varikosel hakkında bilgisi olanlar

E

EU2

Ziyaretçi
merhaba

2 yıllık evliyim ve korunuyorduk.tam korunmayı bıraktığım ay bir tesadüf sonucu eşmde varikosel olduğunu öğrendik.Doktor ameliyat dedi ama korunduğumuz için şuanki durumun ne olduğunu bilemedi.cumartesi günü spermioram yapılacak.eşim her durumda ameliyat olmak istiyor.bu konuda bilgisi olanlar bana yardımcı olurlarsa,bizi nelerin beklediğini anlatırlarsa sevinirim.şimdiden teşekkürler...

hemen Yardimci Olayim Varikosel Olan Kişilerin Muhakkak Ameliyat Olmasi şart çünkü Bu Damarlarla Alakali Olan Bir Durum
Ne Kadar Geç Kalinirsa Spermlerde Okaadar Sağliksiz Olur
Ameliyat çok Kolay Olmakla Beraber Sadece 1 Yada 3 Gün Dinlenme Günü Alabilir
Bunun Yani Sira Ağir Kaldirmaz Bir Kaç Gün
Ameliyat Sonrasi Size Doktor Arkadaşlarimin Ilaç Vermesi Gerekiyor Sizlere Adlari Değişe Bilir Burda Ad Yazamam

Bunun Sonrasinda Kalitesi Düşük Olan Ve Azalan Spermeler Yükselecek Kalitesi Artacaktir
Varikoseli Olan Kişiler Zaten Testle çok Kolay Anlaşilir Ağriya Dayanama Z
Ama Kesinlikle Ameliyati öneririm Ben Kendi Adima Söylüyorum

başka Merak Ettiğiniz Bişey Varsa Yardimci Olursam Sevinirim Sevgilerle Sağlikli Günlerr

bencede kesinlikle ameliyat sart zaten oyle korkulacak bir ameliyatta degil kasiklardan kucuk bir delik acilarak iceri sokulan bazi hortumlar sayesinde ucunda kamera var tabi damarlar aciliyor ayni gun eve gonderiyorlar...

çok teşekkürler arkadaşlar.anladığım kadarıyla lokal anestezi yapılıyor.peki ameliyat sonrası bebek için nekadar beklememiz gerekiyor?herhalde bir süre ilişki yasaklanır.normal şartlarda nekadar süre sonra çocuk sahibi olabilirz???

canim ameliyattan once esine mutlaka bir spermiogram yaparlar ve ameliyattan sonraki 3. ay tekrardan spermiogram yapilacak esine yani yeni spermler ancak 3 ayda bir uretiliyormus demisti doktor ama belkide sen 2. spermiograma gerek kalmadan 2. ayda hamile kalabilirsin :))

iliskiyi yasaklamiyorlar 2-3 gun dinlenecek esin o kadar!!!!!!cunku ameliyat sonrasinda testislerde hafif agri olabilir!!!

çok teşekkürler canım.inşallah dediğin gibi kolayca hallolur sorun..

cnm şubat ayında eşim varikosel ameliyatı oldu ist da çok ünlü bir hastanede isim yazamıyorum maalesef 9 ay oldu ama fayda göremedik hala aşılama yoluna başvurduk 3.aşılamamı oldum inşallah siz fayda görürsünüz bu ameliyatı olanların %40 ı fayda görüyormuş zaten eşimin doktoru baştan söylemişti bize zaten

merhabalar.benim eşimdede varikosel vardı ameliyat oldu ama çok fazla düzelme olmadı.bir yıl bekledik ve hamile kalamadım.aşılama yaptırdık olmadı aşılamadan 2 ay sonra hamile kaldım normal yolla ve bir aylık iken bebişimi kaybettim.3 ay sonra tekrar normal yolla hamile kaldım.yani her an herşey olabiliyor.bise benden sana nacizane bir tavsiye kafana hiçbişiyi takma çünkü ben artık herşeyi oluruna bırakmışken hatta kafama takmadığım anlarda hamile kaldım.umarım mutlu haberleri en kısa zamanda alırsın.saygılar

aklım çok karıştı.ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Hayırlısıyla geçecek inşallah diyorum..Zaten başkada denilebilecek bişi yok...İnşallah Allah isteyen herkese nasip eder...çok teşekkürler...

cnm eşimdede var varikosel. tam ameliyata hazırlanırken hamile kaldım.
ve bu şekilde varikoselle hamile kalan 2 kişi daha tanıyorumm. sperm sonucuna göre dr karar verir sanırım.

birescim sen moralini bozma cunku herkeste ayni sonuc olmuyor kiminde cogaliyor sperm sayisi ve kalite artiyor!!sen iyi dusunmeye bak!!

sağol canım ya inşallah dediğiniz gibi olur.bakalım yarın spermiogram yapılacak.inşallah iyi haberler verirler...

dostlar yazılarınızı merakla okuyorum benim eşimde de 4. derece varikosel var, ankarada ameliyat olcak ama doktor konusunda tereddütlüyüz, bu ameliyatı olan varmı hangi hastane veya doktor tavsiye edersiniz, teşekkür ederim.........süprizzzzz

hemen Yardimci Olayim Varikosel Olan Kişilerin Muhakkak Ameliyat Olmasi şart çünkü Bu Damarlarla Alakali Olan Bir Durum
Ne Kadar Geç Kalinirsa Spermlerde Okaadar Sağliksiz Olur
Ameliyat çok Kolay Olmakla Beraber Sadece 1 Yada 3 Gün Dinlenme Günü Alabilir
Bunun Yani Sira Ağir Kaldirmaz Bir Kaç Gün
Ameliyat Sonrasi Size Doktor Arkadaşlarimin Ilaç Vermesi Gerekiyor Sizlere Adlari Değişe Bilir Burda Ad Yazamam

Bunun Sonrasinda Kalitesi Düşük Olan Ve Azalan Spermeler Yükselecek Kalitesi Artacaktir
Varikoseli Olan Kişiler Zaten Testle çok Kolay Anlaşilir Ağriya Dayanama Z
Ama Kesinlikle Ameliyati öneririm Ben Kendi Adima Söylüyorum

Selam Dostlar Nasilsiniz
dostlar yazılarınızı merakla okuyorum benim eşimde de 4. derece varikosel var, ankarada ameliyat olcak ama doktor konusunda tereddütlüyüz, bu ameliyatı olan varmı hangi hastane veya doktor tavsiye edersiniz, teşekkür ederim

Selam Dostlar Nasilsiniz
dostlar yazılarınızı merakla okuyorum benim eşimde de 4. derece varikosel var, ankarada ameliyat olcak ama doktor konusunda tereddütlüyüz, bu ameliyatı olan varmı hangi hastane veya doktor tavsiye edersiniz, teşekkür ederim

merhaba canım bu konuyu ben açmıştım.benim eşim için de doktorlar ameliyat demişlerdi.spermiogram yapıldı ve değerler iyi çıktı yinede ameliyat olmayı düşünüyorken gerek kalmadı hamile olduğumu öğrendik.ilk duyduğumda çok üzülmüştüm ama önemli bişi olmadığını öğrendim.inşallah siz de en kısa zamanda sonuç alırsınız..

bires çok teşekkür ederim 6 aylık evliyiz bebek istiyorum ben inşallah herkesin olur, ameliyat işi çok zor cidden

eşinin varikoseli kaçıncı derece benim ieşime 4 derece dediler şubatta us yapacaklar

merhaba canım bu konuyu ben açmıştım.benim eşim için de doktorlar ameliyat demişlerdi.spermiogram yapıldı ve değerler iyi çıktı yinede ameliyat olmayı düşünüyorken gerek kalmadı hamile olduğumu öğrendik.ilk duyduğumda çok üzülmüştüm ama önemli bişi olmadığını öğrendim.inşallah siz de en kısa zamanda sonuç alırsınız..

haklısın canım kolay bi ameliyatmış aslında ama yinede adı bile yetiyor.spermiogram yapıldı değilmi yani sadece muayne ile ameliyat denilmedi dimi?

X