erkek tarafı geline kaç altın yapar?

Pelin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
187
0
:teselli:arkadaslar ben nısanlıyım duğunume az kaldı sımdı sunu öğrenmek ıstıyorum erkek tarafı geline kac bılezık yapar adetlere göre 5 blezık bır takı setı alıyormus doğrumudur?yazarsanız sevınırım

ezocum her yerin adeti farklıdır.
erkek tarafının durumuda önemli tabiikide.
ben trakyalıyım,bizde takı nişanda takılır erkek tarafı gücü yettiğince nekadar takmak istiyosa takar.
bana 5 tane bilezik taktı,bir gerdanlık seti birde saat..
bizde düğünde takmaz mesela damat.
ama ailesi hediye olarak takar bilezik yine.

bu devirde bulmuşsun kocayı altını ne yapacan kııııııııııııııııııııııııızz

canım herkesin maddi durumu neye el veriyorsa ona göre takar..bunun belli bir sayısı yok. sana 10 takarlar bana 5 yani anlatabildimmi.

bu devirde bulmuşsun kocayı altını ne yapacan kııııııııııııııııııııııııızz

sende haklısın adam gıbı adam bulduk bana kalsa ben bısı demem ama annem ıste ılla söle olsun ılla böle olsun su nısanlılık devrı ne zor donem herkes herseye karısıyor:mymeka:allahtan sevgimiz çok buyuk çok sevıyorum askımıı bırde annesıne cok duskun olmasa hala ana kuzusu olmasa daha cok sevıceğimde:eek:klava:

bu kadar önemlimi:kahve:
ben hiç merak etmemiştim şakkıdı
bu tarz şeyleri hiç önemsemiyorum açıkçası:1closedeyes:

arkadaşların dediği gibi herkesin adetleri maddi durumu farklı mesela benimkiler bana 3 bilezik bir set bir saat taktı.ama bizim burda 5-10 bilezikten aşağı takmazlar ben ucuza gittim anlıyacağın.bazende düşünce giriyor devreye.kimisi durumu olmadığı halde enaz 5 tane takıyor

arkadaşların dediği gibi herkesin adetleri maddi durumu farklı mesela benimkiler bana 3 bilezik bir set bir saat taktı.ama bizim burda 5-10 bilezikten aşağı takmazlar ben ucuza gittim anlıyacağın.bazende düşünce giriyor devreye.kimisi durumu olmadığı halde enaz 5 tane takıyor

bende ondan bahsedıyorum banada 3 blezik bır takı setı yapıyorlar banada ucuza gıdıyorsun dıyorlar:çok üzgünüm:eek:lsun ama ben nısanlımı cok sevdığım ıcın ses çıkarmadım ve kendı annemede tamam 5tane yapıyorlar dedım dusunun yanı annem asla kabul etmıyor cunkı ama bız bırbırımızı cok sevıyoruz ama 5ten aşağı kız gitmıyormustatlicadiarzu

bende ondan bahsedıyorum banada 3 blezik bır takı setı yapıyorlar banada ucuza gıdıyorsun dıyorlar:çok üzgünüm:eek:lsun ama ben nısanlımı cok sevdığım ıcın ses çıkarmadım ve kendı annemede tamam 5tane yapıyorlar dedım dusunun yanı annem asla kabul etmıyor cunkı ama bız bırbırımızı cok sevıyoruz ama 5ten aşağı kız gitmıyormustatlicadiarzu

ailelerin böyle şeylere karışması çok yanlış:1closedeyes:

bence anneni bu işlerden uzak tutmaya çalış çünkü karışma eğilimliyse ne olursa olsun çok memnun olmayacaktır...bu da sorun yaratacaktır...

Canım bunun nasıl belli bir rakamı olabilir ki... Her anne ve baba (eğer problemli değilse) evlatlarına en iyisini sunmayı ister ama herkesin maddi konumu bellidir... Bence bunun sayısının olması bile ilginç... Herkesin gönlünden ne geçerse onu yapar...

hayatım sizin huzurunuz, keyfiniz yerinde olsun da 2-3 altın ha az ha fazla hiç mühim değil, herşey olur zamanla, keyfini çıkarın cicim aylarının...

ezo, heryerin farklı adeti var ama sen isteyebildiğin kadarını iste. düğünden sonra pek bişi görmüyosunda, pişman olma sonra..

Gönlün hoş ,yuvan mutlu olsun
gerisinin bi fazla bi eksik ne önemi var canım şakkıdı

valla kızlar eğer eşinizin ve ailesinin durumu varsa hiçte öyle ucuza gitmeyin derim bende...bunun sevgiyi ölçmekle alakası yok ama...madem sizi alıyor,her anlamda biraz zorlansınsengözlerimebaksanabyarın bi gün size "zaten çok meraklıydın bana bedavaya geldin bee" diyemesin:1closedeyes:
bana eşimin ailesi 10 tane burma taktı.1 tanede set.ıvır zıvırlarda vardı.saat aldırmadım be mesela.takmıyorum o tip saatler çünkü...

bu konuda bende çok sorun yaşadım aielm ve ben böle konulara takılmadık ne takarsanız sizin şerfinize dedi babam onalrda hemen diğer geline ne taktıysak bunuda onu takıcaz dediler ama ona ne taktığını sölemediler neyse sadete geleyim kaynanam kendi fikrine göre gitmiş almış bilezikleri beni kuyumcuya soktu sadece set beğen dedi sonra düğün günüde 2tane bilezik taktı 4 takıcam demişti ertesi gün nikahta bi 2tane daha taktı ama herkeste onalrı ayıpladı bende de böle şeylerin önemi yoktur ama bazen aileler müdahale ederler bende bütün takılarıımı erkek tarafına vermedim bende kaldı busefer onalr problem çıakrdılar sorunlu bitakı merasimiydi bizimkisi

BENDE ÇOK MANTIKSIZ BULUYORUM BU TiP KONULARI.

NE OLACAK YANİ ANNEN 5 İSTESE 10 İSTESE... ( Onlarda alsa )
DÜĞÜNE KADAR MI SİZİN DOSTLUĞUNUZ MUHABBETİNİZ.
HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ SİZİN AĞIZ TADINIZ.
KIZIN AİLESİ ÇOK KARŞINCA, KARŞI TARAFI ÇOK ZORLAYINCA...
ERKEĞİN AİLESİDE SIKIYOR SIKIYOR. DÜĞÜNDEN SONRA GEÇİRİYOR DİŞİNİ KIZA....
YAZIK DEĞİLMİ 3-5 BİLEZİK İÇİN HUZURU BOZMAYA...
BÖYLE OLMUYOR DEMEYİN SAKIN...
ÇOK ÖRNEĞİNİ GÖRDÜM BEN BUNUN.
MOBİLYA ALINIRKEN BİLE KIZ AİLESİ KARIŞIR. ( Onlara ne oluyorsa )

BU KONU UZAAAAR GiDER...

ALLAHTAN BENİM AİLEM BENİ, BU TİP KONULARLA ÜZMEDİLERDE, KÜÇÜKTE DÜŞÜRMEDİLER...

İNŞALLAH EVLENDİĞİNDE ÇOK HUZURLU BİR YUVAN OLUR...

Arkadaşlarıma katılıyorum herkes durumunun el verdiğince yapıyor neticede kendi şerefleri. Bana eşimin ailesi 22 tane bilezik ve set takımı yaptılar:dance: eşim tek cocuk olduğu içinsenağlama hiç yapılmasaydı da sorun etmezdim ama önemli olan evimin huzuru :nazar:

bana kalınlardan 14 bilezik birde gerdanlık seti taktılar. hediyeler hariç sadece kaynananın yaptığı bilezik 14 tü. şimdi eşimle problemlerimiz var, altınımız bileziğimiz çok ama mutluluk yok ne işe yaradı?? annenin karışması hiç hoş değil, gelecekte çok başına kakarlar, yüzüne vururlar...

Gönlün hoş ,yuvan mutlu olsun
gerisinin bi fazla bi eksik ne önemi var canım şakkıdı

işte makbile verilmesi gereken cevabı vermiş,katılıyorum sana canım,
ha bu arada bana takmadılar mı taktılar ama gönüllerinden ne koptuysa.
Babama sordular ne takalım ne istiyosunuz die,babişimde,siz ne istiyosanız onu takın dedi.
kro gibi yok onu isterim yok bu da olsun demedim,ne de olsa kibar bi gelinim:sm_cool:

X