgını anlayacaksın.
Sacım kızılken 3 ayda anca acıldı.
Siyahken 1 ayda acılmayı farkettim alttan hafif hafif kızılllar cıktı.Şimdide palette yogun acıcıyla actım sacımı bu şekilde acılmasını daha fazla bekleyemezdim sabrım kalmamıştı.
Cnm sirkeli suda sacı acıyor.Siyahken bir kere yapmıştım bayag farketmişti dene istersen.
Sacıma en son bir cay bardagı sirke dökmüştüm sanırım suyla karıştırmak her tarafa eşit yayılması için daha iyi olur sende öyle dene bir süre...

X