ilk doğum sezeryan 2. normal olan varmı?

selam.benim doğumuma çok az kaldı sayılır doktorum şimdilik ssvd için istekli görünüyor bende kendimi iyice hazırladım tek korkum doğumu etkileyecek aksiliklerin çıkması o zaman mecbur sezaryen olucak onun için her ikisinede kendimi hazırlıyorum ilk doğumumdaki gibi psikolojimin bozulmasına izin vermiycem.herkezin hakkında hayırlısı olsun.

bebekbeklerken sizide kutlarım bebeğin hayırlı olsun Allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.ikinci sezaryenlerin daha rahat geçtiğini bende hep duyuyorum eğer bir aksilik çıkar sezaryen olursam bu yüzden içim biraz daha rahat.

arkdaşlar ben 2006 temuzda sezeryanla bir doğum yaptım.2.yi normal yapmak istiyorum mümkün mü .yapanları duyuyorum.aranızda ilk sezeryan olupta 2. normal doğum olan var mı?ardan geçen süre önemli mi.dikişlerimden hiç sorun yaşamdım.sezeryandan sonra 3. gün ayakta geziyordum.bu nedenlerle umutluyum
seninle aynı problem içerisindeymişiz ama 2 yıl önce.sana şöyle bir açıklama yaparsam tatmin olabilirmisin acaba;büyük oğlum 5 yaşındayken hamile kaldım,tam 4 hastaneye gittim ama hiç bir doktor razı gelmedi.dikiş izlerini adeta bulamıyordum bile.ama gittiğim bütün doktorlar şöyle dedi bana''ya rahmini,ya bebeğini,ya da kendini feda etmek istiyorsan yapalım''.bu konuşma üzerine ben birdaha düşünmedim.ilk doğumumdan çok korktuğum için kalp çarpıntısı bile oluyordu.ama 2.ikinci doğumum okadar da korktuğum gibi geçmedi.şu an dünyalar tatlısı oğlum var.ve diyorumki iyiki sezeryan olmuşum.artık tıp git gide ilerliyor.eski sezeryanlar bile şu an daha kolaylaşmış ilkinde çok ağrım olmasına karşın 2. sinde çok hafif atlattım.darısı başına allah kolaylık versin...:emir_bebek:

selam şuanda doğum yaptınızmı acaba merak ettim.birde hangi doktora gittiniz şuan bende hamileyim ve gine grupta adı geçen ssvd yaptırdığını söyleyen bir doktora gidiyorum benimde bu doktordan fazla umudum yok ve diğer doktorların yaklaşımınıda merak ediyorum.umarım mesajı görür ve cevap yazarsınız.

ilginize çok tşk ederim
doğum yapalı çok uzun zaman oldu ,epeydirde girmemiştim foruma son aylarda girmeye başladım ,15 aylık oldu bebişim
yine aynı yöntemle sezeryanla doğum yaptım
çünki 2.bebeğimde kilolu bir bebekti ,kesinlikle normal doğum yapmamın imkansız olduğuna kanaat getirdi dr um
bende cesaret edemedim binde birde olsa hayati risk söz konusuydu çünki
bütün bebek bekleyen annelere sağlıklı kolay doğum diliyorum
sevgiler

guide; ben de seninle aynı durumdayım.doktor araştırıyorum.doktorun istemesi çok önemli ve isteyen doktor bulmak çok zor.:1no2: 2.ye hamileyim

merhabalar!
benim eşimin teyzesi birinci çocuğunu sezeryan, 1 sene sonra ikinciyi normal doğumla dünyay getirmiş. Yani bu mümkün. Hamilelikte fazla kilo almamanız lazım, dikişler gerilmesin diye.

arkdaşlar ben 2006 temuzda sezeryanla bir doğum yaptım.2.yi normal yapmak istiyorum mümkün mü .yapanları duyuyorum.aranızda ilk sezeryan olupta 2. normal doğum olan var mı?ardan geçen süre önemli mi.dikişlerimden hiç sorun yaşamdım.sezeryandan sonra 3. gün ayakta geziyordum.bu nedenlerle umutluyum

ssvd : sezeryan sonrasi normal dogum ( vbac )
sezeryandan sonra normal doğum yapan kadınların grubu. Oldukça faydalı bilgiiler ve deneyimler var.
Üye olmanızı tavsiye ederim

39 haftalık hamileyim.aradan 7 yıl geçti bendeki ssvd aşkı geçmedi.Allahın izni ile ssvd yapmayı çok istiyorum.bu konuda çok bilgilendim araştırmalar yaptım doktoruma çok ısrar ettim o da dayanamadı tamam dedi.bu mübarek gecede inşallah ssvd yapabilmek için bana dua edin.

X