çatlatma iğnesi

Karagxoxzlxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
241
0
38
kızlar cumartesi doktorla randevum var ovülasyon oluşup oluşmadığına bakacak sorum şu çatlatma iğnesi göbekten yapılıyormuş nette gezinirken okudum nekadar doğruluk payı var nereden yapılıyor şu iğneCADIARZU

çatlatma iğnesi iki tane canım biri pregnyl bu kalçadan yapılıyor. diğerinin adı ise ovitrelle bu da göbekten yapılıyor. artık dr.un hangisini verirse...

yumurta uyarıcı iğne var bu gebekten yapılıyo sen kendın yapıyorsun 10 12 gun aynı saaatlerde

çatlatma iğnesi bundan çok farklı 2 tane pregnly vurunuyorsun kalçadan bana bi şırıngaya ikisini çekip vurdular

ben ptesi gonaphene başladım sabah akşam birer tane pazartesi gel ultrasonla bakılacak dedi eee ondan sonrasını bilmiyorum ne oluyor direk ilişkimi öneriyor yoksa başka bir ilaç veya iğne dahamı uygulanıyor kızlar

gonaphene yi bende kullanmıştım,yumurta sayısını çoğaltmak için kullanıldığını söylemişti drum,hap bitince ultrasonla yumurtaların çatlayıp çatlamadığına bakıyo çatlamışsa ilişki diyor,çatlamamışsa çatlatma iğnesi veriyor ve yine ilişki diyor yani bana öyle yapmıştı,inşallah gerek kalmaz çatlar ve tutaar

inşallah hayırlısı olur canım bide iş yerinden izin almak problem oluyor kaç günde bir doktora gidiliyor sık sık gitmem gerekiyormu a.s.

tugbacım banada doktor aynısını verdi adet bittimi hap verdi ulturasyonda baktıktan sonra igne verdi igneyi vurulduktan sonra 4 gün ilişki verdi yani doktorun dediklerini uyguladık sonra hamile kaldım ama bu iğneyi kişiye göre deyişiyo kimine 4 ay vuruluyo kimine 6 ay ben 4 ay kullandım ondan sonra hamile kaldım inşallah sende hamile kalırsın:)

Umarım hepinizin bebişi olur.Ben heyecanlanmayayım diyorum ama bugün internette yumurta çatlatma ile ilgili ne varsa okudum...

inşallah hayırlısı olur canım bide iş yerinden izin almak problem oluyor kaç günde bir doktora gidiliyor sık sık gitmem gerekiyormu a.s.

Belenay ben doktoruma sormuştum bunu.Bazı bayanların 10 defa bile kontrol edildiğini söyledi. Bu kişiye göre değişiyor. Yani yumurtanın gelişimine göre. Ben 4 kez gittim yumurta istediği büyüklüğe geldi.

tuba canım yumurta çatlatma işleminden sonra adet gördüysen gitmiyorsun yani demi neden bekle dediler şimdi özelemi gidiyorsun ben özele hiç gitmedim üniversite hastanesinde tedavi başladık bakalım sonuç ne olacak hepimiz hakkında hayırlısı olsun

Tuba Herkes Bu Soruyu Soruyo Göbektenmi Diye Ya Doktorunuz Size Bu Igneyi Verdigi Zaman Demiyonu Kalcadan Diye Bu Igneyi Doktorunuz Size Verdigi Zaman Eger Doktorunuz Size Demediyse Siz Sorun Allah Korusun Ya Ben Bile Ikinci Ignemi Olmaya Gittim Hastaneye Hemşire Bile Bilmiyo Nasil Vuracani Bana Sordu Koldanmi Vurlulacani Ben Dedim Ona Kalcadan Diye Sonra Kalcadan Vurdu Bemin Dedigim Igne (yumurta Catlatma Ignesi) Hem Bu Igne Ikitana Bir Enjoksionda Kariştirilarak Bikerende Vuruluyo Ne Olur Yanliş Bilgi Edinmeyin

tugbacım banada doktor aynısını verdi adet bittimi hap verdi ulturasyonda baktıktan sonra igne verdi igneyi vurulduktan sonra 4 gün ilişki verdi yani doktorun dediklerini uyguladık sonra hamile kaldım ama bu iğneyi kişiye göre deyişiyo kimine 4 ay vuruluyo kimine 6 ay ben 4 ay kullandım ondan sonra hamile kaldım inşallah sende hamile kalırsın:)

armadaşım bende yaptırdım çatlatma iğnesi bugün tam 7 gün oldu o günden beri kasıklarımda hafif bazende şiddetli bi ağrı oluyo sende ne gibi değişikliklr oldu bilgi verirmsin hamile olduğunu kaçıncı günü öğrendin başka bi belirtilerin varmıydı adettn önce haa bide benim akşam sol kasığımda bi ağrı oldu ama hiç şimdiye kadar böyle bi ağrım olmamıştı canm bilgi verirsen sevinirim ağrıların oldumu senin de ben akşam ağrıdığı zanam kist mi acaba dedim ama blmiyom

yumyum bendede oldu agrılar ama seninki kadar olmadı ben 4 ay vuruldum igneyi beşinci ay gitmadim doktora kendim bilebile gitmedim herkes kızdı niye gitmedim diye bende dedimki bu ay gitmicem bakalım hamile kalıcammı diye agustosun 25 şinde ögrendim hamile oldumu eylülün üçünde düşük oldu bu benim ikinci hamileligimdi bi degişiklik olmadı sadece biraz kilo aldım ignelerden dolayı bu kişiye göre deyişiyo kacınsı igne oluşun eger 3 ,4 ay olduysa sende bir ay gitme bakalın sende kalacanmı istersen bir dene ben doktora gitmeyince eşim baya bi kızdı niye gitmiyon diye ama sonra hamile oldumu ögrenince sevindi sevincimiz fazla sürmedi :KK43: şimdi gitmiyorum doktora altı ay sonra gel dedi adetin düzensiz olursa

ya özelle falan alakası yok canım mühim olan iyi dr,ben burda dört dr gittim hepsi özeldi,ama hiçbiri beni tatmin edemedi hep bekle dediler,şimdi ünvsite hstnesine gidiyorum bu ay rahim içi filmi çekecek film temiz çıkarsa göbekten iğneye başlıycak,dr undan memnunsan değiştirme derim ama değilsen hiç vakit kaybetme,ama sen kasma şimdi kendini ki vucudun kendini hazırlasın bebişine takma kafana rabbime havale et

tubacım aslında ben üniversitedeki hocaları bile görmedim tahlillerimi yapıyorlar hocalar inceliyormuş hemşireler yada asistanlar ne yapacağımı söylüyorlar ama şimdilik bi problem görmedim baksana herkes özele gidiyormuş ben çokmu yavaştan alıyorum acaba yaşımda 32 .19 20 yaşındaki arkadaşlar bile yolun yarısını geçmiş ben daha başındayım eh artık rabbime sığındım verende o alanda neyi takdir ettiyse onu yaşarız yeterki hayırlısı olsun:sm_confused::emir_bebek:

yumyum bendede oldu agrılar ama seninki kadar olmadı ben 4 ay vuruldum igneyi beşinci ay gitmadim doktora kendim bilebile gitmedim herkes kızdı niye gitmedim diye bende dedimki bu ay gitmicem bakalım hamile kalıcammı diye agustosun 25 şinde ögrendim hamile oldumu eylülün üçünde düşük oldu bu benim ikinci hamileligimdi bi degişiklik olmadı sadece biraz kilo aldım ignelerden dolayı bu kişiye göre deyişiyo kacınsı igne oluşun eger 3 ,4 ay olduysa sende bir ay gitme bakalın sende kalacanmı istersen bir dene ben doktora gitmeyince eşim baya bi kızdı niye gitmiyon diye ama sonra hamile oldumu ögrenince sevindi sevincimiz fazla sürmedi :KK43: şimdi gitmiyorum doktora altı ay sonra gel dedi adetin düzensiz olursa

canım benim daha 1. iğnem bakalmı artık daha yaptırırmıyım bilmiyorm dedim ya benim ağrılarım oldu ben kist ten şüphelendim dr umu aradım gel dedi yarın için bakalım kısmet üzülme canm sen geçirmişsin hamilelik bu iyiye işaret sonuçta hamile kalabiliyosn canmolur yine öptüm kendine iyi bak a.s.

tuğba canım inşallah rahim filminde kanallar açık çıkar.. filmden sonra tedaviye başlayacaksınız anladığım kadarıyla.... doktor önce göbekten uygulayacağın iğne veriyor ve seni hemşirelere yönlendiriyor sana iğneyi nasıl yapman konusunda bilgilendirmeleri için bu iğneleri sen 5 gün kadar kullanıp kontrole gidiyorsun yumurtaların gelişmişmi vajinal ultrasonla bakılıyor duruma göre 2 günde bir çağırıyor yumurta kontrolü için sonrasında yumurta çatlatma iğnesini ne zaman yaptıracağını söylüyor .. çatlatma iğneside 2 kutu iğne birbiriyle karıştırılıp kalçatan yapılıyor... eğer aşılama yapılacaksa bu iğneden sonra aşılama günü veriliyor yok eğer normal gebelik elde edilebilecekse sana uygun ilişki günlerini söylüyor doktorun.. eğer doktorun göbekten yapılacak iğneni nasıl yapman gerektiğini söylemesse sen hemşireye danış... zaten içinde nasıl yapılacağınıda açıklayor iğnenin prospektüsü...
hadi bakalım şimdiden kolay gelsin...

X